Προς το περιεχόμενο

Μάρκες τσιγαρων


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ με τον 25ρη εβγαζα καμιά 4-5 μέρες. Με τον 20ρη βγάζω 2. Κάτι άλλαξε σου λέω. :-D

Εγω απορω γιατι συνεχιζουν και τον βγαζουν. Μονο ελλαδα κυκλοφορει πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απορω γιατι συνεχιζουν και τον βγαζουν. Μονο ελλαδα κυκλοφορει πια.

 

Και τι άλλο να κάνεις Ελλάδα; Καλά που υπάρχει και αυτός θα έλεγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/7/2012 στις 12:25 ΜΜ, Neurotic_Fest είπε

Silk Cut μωβ, ίσως και να περιέχει τα ποιοτικότερα καπνά που θα βρείς στην ελληνική αγορά, χωρίς τεχνητά αρώματα και λοιπά πρόσθετα για το τσίμπιμα στον λαιμό. Άμα βαριέσαι το σκέτο Βιρτζίνια θα σου έλεγα να δοιμάσεις και Άσσο μαλακό που έχει και λίγα ανατολικά μέσα, παιζουν και παρτίδες ψιλοσκάρτες πάντως κατά καιρούς, δεν έχει σταθερη ποιότητα.

Αν υπάρχει γνωστός Ισπανια ή Ιταλία που είναι στις ίδιες τιμές οι καπνοί θα σου έλεγα να ρίξεις και μια ματιά στους Bali Turkish/Golden Shag και Pueblo. Προσοχή όμως, όταν διαπιστώσεις τι καπνοί υπάρχουν εκεί έξω μπορεί να μην θες να ξανακουμπίσεις τις κολώνιες που κυκλοφορούν στην Ελλάδα. :P

Που έχει Silk Cut στην Θεσσαλονίκη; Έψαξα σε περίπτερα και ψιλικά αλλά δεν. Επίσης ο καπνός στα στριφτά είναι πιο υγιεινός; Μήπως δεν έχει τόσα πρόσθετα πχ πρόσθετο σοκολάτας για εθισμό και τεχνητά αρώματα; Όλες οι μάρκες έχουν πρόσθετα και παρασιτοκτόνα αλλά μερικοί το παρακάνουν για να προκαλούν και εθισμό ή με τα τεχνητά αρώματα. Επίσης ξέρω ότι το χαρτί του τσιγάρου παράγει χημικά στην καύση, δεν είναι το ίδιο με τα στριφτά; Στα στριφτά αν κάποιος δεν εφαρμόσει καλά το φιλτράκι δεν ρουφάει περισσότερο αφιλτράριστο καπνό;

(Δεν είμαι οπαδός του καρκινοσωλήνα(!), αλλά με μέτρο πιστεύω είναι μικρό το κακό και γιατί να μην το κάνουμε μικρότερο).

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο το forum ρώτησα, αλλά έκανα παράθεση γιατί ξεκίνησα από την συγκεκριμένη του ανάρτηση. Επίσης δεν ξέρω καν αν είναι από Θεσσαλονίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...