Προς το περιεχόμενο

Τελετή έναρξης Ολυμπιακών Αγώνων 2012


geowizard

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου αρεσε αρκετα η τελετη, μερικα σημεια τα βρηκα ακυρα, αλλα ηταν ωραια.

Τωρα οσο για κακογουστια και το κιτσαριο, μαλλον δεν καταλαβαινετε τον αγγλικο τροπο ζωης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι γαμωτο του, μας εφαγε την ψωρουπερηφανεια μας. Αφου σε εμας τους Ελληνες ανηκει αυτη η παρωδια ντοπαρισματος.

 

Αν ετσι οπως μας εξεταζουν εμας τους Ελληνες εξεταζαν και την Αμερικανικη Αποστολη και δεν βρισκαν τιποτα, τοτε οκ ας μας βριζαν οσο θελουν.. αλλα οχι και ετσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πιστευω οτι πρεπει σαν Ελλαδα να πατενταρουμε τους Ολυμπιακους και να μας πληρωνουν εαν θελουν.

 

Τεσπα ας εξηγησουμε λιγο το τι ειδαμε:

 

Το πρωτο τεταρτο βλεπαμε κατι σαν το μικρο σπιτι στο λιβάδι.

Το επομενο τεταρτο βλεπαμε κατι σπασμωδικές κινησεις (δήθεν χωρος) και να βγαζουν τους χλωροταπητες.

Υστερα βλεπουμε κατι καμινάδες να σηκωνονται σα να ειμαστε στα ορυχεία του Σαρουμαν.

Υστερα εχουμε τον κυριο Bond να πεφτει σε ενα κλιπακι με μια σωσία της βασίλισσας.

Μετα ο εθνικος υμνος της Αγγλιας απο κατι παιδια με πυτζάμες (OMG)

Υστερα ερχονται κατι χιλιαδες παιδακια με κρεβατια νοσοκομείου και βλεπουμε να σηκώνονται κατι μαριονέτες με τον Βολντεμορτ και δεν ξερω γω τι αλλο, καθως ακουμε τη rolings Να μας διαβαζει Πητερ Παν. Άρχεται και η μαιρη ποπινς

Μετα ερχεται ενα σπιτι απο το οποιο βγαινει μια τυπισα και κανει το μερος ενα παρτυ οπου περνάει απο μια δεκαετία σε μια αλλη και τελος τη βρίσκει με εναν αλλον τυπο.

Μετα το κλιπακι με τον Bean, την Elisabeth να κοιμαται, ενα συγκροτημα που δεν το ξερει ουτε η μανα του, και η δίωρη παρελαση των αθλητων.

 

Ύστερα ο λογος, ο ολυμπιακος υμνος χωρις στιχους, τον Ελληνικο τον ξεχασανε, και τελος το μονο που άξιζε ηταν ο paul mccartney.

 

Αυτο ειδα εγω. Δε λεω, αυτη ειναι η ιστορια τους (ΧΑΧΑΧΑ εχουν και ιστορια τρομάρα τους) αλλα ο τροπος που την εδειξαν ηταν άτοπος και ακρως βαρετος.

Επεξ/σία από geowizard
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι πρεπει σαν Ελλαδα να πατενταρουμε τους Ολυμπιακους και να μας πληρωνουν εαν θελουν.

 

Τεσπα ας εξηγησουμε λιγο το τι ειδαμε:

 

Το πρωτο τεταρτο βλεπαμε κατι σαν το μικρο σπιτι στο λιβάδι.

Το επομενο τεταρτο βλεπαμε κατι σπασμωδικές κινησεις (δήθεν χωρος) και να βγαζουν τους χλωροταπητες.

Υστερα βλεπουμε κατι καμινάδες να σηκωνονται σα να ειμαστε στα ορυχεία του Σαρουμαν.

Υστερα εχουμε τον κυριο Bond να πεφτει σε ενα κλιπακι με μια σωσία της βασίλισσας.

Μετα ο εθνικος υμνος της Αγγλιας απο κατι παιδια με πυτζάμες (OMG)

Υστερα ερχονται κατι χιλιαδες παιδακια με κρεβατια νοσοκομείου και βλεπουμε να σηκώνονται κατι μαριονέτες με τον Βολντεμορτ και δεν ξερω γω τι αλλο, καθως ακουμε τη rolings Να μας διαβαζει Πητερ Παν. Άρχεται και η μαιρη ποπινς

Μετα ερχεται ενα σπιτι απο το οποιο βγαινει μια τυπισα και κανει το μερος ενα παρτυ οπου περνάει απο μια δεκαετία σε μια αλλη και τελος τη βρίσκει με εναν αλλον τυπο.

