Προς το περιεχόμενο

Forex Trading


not87not

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 676
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παρατηρώ το nasdaq100 και κάθε μέρα στις 4:30 απόγευμα ώρα Ελλάδος το βλέπω να βαράει κανόνια μια πάνω μια κάτω μιλάμε για απότομο "ανεβοκατευασμα" ,πράμα που το πρωί ας πούμε ο δείκτης είναι "ήσυχος" ξέρει κανεις γιατί το κάνει αυτό?

 

 

πειτε μου κιόλας και κανένα βιβλίο αν γίνεται να αρχίσω το διάβασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατηρώ το nasdaq100 και κάθε μέρα στις 4:30 απόγευμα ώρα Ελλάδος το βλέπω να βαράει κανόνια μια πάνω μια κάτω μιλάμε για απότομο "ανεβοκατευασμα" ,πράμα που το πρωί ας πούμε ο δείκτης είναι "ήσυχος" ξέρει κανεις γιατί το κάνει αυτό?

 

 

πειτε μου κιόλας και κανένα βιβλίο αν γίνεται να αρχίσω το διάβασμα

Εκείνες τις ώρες ανοίγει η Νεα Υόρκη.

Αν θυμάμαι , Dow Jones στις 3 και Nasdaq στις 4:30

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή πρέπει να περάσω ολα τα βήματα για να ανοίξω δεμο account?

Ενίοτε εχει προσφορές που σου προτείνω να αποφυγεις.

Αλλα τα βίντεο θα σε βοηθήσουν πολύ.

Demo account μπορείς να ανοίξεις και τώρα.

Εαν θες να κάνεις trading στο παρελ8ον για προπόνηση ,κατέβασε το Trade Interceptor.

Μπορείς επίσης να ξεκινήσεις και με micro account για να νιώσεις και λίγο το στρές του αληθινού ακάουντ.

Εχε ενα μπουκάλι νερό τις πρώτες μέρες δίπλα σου και βάζε ζάχαρη στον καφέ για να αποφύγεις την υπέρταση.

 

Θα μου πείς χαιρω πολύ τι μου πες τωρα.Σωστος.

Λοιπόν

Xm.com

Fxcm.com

FxOpen.com

Forex.Com

 

Διάλεξε εναν μπρόκερ και κατέβασε το ντέμο MetaTrader4 του.

Η Fxcm έχει όριο 15 μέρες ,οι υπόλοιποι όχι.

Επίσης .

ForexBall.com

ForexCup.com

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Την καλησπέρα μου σε όλους. Διάβασα όλοι την συζήτηση από την αρχή και ομολογώ ότι έμαθα αρκετά που δεν ήξερα παρόλο που δραστηριοποιούμαι αρκετά χρόνια με το trading. Θα ήθελα να ρωτήσω των alex_000 για το πώς μπορώ να είμαι σίγουρος ότι η χρηματιστηριακή είναι  ECN. Υπάρχουν συγκεκριμένα έγραφα και υπογραφές που αν ζητήσω από τον broker να μου στείλει κατοχυρώνουν ότι όντως είναι ECN; Γιατί όπως γνωρίζεις καλύτερα από εμένα μια αναφορά σε ένα site δεν λέει τίποτα. Υπάρχουν broker που λένε ότι είναι ECN αλλά δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζω πως η IronFX ενδιαφέρετε για ΙΒ συνεργασίες ( Σύσταση πελατών με commissions ). Αν κάποιος θα ήθελε να ασχοληθεί  ως IB ή ενδιαφέρετε ας μου στείλει στο [email protected]. Οπως και να έχει, εύχομαι σε όλους καλό καλοκαίρι και με αρκετό διάβασμα των αγορών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,Ειμαι νεος στο χωρο του forex ακομα μαθαινω τα βασικα.Και ψανω μια μικρη βοηθεια.Υπαρχει καποιο ελληνικο φορουμ οπως πχ tradimo-babypips κλπ ωστε να μαθεις τα βασικα η μοναχα αυτα τα ξενα.Επισης αν υπαρχει κανα καλο βιβλιο για download Στα ελλινικα κατα προτιμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλησπέρα μου σε όλους. Διάβασα όλοι την συζήτηση από την αρχή και ομολογώ ότι έμαθα αρκετά που δεν ήξερα παρόλο που δραστηριοποιούμαι αρκετά χρόνια με το trading. Θα ήθελα να ρωτήσω των alex_000 για το πώς μπορώ να είμαι σίγουρος ότι η χρηματιστηριακή είναι ECN. Υπάρχουν συγκεκριμένα έγραφα και υπογραφές που αν ζητήσω από τον broker να μου στείλει κατοχυρώνουν ότι όντως είναι ECN; Γιατί όπως γνωρίζεις καλύτερα από εμένα μια αναφορά σε ένα site δεν λέει τίποτα. Υπάρχουν broker που λένε ότι είναι ECN αλλά δεν είναι.

Μπορεις να ρωτας τι liquidity εχουν απο πισω ποιους lps και ποιον aggregator και να απαιτησεις να σε βαλουν "book a" (αν καιν δεν ξερεις τι ειναι αυτοι θα ξερουν :) ). Να προσεχεις πολυ το θεμα πλατφορμα, αν η πλατφορμα ειναι για market making οπως το mt4 πχ ακομα και stp με real liquidity να εχει απο πισω, παντα θα υπαρχει dealing desk που να παρεμβαινει και παντα θα εισαι εβαλωτος. Ψαξτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπερα στην παρεα,

Πολυ ενδιαφερον το θεμα με το trading.Γνωριζει κανεις εαν υπαρχουν botakia τα οποια μπορουμε να χρησιμοποιησουμε σε αυτες τις πλατφορμες τα οποια θα προγραμματιζουμε εμεις γα τις κινησεις που θα κανουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι νεος στον χωρο του trading και ασχολουμαι μονο με μετοχες. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι σχετικα με το scalping trading. Θελω να μου πει  καποιο μελος αν γνωριζει πως μπορω να αγοραζω και να πουλαω στο market current price . Ενδιαφερομαι να κανω πολλες συναλλαγες καθημερινα με μικρο κερδος. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...