Προς το περιεχόμενο

Μάρκες τσιγαρων


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O καινούργιος Marlboro καπνός είναι o ποιοτικότερος και καλύτερος καπνός της ελληνικής αγοράς

Το παραδέχεται και o τύπος στο site που έδωσες o οποίος είναι πολύ πολύ πολύ ψαγμενος στο θέμα τσιγάρα...(και 100αδες άλλοι αναγνώστες του)

Συγκεκριμένα λέει " Τον νεο Marlboro,τον θεωρω την καλυτερη κυκλοφορια των τελευταιων 5 ετων μετα το οντως εξαιρετικο George Karelias Excellence και τον δευτερο καλυτερο καπνο που εχω καπνισει μετα το Bali Turkish Shag"

http://cigarettelove...rlboro.html?m=1

Μάλλον θα δοκίμασες τον παλιό Marlboro

 

Εχεις δικιο, αυτον δεν τον εχω δοκιμασει. :unsure:

 

Ωραίος φίλε. Το blog που παράθεσες πολύ καλό :-D

 

Διαβάζοντας το έπεσα πάνω σε αυτόν τον καπνό και είδα πολύ καλές κριτικές

http://2.bp.blogspot...iasandsons1.jpg

Κυκλοφορεί ακόμα να υποθέσω? Έχει δοκιμάσει κανένας σας?

 

Edit : Τωρα που ξαναβλέπω την photo...μήπως δεν είναι καπνός? :X

 

Με ενα search βρηκα οτι ειναι εργοστασιακο και οχι στριφτο τσιγαρο.

Φαινεται να υπαρχει ακομα, αλλα ειναι πιο ακριβα απο τα υπολοιπα.

 

Source.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από Marlboro καπνούς έχω δοκιμάσει μόνο τον κόκκινο και δεν παλευόταν καθόλου, χάλια τελείως.

Ο camel είναι ψιλοεντάξει.

Ο Craven καπνίζεται ευχάριστα όπως είπαν κι άλλοι παραπάνω. Παλιότερα θυμάμαι υπήρχε και σε κίτρινος αν δεν κάνω λάθος και τον προτιμούσαν πολλοί.

Οι Drum δεν μου αρέσουν γιατί και ο μπλε και ο γαλάζιος και ο άσπρος είναι αρκετά ξερός καπνός και με πειράζει στο λαιμό.

Αυτός ο Βανέιλ είναι όντως απάλευτος...

Έκανα για σχεδόν δύο χρόνια Old Holborn κίτρινο αλλά έχω την εντύπωση ότι σιγά-σιγά χαλούσε σαν καπνός. Μετά πήγα σε Golden Virginia κίτρινο για λίγο καιρό αλλά γρήγορα άλλαξα σε Old Holborn άσπρο με τον οποίο έχω μείνει εδώ και ενάμισι χρόνο - ωραίος καπνός, ελαφρύς, δεν σε πειράζει στο λαιμό και μαζί με Rizzla γαλάζια είναι ό,τι πρέπει νομίζω.

Ενδιάμεσα είχα δοκιμάσει και Old Holborn μπλε ή aromatic αλλά δεν μου αρέσουν καθόλου. Για κάτι πιο φθηνό κοίταξε σε LM κόκκινο, αλλά και πάλι είναι χάλια καπνός :P

Επεξ/σία από george_o/c
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησε κανείς αλλαγή στον Craven, πέρα απ' το ότι από 25άρης έγινε 20άρης και ότι άλλαξε η συσκευασία σε σκληρότερη;

 

Αυτός που έπεσε στα χέρια μου χθες, ούτε το έντονο άρωμα έχει (με τον προηγούμενο μύριζαν τα χέρια σου χωρίς καν να έχεις ανοίξει τη συσκευασία, απλά επειδή τον έπιασες), και από γεύση αλλού γι' αλλού.

 

Έτυχε ή άλλαξαν και το χαρμάνι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησε κανείς αλλαγή στον Craven, πέρα απ' το ότι από 25άρης έγινε 20άρης και ότι άλλαξε η συσκευασία σε σκληρότερη;

 

Αυτός που έπεσε στα χέρια μου χθες, ούτε το έντονο άρωμα έχει (με τον προηγούμενο μύριζαν τα χέρια σου χωρίς καν να έχεις ανοίξει τη συσκευασία, απλά επειδή τον έπιασες), και από γεύση αλλού γι' αλλού.

