Προς το περιεχόμενο

ΠΛΑΙΣΙΟ και bulk προιοντα


greek738

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο πλαίσιο μπαίνει ο πελάτης "τα σκάει" και έχει το προϊόν στα χέρια του την ίδια στιγμή. Μερικοί άνθρωποι δεν έχουν την υπομονή να περιμένουν από 2-30 ημέρες να τους έρθει η φθηνή παραγγελία. Για να μην αρχίσω να λέω για τις ουρές στα ταχυδρομεία,την πιθανότητα να σου τύχει ελαττωματικό προϊόν, απεργία στα τελωνεία, ηφαίστεια, συν το άγχος "πότε θα έρθει", και κάθε είδους καντεμιά που μπορεί να σου τύχει...

 

Βέβαια εάν είσαι απλός user μπορείς να υπομένεις όλα τα παραπάνω και να γλυτώνεις μερικά ευρώ κάθε φορά! Για τον ελεύθερο επαγγελματία όμως, πολλές φορές δεν υπάρχει χρόνος ούτε για χάσιμο ούτε για ψάξιμο, θα αναγκαστεί να καταφύγει σε άμεση αγορά αναγκαστικά για να συνεχίσει τη δουλειά του. Εκτός και εάν είναι τόσο τσιγκούνης που πρέπει να σταματήσει να δουλεύει μέχρι να του έρθει η φθηνή παραγγελία...

hmmmmmmmmm θα διαφωνήσω.

Πήγα με συμφορουμίτη στο πλαίσιο στην Στουρνάρη με σκοπό να τα σκάσουμε ΧΟΝΤΡΑ

Gold psu 850w+

Μάντεψε; Δεν υπήρχε

 

Μετά λέμε ας πάρουμε τους ανεμιστήρες από εδώ μια και μπήκαμε. Ζητάμε την πιο γνωστή διάσταση ανεμιστήρα

120mm είχε διαθέσιμους αλλά μετά από ένα μήνα :P

 

είχε να μας δώσει όμως κάτι turbox psu Και Turbox ανεμιστήρες

 

α και Btw. Εγώ όταν βιάζομαι κάτι και καίγομαι πάω msystems .-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

το Πλαίσιο έχει πλέον τραγική διαθεσιμότητα, πήγα καμένη Palit GTX570 στις 30 Δεκεμβρίου, με παίρνουν τηλέφωνο στις 3 του μηνός και μου λένε ότι αν θέλω πάλι Palit θα πρέπει να περιμένω μέχρι τις 13...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hmmmmmmmmm θα διαφωνήσω.

Πήγα με συμφορουμίτη στο πλαίσιο στην Στουρνάρη με σκοπό να τα σκάσουμε ΧΟΝΤΡΑ

Gold psu 850w+

Μάντεψε; Δεν υπήρχε

 

Μετά λέμε ας πάρουμε τους ανεμιστήρες από εδώ μια και μπήκαμε. Ζητάμε την πιο γνωστή διάσταση ανεμιστήρα

120mm είχε διαθέσιμους αλλά μετά από ένα μήνα :P

 

είχε να μας δώσει όμως κάτι turbox psu Και Turbox ανεμιστήρες

 

Φίλε μου γενικά μιλάω... Μη κάθεστε τώρα να μου αναφέρεται τα προσωπικά προβλήματα που αντιμετωπίσατε. Ένας μέσος αγοραστής θα βρει αυτό που θέλει. Όλοι έχουμε αντιμετωπίσει δυσκολίες και γκαντεμιές, η εξαίρεση δεν κάνει τον κανόνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχεται ο υπεύθυνος (έπρεπε να του έριχνα μια 5αρα χρόνια) μου ανοίγει την κούτα και του λέω τσουκ δεν μου κάνει. Αλλη έχετε?

