Προς το περιεχόμενο

Ενεργοποίηση κλειδαρίθμου taxisnet


DrLo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερώτηση για την ενεργοποίηση του κλειδαρίθμου στο νεο taxisnet

 

Έχω καωδικούς από το παλιό taxisnet

 

Πήγα στην ΔΟΥ και πήρα κλειδάριθμο.

 

Στις οδηγίες του gsis λέει ότι το μόνο που μένει έιναι να κάνω την ενεργοποίηση

 

Έχω ήδη εγγραφεί στο TAXISnet πριν την 6η/12/2010. Χρειάζεται να εγγραφώ ξανά;

 

 

Οι κωδικοί σας θα είναι σε ισχύ για ικανό χρονικό διάστημα, μέσα στο οποίο θα μπορείτε να υποβάλετε κάθε είδους δήλωση, με τη σταδιακή ένταξη στο σύστημα της αντίστοιχης υπηρεσίας ηλεκτρονικής υποβολής, να ανακτάτε τις δηλώσεις σας των πέντε τελευταίων ετών και να μεταβάλετε τα στοιχεία επικοινωνίας σας, εφόσον απαιτείται.

Στο διάστημα αυτό θα πρέπει να προχωρήσετε σε διαδικασία ενεργοποίησης λογαριασμού με κλειδάριθμο στο νέο TAXISnet, προκειμένου να εκμεταλλευθείτε όλες τις σταδιακά παρεχόμενες δυνατότητες του νέου συστήματος (πρόσβαση στη συνολική φορολογική σας εικόνα, μεταβολή των προσωπικών σας στοιχείων, εξουσιοδότηση λογιστών κ.λπ.).

Η διαδικασία ενεργοποίησης λογαριασμού στο νέο TAXISnet, ολοκληρώνεται σε δύο βήματα:

 

Παραλαβή κλειδάριθμου από τη Δ.Ο.Υ.

 

Επισκέπτεστε το τμήμα Μητρώου της Δ.Ο.Υ. σας και ζητάτε να λάβετε τον κλειδάριθμο που σας αντιστοιχεί. Τα μόνα στοιχεία που απαιτούνται για τη διαδικασία αυτή είναι ο Α.Φ.Μ. σας και το αποδεικτικό της ταυτοποίησής σας (αστυνομική ταυτότητα, διαβατήριο, ταυτότητα Ομογενούς κ.λπ.)

ΠΡΟΣΟΧΗ:

Πρέπει να επισκεφθείτε αυτοπροσώπως τη Δ.Ο.Υ. σας, εφόσον η εγγραφή αφορά εσάς προσωπικά ή άλλον πολίτη (π.χ. κάτοικο εξωτερικού για τον οποίο έχετε οριστεί αντίκλητος ή τέκνο για το οποίο έχετε τη γονική μέριμνα) ή μη φυσικό πρόσωπο, εφόσον είστε ο νόμιμος εκπρόσωπός του και τα στοιχεία σας είναι ήδη καταχωρημένα στο Μητρώο της Δ.Ο.Υ.

 

Στην περίπτωση που ένα Φυσικό Πρόσωπο ή ο νόμιμος εκπρόσωπός του ή ο νομίμως εκπροσωπών ένα Μη Φ.Π. αδυνατεί να προσέλθει στη Δ.Ο.Υ., θα προσκομίζεται Ειδικό Πληρεξούσιο για τη συγκεκριμένη διαδικασία πιστοποίησης, χρονικής διάρκειας τεσσάρων μηνών.

 

Με την ολοκλήρωση της διαδικασίας στο Τμήμα Μητρώου, εκτυπώνονται δύο βεβαιώσεις. Η μία από αυτές -η οποία και θα σας χορηγηθεί- περιέχει τον κλειδάριθμο που είναι απαραίτητος για την ενεργοποίηση του λογαριασμού σας.

Ενεργοποίηση Λογαριασμού Χρήστη (User Account)

 

 

Επισκεφθείτε τη σελίδα του Νέου TAXISnet και ακολουθείστε τη διαδρομή «ΒΑΣΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ» - «Υπηρεσίες Πιστοποίησης» - «Ενεργοποίηση Λογαριασμού». Αλλάξτε τον αρχικό κωδικό πρόσβασης (password), όπως σας υποδεικνύει το σύστημα,

και

ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΑΤΕ στο Νέο TAXISnet!

 

Σημείωση : Οι παλιοί μου κωδικοί δεν ισχύουν

 

πάω λοιπόν στο μενού "Ενεργοποίηση Λογαριασμού" και συμπληρώνω τα στοιχεία αλλά μου βγάζει "Δεν βρέθηκε αίτηση εγγραφής με τα στοιχεία που εισάγατε"

 

Πρέπει να κάνω "Επανεγγραφή" από το αντίστοιχο μενού ?

Στις οδηγίες δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

---

 

edit

 

----

 

Τελικά φαίνεται να φταίει ο firefox.

Με ΙΕ9 έγινε κανονικά

 

Μάλλον βιάστηκα να πω καλά λόγια σε άλλο thread για το taxis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ γιατί δε μπορώ...

Ο χρόνος σύνδεσης σας στην εφαρμογή έληξε ή προσπαθήσατε να παρακάμψετε την αλληλουχία οθονών της εφαρμογής.

Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά ακολουθώντας της οδηγίες και επιλογές των οθονών της εφαρμογής.

δεν έχω παλιούς κωδικούς, αλλά μου ζητάει επανεγγραφή...ενώ στην αίτηση λέει«αρχική εγγραφή»...

 

ευτυχώς πήραμε παράταση για το Ε9...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Eιχα κανει εγγραφη τον Δεκεμβρη..Πηρα λιγους μηνες μετα τον κλειδαριθμο αλλα εχω ξεχασει τον κωδικο..

 

Οταν πηγαινω εκει που λεει να βγαλεις καινουργιο κωδικο σε περιπτωση που τον εχεις ξεχασει μου βγαζει σφαλμα 500..

 

Ξερει κανεις τι παιζει?Στο τηλ η γραμμη ειναι κατειλημμενη μονιμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...