Προς το περιεχόμενο

ΠΛΑΙΣΙΟ και bulk προιοντα


greek738

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άρα δλδ σε χώρες του εξωτερικού πχ USA, που έχουν μεγάλες αλυσίδες με χιλιάδες εργαζομένους οι τιμές θα είναι στο Θεό σωστά?

 

ΝΟΤ!!!!

 

Οι τιμές είναι πιο κάτω εκεί γιατί εκεί παράγονται και αρκετά προιόντα.

Εδώ έχουν βρει ευκαιρια και βαράνε όλες οι επιχειρήσεις !

Σαφώς και σαν επιχείρηση έχουν στόχο το maximum κέρδος που σημαίνει και περιθώριο κέρδους σε οτιδήποτε.

Αν ήταν φθηνά τα καταστήματα εδώ στην Ελλάδα δεν θα παραγγέλναμε από καταστήματα εκτός Ελλάδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Οι τιμές είναι πιο κάτω εκεί γιατί εκεί παράγονται και αρκετά προιόντα.

Εδώ έχουν βρει ευκαιρια και βαράνε όλες οι επιχειρήσεις !

Σαφώς και σαν επιχείρηση έχουν στόχο το maximum κέρδος που σημαίνει και περιθώριο κέρδους σε οτιδήποτε.

Αν ήταν φθηνά τα καταστήματα εδώ στην Ελλάδα δεν θα παραγγέλναμε από καταστήματα εκτός Ελλάδος.

 

ναι και στην Αγγλία πιο φτηνά και στην Γερμανία και σε άλλες χωρές που έχουν μεγάλες αλυσίδες με πολλούς εργαζομένους...σε όλες παράγονται αρκετά προϊόντα? BULLSHIT!

 

μην δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει στο πλαίσιο πληρώνεις και τους μισθούς των υπαλλήλων μαζί. Για αυτό είναι πιο ακριβά. Μαγαζιά που είναι πιο μικρά και με λίγους υπαλλήλους σαφώς έχουν χαμηλότερες τιμές.

Εντελώς τ ανάποδο ισχύει. Αν ήταν έτσι τα supermarket θα πρεπε να ναι άδεια και τα μπακάλικα να χαν ουρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εντελώς τ ανάποδο ισχύει. Αν ήταν έτσι τα supermarket θα πρεπε να ναι άδεια και τα μπακάλικα να χαν ουρές.

 

commonsense.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και στην Αγγλία πιο φτηνά και στην Γερμανία και σε άλλες χωρές που έχουν μεγάλες αλυσίδες με πολλούς εργαζομένους...σε όλες παράγονται αρκετά προϊόντα? BULLSHIT!

 

μην δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα...

 

Δεν λέω πως δεν είναι ακριβά όλα και πως δεν εκμεταλλεύονται τον κόσμο αλλά από τη στιγμή που τραβάει το μαγαζί γιατί να ρίξουν τις τιμές?

Και αν χάσουν κόσμο πρώτα θα την πληρώσουν οι εργαζόμενοι εκεί και μετά η εταιρεία.

 

Εντελώς τ ανάποδο ισχύει. Αν ήταν έτσι τα supermarket θα πρεπε να ναι άδεια και τα μπακάλικα να χαν ουρές.

 

και τα σούπερ μάρκετ από τα πράγματα που πουλάνε, σε όσο φθηνές τιμές και να είναι έχουν κέρδος, αλλιώς θα είχαν κλείσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και τα σούπερ μάρκετ από τα πράγματα που πουλάνε, σε όσο φθηνές τιμές και να είναι έχουν κέρδος, αλλιώς θα είχαν κλείσει.

 

ναι αλλά τα supermarket είναι φτηνότερα από τα ψιλικατζίδικα κι ας έχουν περισσότερο προσωπικό, για αυτό δεν στέκει καν η λογική του "έχω περισσότερους υπαλλήλους για αυτό οι τιμές είναι πιο πάνω"

 

τις έχουν πιο πάνω γιατί ξέρουν ότι βρίσκουν πελάτες που δεν ψάχνουν το φτηνότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα.Δηλαδη τωρα που μεσα στην κριση εχουν πεσει οι μισθοι και θα πεσουν και αλλο,το πλαισιο και το καθε πλαισιο εχει κατεβασει τις τιμες των προιοντων του?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα.Δηλαδη τωρα που μεσα στην κριση εχουν πεσει οι μισθοι και θα πεσουν και αλλο,το πλαισιο και το καθε πλαισιο εχει κατεβασει τις τιμες των προιοντων του?????

 

Αυτό λέμε... όχι δεν τις έχει ρίξει γιατί ξέρει ότι πάντα θα υπάρχουν 5-10-100-1000 μαλάκες που δεν θα μπουν καν στον κόπο να ψάξουν για φθηνότερη τιμή και θα πάνε στα "σιγουρα"...στο πλαίσιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μαλιστα.Δηλαδη τωρα που μεσα στην κριση εχουν πεσει οι μισθοι και θα πεσουν και αλλο,το πλαισιο και το καθε πλαισιο εχει κατεβασει τις τιμες των προιοντων του?????