Μετα το κλιπακι με τον Bean, την Elisabeth να κοιμαται, ενα συγκροτημα που δεν το ξερει ουτε η μανα του, και η δίωρη παρελαση των αθλητων.

 

Ύστερα ο λογος, ο ολυμπιακος υμνος χωρις στιχους, τον Ελληνικο τον ξεχασανε, και τελος το μονο που άξιζε ηταν ο paul mccartney.

 

Αυτο ειδα εγω. Δε λεω, αυτη ειναι η ιστορια τους (ΧΑΧΑΧΑ εχουν και ιστορια τρομάρα τους) αλλα ο τροπος που την εδειξαν ηταν άτοπος και ακρως βαρετος.

ε ναι, οταν εμεις ειχαμε ολυμπιακους, αυτοι ηταν στα δεντρα ετσι?

Αλλα οταν αυτοι κανανε www και αλλες ανακαλυψεις/εφευρεσεις εμεις στα μπουζουκια.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι πρεπει σαν Ελλαδα να πατενταρουμε τους Ολυμπιακους και να μας πληρωνουν εαν θελουν.

Εγω πιστευω οτι πρεπει σαν Ελλαδα να πατενταρουμε τους Ολυμπιακους και να μας πληρωνουν εαν θελουν.

 

Τεσπα ας εξηγησουμε λιγο το τι ειδαμε:

 

Το πρωτο τεταρτο βλεπαμε κατι σαν το μικρο σπιτι στο λιβάδι.

Το επομενο τεταρτο βλεπαμε κατι σπασμωδικές κινησεις (δήθεν χωρος) και να βγαζουν τους χλωροταπητες.

Υστερα βλεπουμε κατι καμινάδες να σηκωνονται σα να ειμαστε στα ορυχεία του Σαρουμαν.

Υστερα εχουμε τον κυριο Bond να πεφτει σε ενα κλιπακι με μια σωσία της βασίλισσας.

Μετα ο εθνικος υμνος της Αγγλιας απο κατι παιδια με πυτζάμες (OMG)

Υστερα ερχονται κατι χιλιαδες παιδακια με κρεβατια νοσοκομείου και βλεπουμε να σηκώνονται κατι μαριονέτες με τον Βολντεμορτ και δεν ξερω γω τι αλλο, καθως ακουμε τη rolings Να μας διαβαζει Πητερ Παν. Άρχεται και η μαιρη ποπινς

Μετα ερχεται ενα σπιτι απο το οποιο βγαινει μια τυπισα και κανει το μερος ενα παρτυ οπου περνάει απο μια δεκαετία σε μια αλλη και τελος τη βρίσκει με εναν αλλον τυπο.

Μετα το κλιπακι με τον Bean, την Elisabeth να κοιμαται, ενα συγκροτημα που δεν το ξερει ουτε η μανα του, και η δίωρη παρελαση των αθλητων.

 

Ύστερα ο λογος, ο ολυμπιακος υμνος χωρις στιχους, τον Ελληνικο τον ξεχασανε, και τελος το μονο που άξιζε ηταν ο paul mccartney.

 

Αυτο ειδα εγω. Δε λεω, αυτη ειναι η ιστορια τους (ΧΑΧΑΧΑ εχουν και ιστορια τρομάρα τους) αλλα ο τροπος που την εδειξαν ηταν άτοπος και ακρως βαρετος.

 

ξεχασες και του οτι τα καθισματα στο σταδιο ειχαν φωτακια,ωστε ολα μαζι σχηματιζαν τα βασικα χρωματα της αγγλικης σημαιας:

2012%2BOlympic%2BGames%2BOpening%2BCeremony%2BpIgme0txoWQl.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αλλα οταν αυτοι κανανε www και αλλες ανακαλυψεις/εφευρεσεις εμεις στα μπουζουκια.

