Προς το περιεχόμενο

Το topic των αντιπροσφορών


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:shifty:  ΠΡΟΣΟΧΗ:

 

Οποιος εχει καρτοκινητο wind ας ελεγξει το υπολοιπο του. Υπαρχουν ξανα παρα πολλες περιπτωσεις χρεωσης 10ευρω παρα κατι ψιλα, για ενεργοποιηση "προσφορας" ("επετειακη προσφορα διπλασιασμου") από την εταιρια χωρις εξουσιοδοτηση/εγκριση από εμας. Χθεσινο το συμβαν.

 

Μαλιστα αυτή τη φορα που είναι η τριτη που συμβαινει αυτό το "ομορφο" (η πρωτη ηταν κοντα στις 20 Ιανουαριου 2015) δεν εστειλαν ουτε καν το sms που ειχαν στειλει τις προηγουμενες περι της ενεργοποιησης/χρεωσης. Ελεγξτε λοιπον αμεσα το υπολοιπο σας από το 1269 η από την εφαρμογή!

 

 

Είμαι παθών!

Μου αφαίρεσαν 10 ευρώ...

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι είναι "επετειακή προσφορά".

Τους είπα ότι δεν με ενδιαφέρει και μου επέστρεψαν τα 10 ευρώ χωρίς πολλά πολλά.

 

Το κάλο της υπόθεσης είναι ότι δεν αφαίρεσαν τον διπλασιασμό, δηλαδή τα 17,86 που μου έδωσαν!

 

 

Kαι εμενα μετα απο τηλ μου μου εκαναν επιστροφη τα 10 ευρω που πηραν και μου αφησαν χωρις να μου πειραξουν τα "ΔΩΡΕΑΝ ΕΥΡΩ" οπως τα λενε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεγάλη προσφορά μου ήρθε σήμερα από το πλαίσιο.

μας δίνουν δωρεάν τα (ήδη δωρεαν) win10 αν αγοράσουμε turbo x μηχάνημα

 

Καταξοδευτηκαν

post-242692-0-27775500-1432849039_thumb.jpg

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη προσφορά μου ήρθε σήμερα από το πλαίσιο.

μας δίνουν δωρεάν τα (ήδη δωρεαν) win10 αν αγοράσουμε turbo x μηχάνημα

 

Καταξοδευτηκαν

ειναι για πολλες κλωτσιες οι ανθρωποι... ηρθε και στο δικο μου email... δυστυχως καποιοι (μεσηλικες περισσοτερο) θα ψαρωσουν σε καποια επισκεψη τους στο μαγαζακι τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη προσφορά μου ήρθε σήμερα από το πλαίσιο.

μας δίνουν δωρεάν τα (ήδη δωρεαν) win10 αν αγοράσουμε turbo x μηχάνημα

 

Καταξοδευτηκαν

δεν σου τα δίνουν γιατί δεν υπάρχουν ακόμα για διανομή άλλα χρησιμοποιεί ότι στα 8 και 8.1 θα είναι δωρεάν τα 10 γιαυτό αγοράστε λαπτοπ και ντεσκτοπ με 8.1 να διαβάζουμε σωστά για να ενημερώνουμε σωστά

Όταν διάβασα το ποστ νόμιζα οτι άρχισε η διανομή (αναβάθμιση),παρ'ολο που χθες μου ήλθε το ίδιο μειλ και το είχα διαβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ το πλαισιο να στελνει mail για να παρεις TURBOX με δωρο τα Windows 10 ...... το κακο είναι ότι πολύ κοσμος θα ψαρωσει και θα παει να παρει.....Ηρθε και σε εμενα.... ΕΛΕΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σου τα δίνουν γιατί δεν υπάρχουν ακόμα για διανομή άλλα χρησιμοποιεί ότι στα 8 και 8.1 θα είναι δωρεάν τα 10 γιαυτό αγοράστε λαπτοπ και ντεσκτοπ με 8.1 να διαβάζουμε σωστά για να ενημερώνουμε σωστά

Όταν διάβασα το ποστ νόμιζα οτι άρχισε η διανομή (αναβάθμιση),παρ'ολο που χθες μου ήλθε το ίδιο μειλ και το είχα διαβαση.