Αυτός κατάλαβε ότι έψαχνα άλλη κάρτα τελείως. Και μου ρίχνει το περιβόητο

 

"Στις ίδιες δυνατότητες κάρτα πάρτε αυτήν"....................... μια gtx 550

 

B)

 

ενταξει τοπ περιπτωση

 

γενικα το πλαισιο αλλα και τα αλλα (mediamarkt,multirama) εχουν αποδειχτει μαπα.Ακομα και οι υπαλληλοι ειναι θρασυτατοι και αγενης.Στο πλαισιο εγω για αντικατασταση χαλασμενου τροφοδοτικου εντος εγγυησης εδωσα 30 ευρω επειδη λεει ο υπαλληλος "πληρωνετε τα εργατικα" ή κατι τετοιο.Τελως παντων.Οπως ειπε και ο φιλος να ενισχυετε τα συνοικιακα επειδη κανουν πραγματικες προσφορες.Απο εναν γνωστο εγω πηρα λαπτοπ με 30 ευρω εκπτωση,δωρο απο αυτον τσαντα και ποντικι (ποντικι 25 ευρω το ειδα στο νετ) και μου περασε και προγραμματα και παιχνιδια που ηταν αυθεντικα αγορασμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου γενικά μιλάω... Μη κάθεστε τώρα να μου αναφέρεται τα προσωπικά προβλήματα που αντιμετωπίσατε. Ένας μέσος αγοραστής θα βρει αυτό που θέλει. Όλοι έχουμε αντιμετωπίσει δυσκολίες και γκαντεμιές, η εξαίρεση δεν κάνει τον κανόνα!

Μαρίκα έχει θέμα διαθεσιμότητας αν θες να το σιγουρέψεις πετάξου να πας να κάνεις μία σύνθεση.

Και έλα μετά να πεις τα ίδια.

 

 

edit: Επίσης το άμεσα διαθέσιμό τους, στο Site καμιά φορά δεν ισχύει και άλλες φορές αναφέρεται σε ΕΝΑ τεμάχιο.

Την είχα πατήσει σε θέμα που είχα ανοίξει και περίμενα μία εβδομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος που "καίγεται" για άμεση αγορά θα πάει στο πλαίσιο και σε 5 λεπτά θα το έχει σπίτι του!

 

Στο πλαίσιο μπαίνει ο πελάτης "τα σκάει" και έχει το προϊόν στα χέρια του την ίδια στιγμή. Μερικοί άνθρωποι δεν έχουν την υπομονή να περιμένουν από 2-30 ημέρες να τους έρθει η φθηνή παραγγελία. Για να μην αρχίσω να λέω για τις ουρές στα ταχυδρομεία,την πιθανότητα να σου τύχει ελαττωματικό προϊόν, απεργία στα τελωνεία, ηφαίστεια, συν το άγχος "πότε θα έρθει", και κάθε είδους καντεμιά που μπορεί να σου τύχει...

 

 

Βέβαια εάν είσαι απλός user μπορείς να υπομένεις όλα τα παραπάνω και να γλυτώνεις μερικά ευρώ κάθε φορά! Για τον ελεύθερο επαγγελματία όμως, πολλές φορές δεν υπάρχει χρόνος ούτε για χάσιμο ούτε για ψάξιμο, θα αναγκαστεί να καταφύγει σε άμεση αγορά αναγκαστικά για να συνεχίσει τη δουλειά του. Εκτός και εάν είναι τόσο τσιγκούνης που πρέπει να σταματήσει να δουλεύει μέχρι να του έρθει η φθηνή παραγγελία...

 

Το φθηνό γιατί πρέπει να πηγαίνει μαζί με ουρά στα ελτά ή απεργία στα τελωνεία?

 

Θα σου πρότεινα να κάνεις μια βόλτα στην περιοχή σου που προφανώς δεν έχεις γυρίσει ποτέ και να βρεις κανένα σοβαρό μαγαζάκι.

Αν είσαι συνηθισμένος σε συνθήκες πλαισίου, θα εκπλαγείς με τις τιμές, την ευγένεια και την εξυπηρέτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρίκα έχει θέμα διαθεσιμότητας αν θες να το σιγουρέψεις πετάξου να πας να κάνεις μία σύνθεση.

Και έλα μετά να πεις τα ίδια.

 

 

edit: Επίσης το άμεσα διαθέσιμό τους, στο Site καμιά φορά δεν ισχύει και άλλες φορές αναφέρεται σε ΕΝΑ τεμάχιο.

