Προς το περιεχόμενο

Man of Steel


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 804
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Frank Quitely illustrates the real transformation from Superman to Clark Kent. Hint: it's not the glasses

 

269d29e2d78311e2969522000a9f14e8_7.jpg

 



"According to Roger Moore's autobiography he witnessed Christopher Reeve walking through the canteen at Pinewood Studios in full Superman costume
oblivious to the swooning female admirers he left in his wake. When he did the same thing dressed as Clark Kent no one paid any attention." 

 

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από το 'Man Of Steel'. Δεν φθάνει και το λεξιλόγιο πλέον για αυτά τα απίστευτα κατορθώματα του Hollywood. Η λέξη έπος λοιπόν φαντάζει μικρή μετά από αυτό. Η ταινία αυτή πραγματικά ΑΞΙΖΕ στον μύθο που λέγεται Superman. Τα συναισθήματα μέσα στην ταινία είναι κάτι το απίστευτο. Ο θεατής μετατρέπεται σε 'πιόνι' στην κυριολεξία του σκηνοθέτη και είτε κλαίει σα μικρό παιδί είτε είναι αποσβολωμένος και κρατάει την ανάσα του από το υπερθέαμα. Πραγματικά για όση ώρα κρατάει η ταινία ο θεατής είναι 100% απορροφημένος. Πρώτη φορά έχω δει κοινό στο cinema τόσο απορροφημένο.

Απλά τρέχτε να το δείτε ΤΩΡΑ!

 

Επιτρέψτε μου να βάλω και το αγαπημένο μου trailer άλλη μια φορά :

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο θεατής μετατρέπεται σε 'πιόνι' στην κυριολεξία του σκηνοθέτη και είτε κλαίει σα μικρό παιδί είτε είναι αποσβολωμένος και κρατάει την ανάσα του από το υπερθέαμα.

 

 

Αυτο περιμενω πως και πως.

 

Μια ερωτηση, η μουσικη πως ηταν ? Βοηθουσε στην συναισθηματικη φορτιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα και εγώ. Κατώτερη των πολύ υψηλών προσδοκιών μου αλλά ανώτερη (από στόρι γιατί από εφέ εννοείται) από όλες τις προηγούμενες του franchise. Πετυχημένο casting μιας και όλοι οι ηθοποιοί απέδωσαν άρτια το ρόλο τους. Ο Cavill μ' άρεσε σαν superman και η Adams σαν Lois. O Michael Shannon ήταν καλός αλλά δεν έκλεψε την παράσταση όπως περίμενα. Το story κάπως φτωχό και απλοϊκό. Ήθελα κάτι πιο περίπλοκο. H διαφορετική απεικόνιση του Krypton μ' άρεσε. Τα εφέ ήταν Α' ποιότητας (αυτό έλειπε) αλλά όπως είπα θα προτιμούσα λιγότερο μπαμ μπουμ και πιο περίπλοκο story. Μουσική πολύ καλή και σε αναλογία με το τι βλέπεις. Το main theme είναι απ' αυτά που σου κολλάνε. Άλλωστε ο Zimmer είναι σταθερή αξία. Η γενική εικόνα για μένα είναι: ενα decent reboot που όμως δεν σε "στέλνει". 

 

Υ.Γ Το πιο badass πράγμα σε όλη την ταινία ήταν το σκουλαρίκι του Fishburne. Epic!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν καποιος ξεκιναει την κριτικη του ετσι:

 

 Ο θεατής μετατρέπεται σε 'πιόνι' στην κυριολεξία του σκηνοθέτη και είτε κλαίει σα μικρό παιδί είτε είναι αποσβολωμένος και κρατάει την ανάσα του από το υπερθέαμα.

 

αντι για ετσι:

 

 Ο θεατής μετατρέπεται σε 'πιόνι' στην κυριολεξία του σκηνοθέτη και είτε κλαίει σα μικρό παιδί είτε είναι αποσβολωμένος και κρατάει την ανάσα του από την ιστορία.

 

ειναι ολα οσα χρειαζεστε να γνωριζετε για το γουστο του στις ταινιες και την ποιοτητα της ιδιας της ταινιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να λεει ο εφηβος ολα αυτα...

μαλλον θα περιμενω την προβλολη του yify

Δες εσύ το season finale του Hannibal αυριο και ασε το man of steel. Δεν είναι για σένα.   ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο περιμενω πως και πως.

 

Μια ερωτηση, η μουσικη πως ηταν ? Βοηθουσε στην συναισθηματικη φορτιση?

Ναι πολύ επιβλητική μουσική της ταινίας πραγματικά.

Σήμερα ήταν και η 3D πρεμιέρα αλλά πάντα προτιμώ την απλή κόπια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα κι εγώ μαζί με άλλα δυο άτομα.Και στους τρεις μας άρεσε πάρα πολύ.

