Προς το περιεχόμενο

φροντιστήριο αγγλικών για ενήλικες στην Θεσσαλονίκη


cancer_X

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το ΕΑΠ στα κριτήρια εισαγωγής γράφει γενικά και αόριστα ότι απαιτεί τη γνώση αγγλικής γλώσας δίχως να προσδιορίζει ούτε επίπεδο ούτε κάποιο πτυχίο. Επομένως, συνάγω το συμπέρασμα ότι γίνονται αποδεκτά αυτά που γίνονται αποδεκτά και στον ΑΣΕΠ, όλα δηλαδή.

 

Για το Ανοιχτ. Πανεπιστήμιο Κύπρου τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα, δες εδώ κάπου στη μέση της σελίδας.

 

Πάντως ο φίλος ακόμα δεν απάντησε γιατί έδειξε τέτοια απέχθεια για ένα συγκεκριμένο πτυχίο έναντι των άλλων.

 

Μπορείς να γινεις πιο ξεκάθαρος αναφορικά με τις τιμές; Πόσα χρήματα για πόσες ώρες μαθήματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γύρω στα 500 ευρώ για 40 ώρες θεωρία και πράξη μαζί.

+10 ώρες +100 πάνω κάτω.(50 ώρες 600 ευρώ)

περίπου πόσες ώρες χρειάζονται σε έναν αρχάριο για Lower?

έχετε να μου προτείνετε και κάποιο βιβλίο για προετοιμασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με όσα έγραψες στο 1ο ποστ, δεν είσαι αρχάριος, απλά νιώθεις ότι δεν είσαι έτοιμος να δώσεις κατευθείαν. Αυτό βέβαια δεν το ξέρεις. Πολλά πτυχία προσφέρουν δωρεάν τεστ προετοιμασίας κι έτσι μπορείς να δεις αν και κατά πόσο είσαι έτοιμος. Βέβαια, αν επιλέξεις πτυχίο που απαιτεί γραπτές+προφορικές εξετάσεις, θα χρειαστεί να μιλήσεις με δάσκαλο για να σε αξιολογήσει.

 

Το σημαντικότερο: Δεν μας είπες για πιο λόγο θέλεις το πτυχίο. Αν είναι για το δημόσιο, κακώς επιλέγεις cambridge καθώς είναι το δυσκολότερο χωρίς να προσφέρει κάτι περισσότερο. Αν πάλι είναι για σπουδές στο εξωτερικό, το cambridge είναι καλή λύση αλλά όχι η μοναδική.

 

Τέλος, οι τιμές είναι για ιδιαίτερα; Αν ναι, είναι εντάξει. Αν όχι, είναι τσουχτερές. 12,5€/ώρα για τμήμα είναι πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με όσα έγραψες στο 1ο ποστ, δεν είσαι αρχάριος, απλά νιώθεις ότι δεν είσαι έτοιμος να δώσεις κατευθείαν. Αυτό βέβαια δεν το ξέρεις. Πολλά πτυχία προσφέρουν δωρεάν τεστ προετοιμασίας κι έτσι μπορείς να δεις αν και κατά πόσο είσαι έτοιμος. Βέβαια, αν επιλέξεις πτυχίο που απαιτεί γραπτές+προφορικές εξετάσεις, θα χρειαστεί να μιλήσεις με δάσκαλο για να σε αξιολογήσει.

 

Το σημαντικότερο: Δεν μας είπες για πιο λόγο θέλεις το πτυχίο. Αν είναι για το δημόσιο, κακώς επιλέγεις cambridge καθώς είναι το δυσκολότερο χωρίς να προσφέρει κάτι περισσότερο. Αν πάλι είναι για σπουδές στο εξωτερικό, το cambridge είναι καλή λύση αλλά όχι η μοναδική.

 

Τέλος, οι τιμές είναι για ιδιαίτερα; Αν ναι, είναι εντάξει. Αν όχι, είναι τσουχτερές. 12,5€/ώρα για τμήμα είναι πολύ.

