Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για ενδοεπικοινωνία μηχανής. Δεν έχω την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ιδέα και στο internet που έψαξα πιο πολύ μπερδεύτηκα παρά βοηθήθηκα. Δε μπορώ να διαθέσω πολλά χρήματα. Νομίζω υπάρχουν ενσύρματες αλλά και ασύρματες. ΑΝ κάποιοι γνωρίζουν, ας μου προτείνουν κάποιες εναλλακτικές. Αν μπορούν να εξηγήσουν και το λόγο, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Αν κάποιος χρειάζεται περισσότερες πληροφορίες, εδώ είμαστε !!   :-)   Ευχαριστώ πολύ !!!

ΤΙΠΟΤΙΣ ;;;;  Ουδείς χρησιμοποιεί ενδοεπικοινωνία μηχανής ;;;;  :cry: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 ευρω βγαινει τελικη (Estimated Order Total £16.78), Ελλαδα εχει από 13. :)

 

https://www.skroutz.gr/s/397892/Sandisk-Cruzer-Blade-32GB.html?keyphrase=SDCZ50-032G

Ακομα και σε παμπλικ και κωτσοβολο εχει αρκετα κατω από 20.

 

 

Αυτό με μεταλλικο περιβλημα είναι πιστευω πολύ καλυτερη λυση από το παραπανω.

https://www.skroutz.gr/s/3225807/Sandisk-Cruzer-Force-32GB.html?keyphrase=SDCZ71-032G-B35

 

Ελλαδα από 14 αλλα επειδή δεν είναι με μεταφορικα (εκτος αν εχεις κατι κοντα σου), θα ελεγα χτυπα το από εδώ, 14.69 τελικη (δεν χρεωνουν μεταφορικα)

http://www.mymemory.de/USB-Sticks/SanDisk/Sandisk-32GB-Cruzer-Force-USB-Stick

 

Αν θες usb3.0 (δεν μας ειπες για την χρηση του) αυτό που προτεινει ο brocashelm είναι σε καλη σχετικα τιμη αρκει να εισαι κοντα σε ισοπ γιατι αλλιως εχεις και μεταφορικα και δεν αξιζει στα 20€. Επισης υποψιν σου, ότι παιζει συχνα στο mymemory στα 13ευρω τελικη, οποτε αν μπορεις να περιμενεις στησε καραουλι. :)

Ευχαριστώ πολύ όλους σας αν και καθυστερημένα,αν ήταν για μένα θα περίμενα απο mymemory αλλα το βιάζεται οπότε θα προτιμησουμε αυτο με το μεταλικο περιβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙΠΟΤΙΣ ;;;;  Ουδείς χρησιμοποιεί ενδοεπικοινωνία μηχανής ;;;;  :cry: :cry:

Υπάρχουν πολλοί παραγοντες που επηρεάζουν το αποτέλεσμα. 1) Τι κράνος έχεις, 2) τι μηχανή έχεις, 3)τι ζητάς να κάνει, 4)τι λεφτά διαθέτεις.

1) ανάλογα το κράνος κάποιες ενδοεπικοινωνίες μπαίνουν εύκολα και βολικά και κάποιες κάθε φορά που βάζεις το κράνος σε ενοχλούν. Κάποια κράνη έχουν χώρο για ενδοεπικοινωνία και κάποια δεν έχουν. Όσο καλύτερη ηχομόνωση έχει το κράνος τοσο καλύτερα δουλεύει η ενδοπεικοινωνία. Δεν υπάρχει θόρυβος από τον αέρα να ακούγεται στον συνομιλητή. Είχα schuberth και είχε θέση για ενδοεπικοινωνία και ήμουν πολύ ικανοποιημένος. Άλλαξα σε HJC λόγω παλαιότητας του κράνους και η ίδια ενδοεπικοινωνία με το ζόρι χωρούσε, κάθε φορά που έβαζα το κράνος κουνιόνταν τα ακουστικά και όταν μιλούσα ο αέρας μέσα στο κράνος μου ακουγόταν πολύ ενοχλητικά στον συνομιλητή. Αναγκάστηκα να την βάζω στο κράνος μόνο σε ταξίδια. Επίσης υπάρχουν κράνη που τις έχουν ήδη φορεμένες και είναι όλα στη θέση τους χωρίς κόπο (αλλά με επιπλέον κόστος)

2) Αν έχεις ένα γυμνό και τρως πολύ αέρα ή έχεις ένα vstrom με μεγάλη ζελατίνα και δεν τρως αέρα.

3)Θέλεις να μιλάς με τον συνεπιβάτη, να απαντάς στο τηλέφωνο, να ακούς οδηγίες από το gps, να έχεις walkie talkie για να μιλάς με τον φίλο στην άλλη μηχανή, να συνδέσεις mp3 player; ποια από αυτά; ή όλα αυτά;

4) υπάρχουν στο ebay κι από 50-60€ και υπάρχουν και οι κλασικές επώνυμες στα 200€ για 2 άτομα πάντα.

