Προς το περιεχόμενο

windows 7 και προβλημα ασυρματης συνδεσης στο ιντερνετ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω.Το προβλημα που μου προεκυψε ειναι το εξης:περασα χθες στο λαπτοπ της γυναικας μου τα windows 7 home premium sp1 και ειναι αδυνατο να συνδεθω με ιντερνετ.Βλεπει το ασυρματο δικτυο (cyta) και ενω λεει οτι εγινε συνδεση κατω δεξια στο εικονιδιο βγαζει ενα θαυμαστικο και δεν ανοιγει καμμια σελιδα .Οσο ειχα τα xp δεν υπηρχε κανενα προβλημα.Επισης στο νετμπουκ της κορης μου με xp δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Toσο το λαπτοπ οσο και ο σταθερος(χp) συνδεεται κανονικα μεσω ethernet .Εχει κανεις καμμια ιδεα για το τι συμβαινει;Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και σε σενα με υγεια :-) νομιζω πως ναι,το λαπτοπ ειναι acer ,βρηκα,κατεβασα και εγκατεστησα drivers για τον προσαρμογεα δικτυου broadcom που αντιστοιχουν στο μοντελο και το λειτουργικο.Ελπιζα και εγω να αλλαξει κατι οταν το εκανα,αλλα τιποτα.Η κατασταση παραμενει "συνδεση ασυρματου δικτυου ενεργη-χωρις προσβαση στο ιντερνετ".Και καποιο διαγνωστικο των windows που ετρεξα δεν εντοπιζει καποιο προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι απο την επισημη σελιδα της acer,μπαινω κανονικοτατα σε οτι εχει λειτουργικο windows xp (aσυρματα και ενσυρματα).Και αποδοση αυτοματης διευθυνσης εκανα και το διαγνωστικο ετρεξα ...η κατασταση παραμενει ιδια :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περασες κ chipset κ ολα τα περιπλεκομενα απο Driver?

 

Σε βαζει τουλαχιστον τοπικα?

 

Κ μια χαζη ερωτηση αν κ μερικες φορες δεν ειναι μην εχεις πατησει λαθος password γαιτι μερικοί την πατανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι,οτι δινει η acer απο drivers για το συγκεκιμενο μοντελο τα περασα.Password θα εννοεις μαλλον το κλειδι δικτυου,σωστο ειναι και αυτο,και το firewall των windows απενεργοποιησα δοκιμαστικα...τα ιδια,τι να πω :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια η λυση βρεθηκε και μπορειται να τη δειτε σε αυτη την διευθυνση.Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

http://www.divshare....ad/19366579-797

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

η λυση ηταν να βαλεις Ip στο αυτοματο?γιατι εγω αυτο βλεπω στην εικονα.οι Ip επρεπε απο πριν να ειναι στο αυτοματο.εκτος αν αλλαξες τον τυπο του κλειδωματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι μονο,νομιζω οτι μεγαλυτερο ρολο επαιξε το σβησιμο ρουτερ και wi-fi.Oι ip ηταν ηδη στο αυτοματο και εγω αυτο που εκανα ηταν να τους ξετσεκαρω καινα τους τσεκαρω ξανα.Δεν ξερω αν αυτο εκανε τη διαφορα παντως απο κει και περα ολα δουλευουν ρολοϊ.Ενταξει, ρολοϊ της cyta με ολα τα γνωστα προβληματα αλλα τελος παντων :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να κανεις Reboot το ρουτερ πρεπει να ειναι απο τις πρωτες σου κινησεις .η να το κανεις και Hard reset.βεβαια πριν απο αυτο ειναι παντα τα ευκολα.αλλαγη κανα κλειδωμα κανα καναλι.κανα πιο νεο driver προληπτικα κτλ.τελος καλα ολα καλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...