 

σίγουρα σου λέω... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέμε... όχι δεν τις έχει ρίξει γιατί ξέρει ότι πάντα θα υπάρχουν 5-10-100-1000 μαλάκες που δεν θα μπουν καν στον κόπο να ψάξουν για φθηνότερη τιμή και θα πάνε στα "σιγουρα"...στο πλαίσιο!

 

Ναι το ξερω.για αλλου πηγαινε :rolleyes:

 

σίγουρα σου λέω... :rolleyes:

 

 

Το πιστευω ρε συ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά τα supermarket είναι φτηνότερα από τα ψιλικατζίδικα κι ας έχουν περισσότερο προσωπικό, για αυτό δεν στέκει καν η λογική του "έχω περισσότερους υπαλλήλους για αυτό οι τιμές είναι πιο πάνω"

 

τις έχουν πιο πάνω γιατί ξέρουν ότι βρίσκουν πελάτες που δεν ψάχνουν το φτηνότερο...

 

δεν στέκει αλλά βοηθάει και αυτό.

Άλλο να χρησιμοποιείς υπάλληλο για να κάνεις τις αγορές σου και άλλο μέσω νετ που υποτίθεται είναι πιο φθηνά στο site του Πλαισίου.

Από εκεί και πέρα παίζει ρόλο η εγγύηση..ναι θα δώσω λίγα παραπάνω αλλά θα έχω την εγγύηση πλην ελάχιστων περιπτώσεων όπως ο τόπικ starter. κάθε τι είναι υποκειμενικό. Αν θέλει να ψαχτεί κάποιος και έχει το χρόνο οκ, αλλά υπάρχουν και πολλοι που δεν έχουν χρόνο και παίρνουν από όπου βρουν πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δώσω λίγότερα στο amazon.co.uk και θα έχω κλάσης ανώτερη εγγύηση από το πλαίσιο...nuff said

 

Σε αυτό θα συμφωνήσω.

Το ίδιο κάνω και εγώ.

Γενικά από το Πλαίσιο ψωνίζω είτε μικροπράγματα είτε ολόκληρο pc!

τα υπόλοιπα βλέπουμε ανάλογα με την περίσταση και τις προσφορές του amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ήταν να πάω πλαίσιο Συντάγματος να πάρω αυτήν

 

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/CPU-Coolers/CoolerMaster-Hyper-212-Plus-Cpu-Cooler-RR-B10-212P-GP.htm

 

Για το Pc ενός φίλου που θα το στρώσω μερικές μέρες.

Τελικά δεν κατέβηκα. Σπάστηκα τόσο πάλι που ούτε άλλων λεφτά δεν θα πάω να δώσω.

 

Υπάρχουν κ αλλού πορτοκαλιές που κάνουνε δαμάσκηνα btw

πολλά μαγαζιά με πολύ καλή εξυπηρέτηση και ΓΝΩΣΕΙΣ!!!

 

Θα μου μείνει αξέχαστη η εμπειρία μου στο πλαίσιο Συντάγματος και πάλι όταν έψαχνα μανιωδώς 2η 6950 reference

Επειδή είχα ζητήσει να ανοιχτεί το κουτί να δω την κάρτα, ο πωλητής μου λέει μισό να σας εξυπηρετήσει ο υπεύθυνος αναβαθμίσεων

 

Έρχεται ο υπεύθυνος (έπρεπε να του έριχνα μια 5αρα χρόνια) μου ανοίγει την κούτα και του λέω τσουκ δεν μου κάνει. Αλλη έχετε?

Αυτός κατάλαβε ότι έψαχνα άλλη κάρτα τελείως. Και μου ρίχνει το περιβόητο

 

"Στις ίδιες δυνατότητες κάρτα πάρτε αυτήν"....................... μια gtx 550

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος που "καίγεται" για άμεση αγορά θα πάει στο πλαίσιο και σε 5 λεπτά θα το έχει σπίτι του!

 

Στο πλαίσιο μπαίνει ο πελάτης "τα σκάει" και έχει το προϊόν στα χέρια του την ίδια στιγμή. Μερικοί άνθρωποι δεν έχουν την υπομονή να περιμένουν από 2-30 ημέρες να τους έρθει η φθηνή παραγγελία. Για να μην αρχίσω να λέω για τις ουρές στα ταχυδρομεία,την πιθανότητα να σου τύχει ελαττωματικό προϊόν, απεργία στα τελωνεία, ηφαίστεια, συν το άγχος "πότε θα έρθει", και κάθε είδους καντεμιά που μπορεί να σου τύχει...

 

 

Βέβαια εάν είσαι απλός user μπορείς να υπομένεις όλα τα παραπάνω και να γλυτώνεις μερικά ευρώ κάθε φορά! Για τον ελεύθερο επαγγελματία όμως, πολλές φορές δεν υπάρχει χρόνος ούτε για χάσιμο ούτε για ψάξιμο, θα αναγκαστεί να καταφύγει σε άμεση αγορά αναγκαστικά για να συνεχίσει τη δουλειά του. Εκτός και εάν είναι τόσο τσιγκούνης που πρέπει να σταματήσει να δουλεύει μέχρι να του έρθει η φθηνή παραγγελία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...