Προς το περιεχόμενο

Επιδοτουμενα προγραμματα οαεδ για νεους επιχειρηματιες


minaras_tio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ερωτηση!

 

για να πουλησεις τα εμπορευματα αλλου στο ιντερνετ ομως [δλδ online πολυκαταστημα]

θα πρεπει να κοιταξεις για franchise ή κανετε καπου ειδους συμφωνιες?

 

δλδ online καταστημα τυπου ASOS

Επεξ/σία από viper2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ναι το γνωριζω οτι θα βαλω και εγω χρηματα,εννοειται αυτο.

Επισης ναι αν δανειστω μπορω να φτιαξω το μαγαζι μου,αλλα θελω να ξερω σιγουρα οτι θα παρω τα χρηματα απο τον οαεδ-εσπα.

Εαν μπω σε προγραμμα επιδοτησης,υπαρχει περιπτωση να μου πουν μετα απο καποιο χρονικο διαστημα,οτι ξερεις ακυρο το προγραμμα,η κατι τετοιο?? Αυτο φοβαμαι.

 

Υπο φυσιολογικές συνθήκες θα σου έλεγα όχι δεν υπάρχει κίνδυνος να μη πάρεις τα λεφτά σου (κάποια στιγμή) εφ'όσον είσαι απόλυτα τυπικός.

Για παράδειγμα θυμάμαι μια επιδότηση του ΟΑΕΔ που έδινε λεφτά για την ίδρυση νεων επιχειρήσεων. Έπρεπε να αποδείξεις ότι έχεις τα λεφτά...αλλά δεν έπρεπε να ανοίξεις την επιχείρηση πριν εγκριθεί η επιδότηση. Αρκετοί που το έκαναν έχασαν στο τέλος την επιδότηση.

Υπάρχουν απο την άλλη περιπτώσεις που ενώ εγκρίθηκε η χρηματοδότηση έκαναν 1 και 2 χρόνια να εκταμιευτούν.

 

Όμως υπο τις δεδομένες συνθήκες...δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει αύριο. Το ΕΣΠΑ αν θυμάμαι καλά χρηματοδοτούνταν 80% απο την Ε.Ε. και 20% απο το Ελληνικό Δημόσιο. Επειδή όμως δεν είχε μία το Δημόσιο δεν έτρεχε κανένα έργο. Τώρα αν δεν απατώμαι η Ε.Ε. βάζει το 100% για να τρέξει ότι είναι να τρέξει και κάποια στιγμή να τους επιστρέψουμε αυτό το 20%.

Αυτό στη πράξη δεν ξέρω κατα πόσο έχει γίνει και κατα πόσο όντως εκταμιεύουν χρήματα αυτή τη στιγμή.

Αν αύριο λοιπόν ξημερώσουμε με δραχμή εκτός Ε.Ε. θα έλεγα ότι μάλλον δεν θα πάρεις τίποτα δυστυχώς :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες φιλε μου.

Θα το ψαξω με τον εσπα.

Παντως ρε γαμωτο θελουν αναπτυξη στην ελλαδα,και δεν υπαρχουν οσες επιδοτησεις χρειαζεται;; Τι να πεις...;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εδω που τα λεμε τι αναπτυξη θα εχει η ελλαδα με το να ανοιξει ενα μικρο καταστημα λιανικης; θα μοιραστεις την πιτα με τους αλλους καφεκοπτες.

Να 'λεγες για κατι σε βιοτεχνια ξερω 'γω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εδω που τα λεμε τι αναπτυξη θα εχει η ελλαδα με το να ανοιξει ενα μικρο καταστημα λιανικης; θα μοιραστεις την πιτα με τους αλλους καφεκοπτες.

Να 'λεγες για κατι σε βιοτεχνια ξερω 'γω...

Ναι ρε συ δεν ειπα οτι με ενα καφεκοπτειο σωθηκε η ελλαδα.

Αλλα αυτο μπορω τωρα.

Ελπιζω να πανε ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε με ενα βιοτεχνη ή αγροτη σωζεται η ελλαδα αλλα παραγεται κατι, δημιουργειται πλουτος. Με μαγαζια λιανικης, οχι (για την αναπτυξη της χωρας παντα, ετσι; ).

Τεσπα, καλη τυχη στα σχεδια σου, αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...