Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την εβρεξα και στα πλαγια

Το άφησα 2 λεπτα με το ρολόι

ΔΛδ πατάω κλικ και σε 1 sec τραβαω τζουρα και μ το που τελειώσω την τζουρα αφηνω και το κουμπι?

Εκανα αρκετούς πειραματισμούς, ισως φταίνε και τα υγρά βέβαια δεν νιώθω τοσο τη γευση του υγρού και κάποιες φορές νιώθω ένα κάψιμο στον λαιμό

Το κάψιμο είναι από υψηλό PG ή την νικοτίνη.

Αν εννοείς γεύσεις καμμένου(που δε νομίζω), τότε έχει αρπάξει η αντίστασή σου οπότε την αλλάζεις.

Μάλλον θα πρέπει αρχικά να πέσεις σε νικοτίνη και ίσως να καταλήξεις σε balanced υγρά  (50PG/50VG).

Επίσης δεν πρέπει να τραβάς μανιωδώς τζούρα όπως το κανονικό τσιγάρο.

Ο καπνός θα παραχθεί με το πάτημα του κουμπιού και όχι με το ρούφηγμά σου.

Το κουμπί το αφήνει με το σταματήσεις να ρουφάς.

Συνεπώς πιο χαλαρές τζούρες για να αρχίσεις να καταλαβαίνεις γεύση και στον ουρανίσκο σου.

 

Χρησιμοποίησες την 0.5Ohm ή την 1.2Ohm αντίσταση;

Ποιό/ποιά υγρά χρησιμοποίησες και με πόση περιεκτικότητα σε νικοτίνη το καθένα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απο το https://www.fasttech.comεχετε κανει αγορες ? χάζευα λιγο τα προιοντα στα ηλεκτρονικα τσιγαρα και επαθα πλακα με τις τιμες  του σε σχεση με Ελλαδα 

 

θα θελα να μαθω αν ειναι αξιόπιστο και ποσο περιπου κανει να ερθει το δεμα 

η αν υπάρχει κατι ανάλογο σε ευρωπη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Απο το <a data-ipb='nomediaparse' href='https://www.fasttech.com'>https://www.fasttech.com</a>εχετε κανει αγορες ? χάζευα λιγο τα προιοντα στα ηλεκτρονικα τσιγαρα και επαθα πλακα με τις τιμες του σε σχεση με Ελλαδα </p> <p> </p> <p>θα θελα να μαθω αν ειναι αξιόπιστο και ποσο περιπου κανει να ερθει το δεμα </p>

 

Είναι αξιόπιστο.

Έχω κάνει 3 παραγγελίες ετοιμοπαράδοτων προϊόντων.

Ήρθαν εντός 9 εργάσιμων το κάθε δέμα.

Αλλά η γνώμη μου είναι να παίρνεις μόνο γνήσια και όχι "styled" προϊόντα.

Επίσης δεν θα αγόραζα υγρά, παρόλο που έχει 2 επώνυμες & καλές μάρκες.

 

Sent from my iPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάψιμο είναι από υψηλό PG ή την νικοτίνη.

Αν εννοείς γεύσεις καμμένου(που δε νομίζω), τότε έχει αρπάξει η αντίστασή σου οπότε την αλλάζεις.

Μάλλον θα πρέπει αρχικά να πέσεις σε νικοτίνη και ίσως να καταλήξεις σε balanced υγρά  (50PG/50VG).

Επίσης δεν πρέπει να τραβάς μανιωδώς τζούρα όπως το κανονικό τσιγάρο.

Ο καπνός θα παραχθεί με το πάτημα του κουμπιού και όχι με το ρούφηγμά σου.

Το κουμπί το αφήνει με το σταματήσεις να ρουφάς.

Συνεπώς πιο χαλαρές τζούρες για να αρχίσεις να καταλαβαίνεις γεύση και στον ουρανίσκο σου.

