Προς το περιεχόμενο

πως μπορω να δω ταινιες απο σκληρο δισκο η φλασακι στην τηλεοραση?


LunaDark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζητω συγγνωμη αν εχει ξανασυζητηθει αλλα η αναζητηση δεν μου λειτουργει...

εχω αυτην την τηλεοραση http://www.lg.com/gr/tv-audio-video/television/LG-led-tv-32LV4500.jsp

και αναρωτιεμαι αν και πως θα μπορουσα να δω ταινια απο σκληρο δισκο η φλασακι(και πως ενσωματωνω τους υποτιτλους)

ευχαριστωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαλε την ταινια που θες μεσα στο φλασακι. Συνδεσε το στην θυρα usb της tv.

Αυτοματα θα ανοιξει. Αν δεν ανοιξει αυτοματα τοτε ανοιξε το μεσω του τηλεκοντρολ -καπου μεσω του μενου σε παραπεμπει στην usb θυρα-.

 

Οσον αφορα τους υποτιτλους, απλα θα πρεπει να εχει το ιδιο ακριβως ονομα η ταινια με τον .srt υποτιτλο.

 

Τελος, επειδη εχω και εγω μια 22αρα Lg, εχω την εντυπωση πως στα mkv αρχεια δεν μπορουν να διαβασουν ηχο σε μορφη DTS. Οι samsung τα διαβαζουν κανονικα τα αρχεια παρολα αυτα.

Επεξ/σία από xristoforos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α, ωραια!δηλαδη λες οτι στη συγκεκριμενη τηλεοραση γινεται ε? τι μορφη πρεπει να εχουν οι ταινιες? και τελος αν μπορεις πες μου τι κανω με τους υποτιτλους...τους βαζω στον ιδιο φακελο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι βλέπω στο manual που κατέβασα από την lg, η τηλεόραση αναπαράγει avi, mpeg, mkv, mp4 και αρκετά άλλα καθώς και υπότιτλους srt, ass, ssa, sub, smi.

Άρα βάζεις τον φάκελο με την ταινία και τους υπότιτλους σε ένα στικάκι και την βλέπεις στην τηλεόραση.

Οι υπότιτλοι θα πρέπει να έχουν ακριβώς το ίδιο όνομα με την ταινία (εννοείτε ότι η κατάληξη θα είναι διαφορετική) και να είναι στον ίδιο φάκελο.

π.χ.

The sound of melody.avi

The sound of melody.srt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και να μην εχουν DTS ηχο, γιατι, εκτος απο Samsung, δεν ξερω αλλη τηλεοραση που να αναπαραγει τετοιο φορμα ηχου! κοιτα να ειναι AC3!

 

αααα..., επισης τα ".ΜΡ4" βιντεο, οι LG δεν τα παιζουν. σε μια 42LK450 τουλαχιστον, που δοκιμασα, δεν παιζουν!!

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...