Προς το περιεχόμενο

Επιδοτουμενα προγραμματα οαεδ για νεους επιχειρηματιες


minaras_tio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα.

Θελω να παρω επιδοτηση απο τον οαεδ για νεος επιχειρηματιας. Ειδα στο site του οαεδ οτι υπαρχουν προγραμματα για το 2012, αναλογα με το αν η επιχειρηση σου ειναι,μικρη,μεσαια,μεγαλη. Ωραια ως εδω.

Εγω μενω Πατρα,και το μαγαζι που θελω να ανοιξω θα ειναι σε αλλη πολη. Σε ποιον οαεδ πρεπει να απευθυνθω? Στην Πατρα,στην αλλη πολη, η δεν εχει σημασια?

 

Επισης,πηγε ενας φιλος στην αλλη πολη που θελω να ανοιξω το μαγαζι,στον οαεδ,και του ειπε μια υπαλληλος οτι δεν εχουμε προγραμματα για φετος,παρα μονο για αμεα. Της λεει ο φιλος μου οτι στο internet ελεγε οτι υπαρχουν,και του απανταει η υπαλληλος οτι δεν εχουμε ενημερωθει!

Πως ειναι δυνατον να μην εχουν ενημερωθει?? Ναι ξερω ελλαδα…

 

Μηπως σε καθε νομο υπαρχουν διαφορες? Αν παω εγω στον οαεδ της Πατρας, θα μπορω να παρω επιδοτηση για αλλη πολη?

 

Επισης επιδοτησεις για franchise δεν δινουν ετσι?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλημερα.

Θελω να παρω επιδοτηση απο τον οαεδ για νεος επιχειρηματιας. Ειδα στο site του οαεδ οτι υπαρχουν προγραμματα για το 2012, αναλογα με το αν η επιχειρηση σου ειναι,μικρη,μεσαια,μεγαλη. Ωραια ως εδω.

Εγω μενω Πατρα,και το μαγαζι που θελω να ανοιξω θα ειναι σε αλλη πολη. Σε ποιον οαεδ πρεπει να απευθυνθω? Στην Πατρα,στην αλλη πολη, η δεν εχει σημασια?

 

Επισης,πηγε ενας φιλος στην αλλη πολη που θελω να ανοιξω το μαγαζι,στον οαεδ,και του ειπε μια υπαλληλος οτι δεν εχουμε προγραμματα για φετος,παρα μονο για αμεα. Της λεει ο φιλος μου οτι στο internet ελεγε οτι υπαρχουν,και του απανταει η υπαλληλος οτι δεν εχουμε ενημερωθει!

Πως ειναι δυνατον να μην εχουν ενημερωθει?? Ναι ξερω ελλαδα…

 

Και δε μου λες εσύ Ευρωπαίε, για δείξε μας στο site του ΟΑΕΔ που γράφει ότι έχουν ανοίξει προγράμματα για το 2012 για μικρές, μεσαίες και μεγάλες επιχειρήσεις;

Διότι εδώ δεν γράφει τίποτα.

Βέβαια ο φίλος σου θα ξέρει καλύτερα.

 

Μιλάμε έχει ξεφύγει τελείως ο κόσμος! Ο φίλος του κουμπάρου του μπατζανάκη της γειτόνισσας του περιπτερά κάτω από το ψαράδικο που ψωνίζει ο σουβλατζής μας το είπε, και τρέξαμε να την πούμε στην υπάλληλο.

Νοικιάσαμε και γραφείο και είμαστε με τα λεφτά στο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ζητησα τη βοηθεια απο εναν ευρωπ-ε-ο ξερολα σαν εσενα.

Η ειρωνια σου αλλου,αν σε παιρνει και οπου σε παιρνει.

Εκανα λαθος και ηταν απο το εσπα,οχι οαεδ. Αλλα εσυ σαν τη τσουτσου ειρωνευτηκες.

Δεν ειρωνευτηκα κανεναν υπαλληλο,το συστημα ειρωνευτηκα.

Εσυ γιατι τραβας ζορι?? Δημοσιος υπαλληλος εισαι? Καληνυχτα.

 

Ας βοηθησει οποιος ξερει παιδια,ευχαριστω.

 

http://www.espa.gr/el/Pages/ProclamationsFS.aspx?item=1823

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ζητησα τη βοηθεια απο εναν ευρωπ-ε-ο ξερολα σαν εσενα.

Η ειρωνια σου αλλου,αν σε παιρνει και οπου σε παιρνει.

Εκανα λαθος και ηταν απο το εσπα,οχι οαεδ. Αλλα εσυ σαν τη τσουτσου ειρωνευτηκες.

Δεν ειρωνευτηκα κανεναν υπαλληλο,το συστημα ειρωνευτηκα.

Εσυ γιατι τραβας ζορι?? Δημοσιος υπαλληλος εισαι? Καληνυχτα.

 

Ας βοηθησει οποιος ξερει παιδια,ευχαριστω.

 

http://www.espa.gr/e....aspx?item=1823

 

Και συνεχίζεις.... πρόσεχε.

Πήγες στον ΟΑΕΔ να ρωτήσεις για επιδότηση άλλου φορέα (ΕΣΠΑ), και μετά από αυτό εκνευρίστηκες από πάνω.

Fail στο fail ξέρεις.... epic fail.

 

Εντελώς χιουμοριστικά αν το δεις, είναι σαν να θέλεις δάνειο από την εθνική τράπεζα και να πηγαίνεις να το ζητάς σε ψαροταβέρνα.

