Προς το περιεχόμενο

Οι γίγαντες του Internet εναντίον των phising email


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις δυνάμεις τους εναντίον των phising email πρόκειται να ενώσουν οι μεγαλύτερες εταιρείες παροχής email του Internet και όχι μόνο, συμπεριλαμβανομένων των Google, Yahoo, Microsoft και AOL. Τα phising emails συνήθως “προσποιούνται” κάποιο διαφορετικό αποστολέα από τον πραγματικό, με σκοπό να ξεγελάσουν τους χρήστες και να τους αποσπάσουν κωδικούς, τραπεζικούς λογαριασμούς κλπ.

 

Οι συμμετέχοντες εταιρείες έχουν συνδράμει στη δημιουργία του DMARC, ενός περιβάλλοντος που έχει σαν στόχο να μειώσει δραματικά τα επικίνδυνα email. Το νέο αυτό σύστημα θα μπορεί να αναγνωρίζει τον πραγματικό αποστολέα ενός email και θα αναγνωρίζει επίσης εάν πρόκειται για κάποια διαφημιστική εταιρεία, μέσω ενός συστήματος αυθεντικοποίησης. Κάθε email που θα αποστέλλεται θα φτάνει στον φάκελο των εισερχομένων των χρηστών μόνο εάν πιστοποιηθεί μέσω του DMARC.

 

Απομένει να δούμε την απήχηση που θα έχει το νέο αυτό σύστημα και το κατά πόσο πρόκεται να υοθετηθεί από τους παρόχους Internet ISP. Η συμμετοχή των παραπάνω εταιρειών αλλά και των μεγαλύτερων κοινωνικών δικτύων Facebook και LinkedIn δίνουν σίγουρα αρκετές πιθανότητες στην υλοποίησή του DMARC.

 

Link.png Site: techradar.com

Link.png Site: dmarc.org

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή κίνηση , αν και προσωπικά πιστεύω ότι ο χρήστης που είναι να την πατήσει , θα την πατήσει ότι μέτρα και να πάρουν.

Εδώ πιστεύουν ότι με ένα like , ή ένα reply συνεισφέρουν κατά χ χρηματικό ποσό σε αγαθοεργίες !!!!!

died-from-not-forwarding-that-text-to-ten-people.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ξεκολλήστε από το "μας φακελώνουν και μας κατασκοπεύουν και μας παρακολουθούν". Έλεος πια, έχει καταντήσει αηδία αυτό το πράγμα.

 

Ναι, έχουν εκατομμύρια εργαζόμενους για να παρακολουθούν τον κάθε ένα από εσάς προσωπικά να ξέρουν πού πίνετε καφέ.

 

Ούτε Google Street View δεν έχουμε λόγω της νοοτροπίας του Έλληνα, που κατά τη δική μου άποψη είναι ένα πολύ ωραίο εργαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε Google Street View δεν έχουμε λόγω της νοοτροπίας του Έλληνα, που κατά τη δική μου άποψη είναι ένα πολύ ωραίο εργαλείο.

 

Δεν υπάρζει street view στην Ελλάδα ? Έχω πετύχει αμάξι με εξοπλισμό στην οροφή στυλ AH-64D Longbow Apache στον κηφισό και λογότυπα google ... τι έκανε τότε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρζει street view στην Ελλάδα ? Έχω πετύχει αμάξι με εξοπλισμό στην οροφή στυλ AH-64D Longbow Apache στον κηφισό και λογότυπα google ... τι έκανε τότε ?

 

Ανανέωνε τους χάρτες της Google, σηματοδότηση κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρζει street view στην Ελλάδα ? Έχω πετύχει αμάξι με εξοπλισμό στην οροφή στυλ AH-64D Longbow Apache στον κηφισό και λογότυπα google ... τι έκανε τότε ?

 

 

Τραβούσε πλάνα, αλλά με δικαστική εντολή απαγορεύτηκε στην Google να διαθέσει την υπηρεσία Street View στην Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραβούσε πλάνα, αλλά με δικαστική εντολή απαγορεύτηκε στην Google να διαθέσει την υπηρεσία Street View στην Ελλάδα...

αφού ήμαστε τραγέλαφοι! όλοι πριν λίγο καιρό όταν έβλεπαν τα αυτοκίνητα της google κραζαν ότι μας κατασκοπεύουν..πφφφ ,δεν θα γίνουμε ποτέ άνθρωποι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ξεκολλήστε από το "μας φακελώνουν και μας κατασκοπεύουν και μας παρακολουθούν". Έλεος πια, έχει καταντήσει αηδία αυτό το πράγμα.

 

Ναι, έχουν εκατομμύρια εργαζόμενους για να παρακολουθούν τον κάθε ένα από εσάς προσωπικά να ξέρουν πού πίνετε καφέ.

 

Ούτε Google Street View δεν έχουμε λόγω της νοοτροπίας του Έλληνα, που κατά τη δική μου άποψη είναι ένα πολύ ωραίο εργαλείο.

 

Φιλε μου αν ο ελληνας δεν ηταν τοσο κολλημενος τωρα θα ημασταν πολυ μπροστα!Γκρινιαζει για ολα και για ολους χωρις να κατανοει την σημασια των λεξεων,γκρινιαζει απλα για να γκρινιαξει.

Ετσι τον μαθανε μια ζωη να γκρινιαζει για ολα και για ολους..

Επισης χαρακτηριστικο παραδειγμα του Ελληνα ειναι οτι διαβαζει για εξελιξεις πρεπει να το μετατρεψει σε φακελωμα και παραβιαση ιδιωτικης ζωης:ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΧΕΣ....ΝΕ ΟΙ ΚΟΛΛΟΣΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΑΣΤΙ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΖΕΙΣ.Εισαι φακελωμενος απο την πρωτη μερα της ζωης σου και αυτο λεγεται ληξηαρχειο ΓΚΕΓΚΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραβούσε πλάνα, αλλά με δικαστική εντολή απαγορεύτηκε στην Google να διαθέσει την υπηρεσία Street View στην Ελλάδα...

Μαγκιά μας που δεν αφήνουμε την γουγλ να αλλωνίζει :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαγκιά μας που δεν αφήνουμε την γουγλ να αλλωνίζει :) :)

 

Καθως ολα βαινουν καλως σ αυτη τη χωρα και μενει το google street view για να δειξει τη μαγκια του ο Ελληνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθως ολα βαινουν καλως σ αυτη τη χωρα και μενει το google street view για να δειξει τη μαγκια του ο Ελληνας.

Όπου βρίσκει ευκαιρία σε αυτό το ανθελληνικό κλίμα που υπάρχει στο εξωτερικό. Εκτός αν σου άρεσε το μεσσαίο δάκτυλο που μας έδειχναν στο περιοδικό οι Γερμανοι :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο καημένος ο Έλληνας. Και ήταν τόσο εντάξει σε όλα...

 

Το "ανθελληνικό κλίμα" δεν έγινε από μόνο του. Με την αξία μας το κερδίσαμε! Μια ζωή μαγκιά κλανιά. Εμείς δώσαμε το δικαίωμα να μας ξεφτυλίζουν έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...