 

Εγώ είχα midland BT2 και το μόνο που μ' ενόχλησε ότι τα ακουστικά και τα καλώδιά τους δεν αντέξαν στον χρόνο. Είχαν αγοραστεί περίπου 240€ το ζευγάρι και δεν θα έπαιρνα κάτι φθηνότερο. Θα έπαιρνα΄κάτι εξίσου καλό αλλά με την προυπόθεση να το δοκιμάσω πόσο καλά κρύβεται μέσα στο κράνος. Να μην τρίβονται τα καλώδια κάθε φορά που βγάζω κράνος.

 

Λεπτομέρειες πιο εύκολα σε μοτο forum που έχει χιλιοσυζητηθεί το θέμα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω να ανανεώσω το Eset Nod32 antivirus που έχω. Μου έβγαλε μήνυμα ανανέωσης και ζητάει 13.50 ευρώ για ένα χρόνο 20 για δύο και 30Ε για τρία. Κατά καιρούς πετυχαίνω κάποιες προσφορές σε μαγαζιά του στυλ 3 άδειες 3 ευρώ για τρία χρόνια ή 2 χρόνια με 10 ευρώ ή να είναι σε bundle μαζί με κάτι άλλο. 

Τώρα δεν βλέπω κάτι, υπάρχει κάτι σε προσφορά. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας ποστάρει.

 

Με έχει βολέψει το είχα 2 χρόνια, δεν ξέρω και αν είναι καιρός για αλλαγή καθώς έχει βαρύνει αισθητά στο παλιό PC που έχω ακόμα με xp. Τα avast, avg κλπ σε free εκδόσεις αξίζουν για την περίπτωσή μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλοί παραγοντες που επηρεάζουν το αποτέλεσμα. 1) Τι κράνος έχεις, 2) τι μηχανή έχεις, 3)τι ζητάς να κάνει, 4)τι λεφτά διαθέτεις.

1) ανάλογα το κράνος κάποιες ενδοεπικοινωνίες μπαίνουν εύκολα και βολικά και κάποιες κάθε φορά που βάζεις το κράνος σε ενοχλούν. Κάποια κράνη έχουν χώρο για ενδοεπικοινωνία και κάποια δεν έχουν. Όσο καλύτερη ηχομόνωση έχει το κράνος τοσο καλύτερα δουλεύει η ενδοπεικοινωνία. Δεν υπάρχει θόρυβος από τον αέρα να ακούγεται στον συνομιλητή. Είχα schuberth και είχε θέση για ενδοεπικοινωνία και ήμουν πολύ ικανοποιημένος. Άλλαξα σε HJC λόγω παλαιότητας του κράνους και η ίδια ενδοεπικοινωνία με το ζόρι χωρούσε, κάθε φορά που έβαζα το κράνος κουνιόνταν τα ακουστικά και όταν μιλούσα ο αέρας μέσα στο κράνος μου ακουγόταν πολύ ενοχλητικά στον συνομιλητή. Αναγκάστηκα να την βάζω στο κράνος μόνο σε ταξίδια. Επίσης υπάρχουν κράνη που τις έχουν ήδη φορεμένες και είναι όλα στη θέση τους χωρίς κόπο (αλλά με επιπλέον κόστος)

2) Αν έχεις ένα γυμνό και τρως πολύ αέρα ή έχεις ένα vstrom με μεγάλη ζελατίνα και δεν τρως αέρα.

3)Θέλεις να μιλάς με τον συνεπιβάτη, να απαντάς στο τηλέφωνο, να ακούς οδηγίες από το gps, να έχεις walkie talkie για να μιλάς με τον φίλο στην άλλη μηχανή, να συνδέσεις mp3 player; ποια από αυτά; ή όλα αυτά;

4) υπάρχουν στο ebay κι από 50-60€ και υπάρχουν και οι κλασικές επώνυμες στα 200€ για 2 άτομα πάντα.

 

Εγώ είχα midland BT2 και το μόνο που μ' ενόχλησε ότι τα ακουστικά και τα καλώδιά τους δεν αντέξαν στον χρόνο. Είχαν αγοραστεί περίπου 240€ το ζευγάρι και δεν θα έπαιρνα κάτι φθηνότερο. Θα έπαιρνα΄κάτι εξίσου καλό αλλά με την προυπόθεση να το δοκιμάσω πόσο καλά κρύβεται μέσα στο κράνος. Να μην τρίβονται τα καλώδια κάθε φορά που βγάζω κράνος.

