Προς το περιεχόμενο

AIDS/HIV


totem_lost

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο HPV δεν έχει κάποια επίδραση στους άνδρες έτσι; Απλά μεταφέρουμε τον ιό στις συντρόφους μας σωστά;

 

Με το προφυλακτικό πολλοί όπως και εγώ έχουν θέμα. Για να είμαι πιο ακριβής μου πέφτει.....Εκεί που είμαι ντούρος, μέγας......kaput. Ψυχολογικό είναι το ξέρω αλλά υπάρχει θέμα. Παίρνω προφυλάξεις πάντα αλλά ειλικρινά προτιμώ τις μόνιμες σχέσεις γιατί δεν μπορώ να απολαύσω το sex διαφορετικά. Τώρα θα μου πεις είσαι σίγουρος όταν έχεις σταθερή σχέση; Προσωπικά πηγάινω με την κοπελιά για εξετάσεις μετά το πέρας μιας μικρής περίοδου (αν δεν με έχει στείλει γιατί αν δεν είμαι "high" πάω από 100 σε 0 σε κλάσματα), να δούμε τι έχουμε και να κοιτάξουμε αν συνεχίζουμε ή το διαλάμε.

 

έτσι σου παν;

 

το πολύ πολύ να πάθεις καρκίνο και να γεμίσεις κονδυλώματα.

 

Τώρα για το 'απλά μεταφέρουμε τον ιό' τι να πω είσαι δημόσιος κίνδυνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις προχθές έμαθα οτι ένας φίλος μου (όχι κολλητός αλλά πολύ φίλος παλιότερα) κόλλησε HIV. Έχω στεναχωρηθεί πολύ το παιδί είναι μόνο 24. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία; Και κάτι που δεν τολμάω να ρωτήσω κανέναν γνωστό μας: Το πιο πιθανό είναι να μην ζήσει πάνω από τα 40; (15 χρόνια το πολύ μέχρι να νοσήσει και 1-2 μετά)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Τοσα χρονια ακουω για aids κτλ ποτε μου εναν δεν ηξερα.

Δεν θα ζησει μεχρι τα 40......... ετσι ειπε ο γιατρος? Κοιταξε... αν το πιστεψει πολυ μπορει οντος να μην ζησεις μεχρι τα 40. ειναι θεμα πιστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πες εξυπνάδες άντε διάβασε τις νεότερες στατιστικές για αυξήσεις συγκεκριμένων τύπων καρκίνου στους άντρες

 

Που και να μην ήταν έτσι το να χει κάποιος το πουλί του και τη γύρω περιοχή γεμάτη κονδυλώματα δεν είναι καθόλου αστείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα χρονια ακουω για aids κτλ ποτε μου εναν δεν ηξερα.

Δεν θα ζησει μεχρι τα 40......... ετσι ειπε ο γιατρος? Κοιταξε... αν το πιστεψει πολυ μπορει οντος να μην ζησεις μεχρι τα 40. ειναι θεμα πιστης.

 

Μλκς έγραφε ο άλλος. Πλέον στην χειρότερη να χρειάζεσαι ένα χαπάκι την ημέρα μέχρι να πεθάνεις από βαθιά γεράματα ή κάτι άλλο. 

Στην καλύτερη να καθαρίσεις τελείως με τις θεραπείες.

 

Εκτός αν ο τύπος ζει στην Αφρική ή κάπου στην Ασία.

 

Αλλά κάποιοι ζουν στο 1980-90 ακόμα, ενώ είμαστε στο 2015.

 

Το ίδιο και για τους καρκίνους και γενικά την Ελληνική συμπεριφορά. Του οποιος έχει είναι καταδικασμένος να πεθάνει. Ανεξάρτητα αν οι περισσοτεροι καθαρίζουν με τις αντίστοιχες θεραπείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μλκς έγραφε ο άλλος. Πλέον στην χειρότερη να χρειάζεσαι ένα χαπάκι την ημέρα μέχρι να πεθάνεις από βαθιά γεράματα ή κάτι άλλο. 

Στην καλύτερη να καθαρίσεις τελείως με τις θεραπείες.

 

Το χαπάκι αυτό είναι ένα πολύ ισχυρό φάρμακο με παρενέργειες, οπότε δεν μιλάμε ακριβώς και για ξένοιαστη ζωή.

