Προς το περιεχόμενο

Aurora II Tablet (Dual Core, IPS) ~118€


pantpesl2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Ήρθε τελικά το Ainol Novo 7 Aurora II και στο DinoDirect!

 

Η τιμή του είναι στα 134€, αλλά με τη χρήση κουπονιού (Aurora2) βγαίνει στα 118€.

 

Εγώ κατέληξα σ' αυτό τελικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επισημάνω 1-2 πραγματάκια:

 

- Ενώ στην αναλυτική περιγραφή λέει ότι διαθέτει εσωτερική μνήμη 16GB στα specs λέει 8GB.

- ΔΕΝ διαθέτει GPS

- ΔΕΝ διαθέτει Bluetooth

- Διαθέτει μόνο μπροστινή κάμερα

- Η μπαταρία έχει χωρητικότητα 3700mAh που σημαίνει ότι είναι οριακή. 2η μέρα με το ζόρι δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επισημάνω 1-2 πραγματάκια:

 

- Ενώ στην αναλυτική περιγραφή λέει ότι διαθέτει εσωτερική μνήμη 16GB στα specs λέει 8GB.

- ΔΕΝ διαθέτει GPS

- ΔΕΝ διαθέτει Bluetooth

- Διαθέτει μόνο μπροστινή κάμερα

- Η μπαταρία έχει χωρητικότητα 3700mAh που σημαίνει ότι είναι οριακή. 2η μέρα με το ζόρι δηλαδή...

 

Απ' ότι είδα δε γράφει κάπου 8GB. Όσο για τα υπόλοιπα είναι καθαρά στο τι χρειάζεται ο καθένας. Ας πούμε εμένα δε μ' ενοχλεί που δεν έχει πίσω κάμερα και η μπαταρία. Θα ήθελα να έχει Bluetooth και GPS επειδή ασχολούμαι με τη δημιουργία εφαρμογών και ίσως να χρειαστεί στο μέλλον, αλλά για την ώρα δεν μου είναι πρόβλημα. Είναι πολύ καλή η τιμή πιστεύω σε σχέση με τις δυνατότητες που έχει. Στις επόμενες ημέρες θα κάνω την παραγγελία! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα το tab με τα Specifications:

 

Hard Drive Capacity: 8G

 

Έχεις δίκιο, δεν πρόσεξα ότι έχει καρτέλα με Specifications. Γράφει και παρακάτω Specifications και νόμισα ότι αναφερώσουν εκεί. Θα στείλω ένα mail να δω τι παίζει αν και τα 8GB αρκετά ειναι (για μένα τουλάχιστον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρια δηλαδη ποσες ωρες βγαζει; Και επειδη μαλλον μου χαλασε το laptop για απλο internet στο σπιτι αξιζει;

 

Full day με Wi-Fi on. Για απλό internet πιστεύω είναι ιδανικό σε αυτή την τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι σχετικο,

 

Αν παραγγειλουμε απο εκει λεει για Free Shipping. Λογικα αυτο θα ερθει μεσω ταχυδρομειου;

Αν ναι, παιζει τιποτα με τελωνειο, φορους κλπ ή οχι;

 

Σε περιπτωση που οι απαντησεις στα παραπανω ειναι θετικες, τοτε αν επιλεξουμε με ups ή dhl, θα εχουμε παλι θεμα με τελωνειο,extra φορους κλπ ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως ακριβως γινεται η αγορα και η μειωση με το κουπονι επειδη δεν εχω αγορασει ετσι ποτε..

 

Αρχικά θα επιλέξεις Greece εκεί που λέει "Free Shipping to:" (ακριβώς κάτω από την επιλογή χρώματος).

Προσθέτεις στο καλάθι και πηγαίνεις σ' αυτό.

Κάτω κάτω στο καλάθι, εκεί που είναι η τελική τιμή, κάπου γράφει "Using a coupon code?". Τσεκάρεις, τοποθετείς τον κωδικό και πατάς apply.

Τέλος, συμφωνώ κι εγώ με τον φίλο JIMBOAthens στο να πληρώσεις με PayPal, είναι πιο ασφαλές.

 

Κατι σχετικο,

 

Αν παραγγειλουμε απο εκει λεει για Free Shipping. Λογικα αυτο θα ερθει μεσω ταχυδρομειου;

Αν ναι, παιζει τιποτα με τελωνειο, φορους κλπ ή οχι;

 

Σε περιπτωση που οι απαντησεις στα παραπανω ειναι θετικες, τοτε αν επιλεξουμε με ups ή dhl, θα εχουμε παλι θεμα με τελωνειο,extra φορους κλπ ή οχι;

 

Δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει, πρώτη φορά θα παραγγείλω από κατάστημα εκτός Ευρώπης (με εξαίρεση το ebay).

Είχα διαβάσει σε άλλα θέματα ότι αν πεις στο κατάστημα για τελωνείο, θα γράψουν GIFT στο πακέτο κι έτσι θα περάσει. Κάποιος άλλος έγραψε ότι αυτό δεν ισχύει και για να είσαι σίγουρος ότι δε θα έχεις πρόβλημα με τελωνείο, επέλεξε USPS από Αμερική ή ΕΜS από Ασία. Αυτό σκέφτομαι κι εγώ και δεν παραγγέλνω ακόμα. Περιμένω να τελειώσει η εξεταστική και να το ψάξω λιγάκι. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι σχετικο,

 

Αν παραγγειλουμε απο εκει λεει για Free Shipping. Λογικα αυτο θα ερθει μεσω ταχυδρομειου;

Αν ναι, παιζει τιποτα με τελωνειο, φορους κλπ ή οχι;

 

Σε περιπτωση που οι απαντησεις στα παραπανω ειναι θετικες, τοτε αν επιλεξουμε με ups ή dhl, θα εχουμε παλι θεμα με τελωνειο,extra φορους κλπ ή οχι;

 

Αν επιλέξεις ups-dhl τότε κατά 99% θα μπλέξεις με τελωνεία κτλ , άστο με απλό ταχυδρομείο καλύτερα , εγώ σε πάνω από 10 ξεχωριστές παραγγελίες σε διάφορα κινεζοsites δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

... για να είσαι σίγουρος ότι δε θα έχεις πρόβλημα με τελωνείο, επέλεξε USPS από Αμερική ή ΕΜS από Ασία.

 

Ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, οποτε ειτε επιλεγουμε

Regular Post Service - US$ 0.00 - 7-14 business days

ειτε

Express Mail Service - US$ 5.99 - 3-7 business days

για να μην μπλεξουμε με τελωνειο κλπ, σωστα;

 

(επισης, συμφερει να το εχουμε σε USD και να χρεωθουμε με βαση την ισοτιμια ή να το εχουμε απ'ευθειας σε ευρω?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...