Προς το περιεχόμενο

Νέες λειτουργίες στο εργαλείο επεξεργασίας ήχου του YouTube


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Youtube, η δημοφιλής υπηρεσία διαμοιρασμού video στο Internet ανακοίνωσε πριν από μερικές ώρες την επέκταση των δυνατοτήτων του εργαλείου επεξεργασίας ήχου που διαθέτει. Πρόκειται για ένα εργαλείο αρκετά χρήσιμο σε όσους ανεβάζουν συχνά τα δικά τους video στην υπηρεσία, το οποίο επιτρέπει την προσθήκη μουσικών κομματιών που επιθυμεί ο χρήστης.Πιο συγκεκριμένα, διατίθεται μια γκάμα από μουσικά κομμάτια μέσω των οποίων μπορεί κανείς να εμπλουτίσει τα video του. Υπάρχει βέβαια και η δυνατότητα να προσθέσει κανείς τη δική μουσική, αναλαμβάνοντας όμως ο ίδιος το ρίσκο της παραβίασης πνευματικών δικαιωμάτων.

 

Οι σημερινές αλλαγές του Audio Editing Tool περιλαμβάνουν ανανεωμένο γραφικό περιβάλλον αλλά και νέες δυνατότητες. Πλέον τα διαθέσιμα μουσικά κομμάτια αυξάνονται σε πλήθος φτάνοντας τα 150.000, αριθμός που σύμφωνα με την υπηρεσία αυξάνεται διαρκώς. Μια σημαντική προσθήκη είναι η επιλογή που δίνεται στο χρήστη για το αν η μουσική που θα επιλέξει θα ακούγεται σε χαμηλή ένταση στο video ή θα αντικαθιστά πλήρως το δικό του ήχο. Ακόμη υπάρχει καλύτερη ταξινόμηση των διαθέσιμων μουσικών κομματιών διευκολύνοντας έτσι την αναζήτησή τους μέσα από επιλογές διαφόρων ειδών μουσικής.

 

 

Link.png Site: thenextweb.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει βέβαια και η δυνατότητα να προσθέσει κανείς τη δική μουσική, αναλαμβάνοντας όμως ο ίδιος το ρίσκο της παραβίασης πνευματικών δικαιωμάτων.

 

 

αυτό πως γίνεται ξέρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό πως γίνεται ξέρει κανείς?

 

δεν ξέρω αν μπορείς να το μάθεις εκ των προτέρων, αλλά εγώ όσες φορές έχω ανεβάσει βίντεο που παραβιάζει πνευματικά δικαιώματα τότες με ενημερώνει το Youtube, οπότε σε αυτή την περίπτωση το σβήνω. Δηλαδή με λίγα λόγια πρέπει να μυρίσεις τα νύχια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν μπορείς να το μάθεις εκ των προτέρων, αλλά εγώ όσες φορές έχω ανεβάσει βίντεο που παραβιάζει πνευματικά δικαιώματα τότες με ενημερώνει το Youtube, οπότε σε αυτή την περίπτωση το σβήνω. Δηλαδή με λίγα λόγια πρέπει να μυρίσεις τα νύχια σου.

Ρίξε μια ματιά εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν μπορείς να το μάθεις εκ των προτέρων, αλλά εγώ όσες φορές έχω ανεβάσει βίντεο που παραβιάζει πνευματικά δικαιώματα τότες με ενημερώνει το Youtube, οπότε σε αυτή την περίπτωση το σβήνω. Δηλαδή με λίγα λόγια πρέπει να μυρίσεις τα νύχια σου.

 

δεν έχω προβλήματα με δικαιώματα... ανεβάζω δική μου μουσική! το θέμα είναι ότι πολλές φορές θέλω να κάνω replace το audio με νεότερη έκδοση και δεν ξέρω πως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο που στην Γερμανια σε λιγο λ'ογο της διαμαχης με την GEMA δεν θα εχουμε καθόλου μουσικη στο youtube απ'οτι ακουγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...