 

Έτυχε ή άλλαξαν και το χαρμάνι;

 

Όπως είχα πει:

*Να ενημερώσω ότι πλέον είναι 20ρης και με πιο σκληρή συσκευασία.

 

Αλλά για τη μυρωδιά, ύστερα από 2 20ρηδες που πήρα μέχρι στιγμής, δε το είχα παρατηρήσει. Μόλις όμως διάβασα το μήνυμα σου, άνοιξα τη συσκευασία. ΠΟΥ ΠΗΓΕ Η ΜΥΡΩΔΙΑ; :cry: Πλέον μυρίζει ελάχιστα! Όσο για τη γεύση, κάτι πρέπει να έχει παιχτεί και εκεί. Θα κάνω ένα τώρα και θα δω αν θα αναθεωρήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το είχα διαβάσει το post σου και χθες έτυχε να αγοράσω τον 20άρη.

 

Η αλήθεια είναι ότι καπνίζω αραιά και που (ο 25άρης με έβγαζε ~3 εβδομάδες). Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν καπνίζω «τυφλά», και αντιλαμβάνομαι την παραμικρή διαφορά.

Ε λοιπόν η γεύση έχει θέμα. Μια χημική αηδία (όχι ότι πριν δεν ήταν χημικός), καμία σχέση με πριν.

 

Ελπίζω να έτυχε στην παρτίδα, αλλιώς ακόμα καλύτερα, θα κόψω κι αυτό το λίγο που έκανα, καθώς όσοι έχω δοκιμάσει δε με κάλυψαν όσο ο 25άρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, αυτη την εποχή βρίσκομαι σε φάση αλλαγής μάρκας, τι μου προτείνετε; Ψάχνω για ένα πλούσιο σε γεύση τσιγάρο και όχι πολύ βαρύ. Μέχρι τώρα έκανα davidoff κλασικό.

 

Υ.Γ.: Ναι, το ξέρω ότι είναι προτιμότερο να το κοψω. Απλά ζητώ την άποψή σας!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Και εγω κανω τα Davidoff Rich blue πολυ ωραιο τσιγαρο και το μονο τσιγαρο που μου πατησε ειναι τα Καρελια χρυση κασετινα Lights.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Drum και Old Holborn μακραν απο τους χειροτερους καπνους της ελληνικης αγορας...τινγκα στα χημικα,τα κοτσανια και το αρωμα...δεν ειναι τσιγαρο αυτο...ναργιλες ειναι! Και η φαση ειναι οτι οι Ελληνες τους προτιμαν κι ολας...αλλα τι περιμενεις εδω πινουμε ουισκι τινγκα στην κοκα κολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά καθότι πάνε μερικοί μήνες από το τελευταίο μου πακέτο, αλλά γιατί να μην υπάρχουν; Σε κεντρικά σημεία να τα ψάχνεις, οι περισσότεροι δεν στοκάρουν πακέτα με τιμή 5,20 εκτός αν έχουν σταθερό πελατη που τα ζητά, είναι και σχετικά νέο σήμα, λογικό δεν είναι; Στην Σητεία ας πούμε έτυχε να τα βρω μόνο σε ένα μαγαζί με τύπο. Ωραίο τσιγαράκι το Excellence, αν και βαρύ για τα γούστα μου, συνήθως τέτοια τσιγάρα τ'απολαμβάνω περισσότερο σε ρακο-ουζομεζεδοκαταστασεις που καθαρίζει / προστατεύεται κάπως ο λαιμός και δεν με τσιμπάνε τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έχετε να πείτε για τον καπνό camel και τον golden Virginia?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

golden virginia δεν μου άρεσε...άσε που δεν βγάζει και καπνό για τσιγάρο...

 

καπνούς δοκίμασε camel, marlboro κοκκινο και lucky strike

τσιγάρα karelia χρυσή κασετίνα, dunhill κόκκινο, davidoff gold

 

πρώτα βάζω τον camel και μετά τον marlboro (αν και τον lucky strike δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα)

τσιγάρα όπως τα βάζω, αν και δεν έχω δοκιμάσει το davidoff gold ακόμα και θα ήθελα να ξαναδοκιμάσω lucky strike γιατί δεν τα θυμάμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...