Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να παραγγειλω ενα vamo v6 και δεν ξέρω καθόλου από μπαταρίες. Μπορείτε να μου προτείνεται μια 18350 και μια 18650 απο fasttech αν γίνεται καλες και ασφαλείς...και κάποιον φορτιστής γι αυτές αξιόπιστο αν γνωρίζει κάποιος. Εντωμεταξυ έχω πάρει τον nautilus το mini και σε σχέση με τον ce4 που έχω 1 χρονο μου φαινεται πολύ χαλιά..φταίει η μπαταρία που είναι αδύνατη? Μια 1300 με ρυθμιζόμενη τάση.. Οποίος ξέρει ας βοηθήσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στα βάμο που κοιτάω εδώ, όσα δεν γράφουν authentic να υποθέσω πως είναι κλώνοι;

Αν ναι, αξίζει η αγορά κλώνου ή θα κλάσει μετά από 3μηνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ελλάδα ποιο μαγαζί προτείνετε για αγορά:

 

1. Μπαταρία 1300-1600 mAh

2. Aspire Ce5-s

3. 2-3 bvc coils για τον από πάνω

4. Φορτιστή

5. 20-30ml υγρού που να καλύπτει την ανάγκη για νικοτίνη αλλά στον αέρα να μυρίζει κάτι ευχάριστο για τους γύρω.

 

Βιάζομαι να ξεκινήσω, γι αυτό Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παρήγγειλα αυτά από replacesmoke.

 

post-68908-0-63873100-1414841535_thumb.png

 

 

Βγαίνουν αρκετά πιο ακριβά σε σχέση με Κίνα, αλλά σκέφτηκα πως μέχρι να έρθουν από κει την διαφορά θα την έχω καπνίσει σε κανονικά τσιγάρα, οπότε μία η άλλη, ( + σε περίπτωση στραβής ξέρω που να πάω).

 

:-)

 

Ερώτηση: Tα υγρά λήγουν; Έχω ένα μπουκαλάκι RY69 5-6 μηνες ίσως, μπορώ να το χρησιμοποιήσω ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει πάνω ημερομηνία λήξης. Αλλα σίγουρα είναι πάνω απο χρόνο.

 

Επίσης θα αναφέρω μία παγίδα που έπεσα κι εγω πέρσι. Προσέξτε με την νικοτίνη γιατι αν ξαναξεκινήσετε το κάπνισμα μπορεί να καπνίζεται και παραπάνω λόγω μεγαλύτερης εξάρτησης στην νικοτίνη (εγω τότε είχα καταφέρει να το ελαττώσω σε λίγα τσιγάρα την ημέρα και μετα το ηλεκτρονικό έκανα 1 καπνό σε 1μιση μέρα). Οπότε 1ον μην πάρετε με πολυ νικοτίνη και 2ον μην το έχετε πιπίλα όπως οι περισσότεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κι εγώ μόλις ξανακύλησα τον πρώτο καιρό κάπνιζα περισσότερο απ'όσο πριν το κόψω  :P

Δεν ξέρω αν οφείλεται στην νικοτίνη, θεώρησα πως απλά έπεσα με τα μούτρα λόγω της διακοπής.

Με τον καιρό επανήλθα στα φυσιολογικά επίπεδα επειδή μπούκωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

liopyr ατμιζω περιπου 2 χρονια...

πολλες αγορες απο Κινα... ενα θα σου πω...

 

Η φτηνεια τρωει τον παρα. Για μενα τα κινεζικα αν και τους εχω στειλει πολλα λεφτα σε ατμιστικα προιοντα δεν με αφησαν ποτε ικανοποιημενο. Στην χειροτερη χαλουσαν πολυ γρηγορα.

 

Πολυ ωραιο το πακετακι που αγορασες. Δεν θα το μετανιωσεις πιστεψε με

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παρήγγειλα αυτά από replacesmoke.