Την είχα πατήσει σε θέμα που είχα ανοίξει και περίμενα μία εβδομάδα

 

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε! Στις προσφορές του ενός "τεμαχίου" τι περιμένεις να το φυλάξουν για σένα; Απλά την πάτησες σαν αγράμματος... Τα ίδια προβλήματα έχουν όλα τα καταστήματα, και νοείται πως αυτά με τη μεγαλύτερη πελατεία αντιμετωπίζουν μεγαλύτερες δυσκολίες στην εξυπηρέτηση των πελατών τους. Τέλειο κατάστημα ηλεκτρονικών δεν υπάρχει, και φυσικά το πλαίσιο δεν είναι το χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε! Στις προσφορές του ενός "τεμαχίου" τι περιμένεις να το φυλάξουν για σένα; Απλά την πάτησες σαν αγράμματος... Τα ίδια προβλήματα έχουν όλα τα καταστήματα, και νοείται πως αυτά με τη μεγαλύτερη πελατεία αντιμετωπίζουν μεγαλύτερες δυσκολίες στην εξυπηρέτηση των πελατών τους. Τέλειο κατάστημα ηλεκτρονικών δεν υπάρχει, και φυσικά το πλαίσιο δεν είναι το χειρότερο.

Μα δε μου λες; Διαβαζεις τι γράφω;

Είπα εγώ ότι το παράγγειλα από προσφορά;

 

Και μάλιστα είχα επιλέξει το πλαίσιο έναντι της multirama τότε με 10 ευρώ διαφορά παρακαλώ απλά επειδή έλεγε άμεσα διαθέσιμο.

Για 2 ψύχτρες λοιπόν ΠΛΗΡΩΣΑ παραπάνω και ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΑΜΕΣΑ. Πως σου φαίνεται;

Είναι πάλι μία εξαίρεση θα πεις και όχι ο κανόνας.

Πολλές όμως εξαιρέσεις δεν μαζεύτηκαν? :rolleyes:

 

 

και Btw γυναίκα είμαι μπορείς να μην χρησιμοποιείς το αρσενικό στα επίθετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε! Στις προσφορές του ενός "τεμαχίου" τι περιμένεις να το φυλάξουν για σένα; Απλά την πάτησες σαν αγράμματος... Τα ίδια προβλήματα έχουν όλα τα καταστήματα, και νοείται πως αυτά με τη μεγαλύτερη πελατεία αντιμετωπίζουν μεγαλύτερες δυσκολίες στην εξυπηρέτηση των πελατών τους. Τέλειο κατάστημα ηλεκτρονικών δεν υπάρχει, και φυσικά το πλαίσιο δεν είναι το χειρότερο.

Πάντως μέχρι πριν 2 χρόνια, από προσωπική εμπειρία, πρόβλημα διαθεσιμότητας είχαν τα μικρότερα καταστήματα κι όχι τα μεγαλύτερα. Τα μεγάλα φέρναν stock που ξέραν ότι κάποια στιγμή θα τους φύγει. Τα μικρά δε μπορούσαν να φέρουν καλά-καλά πχ 3 κορυφαίες κάρτες γραφικών γιατί ήταν αμφίβολο αν θα πουλήσουν έστω και 1-2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φθηνό γιατί πρέπει να πηγαίνει μαζί με ουρά στα ελτά ή απεργία στα τελωνεία?

 

Θα σου πρότεινα να κάνεις μια βόλτα στην περιοχή σου που προφανώς δεν έχεις γυρίσει ποτέ και να βρεις κανένα σοβαρό μαγαζάκι.

Αν είσαι συνηθισμένος σε συνθήκες πλαισίου, θα εκπλαγείς με τις τιμές, την ευγένεια και την εξυπηρέτηση

 

Προφανώς δεν έχεις παραγγείλει ποτέ από το εξωτερικό! Έκανα μία γενική τοποθέτησή και αμέσως θιχτήκατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα.Δηλαδη τωρα που μεσα στην κριση εχουν πεσει οι μισθοι και θα πεσουν και αλλο,το πλαισιο και το καθε πλαισιο εχει κατεβασει τις τιμες των προιοντων του?????

 

Όσο αγοράζουμε και συνεχίζουμε να αγοράζουμε δεν θα αλάξει κάτι στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος που "καίγεται" για άμεση αγορά θα πάει στο πλαίσιο και σε 5 λεπτά θα το έχει σπίτι του!

