Προς το περιεχόμενο

Διδακτρα στους "αιωνιους" φοιτητες


fylatos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια η γνωμη σας για το μετρο;

 

Εγω προσωπικα εχω μερικες ερωτησεις:

 

Ποιο ειναι το κοστος ενος φοιτητη που εχει ολοκληρωσει τις παραδοσεις/εργαστηρια/παραλαβη βιβλιων και παει μονο για εξετασεις.

Ποια η μεριμνα για περιπτωσεις κακοηθειας καθηγητων σε σχολες οπου πχ ο μεσος χρονος φοιτησης ειναι 7μιση χρονια;

Αν λαμβανε χρηματα το πανεπιστημιο σε τι πορους θα τα διετεθε;

 

Δεν εχω ακομα προσωπικη γνωμη αν και τεινω στο οτι ειναι μετρο χωρις πολυ μελετη, ισως ηταν πιο λογικο κατα τη γνωμη μου οι φοιτητες να πληρωνουν τα πρωτα προπαρασκευαστικα ετη. Πιστευω οτι ενα μερος των αιωνιων φοιτητων οφειλεται σε αδιαφορια τους προς την σχολη αλλα ενα εξισου μεγαλο μερος σε δυσκολια / προβληματα της σχολης.

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιο ειναι το κοστος ενος φοιτητη που εχει ολοκληρωσει τις παραδοσεις/εργαστηρια/παραλαβη βιβλιων και παει μονο για εξετασεις.

 

Κανενα.

 

Ποια η μεριμνα για περιπτωσεις κακοηθειας καθηγητων σε σχολες οπου πχ ο μεσος χρονος φοιτησης ειναι 7μιση χρονια;

 

Καμια.

 

Αν λαμβανε χρηματα το πανεπιστημιο σε τι πορους θα τα διετεθε;

 

Καπου που δεν θα ειχε νοημα να δωθουν.

 

Το μετρο πιστευω ψηφίστηκε γιατι εχασαν τα αποθεματικα τους τα περισσότερα ΤΕΙ και ΑΕΙ, τώρα πρεπει να ξαβναβρουν χρηματα οπότε θα χτυπησουν στους αιωνιους φοιτητες. Ηδη κυκλοφορουσε η φημη οτι τμηματα της επαρχιας δεν δινουν ευκολα πτυχιο για να παραταθει η διαρκεια σπουδων πολλών φοιτητων και ως γνωστον φοιτητης = χρημα, αρα πλεον τα πραγματα θα γινουν χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο που θα αναγκάζει τα κομματόσκυλα να τελειώνουν στην ώρα τους και να μην λυμαίνονται τις σχολές κέρδος είναι.

 

Τα πραγματικα κομματοσκυλα παιρνουν πτυχιο πριν απο τους αδιαφορους πολιτικα. Fact

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο που θα αναγκάζει τα κομματόσκυλα να τελειώνουν στην ώρα τους και να μην λυμαίνονται τις σχολές κέρδος είναι.

 

 

εμ βέβαια...

 

για τους φοιτητές που αναγκάζονται να δουλεύουν παράλληλα και δεν προλαβαίνουν να τελειώσουν τη σχολή στα 4 χρόνια δεν μας νοιάζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πραγματικα κομματοσκυλα παιρνουν πτυχιο πριν απο τους αδιαφορους πολιτικα. Fact

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

 

Λάθος τα ξέρεις. Επίτηδες κάθονται +3-4 χρόνια εξτρά της κανονικής φοίτησης. Για τα κουμάντα λέω όχι για τους χαζούς αφισοκολλητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εμ βέβαια...

 

για τους φοιτητές που αναγκάζονται να δουλεύουν παράλληλα και δεν προλαβαίνουν να τελειώσουν τη σχολή στα 4 χρόνια στον πούτσο μας έτσι...

 

Και για τους φοιτητες που ειχαν προβλημα υγειας και δεν διεκοψαν' date=' τους φοιτητες που πανε στρατο και απλα δινουν μαθηματα επισης. Τους φοιτητες που για να κανουν αυτο που θελουν πρεπει υποχρεωτικα να περασουν απο δυο σχολες (υπαρχει ειδικοτητα στην ιατρικη που απαιτει δυο σχολες) και που επειδη δεν θελουν να λυμαινονται τα των γονιων τους δουλευουν, τις φοιτητριες που δεν εκατσαν στον καθηγητη και δεν εγλυψαν την σολα τους, τους φοιτητες που μενουν στο σπιτι που νοικιαζει η νυφη του καθηγητη στη Μυτιλήνη

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

 

 

Λάθος τα ξέρεις. Επίτηδες κάθονται +3-4 χρόνια εξτρά της κανονικής φοίτησης. Για τα κουμάντα λέω όχι για τους χαζούς αφισοκολλητές.

