Προς το περιεχόμενο

Hardware Photography Thread


Doc1355

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Hardware photography thread δεν μου θελατε?

Λοιπον το στορυ εχει ως εξης.ειπα να φτιαξω το στικακι μου με το hirens μεσα και να το κανω bootable γιατι τοσο καιρο το ειχα μονο με το memtest μεσα.(Η karmen τα ξερει απο πρωτο χερι).

Ε ολα καλα αλλα παω να βαλω το στικακι μεσα και....πουθενα.ουτε καν στο bios.παω σε υπολογιστη με xp,και εκει τιποτα.

το πλακωνω στο οινοπνευμα και πανακι για να καθαρισει,τιποτα.ε λεω παει τωρα θα βγαλω το αχτι μου.

Λεω κατσε να του δωσω 12 volt ρευμα και να ποσταρω την φωτο εδω πως θα γινοταν το στικακι μετα το ηλεκτροσοκ!!!!!!

 

Εδω το θυμα.

 

dsc01412iq.jpg

 

Εδω μια που ταιριαζει με το νημα.

 

dsc01413j.jpg

 

 

Επρεπε να του βγαλω το σιδερακι μπροστα για να εχω καθαρο πεδιο για να το συνδεσω με τα 12volt.Το κολλητηρι στο χερι και....

 

dsc01414dd.jpg

 

Λεω,δεν το καθαριζω με το νυχι μου μια τις επαφες και να του δωσω ακομη μια ευκαιρια?οχι τιποτα αλλο αλλα ειρωνια δεν ειναι να εχεις μονο το memtest μεσα και να μενεις απο μνημη στικακιου?

 

dsc01417p.jpg

 

Το αποτελεσμα ειναι οτι δουλεψε γιατι φοβηθηκε και μαλιστα του ξαναεβαλα κακην κακως το σιδερακι του παλι επανω χιλιοστραβωμενο φυσικα μαζι με τα πλαστικα του που δεν επαθαν τιποτα.

 

stickaki.jpg

 

Αντε πειτε τωρα εσεις.εγω το βουλωσα και παω να φτιαξω το boot stickακι τωρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...