Προς το περιεχόμενο

Υπολογιστης Μεχρι 500 ευρω


PolonosJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια!!!

Εχω ενα φιλαρακι και δινει για υπολογιστη μεχρι 500 ευρω και θελω να μου προτεινετε κατι...

Ενα κομπλε κουτι εκτος τον σκληρο δισκο!!!

Ευχαριστω!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσό που διαθέτουμε :500

 

Χρήση υπολογιστή :Games

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:artcam Σχεδιαστικο προγραμμα

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.

Καμια

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?

Τιποτα

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).

Σκυδρα Ν.Πελλης

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?

Πλαισιο Getitnow Vision studio

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

Δεν επιθυμω

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .

Κανενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε επειδη εφυγε ο φιλος μου απο οτι θυμαμαι εχει 20 οθονη τετραγωνη ..

Επεισης θα προτειμουσα επεξεργαστη πιο πολυ κατι σε AMD μια και ειναι και πιο οικονομικοι και απο οτι εχω ακουσει καλυτερη σε αυτην την κατηγορια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε επειδη εφυγε ο φιλος μου απο οτι θυμαμαι εχει 20 οθονη τετραγωνη ..

Επεισης θα προτειμουσα επεξεργαστη πιο πολυ κατι σε AMD μια και ειναι και πιο οικονομικοι και απο οτι εχω ακουσει καλυτερη σε αυτην την κατηγορια!!!

 

Λάθος έχεις ακούσει. Για τα λεφτά που δίνεις και για gaming pc αυτός είναι ο καλύτερος επεξεργαστής που μπορείς να πάρεις. Υπερέχει πολύ στα παιχνίδια σε σχέση με τους αντίστοιχους amd και στις άλλες εφαρμογές είναι πανω κάτω στα ίδια. Στα ίδια λεφτά θα σου βγει και η amd σύνθεση. Συν ότι παίρνεις επεξεργαστή καινούριας αρχιτεκτονικής και όχι κάποιο τσιπακι 4ετιας που έχει βγει ήδη στην απόσυρση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δεν ηξερα απλος εχω και καιρο να ασχοληθω ¨)

 

Αν μπορεις προτεινε μου και απο getitnow γιατι απο οτι θυμαμαι αμα ξεπερνα η παραγγελια τα 6 κιλα σε τρεχουν σε τραπεζες για πληρωμη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δεν μου αρεσει καθολου η συνθεση σου γιατι να παρω επεξεργαστη ο οποιος ειναι διπυρηνος και να τον πληρωσω 110 ευρω θα κοιταξω και τιποτα απο το vision studio μιας και εχει ποικιλια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου θελεις τετραπυρηνο με δυνατοτητα να γινει εξαπυρηνος κοιτας σε αυτα.

επεξεργαστης AMD Phenom II X4 960 3.0 GHz Quad Core Socket AM3 95W ΤΙΜΗ 114.64 €

μητρικη Asrock Socket AM3+ 970 Extreme3 ΤΙΜΗ 77.33 €

μνημη Kingston Hyper X 8GB DDR3 Non ECC CL9 1600MHz (KHX1600C9D3K2/8GX) (Kit 2 x 4096) ΤΙΜΗ 47.59 €

καρτα γραφικων ATI Radeon HD6850 1GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Sapphire) ΤΙΜΗ 140.77 €

τροφοδοτικο Thermaltake Power Supply 530W ATX 24 pin Hamburg W0392RE ΤΙΜΗ 55.14 €

κουτι Thermaltake Commander MS-I VN400A1W2N ΤΙΜΗ 43.98 €

dvd recorder Lite on DVD±RW iHAS122 SmartX Dual Layer SATA ΤΙΜΗ 16.65 €

Ανεμιστηρακι κουτιου Case Cooler Arctic F12 12 x 12 cm ΤΙΜΗ 4.31 €

συνολο 500,41

 

Δεινοσαυρε μην πεις τιποτα,τετραπυρηνο θελει το παλικαρι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δεν μου αρεσει καθολου η συνθεση σου γιατι να παρω επεξεργαστη ο οποιος ειναι διπυρηνος και να τον πληρωσω 110 ευρω θα κοιταξω και τιποτα απο το vision studio μιας και εχει ποικιλια!!!

