Προς το περιεχόμενο

Samsung galaxy tab gift


oldermania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 312
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν άντεξα να περιμένω και πήρα να μάθω τί γίνετε. Στο κατάστημα που έχω δηλώση παραλαβή δεν ξέρουν τίποτα. Στα κεντρικά μου είπαν πώς θέλουν 5 εργάσιμες και η παραγγελία μου αν και έγινε Τρίτη πρωί μετράει από Τετάρτη. Άντε να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν άντεξα να περιμένω και πήρα να μάθω τί γίνετε. Στο κατάστημα που έχω δηλώση παραλαβή δεν ξέρουν τίποτα. Στα κεντρικά μου είπαν πώς θέλουν 5 εργάσιμες και η παραγγελία μου αν και έγινε Τρίτη πρωί μετράει από Τετάρτη. Άντε να δούμε...

 

κι εγω τριτη μεσημερι το εκανα παραγγελια και σημερα που πηγα στον γερμανο δεν ειχε ερθει. ελπιζω αυριο να ημαστε τυχεροι.

 

Βλεποντας καποιους να αισχροκερδουν ομως, πουλωντας τοσο, με κανει και αναρωτιεμαι για το νοημα υπαρξης του φορουμ των προσφορων

 

Χανει την ουσια του και την λογικη του

 

 

νομιζω οτι εισαι λιγο υπερβολικος. ουτε κι εγω ειχα 500 αλλα βρηκα ενα φιλο που ηθελε το s2.

δεν θα επερνα ποτε το ταμπλετ αν δεν υπηρχε η προσφορα. θα ηταν καλυτερα επειδη θελουν μερικοι να κονομησουν να μην επερνα οπως και καποιοι αλλοι αυτη την προσφορα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μηπως να αρχισουμε το κραξιμο αγγελιων.Η τυποι ειναι αισχροι και ζητανε οτι θελουν.Καντε μια βολτα σε γνωστο σιτε που ασχολειτε με κινητα και θα καταλαβετε.Τι να πεις;εξυπνοτεροι;Καποιοι που ηθελαν τα κινητα για προσωπικη χρηση δεν πηραν εξαιτιας τον λαμογιων που τα πουλανε 400 ευρω παρακαλω,κοβουν 50 ευρω δηλαδη απο την τιμη σκρουτζ.Ειμαστε πολυ κ@λ@λαος τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μηπως να αρχισουμε το κραξιμο αγγελιων.Η τυποι ειναι αισχροι και ζητανε οτι θελουν.Καντε μια βολτα σε γνωστο σιτε που ασχολειτε με κινητα και θα καταλαβετε.Τι να πεις;εξυπνοτεροι;Καποιοι που ηθελαν τα κινητα για προσωπικη χρηση δεν πηραν εξαιτιας τον λαμογιων που τα πουλανε 400 ευρω παρακαλω,κοβουν 50 ευρω δηλαδη απο την τιμη σκρουτζ.Ειμαστε πολυ κ@λ@λαος τελικα.

υπαρχει ομως και το ανάποδο.. δηλαδη να θελει ο αλλος να κανεις παραγγελια στον γερμανο,να σου σπασουν τα νευρα στα τηλεφωνα,που ειναι ποτε θα ερθει κλπ.. πάς γερμανο να παρεις το ταμπλετ να χρεωσεις την πιστωτικη σου,και να τους το δωσεις με 250 ευρω καινουργιο με αποδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι εισαι λιγο υπερβολικος. ουτε κι εγω ειχα 500 αλλα βρηκα ενα φιλο που ηθελε το s2.

δεν θα επερνα ποτε το ταμπλετ αν δεν υπηρχε η προσφορα. θα ηταν καλυτερα επειδη θελουν μερικοι να κονομησουν να μην επερνα οπως και καποιοι αλλοι αυτη την προσφορα ?

 

Ρε φιλε τι απο αυτα που εγραψα δεν καταλαβες,εξηγησε μου...

Δεν κατηγορησα εσενα που το πηρες και το κρατησες, ουτε αυτους που τα πηραν και θελουν να δωσουν σε μια νορμαλ τιμη το ενα πο τα 2...

 

Και εγω να βρω καποιον να τα παρουμε μαζι εψαχνα αλλα δεν βρηκα.

 

Τα οσα λεω αφορουν αυτους που πουλανε το ενα απο τα 2 300 και βαλε ευρω...Τοσο απλο...

