Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακος αποκωδικοποιητης Mpeg4


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρα ούτε μεταχειρισμένη ήταν απλά ήταν παλιά αγορασμένη και ο τρόπος που το έγραψε ξεγελάει. Άρα ακόμα και οι έξυπνοι την πατάνε. Ελπίζω φίλε gtsamour να μη με κακολογήσεις για αυτό το τελευταίο σχόλιο. Απλά θέλει προσοχή όταν επιλέγουμε να απαντήσουμε με ειρωνεία. Δεν πειράζει κι εγώ σίγουρα θα την έχω πατήσει καμιά φορά ;)

 

Καλή η επιλογή του προτζεκτορα, πολλές ταινίες χανουν όταν τις βλεπεις σε περιορισμενες ιντσες

Επεξ/σία από disqualified
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eιχα μια παλια 40αρα παιδια, Samsung LE 40 A856. Tην ειχα παρει το 2008 1.400 ευρω νομιζω.

 

Απλα επειδη εχω παρει εναν δυνατο προτζεκτορα για τις ταινιες μου δεν ενδιαφερθηκα να δωσω λεφτα για καινουργια τηλεοραση.

Όντως πολύ καλά έκανες. Τώρα έχεις και media player, τι άλλο θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως πολύ καλά έκανες. Τώρα έχεις και media player, τι άλλο θες.

 

Κοίτα, media player της προκοπής δεν τον λές τον crystal audio micro-HD και γενικά το ίδιο ισχύει και για όλους τους DVB-T αποκωδικοποιητές. Αν θέλεις τετοιο πρέπει να πάρεις dedicated media player (τύπου WD Live). Η βασική λειτουργία του είναι να δίχνει ψηφιακά.

 

O Micro HD απότι διάβασα δεν κάνει DD και DTS downmixing, οπότε χρειάζεσαι αποκωδικοποιητή επιπλέον για αυτό.

 

Hamurabi όταν τον δοκιμάσεις πες σε παρακαλώ εντυπώσεις, κυρίως επάνω στο πόσο γρήγορα αλλάζει κανάλια.

Επεξ/σία από gtsamour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως πολύ καλά έκανες. Τώρα έχεις και media player, τι άλλο θες.

 

Ειχα ηδη προμηθευτη εναν AC RYAN playon!hd2 media player που σκοτωνει! Aλλα νταξ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον πήρα και εγώ τον Crystal Audio Micro-HD απο το you.gr και μου παραδόθηκε σε μια μέρα. Έχω πάρα πολύ καλές εντυπώσεις... σαν αποκωδικοποιητής είναι σουπερ με αψογη εικόνα. Σαν media player τώρα δεν έχω ιδέα γιατί δε με ενδιαφέρει το θέμα, έχω το Live.

Έχει ίδιες περίπου διαστάσεις με το WD Live, αν το βαλεις πάνω του δεν περισσεύει τίποτα γύρω γύρω, είναι όμως λίγο πιο λεπτός ο Crystal. Είχε περασμένο το τελευταίο firmware.

 

Καλό χειριστήριο, δεν έχει την τέλεια λήψη αλλά πιάνει αν το έχεις προς το μηχάνημα και όχι προς το ταβάνι. Ταχύτητα εναλλαγής καναλιών καλή, καλύτερη απο τηλεοράσεις με ενσωματωμένο mpeg4 που έχω πάντως (1LG και 2 Samsung).

Επεξ/σία από gtsamour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οντως ο αποκοδικοποιητης ειναι ωραιος. γρηγορη αλλαγη καναλιων. εντωμεταξυ να πω κι αυτο μη τυχει σε καναν αλλον...