 

Οι πυρήνες δεν είναι φάρμακο δια πάσα νόσο. Ζήτησες gaming pc. To καλύτερο gaming pc σ αυτά τα λεφτά είναι αυτό που σου έκανα. Αυτό είναι γεγονός. Απο κει και πέρα πάρε ότι θέλεις. Όσο για το μαγαζί, εσύ μου ζήτησες get it now. Επίσης έχε υπόψιν σου ότι πυρήνας με πυρήνα διαφέρει. Δεν είναι τόσο απλό το θέμα. Δεν παίρνεις σουβλάκι διπλόπιτο που είναι πιο χορταστικό, επεξεργαστή παίρνεις. Ο i3 είναι καλύτερος εμφανώς στα παιχνίδια και καινούριας αρχιτεκτονικής σε αντίθεση με τον 960t που η πλατφόρμα του σχεδιάστηκε πριν 4+ χρόνια και η amd τον έχει αποσύρει ήδη. Από το stock θα πάρεις ό,τι έμεινε. Επίσης από τον i3 θα μπορείς να μεταπηδήσεις αν το θελήσεις στους νέους ivy bridge. Από τον 960t που θα πας; Στους bulldozers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους καινουργιους τους bulldozer ρε συ,τους piledriver.επισης να προσθεσω οτι δεν λεει κατι το οτι σχεδιαστικε πριν 4 χρονια ουτε οτι ειναι στοκ οπως λες.δεν λεει τιποτα αυτο ειλικρινα.

μπορει ο 2100 να ειναι περιπου 30% πιο δυνατος σε πυρηνες αλλα ειναι διπυρηνος με hyperthreading ενω ο αλλος ειναι καθαρος τετραπυρηνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τεχνολογία ολοκλήρωσης συνδέεται ευθέως με τη θερμική συμπεριφορά και την κατανάλωση. Κατά τα άλλα δεν είναι θεωρητικό το θέμα ρε συ Θάνο. Μιλάμε για gaming. Έχεις αμφιβολία ότι ο i3 υπερέχει?

 

Επίσης πιστεύω ότι συμφωνείς με το ότι οι πυρήνες από μόνοι τους δεν λένε κάτι.

 

Στους καινουργιους τους bulldozer ρε συ,τους piledriver.

 

Μετά το epic fail με τους bulldozers, έχεις εμπιστοσύνη? Κανένας δεν μπορεί να είναι σίγουρος αλλά τα δέιγματα δεν είναι και τα θετικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω οτι δεν λενε κατι.δεν διαφωνω καπου.ειπαμε ηδη οτι ο 2100 ειναι πιο γρηγορος στους πυρηνες.αλλα οπως και να το κανουμε ειναι 2πυρηνος με Hyperthreading.ενω ο αλλος ειναι τετραπυρηνος.

Και για να λεμε την αληθεια οπως ακριβως ειναι,ναι τωρα ετσι οπως ειναι τα πραγματα ο 2100 ειναι καλυτερος με τα τωρινα δεδομενα στα παιχνιδια απο τον 960Τ.αλλα και ο 960Τ ειναι μια χαρα για τα παιχνιδια.

Και για να σε τσαντισω λιγο,σκεψου και το θεμα του ξεκλειδωματος και του overclocking.:P

To bonus που λεμε.βεβαια σε πεπριπτωση ξεκλειδωματος και Overclocking θα χρειαστει και μια ψυχτρα με καμια 30 euros.

Αλλα το παλικαρι θελει AMD,χαχαχαχα.οποτε παμε σε AMD.

(ελα,μην νευριαζεις,το ξερεις οτι κανω πλακα και σε τσιγκλαω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παλληκάρι εννοείται ότι θα πάρει ό,τι θέλει. Το θέμα είναι ότι εγώ δεν μπορώ να προτείνω κάτι χειρότερο επειδή το παλληκάρι θέλει amd. Ο φίλος μπορεί να ήθελε και sempron επειδή του αρέσει το όνομα και του θυμίζει ξέρω γω transformers :-D , δεν θα του τον πρότεινα κιόλας.

 

Κατά τα άλλα οι παράμετροι που βάζεις (ξεκλείδωμα, oc) δεν θα ωφελήσουν στη χρήση που θέλει να κάνει. Επίσης αν είναι να αγγίξει τα 150 για επεξεργαστή, παίρνει τον 2400 στα 170 που σκουπίζει και ξεκλείδωτους και τα πάντα όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...