Προς το περιεχόμενο

Τι κάνουμε με τους ελεγκτές στο λεωφορείο


Uberalles_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

θα το έκανα link αλλά δεν βλέπω να ενδιαφέρεται και ιδιαιτερα το forum για αυτά που γράφεις. Λογική δημοτικού ή υποκρισία (; ) αφού εσύ πλέον δεν πληρώνεις αυτά που καλείς τους άλλους να πληρώσουν. Πετάς ξενη ορολογία για να ψαρώσει κανένας;

 

Jusqu'ici tout va bien ;)

 

Εγώ ψαρώνω πάντως! :D

 

(Και με το δικό σου το γαλλικό, google translate έβαλα! :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 755
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

θα το έκανα link αλλά δεν βλέπω να ενδιαφέρεται και ιδιαιτερα το forum για αυτά που γράφεις. Λογική δημοτικού ή υποκρισία (; ) αφού εσύ πλέον δεν πληρώνεις αυτά που καλείς τους άλλους να πληρώσουν. Πετάς ξενη ορολογία για να ψαρώσει κανένας;

 

Jusqu'ici tout va bien ;)

 

 

Εγώ πάλι λέω ότι θα το έκανες link αν υπήρχε αλλά δυστυχώς λες μαλακίες και δεν υπάρχει, οπότε δε μπορείς να το κάνεις και link. Βέβαια ίσως το ότι λες μαλακίες για πράγματα που είναι αντικειμενικά και στο επισημαίνουν δημοσίως να μη σε πειράζει όσο θα πείραζε εμένα, οπότε να μην έχεις και ιδιαίτερο κίνητρο να δώσεις link.

 

Το ότι εγώ δεν πληρώνω αυτά που καλώ άλλους να πληρώσουν είναι επίσης μαλακίες που βγάζεις απ' το μυαλό σου, αν διαφωνείς εδώ είμαστε να δούμε με τι στοιχεία το λες.

 

Your move.

 

ΥΓ έχω χάσει το μέτρημα πόσες φορές έχει συμβεί αυτό στο φόρουμ. Αλλά θυμάμαι καλά πόσες φορές έβαλε κάποιος το υποτιθέμενο link: μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, δες το post #631 στο πλαισιο εχεις ξεκινήσει το παραλήρημα απο πριν μπλέκεις και τον maslow, σου λέω ότι λες μαλακίες εσύ εκει συνεχίζεις. Ακαθεκτος. 

 

Eσύ δεν γράφεις ότι μένεις στο Βερολίνο; Πως το παιζεις υπεράνω απο τους άλλους ειναι στην Ελλάδα τρώνε στα μούτρα κάθε μέρα την σηψη και διαφθορά και προσπαθούν να τα βγάλουν πέρα όπως μπορούν;

 

sorry για το highjack του topic, αλλά ο defacer προσπαθει να παραδώσει μαθηματα ηθικής και πολιτικής οικονομίας σε παιδάκια του δημοτικού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι περίμενε εσύ τώρα να τα κλειδώσεις, που τα έχουν βγάλει προ πολλού στο εξώτερικό...

 

Ναι κατάσχεση κι εσωτερική κατανάλωση και περίμενε την ανάπτυξη, σαν της Βενεζουέλας και της Κούβας...

 

Στην ανάπτυξη πληθωρισμού όμως μια χαρά τα πάει...

 

venezuela-inflation-cpi.png?s=vnvpiyoy&v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, δες το post #631 στο πλαισιο εχεις ξεκινήσει το παραλήρημα απο πριν μπλέκεις και τον maslow, σου λέω ότι λες μαλακίες εσύ εκει συνεχίζεις. Ακαθεκτος.

Ορίστε το #631 από το Πλαίσιο: http://www.insomnia.gr/topic/479564-πρόσληψη-στο-πλαίσιο/page-43#entry53386692

 

Ορίστε τι είπες εσύ:

 

Τις έχει κόψει ο defacer, όπως τότε που μας έλεγε ότι 500€ φτάνουν για να ζήσεις και να κάνεις αποταμιευση κιόλας και ότι με ένα πιάτο φαΐ και ένα κρεβάτι έχεις όλα τα επίπεδα στην πυραμίδα του μασλοφ :D

 

Ορίστε τα σχόλιά μου:

  • Πουθενά σε εκείνο το post δεν αναφέρεται νούμερο 500 ευρώ, πόσο μάλλον ότι φτάνουν συγκεκριμένα για να ζήσεις (που φτάνουν) ή για να κάνεις αποταμίευση (που μάλλον δε φτάνουν). Αναφέρω τα 700 ευρώ, για τα οποία λέω: "Δε λέω ότι όποιος παίρνει 700 πρέπει να κουνάει την ουρά του κάθε πρώτη του μηνός. Σαφώς και δεν είναι αυτά λεφτά για να ζει κανείς, χάνει πολλά πράγματα που σήμερα τα θεωρούμε δεδομένα ως δυτικοευρωπαίοι."
  • Για την πυραμίδα του Maslow λέω "Αξιοπρέπεια λέγεται το να μπορείς να καλύψεις τις βασικές σου ανάγκες (τροφή/νερό/στέγη/ένδυση/ασφάλεια/ιδιωτικότητα, βασικά ό,τι θα πήγαινε μέχρι το 3ο επίπεδο του Maslow)". Το ότι με ένα πιάτο φαϊ και ένα κρεβάτι τα έχεις όλα είναι φυσικά δικές σου φαντασίες.
  • Υπάρχει σίγουρα κάποιος κάπου στον πλανήτη που έχει πει περισσότερα στεγνά ψέματα από αυτά που λες εσύ βάζοντάς μου λόγια στο στόμα, αλλά ευτυχώς δεν τον έχω γνωρίσει προσωπικά.
  • Περαστικά σου.

Eσύ δεν γράφεις ότι μένεις στο Βερολίνο; Πως το παιζεις υπεράνω απο τους άλλους ειναι στην Ελλάδα τρώνε στα μούτρα κάθε μέρα την σηψη και διαφθορά και προσπαθούν να τα βγάλουν πέρα όπως μπορούν;

 

Δεν το παίζω υπεράνω οπότε φάε το άκυρο και σπίτι. Επίσης, τα ίδια που λέω τώρα τα έλεγα και πριν έρθω Βερολίνο. Για παράδειγμα, το #631 που εσύ ανέφερες ήταν πριν το Βερολίνο.

 

sorry για το highjack του topic, αλλά ο defacer προσπαθει να παραδώσει μαθηματα ηθικής και πολιτικής οικονομίας σε παιδάκια του δημοτικού.

Sorry για το highjack του topic, αλλά όταν κάποιος πετάει λάσπη πάνω μου επειδή δεν έχει σοβαρά επιχειρήματα αισθάνομαι την ανάγκη να βάλω τα πράγματα στη θέση τους.

 

Pablo, αν κάποια στιγμή νιώσεις την ανάγκη να ξαναγίνεις ρεντίκολο εδώ είμαστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...