Αυτό εννοούσα μια χαρά το είχα διαβάσει.

αν ήμουν σε ένα φόρουμ γενικού ενδιαφεροντος θα το έγραφα όπως εσύ.

Επειδή είμαστε στο insomnia και οι περισσότεροι είναι ενήμεροι, προτίμησα την πιο σύντομη εκδοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια χρέωση υπάρχει και στο λογαριασμό συγγενή μου. Ενεργοποιήθηκε αυτόματα στις 11/5, ο λογαριασμός εκδόθηκε 17/5. Είδε τον λογαριασμό του Μαρτίου και υπάρχει όντως το πλαισιάκι που αναφέρει ο killertomato, που ενημερώνει για την αυθαίρετη και αυτόματη χρέωση με μικρά γράμματα...

 

Απλά απαράδεκτοι.  :mad:

 

Λέει "καλέστε στο 13800 (χρέωση 0,25€/κλήση) για ακύρωση μέχρι 15/6" .

Δηλαδή εκτός από τα 0,99€ πρέπει να χρεωθεί ο πελάτης και την κλήση για την ακύρωση!

 

Μεγάλο μαύρο στην WIND για αυτές τις βλακείες...

 

και μένα μου έβαλαν χρέωση, τους πήρα τηλέφωνο και είπαν ότι μου το ακύρωσαν και θα αφαιρεθεί αντίστοιχα και από τον τωρινό λογαριασμό (φυσικά στον επόμενο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με το wind 300  που αυθαίρετα το πρόσθεσαν αυτόματα υπήρχε στον προηγούμενο λογαριασμό ένα μπανεράκι που μας ειδοποιούσε και καλά οτί μπορούμε να το ακυρώσουμε μεχρι 6/15 χωρίς χρέωση ... όμως ήταν κλασσικά με μικρά γράμματα και σαν διαφημισούλα σαν τις άσχετες που βάζουν κάθε μήνα στο χαρτί του λογαριασμού...φαντάζομαι πόσος κόσμος δεν το πήρε χαμπάρι και πλήρωσε το ευρουλάκι ...

 

Κι εδώ μια από τα ίδια. Επισυνάπτω ενδεικτικά το μπανεράκι...

 

Τους έστειλα μέσω του συστήματος online επισκόπισης λογαριασμού και το παρακάτω, για να δω τις θα απαντήσουν:

Παρακαλώ αφαιρέστε από τον επόμενο λογαριασμό την όποια χρέωση έχετε κάνει έως τώρα για το WIND300 το οποίο ουδέποτε ζήτησα και καταχρηστικά μου επιβάλατε.

Επίσης να αφαιρεθεί οποιαδήποτε σχετική χρέωση έχει γίνει και στον λογαριασμό του συνταξιούχου πατέρα μου, στα στοιχεία ............. με ΑΦΜ .................... στον αριθμό τηλεφώνου ....................

Τέλος να με ενημερώσετε άμεσα στο παραπάνω email για το ότι επιληφθήκατε του ζητήματος. Αν δεν γίνουν τα παραπάνω επιφυλάσσομαι για προσφυγή στον Συνήγορο του Καταναλωτή για την παραπάνω πρακτική της εταιρείας σας.

post-63392-0-55891400-1433195503_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Play247 Newsletter προσφορα:  Soultronic MP41 στα 14,99

 

 

Ιστορικο Σκρουτζ: http://www.skroutz.gr/s/5875544/Soultronic-MP41.html

Ήταν σταθερά στα 13euro... Ώσπου να βάλλουν προσφορά... :P B)

Ξεφτύλες. Έτσι απλά...........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για διαβαστε αυτό που βρηκα πριν λιγα λεπτα με αφορμή την νεα αυθαιρετη χρεωση/ενεργοποιηση πακετου που λετε εδώ και μερες στο wind double play:

 

 

«Επιπλέον, επιβλήθηκε, στην ίδια συνεδρίαση, σε βάρος της WIND πρόστιμο ύψους 150 χιλ. ευρώ για αυθαίρετη ενεργοποίηση υπηρεσιών σταθερής τηλεφωνίας σε συνδρομητές που δεν είχαν υποβάλει σχετική αίτηση» αναφέρει η ΕΕΤΤ.

