Προς το περιεχόμενο

Man of Steel


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 804
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ταινία ήταν σχετικά καλή. Είχε πάρα πάρα πολύ μάχη, αρκετά εφέ (3D το είδα) και το αρχικό στόρυ (δηλαδή το πως ξεκίνησαν όλα) ήταν αρκετά καλό. Στα αρνητικά του, δεν μου άρεσε ο ηθοποιός (πολύ άγαρμπος που ο Russel Crow έμοιαζε θεός!), δεν είδα να υπάρχει χημεία ρόλων (πχ του Superman και Λοις), το στόρυ της Λόις-Κλάρκ πέρα για πέρα επιφανειακό σε σημείο που δεν κόλλαγε κιόλας, στο τέλος είχες και μια μικρή λύπηση για τον Ζοντ(!!!!) - ήθελα λίγο διαφορετική κατάληξη με το πως να σταματηθεί όπως και οι άλλοι (Δεν κόλλαγε για Superman!!!), είχε αρκετά φλας-μπακ που, ενώ στην αρχή ήταν ωραία, κούρασαν (δεν χρειάστηκαν τόσα πολλά - θα μπορούσαν σε 2 σκηνές μια και έξω να τα βάλουν) και φυσικά δεν μου άρεσαν οι πολύ κλισέ αμερικάνικες στιγμές.

 

Θα έβαζα ένα 6/10. Διασκέδασα σαν μια ταινίας φαντασίας αλλά θα ήθελα λίγο διαφορετικό στόρυ σε κάποια σημεία.

 

αναρωτιεμαι τι λεει το fanbace του zuparman για το ταινιακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα την ταινία χτες με την κοπέλα μου και είχαμε σχεδόν την ίδια άποψη (ήθελε περισσότερο λαβ στόρυ). Θα πετούσα τρελά σπόιλερ για τον Ζόντ (γιατί αυτό ήταν που με χάλασε) αλλά καλύτερα να το δείτε και εσείς και να τα ξαναπούμε. Τον περίμενα πάρα πολύ κακό - που να μην σκέφτεται τίποτα ο τύπος  και περίμενα ο Superman να το σταματήσει διαφορετικά (και όχι με τρόπο που δεν πάει σε Superman). Θα καταλάβετε τί εννοώ.

Υπόψιν ότι πριν δεν είδα καμιά κριτική, στόρυ κτλ (ίσως να απογοητευόμουν) παρά μόνο κανά 2 video clip που ποστάρατε εδώ μέσα.Απλά είμαι φαν του Σουπερμαν και περίμενα κάπως διαφορετικά κάποια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια χαρά on-topic είναι... μπας και βγάλουν κάποιοι τα nostalgia-goggles και θυμηθούν τι αίσχη έχουμε δει σε superman ταινίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Μark Waid μισει τον νεο Superman:

http://thrillbent.com/blog/man-of-steel-since-you-asked/

 

το ιδιο και στο comicalliance:

http://www.comicsalliance.com/2013/06/17/man-of-steel-on-my-planet-the-s-is-for-sucks-spoilers-review/

 

κοινη συνιστωσα της αγανακτησης:

 

Superman does not kill.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις γύρισα από την avant

 

είχε κάποια θεματάκια αλλα οκ, γάμησε σε γενικές γραμμές... περισσότερα την Πέμπτη που θα το δεί και κόσμος για νάχουμε να μιλάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα θα έχει να το δει ο killik και τελικά να του αρέσει...  :ph34r:

Κανόνισε killik μετά από τόσο πρήξιμο που έφαγε το θρεντ να γίνει κάτι τέτοιο... αν και με τόση προκατάληψη δε πρόκειται...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...