Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πάρει 3 φορές, τρομερά εξυπηρετικοί, έχουν live support, τα πράγματα ήρθαν σε 2 μέρες και θα το τιμούσα συνέχεια γιατί έχει νορμάλ τιμές για Ελλάδα και καλή ποικιλία, αλλά τις 2 από τις 3 φορές, άλλα παρήγγειλα, άλλα ήρθανε (αρώματα TPA μόνο έχω πάρει από εκεί). Την 1 φορά ειδικά η παραγγελία ήταν γελοία που δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε λάθος, 3 μπουκαλάκια TPA Ripe Strawberry πήρα και ήρθε 1 τέτοιο και 2 άσχετα.

 

Ε, μετά όσο βολικοί και εξυπηρετικοί και γρήγοροι να είναι, δεν ξαναρίσκαρα.

Μπορεί και απλά να ΄μουν γκαντέμης και να 'τυχε βέβαια.

μολις παρειγγειλα..τα μισα να φερουν σωστα βγαζω 1 συνταγη :P

 

αντε να δουμε..

 

ηταν αυθεντικα τα tpa? πως σου φανηκαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μολις παρειγγειλα..τα μισα να φερουν σωστα βγαζω 1 συνταγη :P

 

αντε να δουμε..

 

ηταν αυθεντικα τα tpa? πως σου φανηκαν?

 

Ε, αυθεντικά πρέπει να 'ταν, ξέρω 'γω...Μήπως θα το καταλάβαινα και 100% αν ήταν μούφα, τόσο γευσιγνώστης δεν είμαι. :D

Τα υγρά νορμάλ βγήκαν πάντως.

 

Έρχονται σε μπουκαλάκια ό,τι να ΄ναι βέβαια, είχε πάνω περίεργα αυτοκολλητάκια με διάφορα νούμερα, αριθμός παρτίδας (;; ), αλλά αυτό είναι ψιλοαναμενόμενο καθώς η συγκεκριμένη εταιρία στέλνει τα υγρά σε μπουκάλια μεγάλων ποσοτήτων (500ml κτλ.) και το κάθε κατάστημα μετά παίρνει και τα μοιράζει σε δικά του 10μελα. Και απ' έξω που έχω πάρει, κάθε φορά σε άλλο μπουκαλάκι έρχονται με 10 διαφορετικά αυτοκόλλητα πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο fabvape που ειχα παρει tpa , ηρθαν σε γυαλινα μπουκαλακια , 15μελα με κομπλε ετικετες και καπακι ασφαλειας .

απο εξω και απο αλλα μαγαζια , ερχοντε οπως λες..με 15 ετικετες πανω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει αγορασει κανεις απο vapesin.com? (ελληνικο..αλλα πολυ 'κρυφο' μαγαζακι..ουτε το που ειναι λεει..ουτε σταθερο εχει..ουτε τιποτα..)

 

μην εμπιστευεσαι ποτε καταστημα που δινει ενα κινιτο και δεν δινει καν διευθυνση δεν ειναι μονο για την ποιοτητα των υλικων ειναι πολλα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι υγρά σου αρέσουνε, προσωπικά το αγαπημένο μου υγρό αν έπρεπε να διαλέξω ένα που να μπορώ να το κάνω όλη μέρα είναι αυτό:

 

 

2ο αγαπημένο το 'Nana's Cream, η κανονική συνταγή έχει και 1 άρωμα που δεν είναι TPA, το Banana Cream της LorAnn, αλλά και της TPA το Banana Cream να βάλεις, πάλι καλό βγαίνει, απλά όχι εξίσου.

 

 

Τα VG/PG τα φτιάχνω όπως τα προτιμώ εγώ και όχι απαραίτητα ό,τι λέει η συνταγή, το ίδιο και την περιεκτικότητα νικοτίνης εννοείται.

 

Καλημέρα,

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συνταγές. Χρόνος steeping συνολικά για την καθεμία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συνταγές. Χρόνος steeping συνολικά για την καθεμία;

 

Μιας και είναι κρέμες, θεωρητικά θέλουν αρκετό χρόνο. Τώρα ο καθένας, ό,τι προτιμάει, άλλος λέει το κάνει αμέσως, άλλος προτείνει 2 βδομάδες+.

 

Εγώ 1-2 μέρες το αφήνω και μετά κάνω κανονικά, η αλήθεια είναι πως όσο περνάει ο καιρός βελτιώνεται η γεύση αλλά και την επόμενη μέρα να το κάνεις, μια χαρά γεύση έχει (για μένα τουλάχιστον), απολαυστική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με τον baator.

 

τωρα να επισημανω , πως ηρθαν τα αρωματα απο vapesin.

 

ηρθαν σε εργοστασιακα μπουκαλακια γυαλινα σφραγισμενα (δεν λεει κατι , αλλα ολοι εχουμε δει και πολυ χειροτερες συσκευασιες) , με  ετικετες κανονικες , απλα ειναι βουλγαρικα (99%)

 

τιμολογιο κανονικα , με τηλεφωνα ,αφμ , διευθηνσεις κλπ.

 

ηταν αρκετα γρηγοροι στην αποστολη !

ηρθε χυμενο το 1 απο τα 5 αρωματα και ηταν καπου στο 50% , πηρα τηλεφωνο τωρα , μου ζητησαν 30021 φορες συγγνωμη και μου εστειλαν αλλο τζαμπα.