 

 

δεν διάλεξα ακόμα. μόλις πήρα το πτυχίο μου απο το πανεπιστήμιο και ψάχνω για δουλειά είτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό τομέα. χρειάζομαι απλά ένα δίπλωμα που να πιστοποιεί την γνώση και να το πάρω και άμεσα.το bulats από ότι κατάλαβα είναι εύκολο και το πέρνουν όλοι με κάποια προσπάθια βέβαια. υπάρχει περίπτωση να μπορώ να προετοιμαστώ χωρίς φροντιστήριο ??? αυτά τα ποσά είναι σε τμήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδώ για υλικό προετοιμασίας. Υπάρχουν κι άλλα σαιτ, ψάξου λίγο.

 

Να έχεις υπόψην σου ότι το TOEIC δεν έχει γραπτά και προφορικά, ίσως σε βολέψει περισσότερο.

 

Τα χρήματα μου φαίνονται πολλά για τμήμα. Γνώμη μου, σε ελεύθερη αγορά ζούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος; Στο σαιτ που σου έγραψα έχει υλικό προετοιμασίας για γραπτά και προφορικά, γι αυτό τα ανέφερα.

 

Καλη επιτυχία σε ότι διαλέξεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδώ για υλικό προετοιμασίας. Υπάρχουν κι άλλα σαιτ, ψάξου λίγο.

 

Να έχεις υπόψην σου ότι το TOEIC δεν έχει γραπτά και προφορικά, ίσως σε βολέψει περισσότερο.

 

Τα χρήματα μου φαίνονται πολλά για τμήμα. Γνώμη μου, σε ελεύθερη αγορά ζούμε.

 

σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε δει τι βιντεο με την λουκα που λεει την μερκελ χιτλερ;

 

Εκει να δειτε αγγλικα....

 

Χρωσταω μια δημοσια απαντηση για το city n guilds.

 

Ο λογος που δεν θα στειλω κανενα μαθητη μου ειναι ο φορεας πιστοποιησης που ειναι οι ιδιοι με το ecdl

 

Οι τυποι ειναι οι χειροτεροι καρχαριες. Για αυτους εμεις τα κεντρα τους ειμαστε απλα ενας κωδικος που αρμεγουν λεφτα. Δεν μας ρωτανε πως τα βγαζουμε περα, μηπως χρειαζομαστε μια βοηθεια... αυτοι ειναι στον κοσμο τους. Ενω οι αλλοι φορεις πιστοποιησης εχουν προσαρμοστει στις νεες συνθηκες η ecdl τον χαβα της....

 

Αρα γιατι να στειλω καποιον εκει οταν πλεον βρωμαει ο τοπος απο ισοτιμα πιστοποιητικα και στα αγγλικα και στους υπολογιστες;

 

Ασε δε που για μενα καλο ειναι να περνει καποιος στα αγγλικα κατι επωνυμο... και το μονο επωνυμο στο εξωτερικο ακουει στο ονομα Cambridge... ουτε Michigan ξερουν εξω ουτε τιποτα....

 

My 2 cents

 

Sent from my android using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα, θέλω την γνώμη σας για να πάω σε ενα φροντιστήριο και να πάρω το πτυχίο των αγγλικών, επειδή είχα δώσει ποιο παλιά το lower 2 φορές σε michigan και esb  και δεν τα κατάφερα λόγω κακής προετοιμασίας  θέλω τώρα να ξανά δώσω, και το ποιο απλό που υπάρχει είναι το toeic απλά θέλω ενα καλό  φροντιστήριο στην θεσσαλονικη. Μήπως όμως είναι καλύτερα   να κάνω  ιδιαίτερα;  εξωτερικό δεν θα πάω οπότε με καλύπτει νομίζω και αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, θέλω την γνώμη σας για να πάω σε ενα φροντιστήριο και να πάρω το πτυχίο των αγγλικών, επειδή είχα δώσει ποιο παλιά το lower 2 φορές σε michigan και esb και δεν τα κατάφερα λόγω κακής προετοιμασίας θέλω τώρα να ξανά δώσω, και το ποιο απλό που υπάρχει είναι το toeic απλά θέλω ενα καλό φροντιστήριο στην θεσσαλονικη. Μήπως όμως είναι καλύτερα να κάνω ιδιαίτερα; εξωτερικό δεν θα πάω οπότε με καλύπτει νομίζω και αυτό

Εγω με ιδιαιτερα εδωσα Michigan.Χωρις τρελη προετοιμασια το πηρα με B.Το ESB ειναι το ευρωπαικο,δεν αξιζει τοσο.

Για μενα το Michigan ειναι ευκολο,δεν εχει ερωτησεις αναπτυξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...