Το οτι ειχαν 2-3 ανθρωπους που αξιζαν δεν σημαινει οτι σαν λαος και πολιτισμος ειναι μπροστα. Οταν εμεις ειχαμε τον Πυθαγόρα, Θαλη, Αριστοτελη, Θουκυδίδη, Αριστοφανη, Σωκράτη κτλ εκεινοι έτρωγαν ο ενας τον αλλον, οποτε ναι, εκεινοι ηταν στα δεντρα. Ανακαλυψε ενας Αγγλος το www και ξαφνικα εγιναν φιλόσοφοι!

 

αλλα ξεχασα, βιομηχανικη επανασταση = σαρουμαν...

Αρχικα ποιος σου ειπε οτι απο την Αγγλια αρχισε η βιομηχανικη επανάσταση; Και δεύτερων εγω μιλαω για το πως το παρουσίασαν και οχι το τι εγινε.

Επεξ/σία από geowizard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι πρεπει σαν Ελλαδα να πατενταρουμε τους Ολυμπιακους και να μας πληρωνουν εαν θελουν.

 

Οι ολυμπιακοί αγώνες είναι Βρετανικοί όχι Ελληνικοί. Αυτοί πρέπει να τους πατεντάρουν; Δεν άκουσες χτες τον Ζαγκ :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι είναι η καλύτερη έναρξη όλων των εποχών και θα εξηγήσω αμέσως γιατί. Μέσα στα πρώτα 30 λεπτά μας έδιεξαν ακριβώς τί είναι οι μοντέρνοι ολυμπιακοί αγώνες οι οποίοι δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με το πνεύμα των αγώνων της αρχαιότητας.

 

Τι είδαμε λοιπόν στο πρώτο 30λεπτο. Είδαμε την ήσυχη αγροτική κοινωνία του Η.Β. να μετατρέπεται σε ένα απέραντο πάρτυ των καπιταλιστικών μονοπωλίων (που ανακαλύφθηκαν όλως τυχαίως στην ίδια χώρα) εις βάρος του μόχθου των φτωχών εργατών. Είδαμε όλοι τους καπιτάλες να βολτάρουν με υπεροπτικά βλέματα βγάζοντας υπερκέρδη εις βάρος των εργατών με τις βαριοπούλες.

 

Κάτι αντίστοιχο είναι οι ίδοι οι Ο.Α. Χιλιάδες δωρεάν εργαζόμενοι που τους έχει γίνει πλύση εγκεφάλου και καλά με το ιδεώδες του εθελοντισμού, οι οποίοι γίνονται θύματα εκμετάλλευσης των συμφερόντων πολυεθνικών εταιρειών οι οποίες πάλι θα βγάλουν δισεκατομμύρια απο την υπεραξία της τσάμπα εργασίας. Το ίδιο και οι αθλητές. 11.500 χιλιάδες σκίζονται επι χρόνια, πολλές φορές υπο άθλιες συνθήκες προκειμένου να συμμετάσχουν σε αυτούς τους αγώνες, πολλές φορές χωρίς καμία αμοιβή. Άλλωστε αυτό δεν προτάσεει το Ολυμπιακό Ιδεώδες; Το θέαμα που προσφέρουν αυτοί οι αθλητές οι πολυεθνικές το εκμεταλλεύονται και το πασάρουν ως τηλεοπτικό προϊόν βγάζοντας επίσης αμύθητα δις.

 

Για μένα αυτό ήταν το πραγματικό νόημα της τελετής έναρξης.

 

Τώρα κατα τ'άλλα ο J Bond και ο Mr Bean είχαν γέλιο. Η αφή της φλόγας καλή ιδέα ήταν, όπως και ο βωμός. Αυτά ήταν τα θετικά. Τώρα τα αρνητικά. Καλά η μεγαλύτερη μουσική βιομηχανία στον κόσμο...τους Arctic Monkeys ήταν το καλύτερο που είχαν να παρουσιάσουν; Χάθηκαν ξέρω γω οι AC/DC?

 

Τώρα το NHS τους όντως είναι κάτι το φοβερό...αλλά όχι για τους ολυμπιακούς αγώνες. Όσο για τη λογοτεχνία...ξεχάσανε ολόκληρο J.R.R. Tolkien....ούτε ένα χόμπιτ; ούτε ένα Troll; O Γκάνταλφ που ήταν;

 

Αυτά, εντάξει τίποτα σπουδαίο σαν θέαμα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...