Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O V6 δικαιολογεί με κάποιο τρόπο την σχεδόν διπλάσια τιμή του σε σχέση με τον V5;

 

edit, τις βρήκα τις διαφορές, θα πάρω τον V5, δεν αξίζει την διαφορά.

Στα κινεζομαγαζα ειναι φτηνος.Δες εδω  http://www.fasttech.com/products/0/10009229/1910400-vamo-v6-variable-wattage-mod

 

Το setup που εβαλε ο mindtrapper ειναι αυτο ακριβως που εχω και γω πλην του ναυτιλου που εγω εχω τον μεγαλο οχι τον μινι.(Τελευταια βεβαια περασα σε kayfun επισκευασιμο,φυσικα δεν τον προτεινω σε αρχαριο).Ο V6 εχει καλυτερη πλακετα και το φασττεκ τον εχει πολυ φτηνο.Αν χαλασει ο v5 μου,θα παω στον V6 λογικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είδα σε μια συζήτηση και σε κάτι reviews στο Youtube ότι ακόμα και εκεί που λέει Authentic το Fasttech πουλάει κλώνους. Ισχύει; Για το Nautilus mini με ενδιαφέρει, αν είναι κλώνος μια Vision Spinner 2 αλλά αποδίδει κοντά στα 1600mah δεν με πειράζει αλλά ο ατμοποιητής καλύτερα να είναι 100% original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα σε μια συζήτηση και σε κάτι reviews στο Youtube ότι ακόμα και εκεί που λέει Authentic το Fasttech πουλάει κλώνους. Ισχύει; Για το Nautilus mini με ενδιαφέρει, αν είναι κλώνος μια Vision Spinner 2 αλλά αποδίδει κοντά στα 1600mah δεν με πειράζει αλλά ο ατμοποιητής καλύτερα να είναι 100% original.

 

 

Οτι λεει authetic ειναι γνησιο και οτι λεει style ειναι κλωνος.

Ακομα και τα υγρα τους τα βγαλανε καποιοι προβληματικα και εγω που τα ατμισα κανα κανα 2μηνο μια χαρα τα ειδα.

Γενικα καλο ειναι να αποφευγεις τη style μπαταριες απο οπουδηποτε οχι μονο απο ft

 

Σε αυτες τις παραγγελιες που εκανα ποτε δεν ειχα προβλημα ειτε σε κλωνους ειτε σε γνησια.

 

image.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα coils.

 

Για το epsilon 1100 που έχω κάνουν τα συγκεκριμένα?

http://www.amazon.co.uk/ASPIRE-BDC-Replacement-Coils-GENUINE/dp/B00L6V28RK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1414265536&sr=8-1&keywords=bdc+replacement+coils

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα coils.

 

Για το epsilon 1100 που έχω κάνουν τα συγκεκριμένα?

http://www.amazon.co.uk/ASPIRE-BDC-Replacement-Coils-GENUINE/dp/B00L6V28RK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1414265536&sr=8-1&keywords=bdc+replacement+coils

 

Ναι κανουν αλλα να ξερεις η 5αδα απο ελληνικο καταστημα ειναι 3 ευρω διαφορα.

Αν θελεις να παρεις μπολικες και φθηνες καλυτερα παρε απο fasttech.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κανουν αλλα να ξερεις η 5αδα απο ελληνικο καταστημα ειναι 3 ευρω διαφορα.

Αν θελεις να παρεις μπολικες και φθηνες καλυτερα παρε απο fasttech.

Μένω Λονδίνο γι'αυτό το amazon.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια αξιόλογη πρόταση (αν είναι δυνατόν σε πιο mini size) σ'έναν όχι τόσο "φανατικό" καπνιστή?

 

 

Για μπαταρια εχω ακουσει καλα λογια για την vision spinner 2.  http://www.fasttech.com/product/1689200-vision-spinner-ii-style-1600mah-variable-voltage.

 

Για ατμοποιητη θα προτεινα τον aspire nautilus mini.Aυτο το σετακι ειναι σιγουρα πιο μικρο απο αυτο του vamo που οπως και να το κανουμε τραβαει την προσοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μπαταρια εχω ακουσει καλα λογια για την vision spinner 2.  http://www.fasttech.com/product/1689200-vision-spinner-ii-style-1600mah-variable-voltage.

 

Για ατμοποιητη θα προτεινα τον aspire nautilus mini.Aυτο το σετακι ειναι σιγουρα πιο μικρο απο αυτο του vamo που οπως και να το κανουμε τραβαει την προσοχη.

 

Μάλιστα.....υπάρχει κάποια (ποιοτική) διαφορά σε σχέση με τον vamo πέραν των επαναφορτιζόμενων που δέχεται ο vamo?