αρχικα η εικονα μουκανε σπασιματα και κολαλγε συνεχως. ενω ειμουν στο τσακ να πεταξω τον αποκοδωικοποιητη απτο παραθυρο μουρχεται φλασια να κοιταξω το καλωδιο. Το επιπλο πουχω εχει μια κολονα πισω μεσα στην οποια εχω χωσει απειρα καλωδια απο συσκευες και πιθανον επειδη ειχε και καλωδια ρευματος ισως γιατι δεν επαιζε καλα σκεφτηκα. Αφου τοβγαλα το καλωδιο της κεραιας απο κει μεσα απο τοτε και μετα παιζει αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια συγγνωμη αλλα επειδη ειμαι στα ορια να τον σπασω και τον πηρα σημερα ας μου εξηγησει καποιος.

 

Ειστε ΟΚ που κανει 15 ωρες να δεχτει ως επιλογη οταν πατησεις ενα καναλι; ΟΧΙ ΠΑΝΩ - ΚΑΤΩ με τα βελη για να πας στο επομενο ή προηγουμενο καναλι αλλα οταν πατας π.χ. το 5 περιμενεις σαν μην πω επι 4 δευτερολεπτα να δεχτει την επιλογη καθοτι σου επιτρεπει να πατησεις μεχρι τριψηφιο νουμερο (δηλαδη π.χ. 567) κι ετσι περιμενει και περιμενει και περιμενει...

 

Αυτο ηταν το πρωτο ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΠΑΣΤΙΚΟ σε βαθμο μα το Θεο να το σπασω να ηρεμησω.

 

Κατα δευτερον. Δεν μπορω να ταξινομησω οπως εγω θελω τα προγραμματα. Παει και κοτσαρει διπλα στα καναλια εξαρχης ενα νουμερο π.χ. για τον nova 001 για τη ΝΕΤ 007 και δεν σε αφηνει με καμια Παναγια να φτιαξεις τη λιστα οπως εσυ θες. Σου λεει ειτε ταξινομηση βασει αριθμησης που ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ οταν πιανει τα καναλια ή με βαση αλλες 3 μπουρδες! Ξερετε τι λεω οσοι το εχετε.

 

Αν εχουν σπασει εμενα τα νευρα μου και δεν το βρισκω ας μου πει καποιος ΑΝ και ΠΩΣ γινεται. Θα ημουν υποχρεος!

 

ΕΙναι δυνατον να παλευω επι μιση ωρα να μου βαλει την ΕΡΤ1 στο 1, την ΝΕΤ στο 2 κτλ. ωστε οταν παταω ως ανθρωπος του Θεου το καταραμενο το νουμερο 2 στο πληκτρολογιο να μου βγαζει τη ΝΕΤ;;;

 

Θα ελεγα τιποτα για αυτον που το εφτιαξε και τι να παθει αλλα επειδη πραγματικα ειμαι εκτος εαυτου, μπορει να μην εχω καθαρο μυαλο να το δω αυτη τη στιγμη και δεν θελω να παω καμια βαρια κουβεντα.

 

Για ονομα των αγιων παντων, ενα... τιμημενο αποκωδικοποιητη θελω που να παταω το 1 και να παει κατευθειαν να δειξει το καναλι που ΕΓΩ αποθηκευσα στο 1 γιατι ετσι μου γουσταρει ρε αδερφε! Δεν με νοιαζει αν καθυστερει στην αποκωδικοποιηση. Αλλα δεν μπορω να περιμενω 4 δευτερολεπτα για να δεχθει την επιλογη που του πατησα!!!

 

Δεν με νοιαζει να φτιαχνει φραπε και να ειναι μιντια player, να γραφει σε εξωτερικους δισκους κτλ. Δεν με αφορα καθολου! Θελω να δω τηλεοραση. Θελω να ξερω οταν παταω τους αριθμους του πληκτρολογιου να βγαζει τα καναλια που θελω.

 

Τι να πω; Ειμαι εξοργισμενος!!! Ασε που αν δεν στοχευεις κατα πανω του δεν επικοινωνει με το χειριστηριο με τιποτα! Μιλαμε για 30 μοιρες διαφορα αν εχεις δεν πιανει! Δεν λεω να στοχευεις το ταβανι...