 

Το μόνο που θα έλεγα να βάλεις στο άμεσο πρόγραμμα - στην παραγγελία σου βλέπω μία, εκτός κι αν έχεις ήδη δεύτερη - είναι η αγορά μιας ακόμα μπαταρίας. Η συγκεκριμένη που έχεις πάρει είναι τέρας χωρητικότητας βέβαια και λογικά θα κρατάει μια ...αιωνιότητα μέχρι ν' αδειάσει, αλλά κάποια στιγμή θα αδειάσει και, σα μεγάλη που είναι, θα θέλει και αρκετές ώρες για πλήρη φόρτιση.

 

Προφανώς δεν είναι απαραίτητο να πάρεις ίδια σε χωρητικότητα - αν και δε τη θεωρώ ακριβή για τόσο μεγάλη, άσε που είναι και επώνυμη, πράγμα σημαντικό για 'μένα - αλλά άλλη μία, είναι απαραίτητη, ώστε να την έχεις φορτισμένη και έτοιμη και να τις χρησιμοποιείς εναλλάξ. Εγώ π.χ. καλύπτομαι με δύο 18650, των 2500mah έκαστη: Φορτίζονται πλήρως σε κάνα τετράωρο - τον ίδιο φορτιστή που πήρες έχω κι εγώ - και μού δίνουν γύρω στις 12 ώρες χρήσης η κάθε μία (με χρήση, σχεδόν ...πιπίλα, όλη την ώρα!)

 

Α! Μια συμβουλή, η οποία δεν ξέρω αν είναι 100% σωστή, αλλά σε όλα τα μαγαζιά με σχετικά είδη, το ίδιο μού λένε:

 

Αν το mod που πήρες έχει δυνατότητα λειτουργίας pass-through (να το χρησιμοποιείς έχοντάς το συνδεδεμένο στη usb), καλύτερα να μην την αξιοποιήσεις. Λένε ότι αυτή η χρήση την πηδάει τη μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τελικα δεν άλλαξα ατμοποιητή και ευτυχώς γιατι τελικά η νικοτίνη ήταν που με έκανε να βήχω. Χθες άτμιζα για αρκετές ώρες με το ποτό υγρό με 0 νικοτίνη και δεν είχα κανέναν θέμα (ίσα ίσα) τέλειο άτμισμα, με πλούσια γεύση, πολυ ατμό και καθόλου κάψιμο, βήχας κτλ. Ας ελπίσουμε να συνεχίσει έτσι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι στο πρόγραμμα να πάρω και δεύτερη μπαταρία, πήρα επίτηδες μία με μπόλικα mAh να δω πως θα πάει.

Έχω επίσης από την παλιά μπαταρία (veve) τον φορτιστή που έχει ανταπτοράκι να συνδέσεις το usb σε πρίζα ρεύματος, λογικά από εκεί θα φορτίζει γρηγορότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παρήγγειλα αυτά από replacesmoke.

 

attachicon.gifUntitled.png

 

 

Βγαίνουν αρκετά πιο ακριβά σε σχέση με Κίνα, αλλά σκέφτηκα πως μέχρι να έρθουν από κει την διαφορά θα την έχω καπνίσει σε κανονικά τσιγάρα, οπότε μία η άλλη, ( + σε περίπτωση στραβής ξέρω που να πάω).

 

:-)

 

Ερώτηση: Tα υγρά λήγουν; Έχω ένα μπουκαλάκι RY69 5-6 μηνες ίσως, μπορώ να το χρησιμοποιήσω ε;

 

 

Γιατί όχι τον Aspire Nautilus mini?Λόγω χωρητικότητας? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι στο πρόγραμμα να πάρω και δεύτερη μπαταρία, πήρα επίτηδες μία με μπόλικα mAh να δω πως θα πάει.

Έχω επίσης από την παλιά μπαταρία (veve) τον φορτιστή που έχει ανταπτοράκι να συνδέσεις το usb σε πρίζα ρεύματος, λογικά από εκεί θα φορτίζει γρηγορότερα.

