Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικός κλειδάριθμος πρόβλημα.


Prof_Chaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

εχω κάνει την αιτηση ως νέος χρήστης εδωσα στοιχεία αφμ κτλ και μου έβγαλε μια σελίδα που έπρεπε να εκτυπώσω και να την πάω στην εφορία για να μου δώσει τον ηλεκτρονικό κλειδάριθμο.

Αυττο πριν 6 μήνες περίπου.

Ελα ντε που έκανα την χαζομάρα και δεν την εκτύπωσα σκεπτόμενος λογικά οτι θα ξαναβρώ τα στοιχεία μου μέσα στο taxis net και θα την εκτυπώσω οταν την χρειαστώ.

 

Μου διέφυγε το γεγονός οτι το taxisnet ειναι Ελληνικό και έχει ενα κάρο προβλήματα για να μας ταλαιπωρεί..fear.png

Στην εγγραφή νεου χρήστη μου λέει οτι υπάρχει ήδη αίτηση γι αυτο το ΑΦΜ και με παραπέμπει να κάνω επανεγραφή.

Οταν κάνω επανεγγραφη μου λέει οτι δεν υπάρχει καταχωρημένη αίτηση κάντε αρχική εγγραφή.

 

το user name που βάζω ειναι ίδιο το θυμάμαι 100% βάζω πάντα κοινό δεν το αλλάζω ποτε στα site.

 

Τώρα τι κάνουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

εχω κάνει την αιτηση ως νέος χρήστης εδωσα στοιχεία αφμ κτλ και μου έβγαλε μια σελίδα που έπρεπε να εκτυπώσω και να την πάω στην εφορία για να μου δώσει τον ηλεκτρονικό κλειδάριθμο.

Αυττο πριν 6 μήνες περίπου.

Ελα ντε που έκανα την χαζομάρα και δεν την εκτύπωσα σκεπτόμενος λογικά οτι θα ξαναβρώ τα στοιχεία μου μέσα στο taxis net και θα την εκτυπώσω οταν την χρειαστώ.

 

Μου διέφυγε το γεγονός οτι το taxisnet ειναι Ελληνικό και έχει ενα κάρο προβλήματα για να μας ταλαιπωρεί..fear.png

Στην εγγραφή νεου χρήστη μου λέει οτι υπάρχει ήδη αίτηση γι αυτο το ΑΦΜ και με παραπέμπει να κάνω επανεγραφή.

Οταν κάνω επανεγγραφη μου λέει οτι δεν υπάρχει καταχωρημένη αίτηση κάντε αρχική εγγραφή.

 

το user name που βάζω ειναι ίδιο το θυμάμαι 100% βάζω πάντα κοινό δεν το αλλάζω ποτε στα site.

 

Τώρα τι κάνουμε ;

Η επανεγγραφη δεν δουλευει? Παρε ενα τηλ στο taxis.

Καλα και το αφησες 6 μηνες χωρις κλειδαριθμο? γιατι δεν πηγες να τον παρεις τοτε?

 

Παντως εγω εκανα επανεγγραφη κανονικα, δεν ειχα προβλημα αφου ειχα ξεχασει το username, εβαλα τη βλακεια που βγαζει μονο του και δεν το εγραφε μετα στα στοιχεια.

 

Αλλιως πηγενε εφορια, εμενα δεν μου ζητησαν το χαρτι που βγαζει, ετσι και αλλιως μονο ΑΦΜ και ωρα που εκανες την αιτηση γραφει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε η αρχική δουλεύει ούτε η επανεγγραφη. Τότε δεν χρεαζομουν τον κλειδαριθμο δοκιμαστικά το εκανα.

 

Δηλαδή μπορω να πάω χωρίς αυτο το χαρτί στην εφορια και να μου δώσουν τον κλειδαριθμο για να συνεχίσω την διαδικασία;

Χρειάζομαι την φορολογική μαζι μου για να πιστοποιησουν το αφμ;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε τηλεφωνο ή πηγαινε στην εφορια στο μητρωο απο Δευτερα και ζητα να σου κανουν ακυρωση της αρχικης εγγραφης που ειχες κανει και μετα θα κανεις καινουργια απο την αρχη.

Ακριβως αυτο θα κανεις.

 

Απο εκει και περα πρεπει αν θυμαμαι καλα μεσα σε 3 μηνες να πας και να παρεις κλειδαριθμο διαφορετικα παλι απο την αρχη.

 

Κανενα χαρτι δεν χρειαζεται να εκτυπωσεις μονο με την ταυτοτητα σου θα πας και να ξερεις και το ΑΦΜ σου βεβαια.

 

Κανε αυτο που σου ειπα και τελειωσες.

 

Χρειάζομαι την φορολογική μαζι μου για να πιστοποιησουν το αφμ;

Οχι απλα να το ξερεις.Αυτοι θα το δουν απο τα κομπουτερ :D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα πάρε τηλέφωνο το taxis που είναι πιο αρμόδιο και όχι την εφορία.

Θα σου εξηγήσουν καλύτερα τι πρέπει να κάνεις σε αντίθεση με τους εφοριακούς που πιθανόν να μην γνωρίζουν και πολλά για το ηλεκτρονικό σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα πάρε τηλέφωνο το taxis που είναι πιο αρμόδιο και όχι την εφορία.

Θα σου εξηγήσουν καλύτερα τι πρέπει να κάνεις σε αντίθεση με τους εφοριακούς που πιθανόν να μην γνωρίζουν και πολλά για το ηλεκτρονικό σύστημα.

Αν κανει αυτο που του ειπα σε 1 λεπτο θα τελειωσει.

Ειναι η μονη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία θα τους καλέσω Δευτέρα να κάνουν ακύρωση ..και να κάνω εκ νέου την εγγραφή.

Ελπίζω να βγάλω ακρη ευχαριστώ θερμά για τις συμβουλές σας rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Παιδια για να μην ανοιγω καινουριο θεμα ισχυει οτι φετος πρεπει να κανουν φορολογικη δηλωση ηλεκτρονικα κ οι συνταξιουχοι μεγαλης ηλικιας; Πχ η γιαγια μου που ειναι 88 χρονων πρεπει να κανει κ να βγαζω κλειδαριθμους,αιτημα σε taxisnet κτλ; Αμα κανω την παραπανω διδικασια εγω,μπορω να παω στην εφορια κ να παρω τον κλειδαριθμο εγω μιας κ η γιαγια μου δεν μπορει να μετακινηθει ή χρειαζετε εξουσιοδοτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...