Προς το περιεχόμενο

υποτιτλοι και windows media player


savasga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν επειδή τα αρχεία είναι σε mp4 δεν μπορείς να τα απιξεις με υποτιτλους γιατί θα πρέπει να μετατρεψεις το mp4 σε άλλη μορφή όπως avi.Αν δεν θέλεις να το κανεις αυτο μπορείς να δοκιμασεις δωρεάν το Media Player Classic από την Matroska που σου δίνει την επιλογή να επίκαιρος το βίντεο και τους υποτιτλους και τους παίζει μια χαρα.

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

 

 

 

Έγινε κάποιο λάθος στις λέξεις. Στην αρχή ήθελα να γράψω παίξεις και στο τέλος επιλέξεις. Θα τα διορθώσω όταν πάω σπίτι.

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

ναι αλλα γιατι παιζουν σε xp και οχι στα 7αρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα γιατι παιζουν σε xp και οχι στα 7αρια;

 

Ίσως γιατί είχες κανένα πρόγραμμα που το έπαιζε; Ή πιθανόν να είχες τα codecs εγκαταστημένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως γιατί είχες κανένα πρόγραμμα που το έπαιζε; Ή πιθανόν να είχες τα codecs εγκαταστημένα..

μιλαω για δυο διαφορετικους υπολογιστες που στον εναν υπαρχουν τα χρ και στον αλλο τα 7αρια

αυτο που λες σημαινει οτι οχι πως ο windows media player δεν παιζει mp4 αλλα οτι μου λειπει καποιος codec

εχε υποψην σου οτι εχω εγκατεστημενο το k-lite codecs.

αν συμβαινει αυτο τοτε ποιος codec ειναι αυτος που μου λειπει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι να βρεις ποια codecs σου λείπουν ή να βρεις προγραμμα για στο παίξει με υποτιτλους; Μπορεί να έχεις κάνει εγκατάσταση και αλλα codecs και να μην θυμάσαι τι έκανες. Τι να σου πω δεν ξέρω τι πρόβλημα υπάρχει ανάμεσα στα xp και win7..Απλά για να σε βοηθήσω σου είπα συγκεσκριμενο προγραμμα..

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι να βρεις ποια codecs σου λείπουν ή να βρεις προγραμμα για στο παίξει με υποτιτλους; Μπορεί να έχεις κάνει εγκατάσταση και αλλα codecs και να μην θυμάσαι τι έκανες. Τι να σου πω δεν ξέρω τι πρόβλημα υπάρχει ανάμεσα στα xp και win7..Απλά για να σε βοηθήσω σου είπα συγκεσκριμενο προγραμμα..

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

επειδη ολοι οταν εχουμε συνηθησει σε κατι ολα τα αλλα μας φαινονται περιεργα (εχω συνηθησει στον wmp που εχει λιστα αναπαραγωγης, screensaver ,απεικονισεις την ωρα που παιζει τα κομματια κ.λ.π)και επειδη θελω να εχω εναν player μονο γιαυτο ψαχνω να βρω λυση στην αναπαραγωγη των mp4 με τον wmp (εχω δοκιμασει τα vlc- mpc και δεν με ικανοποιησαν).

απλα αναρωτιεμαι γιατι δεν παιζει στα 7αρια και παιζει στα χρ. ποιο μπορει να ειναι το προβλημα ετσι ωστε ενα παλιοτερο λειτουργικο να παιζει mp4 ενω ενα νεοτερο να μην τα παιζει.γιαυτο και αναφερομαι στους codec μηπως βρω αυτους που μου λειπουν -αν μου λειπουν - ή ειναι γενικα ενα προβλημα των windows 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ολοι οταν εχουμε συνηθησει σε κατι ολα τα αλλα μας φαινονται περιεργα (εχω συνηθησει στον wmp που εχει λιστα αναπαραγωγης, screensaver ,απεικονισεις την ωρα που παιζει τα κομματια κ.λ.π)και επειδη θελω να εχω εναν player μονο γιαυτο ψαχνω να βρω λυση στην αναπαραγωγη των mp4 με τον wmp (εχω δοκιμασει τα vlc- mpc και δεν με ικανοποιησαν).

απλα αναρωτιεμαι γιατι δεν παιζει στα 7αρια και παιζει στα χρ. ποιο μπορει να ειναι το προβλημα ετσι ωστε ενα παλιοτερο λειτουργικο να παιζει mp4 ενω ενα νεοτερο να μην τα παιζει.γιαυτο και αναφερομαι στους codec μηπως βρω αυτους που μου λειπουν -αν μου λειπουν - ή ειναι γενικα ενα προβλημα των windows 7

 

Μου φαίνεται και μένα κάπως παράξενο...Εγώ που δοκίμασα ένα βίντεο όπως λες δεν μου το έπαιζε με υπότιτλους στο windows media player..πιθανόν να φταίει η μορφή mp4..Ποια Windows 7 έχεις; Αν είναι αν μπορέσω και βρω κάτι θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται και μένα κάπως παράξενο...Εγώ που δοκίμασα ένα βίντεο όπως λες δεν μου το έπαιζε με υπότιτλους στο windows media player..πιθανόν να φταίει η μορφή mp4..Ποια Windows 7 έχεις; Αν είναι αν μπορέσω και βρω κάτι θα σου πω.

εχω τα home premium 32 bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...