Προς το περιεχόμενο

παστα για ps3 YLOD


kjtzemis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε χρησταρα...ξερεις σε τι fw ειναι; Αν γινεται κανεις αυτο το χαλασμενο cfw και το σλιμ 4.00 για online

 

στανταρ κατω απο 3.55 το εχει πανω απο 1 χρονο παρατημενο και το μονο που επαιζε ηταν pro 2009 H 2010 δεν θυμαμαι.

Το φτιαξιμο δεν το εκανε γιατι το πηγε στη σονυ και του ειπαν οτι δεν επισκευαζεται(και καλα επειδη τα πλαστικα ειναι σπασμενα)και οτι θα πρεπει να αγορασει αλλο κλπ.

το παιδι το εχει και καθεται μιας και εχωσε λεφτα στο pc του να παιζει εκει.

Κ εγω μην νομιζεις τσαμπα δεν προκειται να το δεχτω,ενα drive κ εναν δισκο θελει,καπακι ας μην εχει θα το καθαριζω ανα 2μηνο

σλιμ ειναι η κονσολα 120αρα απο τις πρωτες.

 

Μαλλον αυτο θα κανω παντως γιατι εχω τοσα trophies κλπ και θα πανε χαμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ουτε BR-Drive θα αγοραζα. Κατευθειαν ΚΜΕΑW μεσα και οτι παιζει απο σκληρο δισκο. Ποσα μπακαπ αλλωστε θελουν μεσα δισκο για να παιξουν; (μιλαμε παντα συμφωνα με τα τωρινα δεδομενα) Του κοτσαρεις και εναν μικρο σκληρο μεσα μεχρι 120GB αν εχεις καποιον ξεχασμενο για τα game data και εισαι αρχηγος αφου εσυ τα φορτωνεις απο εξωτερικο σκληρο.

Και κανεις το δικο σου online !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο ακομα θελω πεισε με :Ρ

το drive δεν ξερουμε οντως οτι δεν δουλευει αν κ επεσε απ τον πρωτο οροφο(ηθελε να το καθαρισει το ακουμπησε σε ενα τραπεζακι,βγαζει το πανω καπακι και αφηνει μονο το κατω,και το ανεβαζει πανω στο καγκελο ο βλακας και του γλυστρησε απο το χερι-καθετα επεσε κατω φαντασου)

στο drive δεν μπαινει δισκακι λες και βρισκει κατι καπου αλλα το κουμπι του ακουει και γυρναει ο μηχανισμος μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε σου ακουγεται λογικο ρε χρηστο συμφωνα παντα με τα σημερινα δεδομενα;

αν τωρα αυριο μεθαυριο βγει cfw4.0 αλλαζουν τα δεδομενα. αλλα επειδη δε βλεπω φως στον οριζοντα εγω αυτο θα εκανα και θα μουν μια χαρα ευχαριστημενος. Θα αγοραζα και τα τωρινα καινουρια το καλοκαιρι με 15-20 ευρω εκαστο και ειμαι βασιλιας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να με βοηθησει???στο παρακατω βιντεο στο λεπτο 2:50 βγαζει τον σκληρο δισκο απο την κονσολα και μετα ξεβιδωνει μια βιδα για να βγει το καπακι!!!τι κατσαβιδι χρειαζετε η συγκεκριμενη βιδα γτ σταυροκατσαβιδο δεν μπαινει ουτε ισιο :/

http://www.youtube.com/watch?v=4_Ic1_TY-GU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε φαινεται καθαρα. μηπως ειναι βιδα με εγκοπες σαν αστερακια; αν ειναι τετοια χρειαζεσαι τα λεγομενα τορξ(torx) κατσαβιδια, μοιαζουν με τα allen αλλα δεν ειναι αλλεν.. προσοχη μη τα μπερδεψεις

 

http://www.stereotik...product_id=2177

παρεπιπτοντως εχεις και π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρες τα guides? το εφτιαξες τελικα;

μονο το ενα απο τα 2 πηρα αυτο απο το rapidshare αλλα δεν καταλαβα τιποτα!!το αλλο απο τους πειρατες δεν μπορεσα να το κατευασω γτ το εδινε ενα ατομο και το επερναν 3 και δεν μου το κατευαζε!!!!

οχι δεν το εφτιαξα ακομα...το εχω λυμενο απο της 2 η ωρα το μεσημερι γτ τελικα δεν ειχα το heat gun :wacko:

ειχα δει ενα βιντεο που αντι να το ζεστανει με το Heat gun το εβαζε στο φουρνο για 10 λεπτα αλλα δεν ημουνα σιγουρος αν θα γινοτανε και δεν τοκανα...ξερεις αν το κανω αυτο θα βγαλει κανα αλλο προβλημα?

αυριο θα παω σε εναν γνωστο λαμαρινα που εχει heat gun και θα το ζεστανω!!ξερεις αν η παστα πρεπει να μπει μετα απο ενα συγκεκριμενο χρονικο σημειο πανω στις cpu,gpu ή και γινετε να το ζεστανω και να την περασω πχ μετα απο καποιες ωρες...θα εχει καποιο προβλημα?επεισης πρεπει να σκουπισω την παλια παστα που εχει μεινει πανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να το φτιαξω :/

δεν ξερω τι αλλο να κανω!!!το εχω προσπαθησει 2 φορες με 2 διαφορετικους τροπους!

