Προς το περιεχόμενο

επιχορηγηση ανεργων με επιταγες καταρτισης training voucher


hammerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

99.9% το έχασες, ζητάνε να ανανεώσεις τη κάρτα κανονικά ακόμη και αν λήγει στο διάστημα απτη μέρα που παίρνεις την επιταγή μέχρι τη μέρα που αρχίζουν τα μαθήματα (όταν αρχίζουν τα μαθήματα σε διαγράφουν απτον ΟΑΕΔ)

 

πήγαινε μια βόλτα αύριο να είσαι σίγουρος, αν η κάρτα έχει λήξει 5-6 μέρες δεν θα έχεις πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 374
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ξερει κανενας που μπορουμε να παρουμε τηλεφωνο για να μαθουμε ποτε μπαινουν τα χρηματα στους λογαριασμους ?

ο οαεδ δεν εχει ιδεα λενε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δοκίμασε τη τύχη σου εδώ: https://www.voucher....r/index/contact

Πότε τελείωσες τα μαθήματα;Πιστοποίηση έδωσες αμέσως;

 

 

Υγ τώρα είδα τα προηγούμενα, δύο μήνες περιμένεις ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

25/9 ειχα τελειωσει απο τα παντα..περιμενω ακομα ο οαεδ λεει να κοιτατε τον λογαριασμο και οποτε μπουν..

Έχω τελειώσει το Σεπτέμβριο παίρνω στον ΟΑΕΔ αλλά δεν λένε κάτι... βέβαια πήρε κάτι το αυτί μου ότι ήδη βάζουν τα λεφτά σε κάποια προγράμματα... πριν μία εβδομάδα που πήγα να ανανεώσω την κάρτα μου είπαν για τέλος του χρόνου, τώρα δεν ξέρω τι να πω κι εγώ.

Επεξ/σία από Snoob
Παρακαλώ, όχι μηνύματα γραμμένα σε Greeklish
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι θα γινει με αυτα τα λεφτα επιτελουσ..περνω στον οαεδ και μου λενε δεν κσερω δεν μπορω να σε βοιτηισω....πηρα στο υπουργειο και μου λενε  οτι αυτο δεν  τα δινει τα λεφτα ο οαεδ αλλα ο εσπα  μου δινουν τηλεφονα ο ενασ στον αλλο σε παει και παλι τα ιδια  και στο τελοσ  δεν σηκονουν τηλεφονα..διλαδι τι να πω ποια εχω κουραστει να  περνω τηλεφωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,αυτο που εχουν πει απο το ΚΕΚ ειναι οτι κανενας δεν εχει παρει χρηματα,ακομη κ αυτοι που τελειωσαν το προγραμμα απο τους πρωτους.

Τα χρηματα ειναι γυρω στα 350ευρω κ τα υπολοιπα 150 θα μπουν στο ΑΦΜ σου κ οταν θα υποβαλλεις φορολογικη δηλωση,θα εχεις μειωση φορου ή επιστροφη.

Τα παραπανω ειναι αυτα ακριβως που εχουν πει απο το ΚΕΚ,δεν ξερω αν αληθευουν.

 

Αυτο που λεω εγω ειναι πως οι καραγκιοζιδες φαγανε τα λεφτα,μιας κ το προγραμμα ηταν 100% χρηματοδοτουμενο απο την ΕΕ, κ τωρα που ηρθε η ωρα να τα δωσουν δε τα εχουν.Αν τα βαλουν καποια στιγμη εχει καλως.

 

Επειδη μετα τις γιορτες πρεπει να περασω απο το ΚΕΚ θα ξαναρωτησω κ θα το γραψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,αυτο που εχουν πει απο το ΚΕΚ ειναι οτι κανενας δεν εχει παρει χρηματα,ακομη κ αυτοι που τελειωσαν το προγραμμα απο τους πρωτους.

Τα χρηματα ειναι γυρω στα 350ευρω κ τα υπολοιπα 150 θα μπουν στο ΑΦΜ σου κ οταν θα υποβαλλεις φορολογικη δηλωση,θα εχεις μειωση φορου ή επιστροφη.

Τα παραπανω ειναι αυτα ακριβως που εχουν πει απο το ΚΕΚ,δεν ξερω αν αληθευουν.

