Προς το περιεχόμενο

Forex Trading


not87not

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H saxo έχει πολλά προϊόντα (χιλιάδες σύμβολα). Έχει και ecn με real liquidity φυσικά. Παλιά όταν ξεκίνησαν είχαν φήμη για μεγάλοι απατεώνες, και φυσικά χωρίς real liquidity, τα τελευταία χρόνια που γιγαντώθηκαν στρώσανε.

 

μετά την φάση με το swiss frank που έγινε πριν 5-6 μήνες πάντως θέλει ψάξιμο.. άρχισε να σπανίζει το real liquidity..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 676
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το zulutrade ειναι αξιοπιστο? γιατι ειδα δυο τρεις απ τους traders που ειχαν τα μεγαλυτερα ποσοστα win και το κειμενακι της στρατηγικης τους ηταν ακριβως ιδιο.

 

γενικα σκεφτομαι να βαλω καποια λεφτα και να κανω follow 2-3 traders και να τους αφησω να δω τι θα κανουν. παρακινδυνευμενο? τυπου 500 ε θελω να βαλω για αρχη

 

Στην θεση σου θα προτιμουσα το forex copy της  instaforex . Tα πραγματα ειναι πολυ πιο απλα και μπορεις πολυ ευκολα να ρυθμισεις τις παραμετρους για τους traders που κανεις copy . Στο zulu τα πραγματα ειναι λιγο πιο περιπλοκα ασε που αρκετοι απο τους traders που βλεπεις παιζουν με εικονικα χρηματα. Ακομα με 500 ευρω οσο καλα και να ρυθμισεις τα settings κινδυνευεις να τα χασεις γιατι οι τοπ traders παιζουν με πολλες χιλιαδες ευρω και συνηθως δεν βαζουν ουτε στοπ .. 

 

ελπιζω να βοηθησα λιγο αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες στειλε μου μηνυμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η κατασταση ειναι οτι πρεπει για σορτακια :)

 

Αυτός δηλαδή που είχε εσωτερική πληροφόρηση για το δημοψήφισμα θα έχει λύσει το πρόβλημα της ζωης του σε μια μέρα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπωπ ζουρναδες... χαχαχα.

10y πηγε απο 11 στο 15%

το 5y (αυτα τα 5δισια του 2014) 25% χαχαχα

grek κατω απο 10$ ( -20% )

nbg κατω απο 1$ (-20% )

 

eurusd gap στο 1.095, για να παει 1.12 

dax -3.5%

 

 

Οκ, μονο τον νοτο χορεψε. Να δω με τι μουτρα θα πανε να ζητησουν βοηθεια απο ιταλιες ισπανιες και πορτογαλιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο, αλλα το ευρω δειχνει γυρισμα. Εαν το ευρω βαραγε το 1.04 τοτε ναι, θα ελεγα οτι χορεψαν. Οι αγορες απο την αλλη, ειχαν προεξοφλησει συμφωνια, λογικο να πεσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω οτι η μη πληρωμή του ΔΝΤ, η απόρριψη της σημερινής πρότασης και τα δημοσιεύματα για προσφυγή στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο αύριο θα κάνει και το € να πέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο XΜ θεωρειται εμπιστος μπορω να αρχισω απο εκει για forex trading; Αν οχι ποιον θα προτεινατε ως αξιοπιστο για καποιον αρχαριο που δεν θελει να επενδυσει και τρελα λεφτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για τα Binary options πια είναι η άποψη σας; Εγώ έκανα μια ερευνά πριν μερικούς μήνες αλλά δεν σχημάτισα και την καλύτερη άποψη. Το αποκορύφωμα ήταν όταν επικοινώνησε μαζί μου μια χρηματιστηριακή, και ενώ τους ρωτούσα για το πώς μπορώ να κάνω Backtest σε Binary options εκείνοι μου έλεγαν άλλα νταλον. Με τα πολλά αφού επέμενα  μια υπάλληλος μου είπε ότι δουλεύει 7 χρόνια στα Binary και Backtest δεν έχει δει.