Επίσης μετά απο λίγο searching μια λύση σαν το ego-CE4 αξίζει;Παρατήρησα ότι έχει μεγάλη "κατανάλωση" σε αρκετά sites(και πολύ καλά reviews) γι'αυτό και ρωτάω...!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα.....υπάρχει κάποια (ποιοτική) διαφορά σε σχέση με τον vamo πέραν των επαναφορτιζόμενων που δέχεται ο vamo?

Επίσης μετά απο λίγο searching μια λύση σαν το ego-CE4 αξίζει;Παρατήρησα ότι έχει μεγάλη "κατανάλωση" σε αρκετά sites(και πολύ καλά reviews) γι'αυτό και ρωτάω...!!!!

 

Χονδρικά, όσο πιο δυνατή είναι η μπαταρία, τόσο καλύτερα. Άλλο "χτύπημα" θα σου δώσει στον λαιμό μια 650άρα, άλλο μια 1600άρα ή μεγαλύτερη. Μετά παίζει ρόλο και η αυτονομία, άλλο να σου κρατάει 2ώρες, άλλο να σου βγάζει μια μέρα ολόκληρη χωρίς να θέλει φόρτιση.

 

Για τα starter kits τύπου ego-ce4 μπορείς να διαβάσεις και στις προηγούμενες σελίδες, έχει πολλά σχετικά σχόλια.

Γνώμη μου είναι πως δεν αξίζει σε καμιά περίπτωση. Δίνεις ένα 20ρικο παραπάνω και παίρνεις κάτι πολύ πιο ποιοτικό που θα σου μείνει κιόλας. Με τα φτηνά starter kits του 20ρικου, αν τελικά μείνεις στο ηλ. τσιγάρο, από μόνος σου θα ζητήσεις κάτι καλύτερο στο δίμηνο πάνω, άρα ουσιαστικά πεταμένο θα πάει. Ο CE4 κοστίζει 1 ευρώ στο Ebay. Πόσο ποιοτικός να είναι; Πλαστικό γεύεσαι.

 

Αν δεν θες να πας κατευθείαν σε Nautilus, δώσε 5 ευρώ και πάρε έναν Protank Mini 3. Όχι ο καλύτερος ατμοποιητής της αγοράς αλλά πολύ καλύτερος του ψεύτικου CE4 και με κόστος λίγο πάνω από ένα πακέτο τσιγάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την ενημέρωση....σίγουρα θα πάω για τον aspire nautilus mini,απλά είμαι ανάμεσα στα vision spinner 2(1600mAh) και Vamo V6 με την μόνη διαφορά υποθέτω ότι ο V6 δέχεται επαναφορτιζόμενες και είναι μεγαλύτερος σε μέγεθος τπτ περισσότερο δλδ σ'ότι αφορά ποιοτικά χαρακτηριστικά(μια και γι'αυτά γίνεται ορθώς πολύς λόγος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την ενημέρωση....σίγουρα θα πάω για τον aspire nautilus mini,απλά είμαι ανάμεσα στα vision spinner 2(1600mAh) και Vamo V6 με την μόνη διαφορά υποθέτω ότι ο V6 δέχεται επαναφορτιζόμενες και είναι μεγαλύτερος σε μέγεθος τπτ περισσότερο δλδ σ'ότι αφορά ποιοτικά χαρακτηριστικά(μια και γι'αυτά γίνεται ορθώς πολύς λόγος).

 

Φυσικα αν δε σε πειραζει το μεγεθος πας σε mod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες αγορα το alter ego a4 plus.....πηρα το υγρο el greco menthol μεντα με 1.8%νικοτινη...τσιγαρο δεν εχω ξαναβαλει αλλα στην δευτερη ατμιση που κανω νιωθω ενα καψιμο στο λαιμο ποια η γνωμη σας για το καψιμο το υγρο ειναι  μαπα η φταιει η νικοτινη ας μας πει καποιος εμπειρος την γνωμη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάψιμο είναι το λεγόμενο «χτύπημα» της νικοτίνης. Αν σε ενοχλεί τόσο (εγώ το συνηθίζω μετά από λίγο καιρό) δοκίμασε υγρό με χαμηλότερη περιεκτικότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που δεν του αρέσει η γλυκίζουσα γεύση της VG? Έχω δοκιμάσει να το καθιερώσω αλλά οι διάφορες γεύσεις δεν μου αρέσουν και κάνω βάση VG με λίγη νικοτίνη και λίγη μενθόλη να μήν καίει, αλλά λόγω αυτής της επίγευσης του ζαχαροκάλαμου δεν μου αρέσει. Άν υπήρχε άγευστη τελείως βάση θα την προτιμούσα, είναι και ένας απο τους λόγους που δεν περνώ στο η.τ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...