Προς το περιεχόμενο

5 καλωδια hdmi 1.8m για ~10$


astymagos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

  Επειδη φανταζομαι οτι δεν το θελει για 3D και επισης δεν χρειαζεται ethernet, επιμενω να παρει το φτηνο, ειναι μιση τιμη απο τα δυο του ebay που δινεις. Επισης (λογικα) θα ερθει πιο γρηγορα απο τα αλλα. (και σιγουρα πολυ πιο γρηγορα απο αλλα που εχουν 2-2.20€ απο ebay-hong kong)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι,εχεις δίκιο αλλά αν δεν είναι high speed τότε ίσως να μην περνάει 1080p.Κάποιοι με PS3 αναφέρουν πρόβλημα όταν το ρυθμίζουν σε 1080p το οποίο διορθώνεται στα 720p.Άλλοι λένε ότι συνδέουν bluray player και είναι εντάξει.Τώρα το ποιος ξέρει τι ανάλυση βλέπει είναι άλλο θέμα :-D

 

Πάντως θα παραγγείλω κι εγώ ένα για δοκιμή να ξέρουμε,σιγά το κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ και τους 2 σας για τις γνωμες σας. Τελικα επελεξα να παραγγειλω το γερμανικο καλωδιακι , αλλωστε σκεφτηκαα τι ειχα τι εχασα, 1.5 ευρω, μια ζαμπον-κασερι ειναι. :P Ειπα να αποφυγω τα καλωδια απο e-bay, που ουτως η αλλως αποφευγω συνηθως απο κει να ψωνιζω, και το you με αγχωσε με αυτο με το κατοπιν παραγγελιας.

 

Οποτε, σε 7-21 μερες που λεει οτι θα ρθει, θα σας γραψω τελικα τι επαιζε, μιας και πρωτη φορα βλεπω εντελως τζαμπα μεταφορικα απο ξεμπαργκο ιδιωτη, στη συντομη αμαζονικη μου εμπειρια :D

 

edit παιδια επειδη βλεπω οτι το συζητατε, οντως ο φιλος matrixx εχει δικιο, δεν χρειαζομαι ουτε ethernet ουτε 3D, μια απλη συνδεση της Sony Bravia μου με το λαπτοπ μου θελω να εχω, για να βλεπω τις ταινιες που κατεβαζω, απ το λαπτοπ στην τηλεοραση :) Και παλι ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκανες και τον άκουσες,άλλωστε δεν ρισκάρεις τίποτα σπουδαίο όπως είπες,κακώς το ψείρισα κι εγώ τόσο.Μόλις παράγγειλα κι εγώ ένα να δω τι παίζει,άντε όποιος το πάρει πρώτος ενημερώνει :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα αποφευγω να παιρνω καλωδια hdmi (και οχι μονο) απο Αμερικανικα locations και προτιμω hong kong κλπ. Δεν παιζει πιθανοτητα να μπλεξει κανεις με τελωνεια χωρις λογο αν ιδια τιμη τα βρισκεις και απο την ανατολικη πλευρα ; :rolleyes:

 

Υπάρχει πιθανότητα για κάτι τόσο χαμηλής αξίας να μπλέξεις με τελωνεία; Γιατί έχω την εντύπωση πως από κάποιο ποσό(35$; )και κάτω δεν πληρώνεις φόρο.

 

@matrixxx...........................................................................................................................................................................................

(Αλήθεια από περιέργεια,τί συσκευές έχεις συνδέσει με Hdmi και έχεις πετάξει τα Lan?Μιας και είναι λίγες οι συσκευές που υποστηρίζουν HEC-Hdmi Ethernet Channel.)

..............................................................................................................................................................................................................

 

Καιε εγώ την ίδια απορία έχω. Τι συσκευές σύνδεσες που ήθελαν HEC;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε κανεναν ενισχυτη (προ?)-τελευταιας γενιας θα εχει!

 

χωρις να το ψαξω παντως μηπως ο 3ος πωλητης εχει βαση σε κανενα Χονγκ-Κονγκ? γενικα αυτο το "7-21 μερες" και το δωρεαν μεταφορικα ειναι συνηθης τακτικη τετοιων πωλητων στο ebay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει πιθανότητα για κάτι τόσο χαμηλής αξίας να μπλέξεις με τελωνεία; Γιατί έχω την εντύπωση πως από κάποιο ποσό(35$; )και κάτω δεν πληρώνεις φόρο.

 

Επισημα ειναι 22 ευρω (45 για μη εμπορικες) το οριο για να περασει τελωνειο, αλλα και να μην περασει παιζει να φας το χαρατσι των 3€ οταν το παραλαμβανουν τα ΕΛΤΑ. Απο εκει και περα γινονται πολλα απιθανα, ειναι να μην σου τυχει. Το ρισκαρεις, για κατι τοσο φτηνο ομως νομιζω οτι δεν αξιζει. Γι αυτο μιλησα για πιθανοτητα και ρωτησα για να ακουσουμε αποψεις ("Δεν παιζει πιθανοτητα να μπλεξει κανεις με τελωνεια χωρις λογο αν ιδια τιμη τα βρισκεις και απο την ανατολικη πλευρα ;")

 

Μια απο τις πολλες αναφορες:

 

Παιχνιδι αξιας 1 λεπτου ( 0.1 US$) και 3US$ μεταφορικα, αποσταλμενο με απλο USPS: 3€ κερατιατικα στο ταχυδρομειο

 

Καιε εγώ την ίδια απορία έχω. Τι συσκευές σύνδεσες που ήθελαν HEC;

 