 

Εμενα τα κουμαντα στις δυο σχολες που εχω περασει τελειωσαν πρωτα, χωρις παρακολουθηση, χωρις εξετασεις, αλλα δεν βαζω το χερι στη φωτια μπορει να μην εχω καλο στατιστικο δειγμα.

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για τους φοιτητες που ειχαν προβλημα υγειας και δεν διεκοψαν, τους φοιτητες που πανε στρατο και απλα δινουν μαθηματα επισης. Τους φοιτητες που για να κανουν αυτο που θελουν πρεπει υποχρεωτικα να περασουν απο δυο σχολες (υπαρχει ειδικοτητα στην ιατρικη που απαιτει δυο σχολες) και που επειδη δεν θελουν να λυμαινονται τα των γονιων τους δουλευουν, τις φοιτητριες που δεν εκατσαν στον καθηγητη και δεν εγλυψαν την σολα τους, τους φοιτητες που μενουν στο σπιτι που νοικιαζει η νυφη του καθηγητη στη Μυτιλήνη

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

 

 

pfffff....

 

λαϊκίζεις.... :P

 

τα κομματόσκυλλα λοιπόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όχι άλλο Βασιλάκη Καΐλα.

 

Κατά τα λοιπά, αν είναι να ταράζεστε τόσο που δε συμφωνούν όλοι με τις απόψεις σας, μην ανοίγετε νήματα ώστε να μη χαλιέστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι άλλο Βασιλάκη Καΐλα.

 

Κατά τα λοιπά' date=' αν είναι να ταράζεστε τόσο που δε συμφωνούν όλοι με τις απόψεις σας, μην ανοίγετε νήματα ώστε να μη χαλιέστε.[/quote']

 

Δεν ταραζομαι, βασικα συμφωνω με την ιδεα των διδακτρων και δεν ειμαι ουτε σκοπευω να γινω αιωνιος φοιτητης (αν θες το πιστευεις). Αλλα δεν συμφωνω με τα διδακτρα στους υπερηλικες φοιτητες μονο, να πληρώσουν και τα νια.

Συζητηση θελω να κανω οχι να κανω καποιον να συμφωνησει μαζι μου.

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πραγματικα κομματοσκυλα παιρνουν πτυχιο πριν απο τους αδιαφορους πολιτικα. Fact

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

 

τα κομματόσκυλα παίρνουν πτυχίο στα 6-7 χρόνια, είναι σε κάποια παράταξη και χαίρονται τα λεφτά από τα κόμματα

 

βλέπω εγω παιδιά που είναι 7 χρόνια στο ΤΕΙ μας και ακόμα να ξεκουμπιστούν, ρεεεεε αφου σας είπα ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ!!! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ

 

Να κάνουν πάρτυ με δωρεάν σαμπάνια, α μωρέ...

 

συγχύστηκα τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ταραζομαι, βασικα συμφωνω με την ιδεα των διδακτρων και δεν ειμαι ουτε σκοπευω να γινω αιωνιος φοιτητης (αν θες το πιστευεις). Αλλα δεν συμφωνω με τα διδακτρα στους υπερηλικες φοιτητες μονο, να πληρώσουν και τα νια.

Συζητηση θελω να κανω οχι να κανω καποιον να συμφωνησει μαζι μου.

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

 

μην λες ότι να ναι, τα δίδακτρα μας λίπανε τώρα...!!!! μην γίνουν τα πανεπιστήμια για τα πλουσιόπαιδα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο που θα αναγκάζει τα κομματόσκυλα να τελειώνουν στην ώρα τους και να μην λυμαίνονται τις σχολές κέρδος είναι.

 

Λάθος τα ξέρεις. Επίτηδες κάθονται +3-4 χρόνια εξτρά της κανονικής φοίτησης. Για τα κουμάντα λέω όχι για τους χαζούς αφισοκολλητές.

 

τα κομματόσκυλα παίρνουν πτυχίο στα 6-7 χρόνια, είναι σε κάποια παράταξη και χαίρονται τα λεφτά από τα κόμματα

 

βλέπω εγω παιδιά που είναι 7 χρόνια στο ΤΕΙ μας και ακόμα να ξεκουμπιστούν, ρεεεεε αφου σας είπα ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ!!! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ

 

Να κάνουν πάρτυ με δωρεάν σαμπάνια, α μωρέ...

 

συγχύστηκα τώρα

 

Ετσι ακριβως!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...