Γιατι αυτος που πουλαει την ταμπλοετα 350, δεν την ηθελε και προσπαθει να του βγει οσο πιο φθηνα γινεται το κινητο.

Δεκτον

Ομως και μεσα απο αυτο εδω το νημα πολλα παιδια ζητησαν απο καποιον να παρουν απο κοινου την προσφορα,αλλα δεν βρηκαν ανταποκριση.

 

Συνεπως, καποιοι εκμεταλευτηκαν την προσφορα (μαγκια τους) και πουλανε το δωρο overpriced (αισχροι), αντι να βοηθησουν (το νοημα των φορουμ) καποιον συνφορουμιτη τους και να επαιρναν μαζι τα πραγματα

 

Ειναι προφανες οτι δεν ειχαν αναγκη και τα 2 αυτοι που πουλανε το ενα, οπως ειναι επισης προφανες πως δεν ειχαν καμια διαθεση να βοηθησουν τους αλλους, αρα δεν εχουν την λογικη αυτη και συνεπως εκμεταλευονται αυτους που ηθελαν και δεν μπορεσαν ή δεν προλαβαν

 

Φυσικα στον αντιλογο θα πει καποιος, οτι απο την στιγμη που η τιμη ειναι αρκετα χαμηλοτερη απο την αγορα, ειναι οκ και θα το δεχτω.

Δεν ειναι ομως ηθικα σωστο, αλλα και ουσιαστικα (για τους λογους που προανεφερα) να το κανεις με τετοιον εξοφθαλμο τροπο...

 

Επρεπε δηλαδη να παρει καποιος 10 κομματια και να τα εμπορευτει

Τοτε ολοι θα κραζανε

Για μεμονομενα περιστατικα ομως μαλλον δεν πειραζει, τι να πω

 

Προσωπικα με 250 θα επαιρνα την ταμπλετα και αυτο προτεινα και μεσα απο αυτο εδω το νημα

Με 300, αν και παλι με συμφερει σε σχεση με το ποσο κοστιζει καινουρια, δεν την παιρνω γιατι νιωθω πως ο αλλος με κοροιδευει απο τη στιγμη που ειχε την δυνατοτητα να την παρει απο κοινου μαζι μου και να εποφεληθουμε και οι δυο (ειδικα απο τη στιγμη που οπως φαινεται δεν χρειαζοταν και τα 2 προιοντα)

 

Σορρυ για το μακροσκελες ποστ B) , αλλα μου φαινεται πως εγω ειμαι ο ρομαντικος και οι υπολοιποι απλα κανουν αυτο που θα εκανε ο καθενας, απ'οτι φαινεται..

 

Τεσπα

σε καλο θα μου βγει στο τελος γιατι απο την αρχη του χρονου λεω θα παρω ταμπλετα με 130-150 ευρω (κινεζια) και ξαφνικα μπ[ηκα στον πειρασμο των 250..

Τι να κανουμε που δενε χει διαθεσημοτητα...

Θα εχει ομως συντομα :D

 

υπαρχει ομως και το ανάποδο.. δηλαδη να θελει ο αλλος να κανεις παραγγελια στον γερμανο,να σου σπασουν τα νευρα στα τηλεφωνα,που ειναι ποτε θα ερθει κλπ.. πάς γερμανο να παρεις το ταμπλετ να χρεωσεις την πιστωτικη σου,και να τους το δωσεις με 250 ευρω καινουργιο με αποδειξη.

 

Αν το προβλημα σου ειναι πως φορτωνεις την πιστωτικη σου και δεν θελεις να σε πριξει καποιος στα τηλεφωνα το δεχομαι απολυτα 101% και καλα θα κανεις να το πουλησεις

 

Το οτι θα το παρει ο αλλος 250 ευρω με αποδειξη ειναι πολυ φυσιολογικο και δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα...

Αποδειξη εσυ για το κινητο σου, αποδειξη και αυτος για την ταμπλετα του

 

Αν το θελεις, ο αγοραστης, εχει παρει και το 10ρικο της εφαρμογης (κλαιν,αλλα ας αναφερθει και αυτο μιας και επικαλεισαι την χρεωση της πιστωτικης σου)

 

Το να επικαλεισαι τα παραπανω ομως και να το πουλας 300 - 350 - 400 ευρω, ειναι απλα κοροιδια και κατι για να εχεις εσυ την συνειδηση σου ησυχη...