 

Σύμφωνα με τη ρυθμιστική Αρχή, για την επιμέτρηση των προστίμων συνεκτιμήθηκε η έκταση της παράβασης ανά εταιρία, ο συνολικός αριθμός των θιγόμενων συνδρομητών, η προκληθείσα οικονομική βλάβη στους καταναλωτές, τα αυξημένα έσοδα των εταιριών που προέκυψαν από τις διαπιστωθείσες παραβάσεις και η ανάγκη αποτροπής παρόμοιων αθέμιτων πρακτικών στο μέλλον.

 

 

Δεν είναι νεα η ειδηση, μην μπερδευτειτε, είναι πριν 2.5 χρονια! http://www.tovima.gr/society/article/?aid=483577 Η ιστορια επαναλαμβάνεται/συνεχιζεται;

 

Ειμαι και εγω δεκτης ΚΑΙ αυτης της αυθαίρετης χρεωσης και δεν θα το(τα) αφήσω χωρις την(τις) σχετικη(-ες) καταγγελια(-ες) προς ΓΓΚ και EETT. Οσο μεγαλύτερος ο αριθμος αυτων που δεν θα βαρεθουν να στειλουν μια καταγγελια, τοσο μεγαλυτερο το προστιμο που μπορει να επιβληθει συμφωνα με το σκεπτικο της ΕΕΤΤ που υπαρχει παραπανω. Τοσο πιθανοτερο να μην ξαναγινει στο μελλον, αφου τα 150.000€ είναι πολύ λιγα και αδιαφορα όπως μαλλον φαινεται εκ των πραγματων...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως τότε θα ήταν θεμιτό να το κάνετε οργανωμένα (πχ σε κάποιο τόπικ με σύνδεσμο και εδώ) ετοιμάζοντας κάποιο μπούσουλα, οδηγίες και πληροφορίες, για όσους ενδιαφέρονται για να μην αποθαρρυνθούν (βλ. ωχαδερφισμός) και να μαζευτείτε όσο το δυνατόν περισσότεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς δεν μου απάντησαν ακόμη στην αίτηση που έστειλα ηλεκτρονικά που ζητώ να μην χρεωθώ το εν λόγω ποσό (ενώ έχω λάβει email επιβεβαίωσης ότι το ερώτημά μου κατατέθηκε!), θα επικοινωνήσω τηλεφωνικά σήμερα να ζητήσω πέρα από τη διακοπή και τη μη καταβολή του 1 ευρώ που μου χρεώθηκε για το τρέχον διάστημα.

 

Αν αρνηθούν προσανατολίζομαι στην υποβολή καταγγελίας, η οποία ίσως θα πρέπει να είναι προς την Link.png Site: ΕΕΕΤ και όχι προς την Γενική Γραμματεία Καταναλωτή. Αν έχετε άλλη πληροφόρηση μου λέτε.

 

Σε κάθε περίπτωση, από μένα τα 0.25ευρώ της χρέωσης της τηλεφωνικής κλήσης θα τα λάβουν. Ακόμη και μόνο αυτό το ποσό να υπολογιστεί, αν μιλήσουμε π.χ. για 1.000.000 συνδέσεις που θα κάνουν κάποια στιγμή αυτό το κόλπο, τότε φτάνουμε στις 250000ευρώ μόνο από την κλήση για την ακύρωση της υπηρεσίας!

Αν αρνηθούν να πιστώσουν και το 1ευρώ της υπηρεσίας που χρεώνεται έως τώρα το ποσό αυξάνεται σημαντικά (και σίγουρα πάνω από τα 150000ευρώ του προηγούμενου ενδεικτικού προστίμου, ειδικά αν λάβουμε υπόψη όσους καθυστερήσουν πολύ ή δεν αντιληφθούν καν τη χρέωση).

Αναρωτιέμαι αν τα πρόστιμα αυτά μπορούν να λάβουν υπόψη σε πόσους πραγματικά καταναλωτές έγιναν οι καταχρηστικές χρεώσεις, ώστε να είναι αντίστοιχα του παράνομου οφέλους που επιδιώκει η κάθε εταιρεία.

Αυτά είναι κόλπα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...