Προς το περιεχόμενο

Man of Steel


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 804
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

toxovolos την επομενη φορα που θα ξαναδω σε ασχετο θεμα συζητηση για gay και τετοια στο λεω

α.θα φας ban απευθειας και ας μην κανω ban.

β.δεν μπαινω στο μπλα μπλα και οποτε δω post σου θα ειναι για συζητηση για τους gay.

γ και βασικο.αμα ξαναδω to a.Θα τρωνε ολα τα account σου ban μεχρι να πεθανει ο Highlander ή να πεθανω εγω.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις την είδα και εγώ και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά. Είχε κάποια μελανά σημεία αλλά ποια ταινία με σουπερ ήρωες δεν έχει;

 

Αυτά που δεν μου άρεσαν ήταν το συμβάν με το Τζόναθαν, η ελεεινή ηθοποιός που επέλεξαν για Λόις Λέιν και η απουσία του S στην κάπα (:P ναι δεν μου άρεσε). Εντάξει το τέλος με τον Ζοντ επίσης άθλιο για κάποιον που διαβάζει τα κομικ αλλά μου άρεσε όπως το παρουσιάσανε (επίσης θα μπορούσαν να δώσουν περισσότερη έμφαση στο ότι το μετάνιωσε).

 

Επίσης αυτό που γράφτηκε κάποιες σελίδες πιο πριν για το όνομα του Σούπερμαν δεν ισχύει. Μια χαρά αναφέρεται στην ταινία.

 

Έλεος με την στολή. Το "βρακί" έφυγε γιατί ο νέος Superman (new 52) δεν το έχει και για μένα καλύτερα. Βέβαια κατά τα άλλα της αλλάξανε τα φώτα.

 

Εν κατακλείδι πιστεύω ότι ο περισσότερος κόσμος θα φύγει ευχαριστημένος αν δεν κάτσει και ψειρίσει γιατί έγινε το ένα και γιατί έγινε το άλλο και στο κομικ γίνεται το τάδε. Πρέπει να πάρουμε το μυαλό μας από τα κόμικ, είναι μια ακόμη βερσιον του ήρωα με αλλαγές (μικρές ή μεγάλες) απλά για την μεγάλη οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@killik

οι κάπες ήταν μόδα-εφέ πριν 50 χρόνια ώστε να αποδίδουν στην στατική εικόνα την αίσθηση της αιώρησης

 

Μου έβαλες pic ότι ο S έχει γονατίσει τον μπάτμαν..οκ..

 

Ο ένας έχει δυνάμεις ανεξήγητες

Ο άλλος ανθρώπινες

 

Στην δικιά μας πραγματικότητα πιο εφικτό να υπάρξει ήρωάς σαν τον μπάτμαν,ή έστω στο μέλλον ο iron man,παρά ο S..

 

Αυτό που ήθελα να πω,είναι ότι ανέθεσαν στους καλύτερους να rebootάρουν,στόρι και ήρωα στα δεδομένα του 13..

 

Σε κάποια σημεία τα κατάφεραν σε άλλα όχι

 

Στα όχι νομίζω ότι πρέπει να έπαιξε "ανώτερη γνώμη"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ελλειψη του S στην καπα, ο λογος ειναι καθαρα τεχνικος: Εκανε πολυ δυσκολη την εξομοιωση του ανεμισματος της cgi καπας ενω πετουσε ο Superman, οποτε το αφαιρεσαν τελειως.

το ιδιο ειχαν κανει και στο Superman Returns για τον ιδιο λογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@killik

οι κάπες ήταν μόδα-εφέ πριν 50 χρόνια ώστε να αποδίδουν στην στατική εικόνα την αίσθηση της αιώρησης

 

Μου έβαλες pic ότι ο S έχει γονατίσει τον μπάτμαν..οκ..

 

Ο ένας έχει δυνάμεις ανεξήγητες

Ο άλλος ανθρώπινες

 

Στην δικιά μας πραγματικότητα πιο εφικτό να υπάρξει ήρωάς σαν τον μπάτμαν,ή έστω στο μέλλον ο iron man,παρά ο S..

 

Αυτό που ήθελα να πω,είναι ότι ανέθεσαν στους καλύτερους να rebootάρουν,στόρι και ήρωα στα δεδομένα του 13..

 

Σε κάποια σημεία τα κατάφεραν σε άλλα όχι

 

Στα όχι νομίζω ότι πρέπει να έπαιξε "ανώτερη γνώμη"...