 

Αυτο που λεω εγω ειναι πως οι καραγκιοζιδες φαγανε τα λεφτα,μιας κ το προγραμμα ηταν 100% χρηματοδοτουμενο απο την ΕΕ, κ τωρα που ηρθε η ωρα να τα δωσουν δε τα εχουν.Αν τα βαλουν καποια στιγμη εχει καλως.

 

Επειδη μετα τις γιορτες πρεπει να περασω απο το ΚΕΚ θα ξαναρωτησω κ θα το γραψω.

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ  ΤΑ ΛΕΦΤΑ θα τα παρουμε  ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ....ΤΟΡΑ ΔΕΝ ΚΣΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ  ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΦΟΡΟΥ... ΟΛΟΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ..ΜΑΣ ΒΑΛΑΝΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΡΟΓΓΡΑΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ  ΔΕΝ ΔΩΣΑΝΕ ΟΥΤΕ ΠΤΥΧΕΙΟ ΟΥΤΕ ΛΕΦΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης εκτος απο το οτι χανεις την συνεχομενη μεχρι το προγραμμα ανεργια, αφου βγαζεις νεο δελτιο μολις το τελειωσεις, χανεις και την ανανεωση του βιβλιαριου του ικα ! πρεπει να κλεισεις 1 χρονο στο νεο δελτιο ανεργιας ! ελλας το μεγαλειο σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελενη ποιος σου ειπε οτι τα λεφτα θα μπουνε στο τελος του χρονου, και επισης τι εννοεις δεν δωσανε πτυχιο?

μου ειπαν απο το οαεδ οτι θα εμπεναν τοτε τα χρηματα...αλλα και παλι με  κοροιδεψαν..τωρα λενε τελοσ αυτουνου του μηνα..οσο για τα  πτυχεια που λεο εννοω οτι   δεν μου εχουν δωσει τα πιστοποιτικα  απο της ενοτητεσ που εχω περασει και μου λενε οτι αν σε περιπτωση  βρω κατι θα μου δοσουν μια απλι βεβαιωση...εσυ εμαθεσ κατι νεοτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή έχω συγγενή που δουλεύει σε ΚΕΚ...

απ ότι μου είπε οι πληρωμές έχουν αρχίσει ήδη. έχουν πληρωθεί ελάχιστοι και μόνο καταρτιζόμενοι. μου είπε και αριθμό αλλά δε θυμάμαι. αν συνεχίσουν με αυτόν τον ρυθμό πάντως.....

 

ρε παιδιά τι το ψάχνετε αφού το κράτος δεν έχει λεφτά. δε φαντάζεστε τι γίνεται.

και το πράγμα φάνηκε από την αρχή καθώς το υπουργείο δε δέχοταν τα έγγραφα των ΚΕΚ προσπαθώντας να καθυστερήσουν τη διαδικασία. τελικά εντολές πληρωμής έχουν δωθεί αλλά το πότε θα πληρωθούν όλοι αυτοί, παίζεται.

αρκεί να σας πω πως όλες αυτές τις μέρες δεν απαντούσε κανένας στο τηλέφωνο στο αρμόδιο τμήμα για τις πληρωμές.

 

και το αστείο της υπόθεσης ξέρετε ποιο είναι;

Ακούγεται πως ετοιμάζονται νέα επιδοτούμενα προγράμματα.

εδώ δεν έχουν ξεκαθαρίσει με τα προηγούμενα, δεν έχουν πληρώσει και ανοίγουν και νέα μέτωπα

 

@eleni40

τι εννοείς με την πιστοποίηση; δεν κατάλαβα τι σου λένε.Αν βρεις τι; απο τη στιγμή που πέρασες τις εξετάσεις σου δίνουν το χαρτί, Η βεβαίωση που λες είναι άλλο πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή έχω συγγενή που δουλεύει σε ΚΕΚ...

απ ότι μου είπε οι πληρωμές έχουν αρχίσει ήδη. έχουν πληρωθεί ελάχιστοι και μόνο καταρτιζόμενοι. μου είπε και αριθμό αλλά δε θυμάμαι. αν συνεχίσουν με αυτόν τον ρυθμό πάντως.....

 

ρε παιδιά τι το ψάχνετε αφού το κράτος δεν έχει λεφτά. δε φαντάζεστε τι γίνεται.

και το πράγμα φάνηκε από την αρχή καθώς το υπουργείο δε δέχοταν τα έγγραφα των ΚΕΚ προσπαθώντας να καθυστερήσουν τη διαδικασία. τελικά εντολές πληρωμής έχουν δωθεί αλλά το πότε θα πληρωθούν όλοι αυτοί, παίζεται.