 

Λεπτομέρειες πιο εύκολα σε μοτο forum που έχει χιλιοσυζητηθεί το θέμα

Πιο απλη ειναι η περιπτωση μου. Γυμνο Honda εχω, με το οποιο πηγαινω χαλαρες βολτες με το γιο και ηθελα κατι να μιλαμε ανετα κατα τη διαρκεια της διαδρομης. Full face κρανη. Δεν ειχα σκεφτει βεβαια το θεμα του μεγεθους !!  Σ' ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Θα κοιταξω και σε moto forum (κατι που επισης δεν ειχα σκεφτει) !!!!  Ευχαριστώ πολύ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε βγάλει το lidl κάτι φθηνά παλαιότερα ενσύρματα που κάνανε την δουλειά τους για μέτριες ταχύτητες όπως στην περίπτωσή σου. Θα ψάξω στο eBay και θα βάλω λινκ.

Αυτά έχω, για 5-10 φορές το χρόνο που τα χρησιμοποιώ, καθώς ερασιτέχνης μηχανόβιος, μια χαρά την κάνουν την δουλειά τους για ταχύτητες μέχρι 120-130 χλμ.

 

http://www.ebay.de/itm/251314280622?redirect=mobile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω προσφορες για διακοπες ρε παιδια και δεν μπορω να βρω κατι καλο

εχετε καμια προταση

ψαχνω να βρω από 4εμερο και πανω

με 200 ευρω το δικλινο?

και να είναι διπλα στη παραλια

και κοντα σε (πολη) πχ ναυπλιο

η εστω να εχει συγκοινωνιες για τη μεταφορα (όχι ταξι σου κοβουν το Κ@λο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε βγάλει το lidl κάτι φθηνά παλαιότερα ενσύρματα που κάνανε την δουλειά τους για μέτριες ταχύτητες όπως στην περίπτωσή σου. Θα ψάξω στο eBay και θα βάλω λινκ.

Αυτά έχω, για 5-10 φορές το χρόνο που τα χρησιμοποιώ, καθώς ερασιτέχνης μηχανόβιος, μια χαρά την κάνουν την δουλειά τους για ταχύτητες μέχρι 120-130 χλμ.

 

http://www.ebay.de/itm/251314280622?redirect=mobile

ΤΑ ΕΧΕΙΣ αυτα του link ;;;  Γιατι αν κανουν δουλεια, να τα χτυπησω επιτοπου. Για εξι ευρω δεν το συζητω καν !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτά έχω, πρώτα τα φοράς και μετά βάζεις το κράνος, συνδέεις τα ακουστικά στο volume control, το οποίο βάζεις σε κάποια τσέπη στο μπουφάν. Ψάξε στο Google για λεπτομέρειες, για 10 βόλτες δεν δίνω 200ρικά. Άλλοι τα "θάβουν", όπως είπα μέχρι 120 εμένα μου κάνουν, έτσι και αλλιώς, τσάμπα είναι. Δεν συγκρίνονται με ακριβά, για χαλαρές βόλτες με το παιδί μια χαρά, θα γελάσετε πολύ!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτά έχω, πρώτα τα φοράς και μετά βάζεις το κράνος, συνδέεις τα ακουστικά στο volume control, το οποίο βάζεις σε κάποια τσέπη στο μπουφάν. Ψάξε στο Google για λεπτομέρειες, για 10 βόλτες δεν δίνω 200ρικά. Άλλοι τα "θάβουν", όπως είπα μέχρι 120 εμένα μου κάνουν, έτσι και αλλιώς, τσάμπα είναι. Δεν συγκρίνονται με ακριβά, για χαλαρές βόλτες με το παιδί μια χαρά, θα γελάσετε πολύ!

Ουτως ή αλλως, πανω απο 80 δεν παμε. Βολταρουμε χαλαρα και κουβεντιαζουμε. Ευχαριστω πολυ. Τα χτυπησα κιολας !!! :-D :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ψήσατε, θα τα πάρω κι εγώ!

Επειδή χάθηκα στη μετάφραση: είναι 5,95 με δωρεάν μεταφορικά (παράδοση μέχρι 1/6 λέει αλλά μάλλον δεν παίζει αυτό, σωστά ; )

 

Δεν έχω ξαναψωνίσει από ebay.de, πρέπει να κάνω νέο λογαριασμό ή αρκεί αυτός που έχω στο .com;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να κάνεις κανά δυο δοκιμές να τα συνηθίσουν τα αυτιά. Βασικό αφού τα βάλουμε και φορέσουμε το κράνος, σιγά-σιγά για να καθήσουν καλά, βάζουμε το χέρι μας απο κάτω από το κράνος και φέρνουμε το μικρόφωνο κοντά στο στόμα μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για καρτεσ sd για το g flex 2... 4,8,16,32 gb se kalh timh kai kalh marka exei kaneis kamia kalh idea?

Καταρχήν, greeklish απαγορεύονται.

Αν δεις στην αρχική των προσφορών υπάρχουν κάποιες καρτούλες sd.

Ρίξε μια ματιά στο mymemory.de βάζει σχεδόν καθημερινά κάποια προσφορά και έχει δωρεάν μεταφορικά, αν δε βιάζεσαι να παραλάβεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...