Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικη υποβολη φορολογικης δηλωσης 2012


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελει ομως προσοχη να δηλωθουν στο 25% του τεκμαρτου εισοδηματος, οχι ατο 25% του καθαρου εισοδηματος οπως νομιζει ο περισσοτερος κοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης για τα τεκμιρια ειναι καποιες κατηγοριες που δεν τους πιανουν και φορολογουντε βασει εισοδηματος οπως ανεργοι με επιδομα ανεργιας , στρατιωτες...φυλακισμενοι κλπ

 

Αυτοι κανουν γραπτη δηλωση και την πανε στην εφορια τους

 

"Κλεβω" καποιο συμφοριτη αλλα δεν πειραζει νομιζω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή πρώτα να έχεις πάρει πρόγραμμα σε cd/dvd για δήλωση 2012 από κανα περιοδικό ώστε να ξέρεις τί σε περιμένει ;) και στο προγραμματάκι μπορείς να κάνεις και δοκιμές π.χ. με τις αποδείξεις που σου χρειάζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή πρώτα να έχεις πάρει πρόγραμμα σε cd/dvd για δήλωση 2012 από κανα περιοδικό ώστε να ξέρεις τί σε περιμένει ;) και στο προγραμματάκι μπορείς να κάνεις και δοκιμές π.χ. με τις αποδείξεις που σου χρειάζονται.

Μα αφου στο taxis σου βγαζει αμεσως το αποτελεσμα μολις εισαγεις τα στοιχεια, οποτε τι το θελουμε το προγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους τους έχει σπάσει τα νεύρα το taxisnet :P

Εμένα πχ μου κολλάει συνεχώς. Οπότε κάνω τις δοκιμές μου στο πρόγραμμα και μετά θα κάνω ηλεκτρονικά την δήλωση μια και καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν συμπληρώνεις το Ε1, και πατήσεις "Συνέχεια Υποβολής" σου βγάζει προσωρινό αποτέλεσμα ή είναι τελικό στάδιο και στην υποβάλει αμέσως? Για να δω αν μπορώ να προσθαφαιρέσω αποδείξεις..

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν συμπληρώνεις το Ε1, και πατήσεις "Συνέχεια Υποβολής" σου βγάζει προσωρινό αποτέλεσμα ή είναι τελικό στάδιο και στην υποβάλει αμέσως? Για να δω αν μπορώ να προσθαφαιρέσω αποδείξεις..

Thanks!

 

Σου λεει το αποτελεσμα και απο τι προκυπτει και μπορεις να επιλεγξεις επιστροφη στη δηλωση να διορθωσεις οτι θελεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τα τρελλα του ελληνικου κρατους......Ο γιος μου με 60 ημερομησθια περυσι πηρε 2600 ευρω και του ειχαν κρατησει φορο 86 ευρω.

Του εκαναν την δηλωση ηλεκτρονικα και ηρθε σημερα το εκκαθαριστικο με το ποσο αυτο αλλα να πει στην ΔΟΥ τα απαιτουμενα δικαιολογητικα !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αυτα για 86 ευρω αλλα εστω και για λιγοτερα απο οτι μου ειπε φιλος εφοριακος.....Περυσι ειχαν οριο επιστροφης τα 1500 ευρω για ελεγχο

 

Η τρελλα καλα κρατει !!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νευρίασα σήμερα, πήγα σε μια ΔΟΥ να βγάλω κλειδάριθμο, είχα στείλει αίτηση ηλεκτρονικά, αλλά δεν πήγα στην δική μου ΔΟΥ γιατί είναι λίγο μακριά από το σπίτι, ρώτησα για αυτό το helpdesk και λένε μπορείτε από οποια ΔΟΥ θέλετε να πάρετε τον κλειδάριθμο. Πήγα λοιπόν στην ΔΟΥ και μου λένε, "πηγαίντε από την δική σας εφορία γιατί δεν είστε περασμένος στο σύστημα¨ τι δεν είμαι περασμένος και παπαρίες. Και ούτε που ξέρω αν θα μου τον δώσουν και την Δευτέρα τον κλειδάριθμο, θα μου πουν κάντε αίτηση από την αρχή γιατί δεν είσασταν περασμένος στο σύστημα και σας βάλαμε μόλις τώρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νευρίασα σήμερα, πήγα σε μια ΔΟΥ να βγάλω κλειδάριθμο, είχα στείλει αίτηση ηλεκτρονικά, αλλά δεν πήγα στην δική μου ΔΟΥ γιατί είναι λίγο μακριά από το σπίτι, ρώτησα για αυτό το helpdesk και λένε μπορείτε από οποια ΔΟΥ θέλετε να πάρετε τον κλειδάριθμο. Πήγα λοιπόν στην ΔΟΥ και μου λένε, "πηγαίντε από την δική σας εφορία γιατί δεν είστε περασμένος στο σύστημα¨ τι δεν είμαι περασμένος και παπαρίες. Και ούτε που ξέρω αν θα μου τον δώσουν και την Δευτέρα τον κλειδάριθμο, θα μου πουν κάντε αίτηση από την αρχή γιατί δεν είσασταν περασμένος στο σύστημα και σας βάλαμε μόλις τώρα.....

 

ειναι γνωστο και με αναρτήσεις παντου στις εφορίες πως αν εχεις μεταβολή στοιχείων μητρώου πρεπει να πας στην ΔΟΥ που υπάγεσαι και οχι σε οποια θες.... Υπέβαλλε Μ1 με ολα τα νεα σου στοιχεία/ταυτοτητες και ρέστα και πάρε τον κλειδαριθμο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια μεταβολή στοιχείων λές? Δεν έχει αλλάξει κάποιο στοιχείο από αυτά που είναι δηλωμένα στην ΔΟΥ μου π.χ αριθμός ταυτότητας οδός σπιτιού κτλπ. Απλά αντί να πάω στην ΔΟΥ που είμαι γραμμένος πήγα σε μια άλλη για να πάρω κλειδάριθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...