 

Εφοσον ο πραγματικος λογος ειναι αυτος που ανφερεις, τοτε μπορεις πολυ απλα να την πουλησεις στα 250 ;)

 

Αυτη φυσικα ειναι η γνωμη η δικη μου και αυτο που εγω θα εκανα, οπως και προσπαθησα να κανω αλλα δεν προλαβα γιατι δεν ειχα καρτα eurobank και δεν απαιτω απο κανεναν να την καταλαβει, να την σεβαστει ή να την αποδεχτει ;)

 

Πολυς ντορος για το τιποτα παντως στο φιναλε της υποθεσης

Ταμπλετες σε προσφορα θα βγουν ξανα και ηδη υπαρχουν και πιο φθηνες λυσεις

Η συγκεκριμενη προσφορα ηταν ταμαμ για οπιον ηθελε και τα 2 σιγουρα, οπως και για οποιον ηθελε κινητο ή ταμπλετα, αλλα δεν ηθελε να δωσει μια περιουσια.

Προσωπικα δεν με πολυ απασχολει οπως ειπα και στο προηγουμενο ποστ, γιατι ηταν ευκαιρια να επανελθω στον αρχικο σχεδιασμο

 

Προσφορες θα ξαναβγουν ετσι και αλλιως, οποτε μην σκατε αδικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε τι απο αυτα που εγραψα δεν καταλαβες,εξηγησε μου...

Δεν κατηγορησα εσενα που το πηρες και το κρατησες, ουτε αυτους που τα πηραν και θελουν να δωσουν σε μια νορμαλ τιμη το ενα πο τα 2...

 

Και εγω να βρω καποιον να τα παρουμε μαζι εψαχνα αλλα δεν βρηκα.

 

Τα οσα λεω αφορουν αυτους που πουλανε το ενα απο τα 2 300 και βαλε ευρω...Τοσο απλο...

Γιατι αυτος που πουλαει την ταμπλοετα 350, δεν την ηθελε και προσπαθει να του βγει οσο πιο φθηνα γινεται το κινητο.

Δεκτον

Ομως και μεσα απο αυτο εδω το νημα πολλα παιδια ζητησαν απο καποιον να παρουν απο κοινου την προσφορα,αλλα δεν βρηκαν ανταποκριση.

 

Συνεπως, καποιοι εκμεταλευτηκαν την προσφορα (μαγκια τους) και πουλανε το δωρο overpriced (αισχροι), αντι να βοηθησουν (το νοημα των φορουμ) καποιον συνφορουμιτη τους και να επαιρναν μαζι τα πραγματα

 

Ειναι προφανες οτι δεν ειχαν αναγκη και τα 2 αυτοι που πουλανε το ενα, οπως ειναι επισης προφανες πως δεν ειχαν καμια διαθεση να βοηθησουν τους αλλους, αρα δεν εχουν την λογικη αυτη και συνεπως εκμεταλευονται αυτους που ηθελαν και δεν μπορεσαν ή δεν προλαβαν

 

Φυσικα στον αντιλογο θα πει καποιος, οτι απο την στιγμη που η τιμη ειναι αρκετα χαμηλοτερη απο την αγορα, ειναι οκ και θα το δεχτω.

Δεν ειναι ομως ηθικα σωστο, αλλα και ουσιαστικα (για τους λογους που προανεφερα) να το κανεις με τετοιον εξοφθαλμο τροπο...

 

Επρεπε δηλαδη να παρει καποιος 10 κομματια και να τα εμπορευτει

Τοτε ολοι θα κραζανε

Για μεμονομενα περιστατικα ομως μαλλον δεν πειραζει, τι να πω

 

Προσωπικα με 250 θα επαιρνα την ταμπλετα και αυτο προτεινα και μεσα απο αυτο εδω το νημα

Με 300, αν και παλι με συμφερει σε σχεση με το ποσο κοστιζει καινουρια, δεν την παιρνω γιατι νιωθω πως ο αλλος με κοροιδευει απο τη στιγμη που ειχε την δυνατοτητα να την παρει απο κοινου μαζι μου και να εποφεληθουμε και οι δυο (ειδικα απο τη στιγμη που οπως φαινεται δεν χρειαζοταν και τα 2 προιοντα)

 

Σορρυ για το μακροσκελες ποστ B) , αλλα μου φαινεται πως εγω ειμαι ο ρομαντικος και οι υπολοιποι απλα κανουν αυτο που θα εκανε ο καθενας, απ'οτι φαινεται..