 

Προσωπικά όταν τελείωσε ήθελα κι άλλο.Δεν κατάλαβα πότε πέρασαν 2+ ώρες.Ειδικά η δράση ήταν τόσο γαμάτη που ήθελα κι άλλο ξυλίκι :-D

 

Καταλαβαίνω τις ενστάσεις που έχουν μερικά fanboy γιατί και εγώ διαβάζω τα comics οπότε μου φάνηκαν οι όποιες διαφορές υπάρχουν,αλλά προσωπικά από μια ταινία με superheroes και ειδικά Superman,θέλω να δω εφέ και ξύλο πράγμα το οποίο η συγκεκριμένη ταινία το έκανε πάρα πολύ καλά.

 

9/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωω τι ταινιαρα ηταν αυτη. Μακραν το καλυτερο superman που εχει βγει. Τοση δραση σε ταινια δεν εχω ξαναδει. Ενταξει εχει ενα δυο ηλιθιες ατακες και....εκει σταματανε τα μειονεκτηματα του. Non stop action απο την αρχη μεχρι το τελος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ. Το είδα και εγώ χτες έχοντας δει πριν 1-2 trailers και χωρίς να έχω προσδοκίες.

 

Μια ερώτηση στους παραπάνω που λένε "γουαου δράση".

 

αναφέρεστε στο ξύλο ή στην καταστροφή των κτιρίων επειδή ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ήταν να περνάνε μέσα από αυτα; Δεν ήξερα αν έβλεπα το 2012 ή το Superman.

 

 

Της βάζω το πολύ 6/10. Και αυτό επειδή καταλαβαίνω πως ήταν ένα reboot οπότε έπρεπε να το μπουκώσεις με κάτι (διαφορετικά ένα 4/10). Το story (δεν αναφέρομαι στον Τζορ Ελ αναφέρομαι στο γήινο story) ήταν απλά ό,τι πιο κλισέ και απαίσιο έχω δει. Επίσης δεν ξέρω γιατί έβαλαν 40άρα ηθοποιό να παίξει την Lois Lane (δεν ξέρω στα κόμικς τι παίζει αλλά και έτσι να είναι αφού κάνεις που κάνεις ό,τι θέλεις στην ταινία μη μου βάζεις την θείτσα). Γενικά το σενάριο μου φάνηκε κάτι σε "έλα αύριο απόγευμα σπίτι μου να γράψουμε το νέο Superman".

 

Αλλά από εφέ εντάξει, έχουν ξεφύγει τα άτομα. Αν βαθμολογούσα μόνο αυτά θα έβαζα 11/10.

 

Ίσως ήταν η πρώτη φορά που αν έφευγα από το cinema δεν θα το μετάνιωνα.

 

Ευτυχώς πλήρωσα μισό εισιτήριο.

 

Edit:

 

Καλά ειδικά στη σκηνή που ο Fishburne προσπαθεί να σώσει την άλλη reporter σε φάση "θα μείνω εδώ και θα πεθάνουμε μαζί" ξέρασα λίγο και το ξανακατάπια. Πως δεν είχε καμία αμερικάνικη σημαία να κυματίζει από πίσω, δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εσύ το season finale του Hannibal αυριο και ασε το man of steel. Δεν είναι για σένα.   ;)

 

Emo never were

 

Εχμ. Το είδα και εγώ χτες έχοντας δει πριν 1-2 trailers και χωρίς να έχω προσδοκίες.

 

Μια ερώτηση στους παραπάνω που λένε "γουαου δράση".

 

αναφέρεστε στο ξύλο ή στην καταστροφή των κτιρίων επειδή ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ήταν να περνάνε μέσα από αυτα; Δεν ήξερα αν έβλεπα το 2012 ή το Superman.

 

 

Της βάζω το πολύ 6/10. Και αυτό επειδή καταλαβαίνω πως ήταν ένα reboot οπότε έπρεπε να το μπουκώσεις με κάτι (διαφορετικά ένα 4/10). Το story (δεν αναφέρομαι στον Τζορ Ελ αναφέρομαι στο γήινο story) ήταν απλά ό,τι πιο κλισέ και απαίσιο έχω δει. Επίσης δεν ξέρω γιατί έβαλαν 40άρα ηθοποιό να παίξει την Lois Lane (δεν ξέρω στα κόμικς τι παίζει αλλά και έτσι να είναι αφού κάνεις που κάνεις ό,τι θέλεις στην ταινία μη μου βάζεις την θείτσα). Γενικά το σενάριο μου φάνηκε κάτι σε "έλα αύριο απόγευμα σπίτι μου να γράψουμε το νέο Superman".

 

Αλλά από εφέ εντάξει, έχουν ξεφύγει τα άτομα. Αν βαθμολογούσα μόνο αυτά θα έβαζα 11/10.

 

Ίσως ήταν η πρώτη φορά που αν έφευγα από το cinema δεν θα το μετάνιωνα.

 

Ευτυχώς πλήρωσα μισό εισιτήριο.

 

Edit:

 

Καλά ειδικά στη σκηνή που ο Fishburne προσπαθεί να σώσει την άλλη reporter σε φάση "θα μείνω εδώ και θα πεθάνουμε μαζί" ξέρασα λίγο και το ξανακατάπια. Πως δεν είχε καμία αμερικάνικη σημαία να κυματίζει από πίσω, δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

 

εεε?

 

ωπ 

του 74 ειναι...

 

in other news

 

SFCiyJL.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...