 

Χρησιμοποίησες την 0.5Ohm ή την 1.2Ohm αντίσταση;

Ποιό/ποιά υγρά χρησιμοποίησες και με πόση περιεκτικότητα σε νικοτίνη το καθένα;

Σε ευχαριστώ , ναι δεν ειναι γευση καμμενου αλλα καψιμο στο λαιμο

εχω βάλει την 0.5 , η 1.2 ειναι καλυτερη?τι κερδίζω?

Δοκίμασα υγρο με γευση σοκολάτα 16mg νικοτίνη (απο fastech 3$) ta 30ml~ kai γευση red bull παλι τα ιδια mg Νικοτίνης επωνυμο απο fastech 6$~

Eκανα την βλακεία και πειρα με μεγάλη νικοτίνη ,

Απο που αγοράζετε υγρα? και απο DIY υγρα απο που παίρνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να και η σημερινή μου αγορά (το υγρό). δεν ξέρω εάν αξίζει τα τόσα πολλά παραπάνω λεφτά (όταν παίρνεις από ελλάδα 8-10 τα 20g και αυτό ~25-30€ τα 30g είναι διαφορά) αλλά σίγουρα είναι ότι πιο ιδιαίτερο και περίεργο έχω ρουφήξει το τελευταίο καιρό. όσοι γουστάρουν καπνικό με καφέ είναι από τα 3 γνωστά (after 8 smoke , rwhy από after 8 και αυτό) ότι πιο περίεργα γαμάτο υπάρχει

 

wZL5FKd.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 5 Pawns είναι τρομερά υγρά, αλλά όπως όλα τα premium υγρά, η τιμή τους είναι απαγορευτική.

 

Όσον αφορά κάποιες άλλες ερωτήσεις, ρίξτε και καμιά ματιά στις προηγούμενες σελίδες παιδιά,

όλες οι ερωτήσεις που γίνανε στις τελευταίες 2 σελίδες είναι κλασικές και έχουν απαντηθεί ξανά και ξανά

και ξανά.

 

Εν συντομία:

Ναι, το FastTech είναι αξιόπιστο και οι τιμές του είναι φοβερές, οι περισσότεροι Έλληνες (και Ευρωπαίοι) ατμιστές από εκεί αγοράζουν. Απλά καθυστερεί πολύ (συνήθως μήνα) και έχετε υπόψιν ότι ό,τι λέει authentic είναι αυθεντικό και ό,τι λέει styled είναι κλώνος.

 

16άρα νικοτίνη σε Subtank είναι θάνατος, λογικό να σου θερίζει τον λαιμό, είναι πάρα πολύ. Προσωπικά δεν αντέχω ούτε 6άρα, νιώθω ότι με καίει και μου γρατζουνάει τον λαιμό.

 

DIY λέγονται τα υγρά που φτιάχνουμε μόνοι μας, δεν τα "παίρνουμε" από κάπου. Αγοράζουμε από οποιοδήποτε κατάστημα ηλ. τσιγάρου μπουκάλια με VG, PG και μπουκαλάκια με συμπυκνωμένο άρωμα και κάνουμε μόνοι τις μίξεις μας, αναλόγως πόση περιεκτικότητα σε νικοτίνη/άρωμα θέλουμε, τι ποσοστό PG/VG κτλ. Πρώτες ύλες (βάσεις και αρώματα) έχουν τα περισσότερα καταστήματα. Δεν είναι κάτι το δύσκολο, αλλά απαιτείται έστω και μια μικρή γνώση μαθηματικών και λογικής. Επίσης, η νικοτίνη είναι δηλητήριο και περνάει στο σώμα μέσα από την επαφή με το δέρμα. Αν αδειάσει κατά λάθος το μπουκάλι με την συμπυκνωμένη νικοτίνη στο δέρμα, στην καλύτερη σε στέλνει στο νοσοκομείο, στην χειρότερη στα θυμαράκια. Προσοχή επομένως και μακρυά από παιδιά και άτομα που δεν ξέρουν τι είναι και τι κάνει.

 

+1 για τα υγρά της El Toro, είναι τα μόνα καπνικά που μ' αρέσουν, ειδικά το Eden με το μήλο. Γεύση τσιγάρου 100% δεν υπάρχει, είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι νέοι ατμιστές, υπάρχουν υγρά που φέρνουν προς αυτό αλλά Marlboro κτλ. ξεχάστε τα, δεν υπάρχουν.