Εγώ εκεί που καταλήγω είναι ότι τα Binary options είναι κατασκεύασμα των μεγάλων τραπεζών για να κονομάνε από τα κορόιδα. Το όλο στήσιμο εκεί παραπέμπει.

Δεν ξέρω πια είναι η άποψη σας;  Ξέρετε κάποιον που να ασχολείται με τα binary κάποια χρόνια και να είναι κερδοφόρος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για τα Binary options πια είναι η άποψη σας; Εγώ έκανα μια ερευνά πριν μερικούς μήνες αλλά δεν σχημάτισα και την καλύτερη άποψη. Το αποκορύφωμα ήταν όταν επικοινώνησε μαζί μου μια χρηματιστηριακή, και ενώ τους ρωτούσα για το πώς μπορώ να κάνω Backtest σε Binary options εκείνοι μου έλεγαν άλλα νταλον. Με τα πολλά αφού επέμενα  μια υπάλληλος μου είπε ότι δουλεύει 7 χρόνια στα Binary και Backtest δεν έχει δει.

Εγώ εκεί που καταλήγω είναι ότι τα Binary options είναι κατασκεύασμα των μεγάλων τραπεζών για να κονομάνε από τα κορόιδα. Το όλο στήσιμο εκεί παραπέμπει.

Δεν ξέρω πια είναι η άποψη σας;  Ξέρετε κάποιον που να ασχολείται με τα binary κάποια χρόνια και να είναι κερδοφόρος;

 

Θα το απόφευγα εντελώς για να απαντήσω στην πρώτη σου ερώτηση. Καταρχάς οι εταιρείες STP licence δεν το προσφέρουν γιατί θα έχαναν την άδεια τους. Είναι τζόγος και αν και δεν έχω κάτι με τον τζόγο, θα έλεγα καλύτερα καζίνο παρά forex. Μιλώντας για το καθαρό forex trading που από ότι καταλαβαίνω μιλάει αυτός που άνοιξε το topic, τότε δεν θα το συνιστούσα, καθώς υπάρχουν πολύ κερδοφόροι τρόποι να βγάλεις χρήμα, αν δεν είσαι άπληστος, βιαστικός και ανυπόμονος. Όλα με ρίσκο φυσικά και τίποτα σίγουρο. 

 

Απλά για να συμφωνήσω μερικώς με αυτά που είπε ένα παιδί, πρέπει να το ψάχνεις, είναι τέχνη αλλά και τύχη. Έχει ανάλυση και ιστορία αλλά θέλει και καλές συνθήκες, μπορεί να είναι όλα θετικά για σένα στο σχετικό pair και κάτι αρνητικό εντελώς άσχετο να συμβεί στην αγορά και να στα αλλάξει... γιαυτό και δεν είναι σίγουρο και κανείς δεν είναι αλάνθαστος (με την έννοια του κέρδους)

 

Άρα για την τελευταία σου ερώτηση, πιστεύω υπάρχουν μερικοί αλλά θεωρώ πως ένας έμπειρος trader δεν θα ασχολήθει τόσο άμεσα με τζόγο, αν και υπάρχουν εξαιρέσεις. Άρα ουσιαστικά αν δεν είναι έμπειρος (πλειοψηφία), θεωρώ πως δεν υπάρχουν μακροχρόνια κερδοφόροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FXPRIMUS Now Accepts funding via Bitcoin

 

 

FXPRIMUS has announced that it has partnered with BitPay to begin accepting funding via bitcoin.

Since obtaining our European jurisdictional regulation with CySEC, we have extended the scope of our operations - as well as our range of tradable instruments - in order to offer a cutting-edge service within the context of a safe and ethical trading environment.

FXPRIMUS is one of the first global brokers to offer funding via bitcoin, as a measure to help traders diversify their trading portfolio - a known risk-reduction strategy, which is in line with our safe-trading philosophy. Known for taking extra security measures, the Company has engaged third-party payments processor BitPay to manage the transactions, and who are experienced in managing high-volume bitcoin transactions for Neteller, Adyen, Microsoft, and others.

http://www.fxprimus.com/en/news/1509-fxprimus-now-accepts-funding-via-bitcoin

 

είναι ο πρώτος broker που δέχεται bitcoin για να βάλεις χρήματα στον λογαριασμό σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...