Προς το περιεχόμενο

Καλωδιο του τηλεφωνου πως το συνδεουμε με την πηγη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλα η γραμμη ειναι πολυ οριακα για αυτο μια ετσι μια γιουβετσι.δεν εισαι fast path οποτε το μονο που μενει ειναι οταν παω σπιτι να σου πω πως να μπεις απο cli να βαλεις g.dmt γιατι απεξω δεν θυμαμαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σημερα ηθραν τεχνικοι απο τον οτε,δυο κατα τα αλλα ευγενικοι ανθρωποι οι οποιοι μου ειπαν πως η γραμμα ειναι καλα ειμαι μακρια απο το κεντρο και τα λοιπα.Μου αλλαξαν dslam αν καταλαβα καλα?Παιζει αυτο?Μου ειπε πως αν το προβλημα συνεχισει τοτε να παρω τηλ και να τους ζητησω να με ριξουν ταχυτητα και ισως γινει κατι. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια να το κανουμε αν πιστευεις πως θα βοηθησει,θα περιμενω οταν μπορεσεις να με πεις,ευχαριστω!

 

telnet 192.168.1.254

username Administrator

Password τιποτα εκτος αν το εχεις αλλαξει

γραφεις menu πατας enter

με τα βελακια πας στο xdsl kai enter

μετα debug και enter

meta multimode και enter

πατας enter sto config και με τα βελακια πανω κατω διαλεγεις g.992.1_annex_a Και πατας enter .meta με tab πατας το οκ και μετα παλι με tab και βελακια πατας cancel μεχρι να βγεις στην αρχικη εικονα.και να σε πεταξει εξω μην αγχωνεσαι.απλα μετα γραφεις saveall και enter και εισαι οκ.

 

επισης δεν ξερω αν θα πετυχει να το κανεις και ετσι.πριν πατησεις μενου να κανεις αυτο

 

{Administrator}=>

{Administrator}=>xdsl

{Administrator}[xdsl]=>debug

{Administrator}[xdsl debug]=>multimode config=g.992.1_annex_a

και μετα saveall.

 

Σημερα ηθραν τεχνικοι απο τον οτε,δυο κατα τα αλλα ευγενικοι ανθρωποι οι οποιοι μου ειπαν πως η γραμμα ειναι καλα ειμαι μακρια απο το κεντρο και τα λοιπα.Μου αλλαξαν dslam αν καταλαβα καλα?Παιζει αυτο?Μου ειπε πως αν το προβλημα συνεχισει τοτε να παρω τηλ και να τους ζητησω να με ριξουν ταχυτητα και ισως γινει κατι.

 

αν σου αλλαξαν dslam αυτο μπορει να σημαινει η οτι στην ιδια αιθουσα σε πηγαν σε αλλο dslam αλλης μαρκας.πχ απο siemens intracom γιανα δουν αν θα παιξεις καλυτερα η σε αλλαξαν οριο στο ιδιο dslam>εκτος αν ειπαν οτι αλλαξαν κανα καλωδιο απερχομενο η κεντρικο αλλα αυτο ειναι αλλο πραγμα.αν δεν παιξει και αυτο τοτε ναι δες μηπως μποροιυν να ανεβασουν και αλλο το margin και να πεσει η ταχυτητα μπας και εισαι πιο σταθερος.ετος 2012 και αστα να πανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδω και μερικες μερες οι αποσυνδεσεις εχουν σταματησει.Πλεν μπορω να δουλευω χωρις το αγχος αυτο.Σας ευχαριστω ολους και πιο πολυ τον Πουλινο που με βοηθησε να καταλαβω τοσα πραγματα.Ευχαριστω μαγκες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...