 

Ναι αλλά χωρίς την κάπα ο σούπερμαν θα ήταν ένα αιωρούμενο αγγούρι.Ενώ τώρα δείχνει μεγαλοπρέπεια και έτσι πρέπει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Την είδα κι εγώ. :)

 

 

Υπέρ:

- Μια διαφορετική ματιά στον μύθο του Superman για τις νέες γενιές.

- Special Effects

- Κρύπτον

- Cool Story Jor-El

- Cool Story Jonathan Kent

- Not a damsel in (mostly) distress Lois

- Αν και συνεχίζει η μούρη του Cavill να μου φέρνει σε άλλους ήρωες, είναι τούμπανο στα αναβολικά και γεμίζει καλά την στολή.

- Cool Kryptonian tech

- Fighting Scenes

 

 

Κατά:

- Μια διαφορετική ματιά στον μύθο του Superman για τις νέες γενιές.

- Heat vision που όπως στα trailers πράγματι φέρνει πολύ σε X-Men Movies Cyclops. Αν και ήταν ωραίο το εφέ με τις φλέβες.

- Ξανθιά (κοκκινόξανθη, whatever) Lois.

- Mαύρος Perry White.

- Metropolis λες και έχει βγει από το Terminator Future στο τέλος, συνέχεια εκρήξεις και πράγματα και ο Supes αλλού εκτός αν η Λόις κινδύνευε. Κρανίου τόπος μετά, αλλά όλα οκ, Superman saved us. :P

- Neck Snap

 

 

Αδιάφορο:

- H μουσική. Είμαι φαν των soundtracks από ταινίες / videogames σε τέτοιο βαθμό που ακούω αυτά αντί για κανονικά τραγούδια.

Στο MoS δεν μου έμεινε κάποιο theme, ίσως όταν το ξαναδώ. Ωραία ήταν γενικά, αλλά τίποτα που να μου έκατσε. 

 

Kαι οκ, αυτό με τις σκηνές μάχης, πράγματι ήταν cool και διαφορετικές από old-school battles (speed/power), αλλά σε σημεία θύμιζαν DBZ.

(να περνάνε μέσα από κτίρια, κλπ, αν και στο DBZ o Goku πάντα έλεγε να πάνε μακριά από κατοικημένες περιοχές και οι κακοί πάντα άκουγαν.)

Δηλαδή να του πιάνει την μούρη και να την συνθλίβει στα σίδερα του ουρανοξύστη is cool, όχι τόσο όμως όταν πέφτει άλλος ένας ουρανοξύστης της Μετρόπολης. :P

Γενικά μου θυμίζει κάτι φάσεις Super Γκούφυ που από ατύχημα διαλύει πράγματα και μετά του φωνάζουν, αλλά εδώ σιγά μωρέ, κάτι μύρια είναι η Μετρόπολις, τι πειράζει αν σκοτωθούν μερικές χιλιάδες; :P

 

Όταν ο Superman στο τέλος έσπασε τον λαιμό του Zod, πετάχτηκε παιδάκι 7-8 (φωνούλα) "Ναι! Καλά του έκανες!", οπότε μια χαρά πάει για αυτή την γενιά.

 

Για μένα, δεν λέω, γλυκόπικρη γεύση. Από την μία είχε φοβερό θέαμα, πολύ ωραία εφέ, γούσταρα Κρύπτον, αλλά... too many changes, this is not the Superman I grew up with.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ !

Ότι πείτε.. ο S πρέπει να έχει κάπα και έτσι πρέπει και έτσι είναι το σωστό..

 

α!

και επίσης πρέπει όταν φοράει τα γυαλιά να παθαίνουν όλοι στραβισμό

 

edit:

Αρε Snyder..τώρα μπορώ να καταλάβω τι επιθέσεις μπορεί να δέχτηκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superman 1978:

No, no. Now, you listen to me. When you first came to us, we thought people would come and take you away because, when they found out, you know, the things you could do... and that worried us a lot. But then a man gets older, and he starts thinking differently and things get very clear.

And one thing I do know, son, and that is you are here for a *reason*. I don't know whose reason, or whatever the reason is... Maybe it's because... uh... I don't know. But I do know one thing. It's *not* to score touchdowns. Huh?

Thanks, Dad.

Man of Steel 2013:

What was I supposed to do? Let them die?

Maybe...

SNAP!


 

 

Πως αλλαζουν οι καιροι. Προς το χειροτερο δυστυχως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...