Μεχρι νεοτερας αυτο θα ειναι ενα ονειρο θερινης νυκτος. Τελικα δεν μου δουλεψε το πραγμα, θεωρητικα θα δουλευε αφου στις μισες σελιδες του ΝΕΤ ο ενισχυτης λεει οτι τα 8 HDMI του ειναι 1.4 και στις αλλες μισες 1.4a. Περα απο το οτι θα πρεπει να ζευγαρωθει με αντιστοιχες συσκευες (ελαχιστες για την ωρα) για να ειμαι σιγουρος αν το καλυπτει αυτος, η αλλη λυση ειναι να τον ανοιξω και να δω τι port processor εχει μεσα. Αν ειναι ο SiI9387A τοτε σιγουρα θα υποστηριζει απο την πλευρα του. Ισως να χρειαστει και FW update ακομα και αν ειναι αυτος, αλλα τελος παντων για την ωρα δεν... Παραμενουν τα lan :-( Ειναι σαν το "ανεκδοτο" που λεει "καηκε στην προθερμανση". Ακυρο λοιπον μεχρι νεοτερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Matrixx αυτό το χαράτσι των 3 ευρώ των ΕΛΤΑ τι ακριβώς είναι γιατί πρώτη φορά το ακούω. Και γιατί(αν κατάλαβα καλά) είναι πιθανό να το φας από Αμερική και όχι από Ανατολή;

 

Και τι εννοείς λέγοντας "μη εμπορικές";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Matrixx αυτό το χαράτσι των 3 ευρώ των ΕΛΤΑ τι ακριβώς είναι γιατί πρώτη φορά το ακούω. Και γιατί(αν κατάλαβα καλά) είναι πιθανό να το φας από Αμερική και όχι από Ανατολή;

 

Και τι εννοείς λέγοντας "μη εμπορικές";

 

Εχει παρατηρηθει κατα κορον σε αποστολες απο Αμερικη:

 

https://www.google.g...iw=1680&bih=861

 

Μη εμπορικες = ιδιωτης σε ιδιωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να το ψαξω παντως μηπως ο 3ος πωλητης εχει βαση σε κανενα Χονγκ-Κονγκ? γενικα αυτο το "7-21 μερες" και το δωρεαν μεταφορικα ειναι συνηθης τακτικη τετοιων πωλητων στο ebay...

Ίσως να έχεις δίκιο,γιατί χθες πέτυχα τον ίδιο πωλητή και στο amazon.uk αλλά χρέωνε μεταφορικά.

 

Matrixx αυτό το χαράτσι των 3 ευρώ των ΕΛΤΑ τι ακριβώς είναι γιατί πρώτη φορά το ακούω. Και γιατί(αν κατάλαβα καλά) είναι πιθανό να το φας από Αμερική και όχι από Ανατολή;

Το 3ευρω το έχω πληρώσει σε όλες τις US αποστολές.Είναι κάτι σαν ταρίφα των ΕΛΤΑ όταν ΔΕΝ περνάει τελωνείο.Μια φορά που πέρασε τελωνείο,πλήρωσα φόρους αλλά όχι το 3ευρω.Από ανατολή δεν έχω πληρώσει ποτέ αυτή την ταρίφα,δεν ξέρω γιατί.Κάποιες πληροφορίες έχει εδώ http://techblog.gr/internet/eett-customs-greece-8773/

 

Α,σήμερα έγινε και dispatched το καλώδιο με Royal Mail οπότε μάλλον από Αγγλία έρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Α,σήμερα έγινε και dispatched το καλώδιο με Royal Mail οπότε μάλλον από Αγγλία έρχεται.

 

καλησπερα φιλε. :) εισαι σιγουρος? γιατι και εμενα εκανε dispatched, για την ακριβεια εκανε Versandt μιας και ειμαστε στο γερμανικο αμαζον, και οντως προσεξα οτι πραγματι ερχεται με royal mail. η συγκεκριμενη ταχυδρομικη εταιρια δεν υπαρχει περιπτωση να τα στελνει δηλαδη απο γερμανια? μου κανε εντυπωση αυτο που εγραψες, γι αυτο ρωταω για να μαθω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μονο δυο φορες πριν 2-3 χρονια ειχα παρει κατι απο Αμερικη (κατι φακουδακια-φιλτρα για macro για την lumixG1 και την αλλη φορα εναν δισκο 45αρι βινιλιου) και δεν ειχα πληρωσει το τριευρω, το εφεραν κανονικα τα ελτα και τις δυο φορες. Αλλα φαινεται οτι ειναι πολυ συχνο φαινομενο.

 

Αφου εφυγε σε μια εργασιμη, πιο γρηγορα και απο το ιδιο το αμαζον uk και de, εριξα μολις τωρα και εγω μια παραγγελιά! :)

 

 

Add @christs

 

Ο,τι φευγει με royal φευγει απο αποθηκες στην Αγγλια, οτι φευγει με deu post φευγει απο αποθηκες στη Γερμανια. Ασχετως που ριχνεις την παραγγελια. Οποτε αφου εφυγε με royal ειναι σιγουρο οτι το προιον ειναι Αγγλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος,είδα ότι υπάρχει σαν πωλητής και στο uk,και αν δεις τα στοιχεία του στο de έχει έδρα στο Sheffield οπότε απο εκεί τα στέλνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπον βρηκα και αλλο ενα που εχει ο ιδιος τυπος, 1μ μηκος με "επιχρυσους" ακροδεκτες. 1.49 ευρω χωρις μεταφορικα, το αμαζον το εχει 8.98+μεταφορικα ;)

 

Εφυγε και δευτερη παραγγελια λοιπον, μας ξετιναξε ο τυπος, 2.94 ευρω συνολο. :lol:

 

Οριστε το λινκ:

 

http://www.amazon.de...=A1NRO7JU0UGW38

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...