 

Τεσπα

σε καλο θα μου βγει στο τελος γιατι απο την αρχη του χρονου λεω θα παρω ταμπλετα με 130-150 ευρω (κινεζια) και ξαφνικα μπ[ηκα στον πειρασμο των 250..

Τι να κανουμε που δενε χει διαθεσημοτητα...

Θα εχει ομως συντομα :D

γιατι το έχετε δέσει ολοι οτι καποιος θα παρει το s2 που κανει 500 αρα δια2 παει 250.. και οχι το nexus ή το note?

 

νομίζετε ειναι εύκολο στις μέρες μας να βάζεις 500-600 ευρω σε μια πιστωτική και αν σε λιγο δεν εχεις να πληρώσεις τι τόκους πέρνει? δεν μιλησα για 350 και 400 ευρω αλλα αςπουμε 300 ευρω για την ταμπλέτα ειναι ξεφτίλα τιμή για αγορα απο επώνημο μαγαζι και οχι παραεισαγωγής κλπ.

δες ακομα και εδω..Link

Link

εγω ακομα και να μου λέγανε να το μοιραστω σε αυτον που τραβαγε ολη την διαδικασια θα εδινα κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και λέει ο καθένας τα δικά του ας πω και γω τα δικά μου.

 

αυτή είναι η τιμή του tablet

http://www.skroutz.gr/s/353867/Samsung-Galaxy-Tab-P7500-3G.html

 

το πόσο κόστισε και πόσο το πουλάει ο κάθενας είναι δικό του θέμα.

 

πχ κάποιος πήρε το Note που κανει 700 ευρώ. πόσο να το δώσει να σας κάνει το χατήρι 150? 200?

 

η προσφορά ήταν συγκεκριμένη.

 

1. εχεις eurobank card.

2. μπορείς να δεσμεύσεις απο 500 έως 700 ευρώ.

 

δεν υπηρχε κάποιος άλλος περιορισμός.

 

 

απο κει και πέρα.

 

1. δίνεις τα λεφτά σου ωραια και καλά και αγοράζεις κάτι.

2. μπαίνεις στην διαδικασία να χάσεις δύο μέρες να πας τράπεζα να βάλεις τα λεφτά και να παραλάβεις απο Γερμανό.

3. πας το tab στον άλλο και γλυτώνει το 1,2 αραχτός στον καναπέ του κράζοντας τον πρώτο που εδωσε τα χρήματα του. Ασε που μπορεί να φάς και καμμια ήττα και τελευταία στιγμή να αλλάξει γνώμη και να τρέχεις. μια επιπλέον μέρα χαμένη.

4. Του δίνεις αντίγραφο απόδειξης με τα στοιχεία σου πάνω. Δεν τον ξέρεις και απο πρίν και μπορεί να σκαρώσει κανα σκηνικό με κανα κλεμμένο κινητό.

 

 

προσωπικά τον χρόνο μου τον κοστολογώ όσο ακριβώς θέλω.

αν πας σε ενα λογιστή για 10 λεπτά υπόθεση να κάνεις την δήλωση σου θα του σκάσεις 50 ευρώ και θα πείς και ευχαριστώ. αν διαβάσεις 5 πράγματα γλυτώνεις το 50ρικο.

 

 

έτσι και εδώ.

θες να πάρεις tab 250 ευρώ? έπρεπε να το αγοράσεις με 499 και να πουλήσεις το S2 250 να την πείς στα λαμόγια.

 

 

δεν μπόρεσες να το αγοράσεις ενώ έτρεχε τρείς μέρες η προσφορά?

 

προφανώς ανήκεις και συ στα λαμόγια που είπες θα αφήσω τους άλλους να ρισκάρουν και αν τελικά κάτσει η προσφορά θα αρχίσω να κράζω μπάς και το πάρω κοψοχρονιάς.

γιατί άλλη δικαιολογία σε κάποιον που παρακολουθεί το θέμα δεν υπάρχει.