 

Παρ' όλ' αυτά, still better than Africa και καμία σχέση με 80ς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιαδιά τι έγινε; Είπαμε να ρίξουμε λουκετάκι και εδώ;

Πάντως ο φίλος για τον οποίο άνοιξα το thread μετά από μια απαίσια περίοδο κατάθλιψης που πέρασε, σήμερα παίρνει τα φάρμακά του και ζεί μια χαρά τη ζωή του μακριά από την Ελλάδα. (Και απαλλάχθηκε και από το στρατό)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πες εξυπνάδες άντε διάβασε τις νεότερες στατιστικές για αυξήσεις συγκεκριμένων τύπων καρκίνου στους άντρες

 

Που και να μην ήταν έτσι το να χει κάποιος το πουλί του και τη γύρω περιοχή γεμάτη κονδυλώματα δεν είναι καθόλου αστείο

 

1. Οι ποσοστώσεις είναι αστείες για καρκίνο του πέους. Υπάρχει μια επουσιώδης διαφορά ανάμεσα σε αγοράκια και κοριτσάκια που λέγεται ζώνη μετάπλασης, ψιλά γράμματα. Αν μιλάς από την άλλη για καρκίνο πρωκτού, εκεί παίζει ένα θέμα, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο σε αφορά ή αναφερόσουν σε αυτό.

 

2. Από τα κονδυλώματα δεν προστατεύεσαι με το προφυλακτικό. Καλώς ήρθες στον κόσμο του Τρόμου.

 

3. Σε γενικές γραμμές καλό είναι να παίρνουμε ως δεδομένο ότι άπαξ και τον έχεις βάλει μία φορά ξεσκούφωτος κάπου, τον έχεις κάνει πινέλο και, γενικά, δεν είναι στη ζελατίνα του, έχεις έρθει σε επαφή με κάποιον τύπο HPV. Εσύ ίσως όχι, αλλά γενικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιαδιά τι έγινε; Είπαμε να ρίξουμε λουκετάκι και εδώ;

Πάντως ο φίλος για τον οποίο άνοιξα το thread μετά από μια απαίσια περίοδο κατάθλιψης που πέρασε, σήμερα παίρνει τα φάρμακά του και ζεί μια χαρά τη ζωή του μακριά από την Ελλάδα. (Και απαλλάχθηκε και από το στρατό)

 

γνωρίζεις καθόλου πως κόλλησε; 

ήταν για παράδειγμα με κάποια που δε γνώριζε; 

είναι gay

 

ή ακόμα πιο απίθανο σε μόνιμη σχέση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πολύς ντόρος τελευταια με το τρουβάντα σε πειραματικό στάδιο. Ευελπιστούμε να δώσει λύση για προφύλαξη έναντι του ιού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

το τρουβαντα έχει βγει , αλλά δεν γνωρίζω πόσο κοστίζει και που μπορούμε να τα βρούμε λογικά Αθήνα Θεσσαλονίκη α και κάτι ακόμα μήπως γνωρίζεται αν το hiv μεταδίδεται με επιφανειακά τραύματα που βγάζουν λίγο αίμα αν σκιστεί κάπιος από μια πινέζα που πιο πριν είχαν σκιστεί και άλλοι ;  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>το τρουβαντα έχει βγει , αλλά δεν γνωρίζω πόσο κοστίζει και που μπορούμε να τα βρούμε λογικά Αθήνα Θεσσαλονίκη α και κάτι ακόμα μήπως γνωρίζεται αν το hiv μεταδίδεται με επιφανειακά τραύματα που βγάζουν λίγο αίμα αν σκιστεί κάπιος από μια πινέζα που πιο πριν είχαν σκιστεί και άλλοι ;  </p>

 

Θεωρητικά γίνεται γιατί ο ιός ανιχνεύεται στο αίμα ασθενούς αλλά η πιθανότητα είναι σχεδόν μηδενική. Φαντάσου πόσο μικρή είναι η ποσότητα αίματος που βρίσκεται στην πινέζα και τις πιθανότητες που έχει ο ιός να επιβιώσει ολο αυτό τον καιρό πάνω στην πινέζα.

 

Αποστολή από το C2105 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...