 

Το δαχτυλίδι στην βάση του Subtank με τον διαφορετικό αριθμό τρυπών και την μεγάλη τρύπα στο τέλος, είναι οι 4 διαφορετικές επιλογές για την εισαγωγή αέρα. Όσο μεγαλύτερη η εισαγωγή αέρα, τόσο πιο αεράτη η τζούρα και περισσότερος ο ατμός που βγάζεις. Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν την τελευταία ρύθμιση, την μεγάλη, καθώς τα Subtank για τέτοιου είδους τζούρες είναι κυρίως φτιαγμένα, στην τελική όμως είναι καθαρά προσωπική επιλογή το τι προτιμάς.

 

Οι αντιστάσεις της FastTech είναι μια χαρά αν είναι αυθεντικές, οι κλώνοι, ο θεός και η ψυχή τους.

 

Το κουμπί στην μπαταρία μας το πατάμε όσο ρουφάμε και το αφήνουμε όταν σταματήσουμε να ρουφάμε, είναι απλό. Το χρονικό διάστημα που ρουφάει ο καθένας είναι προσωπική επιλογή, άλλοι κάνουν κοφτές τζούρες του 1 sec, άλλοι βαθιές πνευμονικές των 7 secs.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το δαχτυλίδι στην βάση του Subtank με τον διαφορετικό αριθμό τρυπών και την μεγάλη τρύπα στο τέλος, είναι οι 4 διαφορετικές επιλογές για την εισαγωγή αέρα. Όσο μεγαλύτερη η εισαγωγή αέρα, τόσο πιο αεράτη η τζούρα και περισσότερος ο ατμός που βγάζεις. Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν την τελευταία ρύθμιση, την μεγάλη, καθώς τα Subtank για τέτοιου είδους τζούρες είναι κυρίως φτιαγμένα, στην τελική όμως είναι καθαρά προσωπική επιλογή το τι προτιμάς.

μια παρατηρηση..

 

εχω δουλεψει 2 subtank mini (και εγω εχω τον plus) και ειχαν διαφορετικεσ ροες αερα.

δηλαδη ο πρωτος ειχε 4 τρυπες μια full ανοιχτη , μετα 2 τρυπες μεγαλες , μετα 1 τρυπα μεγαλη και στο τελος μια τρυπα μικρη.

με δαχτυλιδι που εχει μονο 1 τρυπα ολα αυτα.

 

και εχω δουλεψει subtank mini που ειχε 3 τρυπες μια σχεδον full (σε σχεση με τον πρωτο) ,1 μεγαλη τρυπα και μια μικρη τρυπα.

τωρα εδω το δαχτυλιδη ειχε 2 τρυπες (στις απεναντι μεριες) οποτε ολες οι τρυπες που προειπα ηταν Χ2.

 

πιο αερατος ειναι ο πρωτος που εχει μονη τρυπα στο δαχτυλιδι και 4 διφορετικες επιλογες αερα.

 

επισης νομιζω οτι υπαρχουν 2 εκδοσεις..η νεα εκδοση (με τις 2 τρυπες στο δαχτυλιδι) και η παλια (που εχει 1 τρυπα στο δαχτυλιδι)

το βασιζω αυτο στο οτι μοιαζει πολυ με τον subtank plus η 'νεα' εκδοση του mini με το μονο δαχτυλιδακι.

Επεξ/σία από discoboyminimal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουν αναφέρει πολλοί αυτό με τις τρύπες του αέρα στους Subtanks και γίνεται μπέρδεμα, ναι.

 

Υπάρχουν όντως διαφορετικές εκδόσεις, για το ποιο μοντέλο είναι πιο καινούργιο θα σε γελάσω.

 

Ο δικός μου πάντως έχει μια ρύθμιση χωρίς τρύπα καθόλου που δεν καταλαβαίνω ποιο το νόημα, μηδενική εισαγωγή αέρα,

μια μικρή τρύπα, 2 μικρές τρύπες μαζί και την τελευταία, μεγάλη τρύπα που πιάνει όλο το άνοιγμα από το δαχτυλίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουν αναφέρει πολλοί αυτό με τις τρύπες του αέρα στους Subtanks και γίνεται μπέρδεμα, ναι.

