Προς το περιεχόμενο

Samsung UE40ES6100 και σειρα καναλιων


papazaf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πηρα σημερα την Samsung UE40ES6100 , ολα καλα, αλλα την εβαλα να κανει autotune βρηκε τα καναλια, δεν μπορω ομως να τους αλλαξω σειρα, πχ να βαλω το mega στο 4, τον ant1 στο 5.Το manual δεν λεει κατι, μπορει καποιος που την εχει να μου πει το πως?

Ευχαριστω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιτα εχω παλαιοτερη σειρα αλλα δεν χανεις κατι να δοκιμασεις.Πηγαινεις μενου->καναλια-> και πατας για το πληκτρο εργαλεια(tools).Πρεπει καπου να λεει επεξεργασια αριθμου καναλιου.Για κοιτα μηπως και...

 

Btw η τηλεοραση τι λεει γενικα?Αξιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε λογικο νομιζω.Δεν βρισκω λογο να υπαρχει κιολας.Αν βαλεις καμια ταινιουλα 3d και αν θυμηθεις για ποσταρε εντυπωσεις.Ψαχνομαι καιρο τωρα για νεα tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πας στο hub>κανάλι>αγαπημένα 1 (φανταζομαι την προσθήκη καναλιών στη λιστα ''αγαπημένα 1'' την εχεις ήδη κάνει κι απλά θες να αλλαξεις τη σειρά)>μεταφερεις τον κερσορα σε ενα απο τα καναλια της λιστας>εργαλεία>επεξ. αγαπημενων> πας παλι τον κερσορα στο καναλι που θες να αλλαξεις τη σειρά του, προσοχή στη δεξιά λιστα, και πατας το πρασινο κουμπι (αλλαγή σειράς)

 

ελπιζω να εγινα κατανοητός

 

οσο για το 3δ, η μετατροπή απο 2d σε 3d δεν λεει πολλά πραγματα, τωρα για το side by side που βλεπω εγώ καλό είναι αλλα οχι κατι φοβερό, επισης περα απο τις 2 ωρες είναι κουραστικό, εκατσα να δω τον τελικό του ch, league που κρατησε 3 ωρες και μετα ήμουν λιγο καπως, μεχρι 1.5-2 ωρες ειναι ενταξει.

Επεξ/σία από ksessalonikios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια συμβουλη για το 3D. Δοκιμαστε μεσω του μενου εικονας στο τομεα 3D εφοσον το βαλετε στο χειροκινητο μετα επιλεξτε το δεικτη '' προοπτικη'' απο το 0 στο -4 και την βελτιωση 3d στο τερμα (5). Ανεβαζει λιγο το crosstalk αλλα γινεται εντυπωσιακοτερο. Καντε το ιδιο και στην μετατροπη 2D to 3D αλλα εκει βαλτε και το βαθος 3D παλι στο τερμα (5). Και πειτε μου εντυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο player ειναι μια χαρα , παιζει οτι τι εχω δοκιμασει εως τωρα, οσο για το 3D, ειναι οντως κουραστικο μετα απο αρκετη ωρα, αυτο π δεν εχω καταλαβει ειναι τα γυαλια, πως κλεινουν μονα τους, επικοινωνουν ασυρματα με την τηλεοραση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις η tv σταματήσει την προβολή σε 3d με εντολή μεσω bluetooth τα κλείνει για εξοικονόμηση ενεργείας. Δοκιμασε λιγο τις ρυθμίσεις που εγραψα πιο πανω και πες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...