Προς το περιεχόμενο

φθηνα ποτα , που;;;


MetronAriston

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια

θελω να κανω με την παρεα μου ενα μεγαλο παρτυ και θα χρειαστω πολλα ποτα (παρτυ γυρω στα 500 ατομα)

η απορια μου ειναι η εξης

ξερει κανεις απο που να προμηθευτω τα ποτα;

θελω οσο πιο φθηνα γινεται , βοτκες κλπ , τα παντα.

πηγα σε μεγαλα σουπερ μαρκετ οπως καρφουρ , μακρο , Lidl κλπ , και βρηκα διαφορα no name ποτα αλλα τιποτα ιδιεταιρο σε θεμα τιμης , ολα σχετικα τσιμπημενα ,

ξερει καποιος που μπορω να ψαξω να βρω οσο το δυνατον καλυτερες τιμες (δε θελω absolut και γενικοτερα δε θελω γνωστα ποτα , οσο πιο φθηνα βγαινει τοσο καλυτερα),

κατι σαν χονδρικη.

ευχαριστω για το χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Για 500 άτομα (δηλαδή πάνω από 600, αν υπολογίσεις και τους "παρεμπιπτόντως"), πάλι μια περιουσία θέλεις, ακόμη και αν πάρεις μονο μπίρες. Φαντάσου για ξίδια.

 

 

 

Πού και πότε είναι το πάρτι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δεν ειμαι βορεια

ειμαι κεντρο

το παρτυ θα γινει στην παραλιακη , ψαχνουμε χωρο να νοικιασουμε (εχουμε βρει ηδη κατι),

(οποιος btw γνωριζει και απο χωρους για ενοικιαση ας ενημερωσει tongue.gif)

περα απο αυτο , μεχρι τοτε θα σε εχω ενημερωσει , εισαι καλεσμενος tongue.gif

 

στο θεμα μας,

οσο αφορα για εξωτερικο που λες για βουλγαρια εψαξα λιγο στο ιντερνετ και δεν βρηκα ανταγωνιστικες τιμες

για ελλαδα τωρα , εχω απευθυνθει και σε εναν μαγαζατορα που τα παιρνει χονδρικη και μου εχει πει οτι μπορει να μου προμηθευτει αλλα δεν ξερω κατα ποσο με συμφερει αυτο ομως.

 

ξερει κανεις καμια εναλλακτικη;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πληρώνουν ένα αντίτιμο και το κάνετε απλά για την πλάκα πρέπει να στε πολύ κουβαρντάδες. Έξοδα για ενοικίαση χώρου και free ποτό σε 500 άτομα θα σας γονατίσουν. Τι 500 δηλαδή, έτσι και βγει βρώμα για τζαμπέ περίμενε άλλους 300+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μη μοιραζουν τσαμπα ποτα ρε πανο. Επισης δε ξερω αν εχετε επιχειρησει ξανα κατι παρομοιο [προς ts] αλλα ειναι πολλα εξοδα που μπορει να σε διαφευγουν τωρα οποτε μη λες με ενα μπουκαλι βγαζω 8 ποτα πχ αρα με 10ευρω το μπουκαλι δινω το ποτο 2 ευρω και καλυπτω και τον χωρο. Ειναι πολλα τα εξοδα και θελει πολυ τρεξιμο για να οργανωσεις κατι τετοιο ΣΩΣΤΑ.

 

Για τα ποτα , ψαξε καβα να κλεισεις συμφωνια. Εννοειται ο,τι περισεψει το γυρνας πισω και πληρωνεις οτι ξοδεψες το βραδυ.

Κανονιζεις στο περιπου ποσοτητες αν δεις οτι κατι αλλαζει το βραδυ και θες "συμπληρωμα" να εχεις τη δυνατοτητα να προσθεσεις πραγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε καβα, ωστε να μπορεις να επιστρεψεις τα αχρησιμοποιητα (σφραγισμενα) μπουκαλια και μπυρες και αναψυκτικα. Διοτι απο τη στιγμη που το ποτο θα ειναι προφανως με πληρωμη, δεν μπορεις να ξερεις και να υπολογισεις απο πριν, τι και ποσο θα πιει ο καθενας. Αρα χρειαζεσαι μεγαλες ποσοτητες απο διαφορα ποτα, ωστε να καλυψεις ολες τις αναγκες.