Επεξ/σία από plato
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θεμα της ταξινομησης των καναλιων το εχουμε πει σε πολλα ποστ. Στις επιλογες του μενου του υπαρχει μια λειτουργια που ονομαζεται LCN. Την επιλεγεις στο Off. Μετα κανεις ταξινομηση με την χρηση των χρωματισμενων πληκτρων και τα αποθηκευει. 5 λεπτα υποθεση. Το lcn υπαρχει σχεδον σε ολους τους δεκτες.

 

Το χειριστηριο του ειναι οντως λιγο μαπα το καρπουζι, πολυ ψευτικο με κακη αισθηση. Θελει και λιγο καλο σημαδι. Αλλα με 39 ευρω δεν περιμενουμε θαυματα.

 

Για να σου παει γρηγορα στο καναλι πατας τον αριθμο και μετα το ΟΚ στην μεση. Θα στο αλλαξει αμεσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά βρήκα και αυτό : http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.807297 σε πολυ δυνατή τιμη

(περαν του οτι δεν ειναι διαθέσιμο προς το παρόν)...

Φαίνεται πολυ καλο απο τα χαρακτηριστικά του,και ακόμα καλύτερο αν δούμε τις κριτικές του,πως σας φαίνεται,ωραίο δεν είναι :rolleyes: ?

Επεξ/σία από giannisv6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θεμα της ταξινομησης των καναλιων το εχουμε πει σε πολλα ποστ. Στις επιλογες του μενου του υπαρχει μια λειτουργια που ονομαζεται LCN. Την επιλεγεις στο Off. Μετα κανεις ταξινομηση με την χρηση των χρωματισμενων πληκτρων και τα αποθηκευει. 5 λεπτα υποθεση. Το lcn υπαρχει σχεδον σε ολους τους δεκτες.

 

Το χειριστηριο του ειναι οντως λιγο μαπα το καρπουζι, πολυ ψευτικο με κακη αισθηση. Θελει και λιγο καλο σημαδι. Αλλα με 39 ευρω δεν περιμενουμε θαυματα.

 

Για να σου παει γρηγορα στο καναλι πατας τον αριθμο και μετα το ΟΚ στην μεση. Θα στο αλλαξει αμεσως.

Να 'σαι καλα ρε αρχηγε!!! Με εσωσες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα για αποκωδικοποιητες να ρωτησω κατι; Εχω 3 διαφορετικης μαρκας ο καθενας και οι 3 εχουν "προβλημα" με τα κοντρολ τους στο θεμα στοχευσης. Επειδη η τηλεοραση ειναι στα 5 μετρα περιπου αποσταση πρεπει να στοχευω σαν τον Ρομπεν τον Δασων... Υπαρχει τροπος να βρουμε κοντρολ συμβατο με τον εκαστοτε αποκωδικοποιητη που να "πιανει" καλυτερα;

 

Ξερει κανεις; Το εχει ψαξει; Καποιος απο οσους αναφερθηκαν ή γενικα οποιοσδηποτε αλλος αποκωδικοποιητης εχει καλο χειριστηριο πανω σε αυτο το θεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Funai DTR 2205 HD εχει πολυ καλο remote. Ειναι full size και επιανε και με σποντα στον τοιχο. Δεν εχει καλο media player ομως. Αλλα εκαστος στο ειδος του. Για βελτιωση στο παρον μηχανημα ισως καποιο απο τα universal τυπου crypto, one for all, melliconi να κανουν με τον δεκτη σου. Αυτα εχουν μακραν καλύτερη αποδοση. Αλλα πρεπει να βρεις να δουλευουν και τα κουμπια info και quide.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Έρώτηση:

έχω μια τηλεόραση Philips όπου είναι HD Ready αλλά δεν έχει HDMI υποδοχή αλλά έχει DVI. (Ναι ξέρω κουφό αλλά ήταν απο τις πρώτες) Έχω αντάπτορα απο HDMI σε DVI αλλά το θέμα είναι πώς θα συνδέσω και τον ήχο?

 

Υ.Γ.: Θέλω να πιάνω το ΕΡΤ HD γι'αυτό και με νοιάζει η σύνδεση μέσω HDMI->DVI.

Επεξ/σία από kdiamant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...