1ος τροπος: οτι κανει ο τυπος σε αυτο το βιντεο 1ο ΒΙΝΤΕΟ(το βιντεο ειναι χωρισμενο σε 3 παρτ)

2ος τροπος: οτι κανει ο τυπος σε αυτο το βιντεο 2ο ΒΙΝΤΕΟ (το βιντεο ειναι χωρισμενο σε 7 παρτ)

 

σε κανενα απο τα παραπανω βιντεο η πλακετα οπου εχουν τα ps3 που φτιαχτουν δεν ειναι ιδια με την δικια μου η δικια μου η πλακετα ειναι σαν αυτη σε αυτο εδω το βιντεο ΒΙΝΤΕΟ!!!(το βιντεο ειναι χωρισμενο σε 3 παρτ)

επεισης προσεξα και καποια πραγματα που με παρεξενεψαν!σαν να με κοροιδεψε αυτος οπου το αγορασα...πρεπει να το ειχε ειδη πειραγμενο και μονος του εκτος του μαστορα οπου το ειχε παει μια φορα αποτι μου ειπε :/

μολις λυνω ολη την κονσολα και εχω στα χερια μου μονο την πλακετα εχει μια θηκη οπου μπαινει μπαταρια σαν αυτη που περνουνε τα ρολογια...εμενα πανω στην πλακετα εχει αυτη την θηκη για την μπαταρια αλλα μπαταρια δεν εχει πανω...επεισης αν προσεξετε στο τελευταιο βιντεο οπου η πλακετα ειναι ιδια με την δικια μου την ωρα που βγαζει το blue ray drive μετα παει να αφαιρεσει μια αλλη μικρη πλακετα δεν γνωριζω τι ακριβως ειναι...αποτι βλεπω στο βιντεο αυτη η πλακετα ειναι βιδομενη σε 3 σημεια...η δικια μου η πλακετα ενω εχει τρυπες για να βυδωθει σε 3 σημεια δεν βιδωνει σε κανενα (δεν συμπηπτει με κανενα αλλο) παρα μονο σε ενα με αποτελεσμα απο την μια πλευρα να ειναι στον αερα δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα ειπα να το αναφερω!!μηπως εχει αλλαξει καμια πλακετα και εχει βαλει οτι ναναι μεσα γτ δεν μπορω να το εξιγησω αλλιως!!!αν θελετε μπορω να βγαλω και φωτογραφιες και να τις ανεβασω να δειτε τι εννοω!!το ιδιο παραξενο μου φανηκε και με την μπαταρια :/

σορρυ αν σας κουρασα αλλα αν μπορειτε βοηθηστε με γτ ειμαι αρχαριος και αν ειναι να μιλησω στο ατομο οπου μου το πουλησε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχε το αυτοκόλλητο εγγύησης επάνω στο σημείο που χρειάστηκες το philips torx τότε σε κορόιδεψε, το είχε ανοίξει ήδη, προφανώς γι αυτό το πουλούσε, επειδή το κατέστρεψε και δεν υπήρχε τρόπος να φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχε το αυτοκόλλητο εγγύησης επάνω στο σημείο που χρειάστηκες το philips torx τότε σε κορόιδεψε, το είχε ανοίξει ήδη, προφανώς γι αυτό το πουλούσε, επειδή το κατέστρεψε και δεν υπήρχε τρόπος να φτιάξει.

οχι δεν το ειχε το αυτοκολλητο..ειχε μονο την πλαστικια ταπα που ανοιγε κατευειαν!!το ειχε παει σε μαστορα για καθαρισμο και να του αλλαξει την παστα γτ του ειχε παθει ylod το εφτιαξε αλλα μετα απο κανα 2 μηνες του ξαναπαθε και το παρατησε και δεν το ξαναπηγε σε μαστορα αλλα ουτε μονος του το ανοιξε!!εγω οταν ανοιξα το ps3 πανω στις μνημες ειχε παστες!!

αν φτιαχτει μια φορα και ξαναχαλασει μετα δεν ξαναφτιαχνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Τσαμπα λεφτα φιλε μου.2πλογλονταρισμενο ειναι για πεταμα.Η μονη πατεντα για αντεξει το ps3 μετα απο πρωτο ylod ειναι να κανεις μοντες και να βαλεις ανεμιστηρες.Εκει καθεται καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσαμπα λεφτα φιλε μου.2πλογλονταρισμενο ειναι για πεταμα.Η μονη πατεντα για αντεξει το ps3 μετα απο πρωτο ylod ειναι να κανεις μοντες και να βαλεις ανεμιστηρες.Εκει καθεται καιρο.

το πουλησα για ανταλακτικα, εγω ηξερα οτι ειχε μονο YLOD το παιδι που μου το αγορασε μου ειπε οτι ηταν απο την αρχη μεχρι το τελος χαλασμενο, χαλασμενο Drive καμενη μητρικη χαλασμενες USB Hubs κλπ οντως εκεινη την στιγμη ντραπηκα.

το μαλακισμενο που μου τοχε πουλησει μουχει πει μονο για YLOD :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πουλησα για ανταλακτικα, εγω ηξερα οτι ειχε μονο YLOD το παιδι που μου το αγορασε μου ειπε οτι ηταν απο την αρχη μεχρι το τελος χαλασμενο, χαλασμενο Drive καμενη μητρικη χαλασμενες USB Hubs κλπ οντως εκεινη την στιγμη ντραπηκα.

το μαλακισμενο που μου τοχε πουλησει μουχει πει μονο για YLOD :mad:

Ρε τον απατεωνα!!!Προσοχη τι παιρνεται απο το internet!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...