 

Διευκρίνισε αν θες τι εννοείς μιλώντας για γρηγορότερη φόρτιση. Να φορτίζεις τη μπαταρία έχοντάς τη μέσα στο ίδιο το mod, συνδέοντάς το στο ρεύμα με το mini usb καλώδιο και σκέφτεσαι ότι θα φορτίζει γρηγορότερα, απ' ό,τι βάζοντάς τη πάνω στον xstar;

 

Δεν ξέρω αν θα έχει διαφορά στο χρόνο που απαιτείται, αλλά λέγεται - πάλι σε σχετικά ηλεκτροτσιγαρομάγαζα μού το είπαν -  οι μπαταρίες «ζουν» περισσότερο όταν φορτίζονται αργά. Γι' αυτό και οι λεγόμενοι «ταχυφορτιστές» δεν προτείνονται, εφόσον μιλάμε για μπαταρίες που σ' ενδιαφέρει να διατηρηθούν για καιρό σε καλή κατάσταση. Αυτή την ιδιότητα την έχει και ο xstar που πήρες: Κάνει «αργή» φόρτιση και είναι ένας από τους λόγους που θεωρείται από τους πολύ καλούς φορτιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όχι τον Aspire Nautilus mini?Λόγω χωρητικότητας? :rolleyes:

 

Υπέθεσα πως έχουν κι άλλες διαφορές, αλλά τελικά μάλλον δεν έχουν.

Δεν πειράζει, μπορεί αργότερα να δοκιμάσω και τον mini.

 

 

Διευκρίνισε αν θες τι εννοείς μιλώντας για γρηγορότερη φόρτιση. Να φορτίζεις τη μπαταρία έχοντάς τη μέσα στο ίδιο το mod, συνδέοντάς το στο ρεύμα με το mini usb καλώδιο και σκέφτεσαι ότι θα φορτίζει γρηγορότερα, απ' ό,τι βάζοντάς τη πάνω στον xstar;

 

Δεν ξέρω αν θα έχει διαφορά στο χρόνο που απαιτείται, αλλά λέγεται - πάλι σε σχετικά ηλεκτροτσιγαρομάγαζα μού το είπαν -  οι μπαταρίες «ζουν» περισσότερο όταν φορτίζονται αργά. Γι' αυτό και οι λεγόμενοι «ταχυφορτιστές» δεν προτείνονται, εφόσον μιλάμε για μπαταρίες που σ' ενδιαφέρει να διατηρηθούν για καιρό σε καλή κατάσταση. Αυτή την ιδιότητα την έχει και ο xstar που πήρες: Κάνει «αργή» φόρτιση και είναι ένας από τους λόγους που θεωρείται από τους πολύ καλούς φορτιστές.

 

Ναι, υποθετικά η usb έχει συγκεκριμένα περιθώρια ρεύματος, οπότε μάλλον φορτίζει πιο αργά.

Τουλάχιστον η veve φόρτιζε σίγουρα πιο αργά από usb, αυτό θα δείξει.

Πάντως οι μπαταρίες δεν είναι πολύ ακριβές, μπορώ να πάρω κάποια στιγμή καμιά 4δα από ebay και να ξεμπερδέψω με το θέμα φόρτιση.

 

 

Η αντίσταση που έχει πάνω του ο ναυτίλος είναι 1.6Ω, και έχει και μία δεύτερη 1.8Ω.

Στα πόσα Watt περίπου μπορούν να παίξουν αυτές χωρίς να βράζουν;

 

 

ps. (ο βάμος με τον ναυτίλο σαν ματσούκι ανοίγουν κεφάλι για πλάκα άμα σου την πέσει κανένας) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρύπα στο πάτωμα ανοίγουν αν πέσουν. Επίσης υπάρχει μεγάλη πιθανότητα ο vamow να μην ανοίξει κιόλας ποτέ ξανα και ο nautilous να έχει γίνει θρύψαλα. Έπεσε σε έναν φίλο μου απο πολυ μικρό ύψος (απο το χέρι του στο ύψος της λεκάνης) και πάπαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...