Προς το περιεχόμενο

Διδακτρα στους "αιωνιους" φοιτητες


fylatos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

μην λες ότι να ναι' date=' τα δίδακτρα μας λίπανε τώρα...!!!! μην γίνουν τα πανεπιστήμια για τα πλουσιόπαιδα!!!![/quote']

 

Οκ μαζι σου, γιατι καποιος που μενει ενα χρονο παραπανω να θεωρειται ντε φακτο πλουσιοπαιδο. Η συζητηση για τα διδακτρα ειναι γενικα πονεμενη. Να βαλουν διδακτρα αλλα να μην πληρωνω μερισμα για δημοσια παιδεια εγω,οι γονεις μου και τα παιδια μου και να μπορω αν θελω να παω σε ιδιωτικο η στο εξωτερικο. Αλλα παλι ξεφευγουμε.

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Επειδή ορισμένοι έχουν την εντύπωση πως, μόλις παρέρχεται ο προβλεπόμενος χρόνος σπουδών θα τους βάζουν να πληρώνουν, προς ενημέρωση:

 

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_2_27/08/2011_454074

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ετσι ακριβως!!!!!

 

Πιο ευκολο και κοινωνικα ευαισθητο μετρο θα ηταν η καταργηση του υπαρχοντος ρολου των παραταξεων στο πανεπιστημιο. Μια και καλη. Εσυ πιστευεις οτι το μετρο εκει στοχευει' date=' στην παταξη των κομματοσκυλων; Παιζει να τους δινουν και τα διδακτρα...

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

 

Επειδή ορισμένοι έχουν την εντύπωση πως, μόλις παρέρχεται ο προβλεπόμενος χρόνος σπουδών θα τους βάζουν να πληρώνουν, προς ενημέρωση:

 

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_2_27/08/2011_454074

 

Τι σχεση εχει αυτο; Απλα ειναι το πλαισιο για την διαγραφη των φοιτητων, υπαρχει εδω και ενα χρονο. Αυτο με τα διδακτρα σημερα το ειπαν.

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μαζι σου, γιατι καποιος που μενει ενα χρονο παραπανω να θεωρειται ντε φακτο πλουσιοπαιδο. Η συζητηση για τα διδακτρα ειναι γενικα πονεμενη. Να βαλουν διδακτρα αλλα να μην πληρωνω μερισμα για δημοσια παιδεια εγω,οι γονεις μου και τα παιδια μου και να μπορω αν θελω να παω σε ιδιωτικο η στο εξωτερικο. Αλλα παλι ξεφευγουμε.

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

 

όχι, και εγώ θα μείνω 1 χρόνο παραπάνω γιατί αφήνω μερικά μαθήματα επίτηδες για να τα πάρω με καλύτερο βαθμό,

 

5 χρόνια σπουδών είναι νορμαλ, 6-7 όμως και να μην έχεις ξενοικιάσει ε δεν γίνεται ρε φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

όχι' date=' και εγώ θα μείνω 1 χρόνο γιατί αφήνω μερικά μαθήματα επίτηδες για να τα πάρω με καλύτερο βαθμό,

 

5 χρόνια σπουδών είναι νορμαλ, 6-7 όμως και να μην έχεις ξενοικιάσει ε δεν γίνεται ρε φίλε...[/quote']

 

αρα πρεπει να οριστει τι εννουμε με τον ορο αιωνιος. Παντως απο φετος, τα παιδια που μπαινουν φετος εχουν 3 χρονια η 4 σε πενταετους/εξαετους φοιτησης. Στα ποσα θα σε θυμωνε το μετρο; Εννοω για την επιπλεον χρονια;

Εγω παντως για τις σπουδες στο απθ δεν θα εδινα παραπανω απο 2000 για καθε ετος και 500 για τα επιπλεον, δεν θεωρω οτι οι υποδομες και η ποιοτητα της εκπαιδευσης το αιτιολογει.

Sent from my MotoA953 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα πρεπει να οριστει τι εννουμε με τον ορο αιωνιος.

 

Oχι. Πρεπει να καταργηθει - παυσει να υφισταται ο ορος αιωνιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Oχι. Πρεπει να καταργηθει - σταματησει να υφισταται ο ορος αιωνιος.

 

Οταν αξιολογηθει ο καθηγητης που κοβει καποιον για 5 συνεχομενες εξεταστικες και κριθει οτι φταιει οτι ο μαθητης δεν διαβασε τοτε οκ. 'Η θεωρεις οτι το εκπαιδευτικο μας συστημα ειναι δικαιο και δυσκολο τοσο ωστε να αιτιολογει ποσοστα αποτυχιας ανα εξεταση τριπλα του χαρβαρντ;

Και στο λεω διαφορετικα εγω τελειωσα Σεπτεμβριο τιμη μου και καμαρι μου, ο κολλητος μου ακομα τυρρανιεται χωρις λογο επειδη δεν περασε ενα εργαστηριο. Στην πυρα; Χωρις αξιολογηση των λογων, χωρις κοινωνικα και οικονομικα κριτηρια; Οπως ο φορος της ΔΕΗ; Αν δεν πληρωσεις σου κοβω το ρευμα, σε διωχνω απο τη σχολη κλπ;

 

Sent from my MotoA953 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τωρα να καθισω να εξηγησω το αυτονοητο και οτι ο γαιδαρος δεν πεταει ?

 

Οταν αξιολογηθει ο καθηγητης που κοβει καποιον για 5 συνεχομενες εξεταστικες και κριθει οτι φταιει οτι ο μαθητης δεν διαβασε τοτε οκ. 'Η θεωρεις οτι το εκπαιδευτικο μας συστημα ειναι δικαιο και δυσκολο τοσο ωστε να αιτιολογει ποσοστα αποτυχιας ανα εξεταση τριπλα του χαρβαρντ;

 

Οταν το κακομαθημενο τρωει ασυστολως τα λεφτα του μπαμπα και δεν παταει σε εξεταστικες ομως ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα πρεπει να οριστει τι εννουμε με τον ορο αιωνιος. Παντως απο φετος, τα παιδια που μπαινουν φετος εχουν 3 χρονια η 4 σε πενταετους/εξαετους φοιτησης. Στα ποσα θα σε θυμωνε το μετρο; Εννοω για την επιπλεον χρονια;

Εγω παντως για τις σπουδες στο απθ δεν θα εδινα παραπανω απο 2000 για καθε ετος και 500 για τα επιπλεον, δεν θεωρω οτι οι υποδομες και η ποιοτητα της εκπαιδευσης το αιτιολογει.

Sent from my MotoA953 using Insomnia

 

για μένα αιώνιος είναι αυτός που είναι στο 7ο+ και χρωστάει ακόμα πάνω από 5

προσέξτε, μερικοί εγκαταλείπουν τη σχολή για μερικά χρόνια, αυτοί δεν είναι αιώνιοι...

 

μια χαρά έδεσε αυτό το μέτρο, άντε να πάρουν μπούλο τα κομματόσκυλα που χρηματίζονται από τα κόμματα για να κάνουν πάρτυ γιατί καμιά δουλειά δεν κάνουν...

 

σε μας είχαν κολλήσει παντού αφίσες και μετά από 1 βδομάδα τα βγάλανε επειδή....

 

για μαντέψτε (δεν θα σας πάει το μυαλό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...