 

πιστωτική δεν χρειάζεται, εγώ με χρεωστική θα το πάρω την οποία μπορείς να την βγάλεις με ένα λογαριασμό eurobank σε 10 λεπτα,

 

λύσεις υπάρχουν πολλές απλά έχουμε μάθει στα εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dimitris74

 

Ωραια ολα αυτα οπως τα λες αλλα ξεχασες να χρεωσεις τις προμηθειες του εδω σιτε καθως και του παιδιου που εκανε το ποστ φιλικα παντα ε αλλα διαφωνω τελειως με το σκεπτικο σου και επισης η προσφορα ειναι περιορισμενη οποτε αστο επισης το οτι καποιος δεν προλαβε δεν τον κατατασει στα λαμογια,δεν μπαινουν ολοι καθε 5 ουτε ενημερωνονται συνεχεια.Εγω προσωπικα οφελικα και δεν τα πουλαω γιατι ειναι για εμενα και τον αδερφο μου λυπαμε ομως αυτους που ηθελαν αλλα δεν προλαβαν.Τωρα εαν εσενα σου παιρνει 2 μερες μια καταθεση στην τραπεζα τη να πω,ετσι για να σου ανταπωδωσω τον τονο του ποστ σου.Επισης εαν εσυ κοστολογεις την χασουρα σου οσο θελεις ειναι δικαιωμα σου εαν το ειχες ανακαλυψη ΕΣΥ το να εκμεταλευεσε μια προσφορα παλι δικαιωμα σου οχι ηθικα ομως.

Οπως ειπε το παραδειγμα με τον λογιστη εαν κανουμε ολοι το ιδιο συμφωνα με πνευμα σου τοτε ολα θα ειχαν τιμη και η πληροφορια στο ιντερνετ θα ηταν ανυπαρκτη η θα κοστιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσχετα παντως με το ηθικο του θεματος (ειμαι και εγω κατα των υψηλων τιμων πωλησης) , δεν μπορω να καταλαβω ποιος πλεον θα προτιμησει το tab με πχ 400€ σε σχεση με τα αντιστοιχα (400€ πλεον) ενος ipad 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dimitris74

 

Ωραια ολα αυτα οπως τα λες αλλα ξεχασες να χρεωσεις τις προμηθειες του εδω σιτε καθως και του παιδιου που εκανε το ποστ φιλικα παντα ε αλλα διαφωνω τελειως με το σκεπτικο σου και επισης η προσφορα ειναι περιορισμενη οποτε αστο επισης το οτι καποιος δεν προλαβε δεν τον κατατασει στα λαμογια,δεν μπαινουν ολοι καθε 5 ουτε ενημερωνονται συνεχεια.Εγω προσωπικα οφελικα και δεν τα πουλαω γιατι ειναι για εμενα και τον αδερφο μου λυπαμε ομως αυτους που ηθελαν αλλα δεν προλαβαν.Τωρα εαν εσενα σου παιρνει 2 μερες μια καταθεση στην τραπεζα τη να πω,ετσι για να σου ανταπωδωσω τον τονο του ποστ σου.Επισης εαν εσυ κοστολογεις την χασουρα σου οσο θελεις ειναι δικαιωμα σου εαν το ειχες ανακαλυψη ΕΣΥ το να εκμεταλευεσε μια προσφορα παλι δικαιωμα σου οχι ηθικα ομως.

Οπως ειπε το παραδειγμα με τον λογιστη εαν κανουμε ολοι το ιδιο συμφωνα με πνευμα σου τοτε ολα θα ειχαν τιμη και η πληροφορια στο ιντερνετ θα ηταν ανυπαρκτη η θα κοστιζε.

δηλαδη εσυ θεωρεις οτι αν δωσει καποιος το tablet 300 ευρω σε καποιον συμφορουμιτη.. προσεχε δεν λεω σε καποιο συγγενη ή φίλο.. δεν του κανει εξυπηρέτηση ?

 

Aσχετα παντως με το ηθικο του θεματος (ειμαι και εγω κατα των υψηλων τιμων πωλησης) , δεν μπορω να καταλαβω ποιος πλεον θα προτιμησει το tab με πχ 400€ σε σχεση με τα αντιστοιχα (400€ πλεον) ενος ipad 2.

δεν μιλησε κανεις για 400 ευρω. αλλα εδω σου λένε οτι αν κερδίσεις και 50 ευρω ειναι αισχροκερδια. και στην τελική οσοι κανανε παραγγελια δεν προκειτε να δίναν πάνω απο 300 ευρω για κινητό γιαυτο και πηραν την προσφορα.ειτε να πουλήσουν το ενα ειτε να κρατήσουν και τα 2..

και ακόμα που έχουν το ipad 2 3g 400 ευρω να παω να πάρω δυο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...