 

πολυ καλη εμπειρια.

 

επισης μου εστειλα δωρο μια πιπετα αχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ενέδωσα και πήρα τον δεύτερο dripper μου, έναν Troll RDA :D

 

Αν και αρχικά θα παίζω με kanthal, κάποια συμβουλή για στήσιμο με Ni200; Εκτός από το να μην ενώνω τις σπείρες σαν microcoil, πρέπει να προσέξω τίποτε άλλο; :)

 

Ακόμα, καμία πρόταση σε wide bore drip tip, νομίζω ο συγκεκριμένος παίρνει 22 χιλιοστών αφού το επάνω μέρος βγαίνει τελείως :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

UMADBRO? :D

 

EXvtoqT.jpg

 

Πρώτο στήσιμο, διπλή αντίσταση με 24AWG, 9/10 σπείρες με 3.5 χιλιοστά διάμετρο, μου βγήκε αρχικά 0.46Ω και μετά το πρώτο πότισμα 0.55Ω. Περιμένω να φορτίσει το μοντάκι για να δω τι ψάρια έπιασα :D 
 

Πρώτα σχόλια... Απίστευτος! Στα 40W βγάζει απίστευτο ντουμάνι χωρίς να χάνει τόσο σε γεύση, ακόμα και με την εισαγωγή αέρα στο τέρμα. Από εκεί και πάνω τα πράγματα αλλάζουν, η γεύση μειώνεται αισθητά, στα 50-60W ο ατμός γίνεται αρκετά ζεστός αλλά ατμίζεται χωρίς να ζεματάει το επιστόμιο (πρώτη φορά είχα κλείσει καταλάθος τη μια εισαγωγή και κάηκα!).

Δοκίμασα και αυτή την τεχνική στα φυτίλια (αν και δεν την πέτυχα, πρωτάρης) και κρατάει αρκετό υγρό ανάμεσα στις αναπληρώσεις :D

Επεξ/σία από akpe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω έναν άτμο, ''χωρίς να έχει πολύ γεύση''.

 
Είμαι με έναν gs air m τελευταία και έχω αρκετή γεύση μέταλλου στο στόμα (το συνειδητοποίησα μόλις έδωσα σε φίλο να δοκιμάσει ένα υγρό μου με τον gs air m και μου λέει ''μου έρχεται γεύση μέταλλο''... ενημερωτικά αυτός έχει subtank mini και bellus). Δεν ξέρω γιατί. Με τους 2 απλούς gs air δεν έχω τέτοιο θέμα (νομίζω.. αν και έχω να κάνω καιρό με αυτούς).
 
Όταν λέω ''χωρίς πολύ γεύση'' εννοώ να είναι λιγό άγευστος σε σχέση με άλλους, γιατί πολλές φορές τα υγρά μου βγαίνουν πολύ έντονα στους gs και με κουράζει.
 
Είδα σε ένα review αυτόν, αλλά για την τιμή του νομίζω δεν αξίζει: https://www.youtube.com/watch?v=RyoiNOPwsDY
Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα και αυτή την τεχνική στα φυτίλια (αν και δεν την πέτυχα, πρωτάρης) και κρατάει αρκετό υγρό ανάμεσα στις αναπληρώσεις :D

ετσι στηνω εγω εδω και μηνες!!

δεν ηξερα οτι λεγετε ετσι , ουτε το ειδα απο καπου , απλος με βολεψε!

 

απο τα πιο απλα και αποδοτικα στυσηματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, αν και βιάστηκα και δεν το έκανα «σωστά», δεν άπλωσα δηλαδή αρκετά το βαμβάκι με αποτέλεσμα να βγει πολύ χοντρό. Απλά το έκοψα στη μέση και ξανατύλιξα.

 

Απίστευτος ο Troll πάντως, βγάζει τρελό ντουμάνι και γεύση, αν και μου φαίνεται λίγο «ξερή» σε σχέση με τον Τρίτωνα. Εντωμεταξύ έστησα με 24ρι σύρμα (0.511mm) και θέλει την ώρα του για να ζεσταθεί. Μόνο μειονέκτημα, δεν έχει ακριβώς διαρροή, αλλά στην ατμοποίηση «πετάει» υγρό προς τις τρύπες εισαγωγής και θέλει που και που λίγο προσοχή και ένα σκουπισματάκι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια συνταγη απο μενα.....

αρωμα nova virginier                 0,6ml

ατμιστικη βαση 36mg 65/35      12.8ml

ατμιστικη βαση 0mg   65/35       6,4ml

 για 20 ml 24mg


εκανα ενα νεο θεμα για υγρα και μαρκες diy οποιος θελει ας βαλει την εμπειρια του κ καμια συνταγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια συνταγη απο μενα.....

αρωμα nova virginier                 0,6ml

ατμιστικη βαση 36mg 65/35      12.8ml

ατμιστικη βαση 0mg   65/35       6,4ml

 για 20 ml 24mg

εκανα ενα νεο θεμα για υγρα και μαρκες diy οποιος θελει ας βαλει την εμπειρια του κ καμια συνταγη

πρωτη φορα το ακουω το αρωμα αυτο. απο τι εταιρια ειναι?

 

επισης 24mg ???? εισαι καλα??? 18αρη με το ζορι! τι ατμοποιητη εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...