Προς το περιεχόμενο

Διδακτρα στους "αιωνιους" φοιτητες


fylatos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και στην ασπαιτε τι θα εκανες?

θα καθοσουνα και θα ακουγες τους κοντοχονδρους καθηγητες να παρλαρουν στην αιθουσα για το πως θα βγαλετε τα πτηνα εξω απο την ταξη...?

 

trustory

Βασικά επειδή μου άρεσε να γίνω καθηγητής ήθελα να βγάλω αυτή τη σχολή και επίσης σου δίνει ένα + ακόμα σε προκηρύξεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αμα γινοταν αυτο σε τουτη εδω την χωρα... [...]

 

ΥΓ. η γκομενα εχει παρει πανω απο 8 για την πτυχιακη...

Αυτές οι γκόμενες με τις κατεστραμένες πτυχιακές υπάρχουν παντού και δεν αντιμετωπίζονται. πχ και Αγγλία που δεν μπορείς να αντιγράψεις υποτίθεται θα δεις κάτι κατεστραμμένες copy paste πτυχιακές κυρίως σε μάρκετινγκ/ψυχολογίες/human resources/international strategic organisational management marketing ta myala sta blender πεδία για την επίδραση των social media στο *random generator τομέα*.

 

Και προφανώς οι μεγαλύτεροι βαθμοί μπαίνουν σε αυτές τις εργασίες. Το θέμα είναι ότι αν κάποτε πας σε σοβαρή δουλειά και σε ρωτήσουν τι έκανες και απαντήσεις κάτι από τα παραπάνω θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι, κι ας έβγαλες 9.5. Αντιθέτως βαρβάτη διπλωματική σου εξασφαλίζει δουλειά πριν καν βγει ο τελικός βαθμός που ούτε θα ενδιαφέρει και κανένα τελικά.

 

Η τελευταία πρόταση δεν αφορά δυστυχώς αυτή τη στιγμή την Ελλάδα λόγω της κατάστασης. Η παιδεία όμως, το ξαναλέω, είναι ακαδημαϊκά σε πάρα πολύ καλό επίπεδο. Όταν ο φίλος παραπάνω χρειάστηκε να επικαλεστεί το Yale και την Οξφόρδη για να στηρίξει το επιχείρημα ότι το επίπεδο είναι χαμηλό στα ελληνικά πανεπιστήμια, καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά επειδή μου άρεσε να γίνω καθηγητής ήθελα να βγάλω αυτή τη σχολή και επίσης σου δίνει ένα + ακόμα σε προκηρύξεις.

 

δεν εχω καταλαβει ακομα το πως γινεται καποιος καθηγητης σε τουτη εδω την χωρα

:-D

 

Αυτές οι γκόμενες με τις κατεστραμένες πτυχιακές υπάρχουν παντού και δεν αντιμετωπίζονται. πχ και Αγγλία που δεν μπορείς να αντιγράψεις υποτίθεται θα δεις κάτι κατεστραμμένες copy paste πτυχιακές κυρίως σε μάρκετινγκ/ψυχολογίες/human resources/international strategic organisational management marketing ta myala sta blender πεδία για την επίδραση των social media στο *random generator τομέα*.

 

Και προφανώς οι μεγαλύτεροι βαθμοί μπαίνουν σε αυτές τις εργασίες. Το θέμα είναι ότι αν κάποτε πας σε σοβαρή δουλειά και σε ρωτήσουν τι έκανες και απαντήσεις κάτι από τα παραπάνω θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι, κι ας έβγαλες 9.5. Αντιθέτως βαρβάτη διπλωματική σου εξασφαλίζει δουλειά πριν καν βγει ο τελικός βαθμός που ούτε θα ενδιαφέρει και κανένα τελικά.

 

Η τελευταία πρόταση δεν αφορά δυστυχώς αυτή τη στιγμή την Ελλάδα λόγω της κατάστασης. Η παιδεία όμως, το ξαναλέω, είναι ακαδημαϊκά σε πάρα πολύ καλό επίπεδο. Όταν ο φίλος παραπάνω χρειάστηκε να επικαλεστεί το Yale και την Οξφόρδη για να στηρίξει το επιχείρημα ότι το επίπεδο είναι χαμηλό στα ελληνικά πανεπιστήμια, καταλαβαίνεις τι εννοώ.

 

θα διαφωνησω ταμαλα

και ο μεγαλυτερος λογος ειναι οτι δεν εχουν καταφερει να γεφυρωσουν την θεωρια με την πραξη

και φυσικα οι καθηγητες... τρελο τουπε

χωρις να ειναι περσονα με σημαντικη υποσταση...

εκτος αν θεωρει οτι το επιτιμος καθηγητης κωλοπετινιτσας εβρου ειναι τερματικος σταθμος...

 

γενικα το συστημα μπαζει απο παντου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω καταλαβει ακομα το πως γινεται καποιος καθηγητης σε τουτη εδω την χωρα

:-D

 

Βασικά υπάρχουν οι ειδικότητες που γίνεσαι απαυθείας καθηγητής πχ μαθηματικός, φυσικός, γυμναστής κλπ και άλλες που θέλουν παιδαγωγική επάρκεια όπως ηλεκτρολόγος, μηχανολόγος, ηλεκτρονικός κλπ.

 

Όταν λέμε καθηγητής μη νομίζεις φουλ πρόγραμμα αλλα μαθήματα με τεχνολογική κατεύθυνση μονο και κύριος σε τεχνικά λύκεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεχνικα λυκεια = κολαση = δυσκολο μεροκαματο

:-D

Εγω τελειωσα γενικο λυκειο αλλα ενα φιλαρακι που πηγαινε τεχνικο μου ελεγε οτι κωλοβαραγαν ολοι μερα αρα ευκολο μεροκαματο :-D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τελειωσα γενικο λυκειο αλλα ενα φιλαρακι που πηγαινε τεχνικο μου ελεγε οτι κωλοβαραγαν ολοι μερα αρα ευκολο μεροκαματο :-D

 

χμμμ

 

σαν καποιος που ηταν μαθητης σε ΤΕΣ & σε ΤΕΛ

μπορω να σου πω οτι τα πραγματα δεν ειναι καθολου ροδινα για τους καθηγητες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βρισκομαι σε πανεπιστημιο με υποτιθεται αυστηροτατα κριτηρια εισαγωγης και εχω στατιστικολογο που δεν ξερει τι ειναι τα διαστηματα εμπιστοσυνης.

 

στατιστικος ειναι το σωστο (οπως μαθηματικος)

ειλικρινα παντως δε νομιζω να υπαρχει ελληνας στατιστικος που δε ξερει τι ειναι τα δε, δε γινεται να παρουμε πτυχιο αλλιως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει καμία σχέση το γενικό με το τεχνικό, στο τεχνικό κοιμούνται όλη μέρα

Το ξερω τουλαχιστον στα δικα μου χρονι ατομα που εμεναν πηγαιναν μετα τεχνικο και επαιρναν 15 :confused:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...