 

Υπάρχουν όντως διαφορετικές εκδόσεις, για το ποιο μοντέλο είναι πιο καινούργιο θα σε γελάσω.

 

Ο δικός μου πάντως έχει μια ρύθμιση χωρίς τρύπα καθόλου που δεν καταλαβαίνω ποιο το νόημα, μηδενική εισαγωγή αέρα,

μια μικρή τρύπα, 2 μικρές τρύπες μαζί και την τελευταία, μεγάλη τρύπα που πιάνει όλο το άνοιγμα από το δαχτυλίδι.

τον ιδιο εχω δει , αλλα με μια μικροσκοπικη τρυπα στο τελος..

 

τι να πω??faulty unit λες να ειχες?0 εισαγωγη δεν παιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κ κατι αλλο ρε παιδια γιατι σε οποιους λεω για ατμο/ηλ.τσιγαρο μου λεει οτι ειναι χειροτερο απ το κανονικο οτι το εχουν δειξει ερευνες κτλ. Πειτε μου κατι να τους βουλωνω τα στοματα γιατι κ εγω θεωρω πολυ ανωτερο τον ατμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Να ρωτησω κ κατι αλλο ρε παιδια γιατι σε οποιους λεω για ατμο/ηλ.τσιγαρο μου λεει οτι ειναι χειροτερο απ το κανονικο οτι το εχουν δειξει ερευνες κτλ. Πειτε μου κατι να τους βουλωνω τα στοματα γιατι κ εγω θεωρω πολυ ανωτερο τον ατμο</p>

 

Απλά είναι άσχετοι οι φίλοι σου.

Η μόνη καραμέλα που είναι λίγο ζόρικη είναι πως επειδή δεν έχουν περάσει αρκετά χρόνια δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τις πραγματικές συνέπειες. Που και αυτό δεν ισχυει.

 

Χονδρικά στα λέω.

Προϊόν βρασμού vs προϊόν καύσης (άνθρακας κλπ).

Δεν έχει την πίσσα και άλλες περίπου 16 γνωστές για την επιβλαβή τους δράση ουσίες (βενζόλιο κλπ).

Το γεγονός αυτό το κανεί κατα ένα τεράστιο ποσοστό ελάχιστα επιβλαβές σε σχέση πάντα με το κανονικό.

 

Στην πράξη τώρα, δεν υπάρχει ατμιστης ο οποίος να μην είδε να βελτιώνεται η ζωή του κόβοντας το κανονικό τσιγάρο και αρχίζοντας τον ατμό.

 

Βέβαια ο σκοπός είναι κανείς να κόψει το τσιγάρο.

Εδώ ο ατμός βοηθά.

Αλλά αν δεν καταφέρει κανείς να κόψει ούτε τον ατμό, τουλάχιστον θα κάνει λιγότερο κακό στην υγεία του.

 

Επίσης στο internet υπάρχουν αρκετά πληρωμένα ρεπορτάζ και έρευνες.

Μέχρι οι καπνοβιομηχανίες να εμπλακούν εμπορικά με τον ατμό, θα βλέπουμε τέτοια ρεπορτάζ, έρευνες κλπ στα media.

 

Sent from my iPhone

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

semi - polished , anodized aluminium ..

ipv mini v2 70watt with kayfun v4

 

iny43o.jpg

 

και το ντουλαπακι μου , που πλεον δεν χωραει τιποτα αλλο..γινεται χαμος..

10hue11.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice photos! :)

Το μέγα όμως ερώτημα είναι:

Ποιός είναι, κατά την γνώμη σας, ο καλύτερος μη επισκευάσιμος ατμοποιητής με αποκλειστικό γνώμονα την γεύση;!


Ευκαιρίας δοθείσης, να και το δικό μου "rig" μέχρι στιγμής...

post-44285-0-74446300-1432851631_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...