Παντως ποτα για 500 ατομα... στην καλυτερη ενα 5χιλιαρο, το οποιο με τη σημερινη κριση δυσκολα θα σε προμηθευσει καποιος χωρις ντουκου το ρευστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς θες 100 τουλάχιστον ποτά (απο 1-2.000 ευρώ). Επειδή το ποσό είναι σχετικά μεγάλο στο τέλος σας βλέπω να βρείτε τίποτα αφορολόγητα μπόμπες και να τρέχετε όλοι μαζί.

 

Καλύτερα να πάτε ένα μάκρο, και να τα περάσετε και σε κανά επαγγελματικό ΑΦΜ να επιστραφεί και το ΦΠΑ και να είστε κ σιγουροι ότι δεν είναι μπόμπες, γιατί ακόμα και στα σούπερ μάρκετ παίζουν μπόμπες.

 

Μην ξεχνάμε πως έχει ανέβει η φορολογία ανάλογα με το ποσοστό αλκοολ που έχει κάθε μπουκάλι, οπότε φθηνά ιδιαίτερα δεν υπάρχουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς θες 100 τουλάχιστον ποτά (απο 1-2.000 ευρώ). Επειδή το ποσό είναι σχετικά μεγάλο στο τέλος σας βλέπω να βρείτε τίποτα αφορολόγητα μπόμπες και να τρέχετε όλοι μαζί.

 

Καλύτερα να πάτε ένα μάκρο, και να τα περάσετε και σε κανά επαγγελματικό ΑΦΜ να επιστραφεί και το ΦΠΑ και να είστε κ σιγουροι ότι δεν είναι μπόμπες, γιατί ακόμα και στα σούπερ μάρκετ παίζουν μπόμπες.

 

Μην ξεχνάμε πως έχει ανέβει η φορολογία ανάλογα με το ποσοστό αλκοολ που έχει κάθε μπουκάλι, οπότε φθηνά ιδιαίτερα δεν υπάρχουν)

 

100 μπουκαλια για 500 ατομα ειναι μονο αν το κανουν για την ψυχη της μανας τους, οποτε ναι, αν σου τελειωσει το τσονι να βαλει ο καλεσμενος μια βοτκα να παει στο διαολο. Αν ομως γινεται το παρτυ με ποτα επι πληρωμης, δε γινεται να προαποφασισεις με τοσο μεγαλη ευστοχια, οτι πχ θα χρειαστεις 50 μπουκαλια ταδε ποτο, 20 απο το αλλο, 3 απο κεινο που δε φευγει κλπ. Θελεις ποσοτητες αρκετα μεγαλυτερες ωστε να καλυψεις ολον τον κοσμο (αφου πληρωνει), και οτι μεινει σφραγισμενο, να επιστραφει και να μη χρεωθει. Τι να λεει αν εσυ σκεφτεις σωστα τις ποσοτητες των ποτων, αλλα εκεινη τη μερα βραζει ο τοπος και πιουν ολοι μπυρα πχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκιο έχεις. Για αυτό αναφέρω τουλάχιστον!

 

Μπορεί ρε φίλε να κάνει πάρτυ μονο με κοπέλες! Πόσο να πιούν και αυτές! Αχμ! Λες???? B)

 

Βέβαια αν το πάρτυ είναι μόνο με 500 κοπέλες, εύκολα μπορούν να έρθουν και 1000 κάγκουρες με 2 μπουκαλάκια ο καθένας δώρο και να την βγάλεις λάδι! Άσε που θα αναρτήσουν και άγαλμα σου πιθανότατα έξω απο τη βουλή! Μη σου πω μπορεί να γίνει και εθνικό γεγονός. Με την πάροδο των ετών μπορεί να φτάσει σε μέγεθος σαν το woodstock !!!!! :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια δεν μας είπε τι πάρτυ είναι αυτό;;

 

Αποφοίτηση;;

Κάποιο Event;;

 

Όσον αφορά τα ποτά μπορείς να κάνεις το εξής:

Είσοδος: Στα 4 άτομα => 1 μπουκάλι

 

Γενικά, το πάρτυ που θες να κάνεις έχεις σκοπό να βγάλεις κάποιο κέρδος;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...