Προς το περιεχόμενο

Νέες δυνατότητες στο σύστημα σχολιασμού του Facebook


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο του Facebook ενσωματώνει αυτή τη βδομάδα ορισμένες προσθήκες στο σύστημα σχολίων των χρηστών που διαθέτει, επιτρέποντας τη δημιουργία συνδέσμων για μεμονωμένα σχόλια εισαγάγοντας παράλληλα ένα νέο μηχανισμό διαχείρησης των ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Η ιστοσελίδα ενεργοποιείται σταδιακά σε όλους χρήστες και δίνει τη δυνατότητα αυτοματοποιημένης παραγωγής συνδέσμων όταν ο χρήστης πατάει επάνω στην ημερομηνία δημιουργίας του εκάστοτε σχολίου. Το ίδιο ισχύει και για τα σχόλια των φωτογραφιών, που όμως πολλές φορές ο σύνδεσμός τους μπορεί να ξεπεράσει τους 100 χαρακτήρες.

 

Σχόλια χαμηλού επιπέδου ή όσα έχουν αναφερθεί ως ανεπιθύμητα θα κρύβονται αυτόματα, αντί να απενεργοποιούνται. Ακόμη οι διαχειριστές σελίδων του Facebook θα έχουν ένα νέο μενού επιλογών μέσω του οποίου θα χαρακτηρίζουν τα μηνύματα ως ανεπιθύμητα, θα έχουν τη δυνατότητα να τα διαγράφουν, να τα τροποποιούν ή να αποκλείουν τους χρήστες από τη σελίδα τους.

 

facebook_spam_comments_hidden.jpg

 

Link.png Site: zdnet.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόματα αποφασίζεται ή θα έχει κουμπάκι που θα το πατάει ο χρήστης?

Μου έβγαλε κάτι εχθές και δε ξέρω αν είναι αυτό,ένα μνμ και έλεγε πάνω κάτω να προσέξω τι έγραψα και αν είμαι σίγουρος ότι θέλω να το δημοσιεύσω και σκέφτηκα wtf αναγνωρίζει και ελληνικά?(το κείμενο μου δεν είχε καμία βρισιά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ντε και σε σελιδες που γραφουν ολοι

''το θελω και εγω, πολυ ωραιο, nice one, awesome''

τι θα γινει?

Ορθώς θα τα αποκρύπτει αν λειτουργήσει σωστά... Εκτός αν προτιμάς να βλέπεις όλο το spam και να χάνεται o πραγματικός σχολιασμός που μπορεί να έκανε κάποιος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορθώς θα τα αποκρύπτει αν λειτουργήσει σωστά... Εκτός αν προτιμάς να βλέπεις όλο το spam και να χάνεται o πραγματικός σχολιασμός που μπορεί να έκανε κάποιος ;)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3358642080741&set=a.3358636040590.2155071.1109685114&type=3

Κάτι τέτοιο εννοείς?

535943_3358642080741_1109685114_33290898_635106750_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα τωρα, δεν το κληνουν καλυτερα..αρε googlαρα μου.

Το facebook και το google είναι σαν το πασοκ και νδ.Ξέρεις ότι κάνουν κακό αλλά συνεχίζεις να τα χρησιμοποιείς.

Τα προσωπικά δεδομένα εννοώ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια .. κοψτε αυτο το παραμυθι με τα προσωπικα δεδομενα... αν τα βαζετε ολα τα στοιχεια εσεις το facebook σας φταιει μετα ε..?!

και σταματηστε επιτελους να κραζετε και να κριτικαρετε οπιαδηποτε αλλαγη και αν κανει ...!

αυτο μονο στην ελλαδα συμβαινει ...!

ακομα και το dslike να βαλουν που το ζητανε πολυ... παλι θα το κραζετε ....!

Ελεος πια .....!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πεστα liva που μου χουνε βρει ολοι κατω απο μια πετρα τη χιπστερ καραμέλα με τα "προσωπικα δεδομένα".Δηλαδη το οτι το facebook και το google είναι διαφημιστικές εταιρίες μας διαφέυγει τελείως...Το οτι το google σου προσφέρει email,youtube,callendars,bookmarks,docks,λειτουργικά συστήματα,browsers,την καλήτερη αναζήτηση στον κόσμο και,και,και ολα αυτά τζάμπα σου κακοφαίνεται γιατι ξαφνικά ανακάλυψες οτι οι διαφημιστικές εταιρίες προσπαθουν χρησιμοποιώντας τα δεδομένα σου ετσι ωστε μεσω "καλύτερων" διαφημίσεων να αυξήσουν τα κερδη τους.Το ξέρω οτι ακούγομαι τερμα φανμποι αυτή τη στιγμή αλλα δες το αντικειμενικά και θα δεις πως αυτό ακριβώς συμβαίνει,μιά ακομα εταιρία που προσπαθεί να αυξήσει τα κερδη της,ουτε conspiracy theories ουτε τιποτα.Το οτι αυτο συνεβαινε σε ακομη μεγαλύτερο βαθμο στο παρελθόν και δεν σου έλεγε κανεις τίποτα ενω τώρα στο λεει ξεκαθαρα οτι ναι κρατάμε δεδομένα σου εγω το βλέπω σαν +συν.Τουλαχιστον ειναι ειλικρινείς.Στο κάτω κάτω κανένας δεν σε υποχρεώνει να γεμίσεις τους σερβερς toy facebook με την ίδια duckface και στις 100 σου φωτογραφίες...αλλα εσυ το κάνεις "anyway"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια .. κοψτε αυτο το παραμυθι με τα προσωπικα δεδομενα... αν τα βαζετε ολα τα στοιχεια εσεις το facebook σας φταιει μετα ε..?!

και σταματηστε επιτελους να κραζετε και να κριτικαρετε οπιαδηποτε αλλαγη και αν κανει ...!

αυτο μονο στην ελλαδα συμβαινει ...!

ακομα και το dslike να βαλουν που το ζητανε πολυ... παλι θα το κραζετε ....!

Ελεος πια .....!!

Επειδή αυτό πάει σε εμένα θα απαντήσω.Ότι αυτό είπα με άλλα λόγια ότι ξέρεις ότι κάνουν "κακό" αλλά συνεχίζεις να δίνεις παραπάνω στοιχεία.Είναι δικαίωμα σαφώς του καθενός να δίνει ότι θέλει αλλά δεν νομίζω ότι οι συντριπτική πλειοψηφία να ξέρει τι δίνει και τι επιπτώσεις έχει αυτό είτε είναι καλές είτε όχι.Και στην τελική εαν το δεις από την άλλη πλευρά εάν ο άλλος είχε μια σωστή πολιτική για τα προσωπικά δεδομένα δεν θα γινόταν ντόρος.

 

Υ.Γ Τουλάχιστον εάν θέλουν να πουλάνε τα δεδομένα μας σε διαφημιστικές να μας δίνουν και ποσοστό από τα κέρδη τους. :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...