 

 

Εσυ γιατι τραβας ζορι?? Δημοσιος υπαλληλος εισαι?

bingo. Αναμενόμενη αντίδραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φιλε πηγα στον οαεδ γιατι εκανα λαθος. Το εγραψα και εγω οτι εκανα λαθος.

Αφηνουμε λοιπον τον οαεδ να πιασουμε την εσπα.

Αφου εισαι δημοσιος υπαλληλος μη μιλας και πολυ,εγω σε πληρωνω.

Στη δουλεια εισαι τωρα? Επιδομα χρησης υπολογιστη παιρνεις? Μη σκοτωνεσαι πολυ...

Τρολαρε αλλου τωρα γιατι μου χαλας το θεμα.

 

Στο θεμα μας παιδια οποιος ξερει κατι παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εισαι δημοσιος υπαλληλος μη μιλας και πολυ,εγω σε πληρωνω.

 

Είμαι τόσο δημόσιος υπάλληλος, όσο εσύ ξέρεις τι σου γίνεται.

Καλές δουλειές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω. αν ανοιξω το μαγαζι που θελω να ερχεσαι να τα λεμε. Να μη χαθουμε μωρε γιατι ολοι εχουμε αναγκη απο καποιον ειρωνα-γελωτοποιο.

Απορω γιατι συμμετεχεις στο φορουμ? εσυ βοηθας νομιζεις ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω. αν ανοιξω το μαγαζι που θελω να ερχεσαι να τα λεμε. Να μη χαθουμε μωρε γιατι ολοι εχουμε αναγκη απο καποιον ειρωνα-γελωτοποιο.

Απορω γιατι συμμετεχεις στο φορουμ? εσυ βοηθας νομιζεις ετσι?

 

και εσυ δεν βοηθας την κατασταση σου ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να περάσουμε στο παρασύνθημα, ακριβώς επειδή δεν επιδοτείσαι από τον ΟΑΕΔ και μάλιστα της περιοχής σου, μπορείς να συμμετέχεις κάνοντας έναρξη επαγγέλματος με έδρα διαφορετική του τόπου κατοικίας σου. Ρίξε μια ματιά στις ανακοινώσεις του ΕΣΠΑ, στην προκύρηξη και στον οδηγό προγράμματος. Για οποιαδήποτε απορία ρώτα την εταιρία που θα σου ετοιμάσει την πρόταση, ούτως ή άλλως το πρόγραμμα δικαιολογεί την αμοιβή τους και δε θα πληρώσεις από την τσέπη σου.

 

Άρα μη χάνεις χρόνο, βρες μια εταιρία που αναλαμβάνει φακέλους για προγράμματα ΕΣΠΑ και λύσε εκεί τις απορίες σου εξ αρχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ξέρεις τι; Διαβάζεις για κάποιον που ψάχνεται και είναι αποφασισμένος να ξεκινήσει σαν επιχειρηματίας ενώ ψάχνει σε λάθος μέρος αγανακτισμένος.

Είναι λίγο τραγικό. That's all.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χανεσαι στην αλφαβητα καλυτερα να μην προχωρησεις στο συντακτικο γιατι θα πελαγωσεις, ελεγε μια δασκαλα που στο δημοτικο. Κατι θα ηξερε.

 

Φυσικα οταν γυρναγα σπιτι και δεν ηξερα την αλφαβητα, ελεγα οτι φταιει η δασκαλα, οπως εν προκειμενω φταει η Ελλαδα, ο ΟΑΕΔ, η υπαλληλος κλπ...Ασχετα που οι γονεις μου βλεπανε φως φαναρι οτι απλα δεν διαβαζα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να περάσουμε στο παρασύνθημα, ακριβώς επειδή δεν επιδοτείσαι από τον ΟΑΕΔ και μάλιστα της περιοχής σου, μπορείς να συμμετέχεις κάνοντας έναρξη επαγγέλματος με έδρα διαφορετική του τόπου κατοικίας σου. Ρίξε μια ματιά στις ανακοινώσεις του ΕΣΠΑ, στην προκύρηξη και στον οδηγό προγράμματος. Για οποιαδήποτε απορία ρώτα την εταιρία που θα σου ετοιμάσει την πρόταση, ούτως ή άλλως το πρόγραμμα δικαιολογεί την αμοιβή τους και δε θα πληρώσεις από την τσέπη σου.

 

Άρα μη χάνεις χρόνο, βρες μια εταιρία που αναλαμβάνει φακέλους για προγράμματα ΕΣΠΑ και λύσε εκεί τις απορίες σου εξ αρχής.

 

Περιμενε γιατι σε χανω. Γιατι πρεπει να κανω εναρξη επαγγελματος? για να ανοιξω δικο μου μαγαζι χρειαζεται?

 

Οταν λες εταιρια που θα μου ετοιμασει την προταση,τι εταιρια εννοεις? Τι εταιρια ειναι αυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε γιατι σε χανω. Γιατι πρεπει να κανω εναρξη επαγγελματος? για να ανοιξω δικο μου μαγαζι χρειαζεται?

 

Οταν λες εταιρια που θα μου ετοιμασει την προταση,τι εταιρια εννοεις? Τι εταιρια ειναι αυτη?

 

Τώρα με τρολλάρεις. Έλα πες.

 

Λοιπόν ψάξε για consulting εταιρία στην περιοχή σου, πάρτους τηλέφωνο και συνεννοήσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε,κατι πιο απλο δεν υπαρχει?

Απευθειας επικοινωνια με τον ΕΣΠΑ?

Δεν βρηκα πουθενα τηλεφωνο ομως η εστω καποια γραφεια αν εχει να ρωτησω εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...