Προς το περιεχόμενο

επιχορηγηση ανεργων με επιταγες καταρτισης training voucher


hammerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το iban το ελεγξε ο υπαλληλοσ στον οαεδ και μου ειπε οτι τα λεφτα εχουν μπει...στα κεκ μου ειπαν οτι δεν γνωριζει κατι...πιστοποιηση πηρα τον σεπτεμβριο...δεν ξερω τι μπορει να συμβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 374
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα σε ολους..Σημερα εκανα το εξης..πηγα ΟΑΕΔ[Θεσσαλονικη], εκαναν ελεγχο στον ΙΒΑΝ μου και ειδαν οτι τα χρηματα μας ειναι στην τραπεζα απο τις 25 Φεβρουαριου [τελειωσα τον Οκτωβριο]..Οι αλητες δεν δινουν τα λεφτα αμεσα για να τοκιζονται και ετσι να τα κονομανε...Η συμβουλη μου ειναι να πατε ολοι ΟΑΕΔ να κανουν τσεκ στα στοιχεια σας και κυριως στον ΙΒΑΝ... και απ οτι με ειπαν τα χρηματα μπαινουν απο Παρασκευη σε Παρασκευη..Υπομονη λοιπον φιλοι μου και θα μπουνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν μπορεί να είναι πρόβλημα της τράπεζας, ίσως έχει δοθεί η έγκριση απο τον ΟΑΕΔ αλλά δεν έχουν στείλει ακόμη την εντολή στη τράπεζα;

 

Για να δούμε τη Παρασκευή τι θα γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους..Σημερα εκανα το εξης..πηγα ΟΑΕΔ[Θεσσαλονικη], εκαναν ελεγχο στον ΙΒΑΝ μου και ειδαν οτι τα χρηματα μας ειναι στην τραπεζα απο τις 25 Φεβρουαριου [τελειωσα τον Οκτωβριο]..Οι αλητες δεν δινουν τα λεφτα αμεσα για να τοκιζονται και ετσι να τα κονομανε...Η συμβουλη μου ειναι να πατε ολοι ΟΑΕΔ να κανουν τσεκ στα στοιχεια σας και κυριως στον ΙΒΑΝ... και απ οτι με ειπαν τα χρηματα μπαινουν απο Παρασκευη σε Παρασκευη..Υπομονη λοιπον φιλοι μου και θα μπουνε...

ειναι τα 500 ευρω?και εμενα το ιδιο μου ειπαν...ποσ να κινιθω τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει προβλημα η τραπεζα porg...τα χρηματα ειναι μεσα και δεν δινουν εντολη να κανουμε αναληψη...ειδαμε και παθαμε να βαλει τα λεφτα ο ΟΑΕΔ και μας κανει μαγκιτσες η βρωμοτραπεζα...τα κρατανε μεσα για να τοκιστουν..ειναι γνωστη συνηθεια των τραπεζων. :unsure:



Οταν λες eleni40 ΄΄πως να κινηθω΄΄,τι εννοεις;...Απλα πας ΟΑΕΔ κανουν τσεκ σε ολα και στον ΙΒΑΝ και θα δεις το ιδιο..οτι δηλ τα 500 ειναι μεσα..απλα οπως ηδη ειπα δεν δινουν ακομη την εντολη να τα παρουμε.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει προβλημα η τραπεζα porg...τα χρηματα ειναι μεσα και δεν δινουν εντολη να κανουμε αναληψη...ειδαμε και παθαμε να βαλει τα λεφτα ο ΟΑΕΔ και μας κανει μαγκιτσες η βρωμοτραπεζα...τα κρατανε μεσα για να τοκιστουν..ειναι γνωστη συνηθεια των τραπεζων. :unsure:

 

Οταν λες eleni40 ΄΄πως να κινηθω΄΄,τι εννοεις;...Απλα πας ΟΑΕΔ κανουν τσεκ σε ολα και στον ΙΒΑΝ και θα δεις το ιδιο..οτι δηλ τα 500 ειναι μεσα..απλα οπως ηδη ειπα δεν δινουν ακομη την εντολη να τα παρουμε.. :-)

ασε θα γινει πανικοσ αυριο..γιατι τα λεφτα εχουν μπει και κανειανασ δεν τα πηρε...δεν ξερω τι θα γινει εγω αυριο τα λεφτα θα τα παρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες την γνωμη μου μην πας για σκηνικο..αδικα θα εκνευριστεις..Κανε λιγη υπομονη..Με το κρατος κανεις δεν μπορει να τα βαλει..Προσωπικα εγω,αν δεν μπουν εως Παρασκευη απογευμα θα παρω τηλ σε τηλεοπτικα καναλια,για να τους ρεζιλεψω.και να ξερεις πως οτι λεω το κανω παντοτε... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες την γνωμη μου μην πας για σκηνικο..αδικα θα εκνευριστεις..Κανε λιγη υπομονη..Με το κρατος κανεις δεν μπορει να τα βαλει..Προσωπικα εγω,αν δεν μπουν εως Παρασκευη απογευμα θα παρω τηλ σε τηλεοπτικα καναλια,για να τους ρεζιλεψω.και να ξερεις πως οτι λεω το κανω παντοτε... B)

εγω ξερεισ τι λεω οτι θα μπουν τα λεφτα απλα με τοκοκισμενα.....αλλα να ξερεισ οτι θα του ζητησω τουσ τοκουσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τράπεζα αν είχε λάβει την εντολή να πιστώσει τα χρήματα στους λογαριασμούς θα το είχε κάνει, απο τη στιγμή που δεν φαίνονται στον λογαριασμό δεν τα έχει στείλει ο ΟΑΕΔ.

 

Όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα κ απο μένα!!! εμεις τελειώσαμε 30/1/13 κ μας ειπαν απο τα κεκ μέσα στον Φεβρουάριο οτι θα πληρωθούμε. απο τι καταλάβαμε είναι μουφα! τώρα μάλλον πρέπει να περιμένουμε μέχρι τον Ιούνιο...........  βλέπουμε δλδ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα annioula...αν εισαι ατυχη οπως εμεις για τον ιουνιο σε βλεπω να τα παιρνεις..εκτος αν γινει κατι και επιταχυνθουν οι διαδικασιες,πραγμα απιθανο γιατι αυτο το φανταστικο κρατος ειναι για σφαλιαρες..ειμαι 42 ετων και απ τη μερα που γεννηθηκα μ αυτους τους ρυθμους λειτουργουν οι βρωμιαρηδες.Καμια βελτιωση πουθενα... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πατε οσοι δεν τα εχετε παρει ακομα στον οαεδ και να τσεκαρετε το iban σας,..... 

 

Πηγα σημερα,  τα λεφτα εχουν μπει απο 18 φεβρουαριου αλλα δεν ειχαν το iban μου. Ετσι μου ειπε η υπαλληλος.'

 

Νοεμβριο τελειωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το iban δύο φορές δεν το δώσατε;Μια ηλεκτρονικά και μία όταν πήρατε την επιταγή κατάρτισης;

Στον οαεδ νομίζω ήθελαν και φωτοτυπία βιβλιαρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμείς όταν πήγαμε την επομενη μερα των μαθημάτων για να βγάλουμε κάρτα ανεργίας  στον ΟΑΕΔ μας ζητησαν τον ΙΒΑΝ για να δουν αν ήταν ο ιδιος με αυτον που είχαν στο σύστημα!!! Τώρα περιμένουμε !! παιδιά υπομονή κάποτε θα μπουν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...