αρκεί να σας πω πως όλες αυτές τις μέρες δεν απαντούσε κανένας στο τηλέφωνο στο αρμόδιο τμήμα για τις πληρωμές.

 

και το αστείο της υπόθεσης ξέρετε ποιο είναι;

Ακούγεται πως ετοιμάζονται νέα επιδοτούμενα προγράμματα.

εδώ δεν έχουν ξεκαθαρίσει με τα προηγούμενα, δεν έχουν πληρώσει και ανοίγουν και νέα μέτωπα

 

@eleni40

τι εννοείς με την πιστοποίηση; δεν κατάλαβα τι σου λένε.Αν βρεις τι; απο τη στιγμή που πέρασες τις εξετάσεις σου δίνουν το χαρτί, Η βεβαίωση που λες είναι άλλο πράγμα.

ΕΣΙ ΠΩς ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΛΗΡΟΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ?ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝΟΤΙΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ  ΘΑ ΜΟΥ ΔΟΣΟΥΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΝ ΕΝΟΤΙΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΙΠΟΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ειπαν απο το οαεδ οτι θα εμπεναν τοτε τα χρηματα...αλλα και παλι με  κοροιδεψαν..τωρα λενε τελοσ αυτουνου του μηνα..οσο για τα  πτυχεια που λεο εννοω οτι   δεν μου εχουν δωσει τα πιστοποιτικα  απο της ενοτητεσ που εχω περασει και μου λενε οτι αν σε περιπτωση  βρω κατι θα μου δοσουν μια απλι βεβαιωση...εσυ εμαθεσ κατι νεοτερο?

Περασες δηλαδη καποιες ενοτητες και αρνουνται να σου δωσουν το πτυχιο? Κανει νομιζω γυρω στις 20 ημερες να βγει το κανονικο πτυχιο και μεχρι τοτε σου δινουν βεβαιωση αν τη χρειαστεις και τη ζητησεις. Τα δικα μας ειχαν ερθει σε δυο βδομαδες αν θυμαμαι καλα. Μπορουσες βεβαια να παρεις και βεβαιωση πιο πριν αν χρειαζοσουν αποδεικτικα. Εαν εχεις τελειωσει αρκετο καιρο πισω επρεπε να εχεις παρει το πτυχιο μεχρι τωρα. Για δοκιμασε να επικοινωνησεις με αυτους που εκδιδουν το πτυχιο που επρεπε να παρεις και οχι το ΚΕΚ. Στην περιπτωση μου ηταν η Vellum.

Δεν εχω μαθει απολυτως τιποτα για τα χρηματα. Στον Οαεδ μου λενε οτι δεν εχουν ιδεα, στο Κεκ να κοιταζω τον λογαριασμο μου να δω ποτε θα μπουνε, δεν μπορω να βγαλω ακρη.

Ψαχνω γυρω γυρω ατομα που εχουν τελειωσει την πιστοποιηση πριν κανα δυο χρονια, τιποτα. Κανεις δεν λεει τιποτα. Πηραν αρκετα ατομα την επιταγη και τωρα και πριν χρονια και δεν υπαρχει κανεις να βγει να πει, ναι πηρα λεφτα σε τοσο καιρο ή με κοροιδεψανε και δεν πηρα φραγκο? Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται και γιατι τοση σιγη ιχθυος.

 

επισης εκτος απο το οτι χανεις την συνεχομενη μεχρι το προγραμμα ανεργια, αφου βγαζεις νεο δελτιο μολις το τελειωσεις, χανεις και την ανανεωση του βιβλιαριου του ικα ! πρεπει να κλεισεις 1 χρονο στο νεο δελτιο ανεργιας ! ελλας το μεγαλειο σου..

Μπορεις να βγαλεις αποδεικτικο συνεχομενης ανεργιας απο τον Οαεδ, αρκει να εβγαλες αμεσως μετα που τελειωσες το προγραμμα την καινουργια καρτα. Απο ο,τι ξερω ισχυει μονο για προκυρηξεις καθως τη χρονικη διαρκεια που παρακολουθουσες στο Κεκ την θεωρουν χρονο ανεργιας.

Ξερω γιατι εχω βγαλει. Δεν τη δεχονται ομως σε εφοριες, Ικα και τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...