Προς το περιεχόμενο

Paypal και συνδεση με τραπεζα πειραιως


koslibpro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

εχω εναν λογαριασμο στην Πειραιως,και εφτιαξα μια καρτα webuy.

Στον λογαριασμο paypal μου,εκανα οτι επρεπε για να την συνδεσω και ειμαι στην φαση τωρα που περιμενω να μου ερθει ο κωδικος επαληθευσης ή κατι τετοιο..

 

αυτο αποτι καταλαβα θα μου εμφανισθει στον πινακα ελεγχου "αναλυτικα στοιχεια" στην καρτα webuy,μεσω του winbank.σωστα?

 

περιμενω απο χθες αυτον τον κωδικο γιαυτο ρωταω..μηπως εχω κανει κατι λαθος ή κοιταζω σε λαθος σημειο..

 

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από όσο θυμάμαι θα το δεις στις κινήσεις, θέλει το paypall τον 4ψήφιο κωδικό για να ενεργοποιήσει την κάρτα, το κακό είναι ότι δεν παίρνεις πίσω το 1,κάτι που χρεώνει γιατί δεν είναι πιστωτική η webpay :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από όσο θυμάμαι θα το δεις στις κινήσεις, θέλει το paypall τον 4ψήφιο κωδικό για να ενεργοποιήσει την κάρτα, το κακό είναι ότι δεν παίρνεις πίσω το 1,κάτι που χρεώνει γιατί δεν είναι πιστωτική η webpay :fear:

εστω και αν δεν δινει πισω το 1....τουλαχιστον μια φορα την ενεργοποιηεις-συνδεεις και οκ.

 

αρα θα το δω στις κινησεις..θυμασαι και σε περιπου ποσο καιρο θα ερθει?γιατι το χρειαζομαι σχετικα αμεσα για καποιες αγορες και δεν μπορω να περιμενω καμια βδομαδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμ εγω σε 3-4 ωρες θα κλεισω 24ωρο,οποτε θα περιμενω..

 

ευχαριστω για τις απαντησεις :)

 

Μερικές φορές παίρνει και 2-3 μέρες, εξαρτάται κι απ' την τράπεζα. Ο κωδικός επαλήθευσης πάντως δεν χρειάζεται για να χρησιμοποιείς το paypal, μπορείς να κάνεις αγορές κανονικά. Όταν έκανα πρώτη φορά λογαριασμό το χρησιμοποιούσα κανονικά για κάνα δίμηνο χωρίς να βάλω τον κωδικό και μετά το 1,5 ευρώ μου το επέστρεψαν κανονικά στο balance.

Αν θυμάμαι καλά στο μόνο που χρησιμεύει είναι στο να βγάζει τα ελάχιστα όρια ανάληψης χρημάτων από το paypal προς την τράπεζα (κάτι που μπορεί να μη σου χρειαστεί κ ποτέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα μαλιστα σας ευχαριστω ρε παιδια!

Και για να την χρησιμοποιησω για αγορες..απλα επιλεγω αυτο που θελω,επιλεγω πληρωμη μεσω paypal ,βαζω τα στοιχεια μου και οκ?ή πρεπει με καποιον τροπο να μεταφερω τα χρηματα απο την καρτα στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα μαλιστα σας ευχαριστω ρε παιδια!

Και για να την χρησιμοποιησω για αγορες..απλα επιλεγω αυτο που θελω,επιλεγω πληρωμη μεσω paypal ,βαζω τα στοιχεια μου και οκ?ή πρεπει με καποιον τροπο να μεταφερω τα χρηματα απο την καρτα στο paypal?

 

Όχι δεν χρειάζεται να κάνεις μεταφορά, τα τραβάει το paypal αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα,

 

εχω εναν λογαριασμο στην Πειραιως,και εφτιαξα μια καρτα webuy.

Στον λογαριασμο paypal μου,εκανα οτι επρεπε για να την συνδεσω και ειμαι στην φαση τωρα που περιμενω να μου ερθει ο κωδικος επαληθευσης ή κατι τετοιο..

 

αυτο αποτι καταλαβα θα μου εμφανισθει στον πινακα ελεγχου "αναλυτικα στοιχεια" στην καρτα webuy,μεσω του winbank.σωστα?

 

περιμενω απο χθες αυτον τον κωδικο γιαυτο ρωταω..μηπως εχω κανει κατι λαθος ή κοιταζω σε λαθος σημειο..

 

ευχαριστω πολυ

 

Mπορεις να παρεις και εξυπηρετηση πελατων WinBank και να σου πουν τον κωδικο!! εγω ετσι εκανα :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μου ηρθε μετα απο 4-5 μερες..τι να πω..ισως φταιει και το σαββατοκυριακο που μεσολαβουσε,οπως ειπε ο φιλος παραπανω..

Τουλαχιστον,for the record,αγορες γινονται κανονικα και χωρις ακομα να την εχεις συνδεσει την καρτα με το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπερα,

 

εχω εναν λογαριασμο στην Πειραιως,και εφτιαξα μια καρτα webuy.

Στον λογαριασμο paypal μου,εκανα οτι επρεπε για να την συνδεσω και ειμαι στην φαση τωρα που περιμενω να μου ερθει ο κωδικος επαληθευσης ή κατι τετοιο..

 

αυτο αποτι καταλαβα θα μου εμφανισθει στον πινακα ελεγχου "αναλυτικα στοιχεια" στην καρτα webuy,μεσω του winbank.σωστα?

 

περιμενω απο χθες αυτον τον κωδικο γιαυτο ρωταω..μηπως εχω κανει κατι λαθος ή κοιταζω σε λαθος σημειο..

 

ευχαριστω πολυ

Kalimera,

Exw k egw akrivws to idio provlima..vasika auto pou den katalava einai pou tha vrw auton ton kwdiko?tha m ton steiloun sto email m i kapou allou?k s poses wres/meres peripou? :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalimera,

Exw k egw akrivws to idio provlima..vasika auto pou den katalava einai pou tha vrw auton ton kwdiko?tha m ton steiloun sto email m i kapou allou?k s poses wres/meres peripou? :/

1ον. Απαγορεύονται τα greeklish. 

 

2ον. Ο κωδικός έρχεται στην αναλυτική κίνηση του λογαριασμού που σου στέλνουν στο σπίτι. Εναλλακτικά μπορείς να το δεις και μέσω web banking αν έχεις πάρει κωδικούς απ την τράπεζα.

 

Edit: Μετά από 2-3 εργάσιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον. Απαγορεύονται τα greeklish. 

 

2ον. Ο κωδικός έρχεται στην αναλυτική κίνηση του λογαριασμού που σου στέλνουν στο σπίτι. Εναλλακτικά μπορείς να το δεις και μέσω web banking αν έχεις πάρει κωδικούς απ την τράπεζα.

 

Edit: Μετά από 2-3 εργάσιμες

Nai!To gnwrizw oti apagoreuontai ta greeklish alla exw thema me to pc.Eyxaristw gia thn plhroforia pantws.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...