 

Στο πλαίσιο μπαίνει ο πελάτης "τα σκάει" και έχει το προϊόν στα χέρια του την ίδια στιγμή. Μερικοί άνθρωποι δεν έχουν την υπομονή να περιμένουν από 2-30 ημέρες να τους έρθει η φθηνή παραγγελία. Για να μην αρχίσω να λέω για τις ουρές στα ταχυδρομεία,την πιθανότητα να σου τύχει ελαττωματικό προϊόν, απεργία στα τελωνεία, ηφαίστεια, συν το άγχος "πότε θα έρθει", και κάθε είδους καντεμιά που μπορεί να σου τύχει...

 

 

Βέβαια εάν είσαι απλός user μπορείς να υπομένεις όλα τα παραπάνω και να γλυτώνεις μερικά ευρώ κάθε φορά! Για τον ελεύθερο επαγγελματία όμως, πολλές φορές δεν υπάρχει χρόνος ούτε για χάσιμο ούτε για ψάξιμο, θα αναγκαστεί να καταφύγει σε άμεση αγορά αναγκαστικά για να συνεχίσει τη δουλειά του. Εκτός και εάν είναι τόσο τσιγκούνης που πρέπει να σταματήσει να δουλεύει μέχρι να του έρθει η φθηνή παραγγελία...

 

 

Φίλε μου γενικά μιλάω... Μη κάθεστε τώρα να μου αναφέρεται τα προσωπικά προβλήματα που αντιμετωπίσατε. Ένας μέσος αγοραστής θα βρει αυτό που θέλει. Όλοι έχουμε αντιμετωπίσει δυσκολίες και γκαντεμιές, η εξαίρεση δεν κάνει τον κανόνα!

 

 

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε! Στις προσφορές του ενός "τεμαχίου" τι περιμένεις να το φυλάξουν για σένα; Απλά την πάτησες σαν αγράμματος... Τα ίδια προβλήματα έχουν όλα τα καταστήματα, και νοείται πως αυτά με τη μεγαλύτερη πελατεία αντιμετωπίζουν μεγαλύτερες δυσκολίες στην εξυπηρέτηση των πελατών τους. Τέλειο κατάστημα ηλεκτρονικών δεν υπάρχει, και φυσικά το πλαίσιο δεν είναι το χειρότερο.

 

 

Προφανώς δεν έχεις παραγγείλει ποτέ από το εξωτερικό! Έκανα μία γενική τοποθέτησή και αμέσως θιχτήκατε.

Αυτό τώρα με το εξωτερικό τι σχέση έχει;

 

Κάπου σε έχασα!!

 

Για αυτά τα 5 λεπτά που θα έχει το προιόν σου έφερα 2 παραδείγματα

 

 

1. Με πρόσφατη επίσκεψη για αγορά psu + fans

2. Με ψύχτρα που την πλήρωσα πιο ακριβά αλλά δεν την πήρα ΑΜΕΣΑ

(αν θες λινκς απο το θέμα μπορείς να έχεις να δεις πότε παράγγειλα, πότε στείλανε mail και ότι την στιγμή που μου στείλανε το Mail η ψύχτρα στο site παρέμενε ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ. Και ξαναλέω δεν αγόρασα προσφορά. Την μοσχοπλήρωσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αγοράζουμε και συνεχίζουμε να αγοράζουμε δεν θα αλάξει κάτι στην αγορά.

 

Για να ρίξει τις τιμές το πλαίσιο θα πρέπει να κλείσει τα μισά καταστήματα και τα υπόλοιπα να είναι σε υπόγεια ή σε αποθήκες, επίσης θα πρέπει να αρχίσει να έχει πολύ καλύτερη συνεργασία με την κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ρίξει τις τιμές το πλαίσιο θα πρέπει να κλείσει τα μισά καταστήματα και τα υπόλοιπα να είναι σε υπόγεια ή σε αποθήκες, επίσης θα πρέπει να αρχίσει να έχει πολύ καλύτερη συνεργασία με την κίνα.

Ε τότε να του κόψω μια επιταγή για οικονομική ενίσχυση. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...