Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μέλος vw, έχεις διαβάσει κανένα από τα παραπάνω post γιατί είναι γεμάτα ερωτήσεις που θα μπορούσες να απαντήσεις.

ομολογω πως δεν τα διαβασα και τωρα που εστειλες και λινκ ακομα δεν προλαβα να τα διαβασω ολα. Σε τι να απαντησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια .. χαλαρα το παιδι.. 40 σελιδες.. αν ρωτανε 2-3 ατομα καθε φωρα ειναι οκ.. αλλα οχι 100 με εναν...

Εμενα με ενδιαφερουν 2 πραγματα

 

1)

Ποτε παιρνω περισσότερα χρήματα απο την εταιρια..

Οταν πουλαω η παω με καποιον καποιο ταξιδι η οταν βαλω (και πληρωσει συνδρομη) καποιον φιλο μου?

 

2)Γιατι δεν μπορω να δω τι προσφορές υπάρχουν .. να μπορω ρε παιδι μου να βλεπω πχ 1 εξαμηνο και να μπορω να αποφασισω αν θα μπω η οχι (μιας και απο οτι καταλαβα για διακοπες προκειτε)

 

Ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα ξερεις αλλο τροπο για να με κανεις να κερδισω μια bmw και να βγαλω μερικα χιλιαρικα?

Μπορεις να κανεις οτι εκαναν κι οι γονεις μας τοσα χρονια και μας μεγαλωσαν, να δουλεψεις! Μονο ετσι βγαζεις φραγκα. Στο ερωτημα σου παντως αν ξερω αλλο τροπο, γινε πολιτικος!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ερωτησεις απο εμένα.

 

1.Τι προιόν πουλάτε;

2.Γιατί είναι ανταγωνιστικό σε σχέση με τα υπόλοιπα της αγοράς;

3.Για ποιο λόγο θα με πληρώνουν για να κάνω αυτό που αγαπάω, δηλαδή να ταξιδεύω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

1 οικονομικα πακετα ταξιδιων, εκπτωσεις σε μαγαζια, 24ωρη εξυπηρετιση πελατων οπου κι αν βρισκονται

2 αν καταλαβα καλα αυτο που με ρωτησες σου εγγυομαστε οτι ειμαστε η πιο φθηνη στον τομεα των πακετων των ταξιδιων.

3 για να διαφημιζεις και να φερνεις νεα μελη στην εταιρια μας

 

Μιάς και είσαι ακόμη εδώ, θα μπορούσες να μας κάνεις μία αντιγραφή το κείμενο που υπέγραψες όταν μπήκες?

δεν μιλαω παπατζιδικα, θα σου πω την αληθεια γιατι δεν μπηκα στο forum για να χασω την ωρα μου. Αυτο που εστειλες πρωτη φορα το βλεπω και τετοιο χαρτι εγω δεν επιασα στα χερια μου, η εγγραφη μου εγινε ηλεκτρονικα και το μονο που ειδα σαν "ορους" ηταν http://dc307.4shared.com/doc/t3r4etdJ/preview.html ηλεκτρονικα κι αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν θα πιστεψεις εμενα ρωτα και καποιον λογιστη. Το δικτυακο μαρκετινγ ειναι νομιμο αρα απο την νομοθεσια εχει και καποια παραθυρακια για να δικαιολογισεις απο "χαρτζιλικια" μεχρι na to τερματισεις

 

χαχαχαχα ξερεις αλλο τροπο για να με κανεις να κερδισω μια bmw και να βγαλω μερικα χιλιαρικα?

Ξέρω εγώ πολλούς τρόπους. 

Εμπόριο ναρκωτικών - σωματεμπορίας κλπ.

Οι απατεώνες, κερδίζουν εύκολα χρήματα. Τα χρήματα που μπαίνουν στη τσέπη σου φίλε, προέρχονται από τα θύματα που ψαρεύεις - τον πατέρα σου, τη μάνα σου, τον αδερφό σου, τον ξάδερφο σου, το φίλο σου, το γνωστό σου, πουλώντας αέρα κοπανιστό.

Ο σοφός λαός μας λέει : "Οι κλέφτες και οι ψεύτες - θα συμπλήρωνα και οι απατεώνες - τον πρώτο χρόνο χαίρονται!"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια .. χαλαρα το παιδι.. 40 σελιδες.. αν ρωτανε 2-3 ατομα καθε φωρα ειναι οκ.. αλλα οχι 100 με εναν...

Εμενα με ενδιαφερουν 2 πραγματα

 

1)

Ποτε παιρνω περισσότερα χρήματα απο την εταιρια..

Οταν πουλαω η παω με καποιον καποιο ταξιδι η οταν βαλω (και πληρωσει συνδρομη) καποιον φιλο μου?

 

2)Γιατι δεν μπορω να δω τι προσφορές υπάρχουν .. να μπορω ρε παιδι μου να βλεπω πχ 1 εξαμηνο και να μπορω να αποφασισω αν θα μπω η οχι (μιας και απο οτι καταλαβα για διακοπες προκειτε)

 

Ευχαριστω

 

Ρε παιδια .. χαλαρα το παιδι.. 40 σελιδες.. αν ρωτανε 2-3 ατομα καθε φωρα ειναι οκ.. αλλα οχι 100 με εναν...

Εμενα με ενδιαφερουν 2 πραγματα

 

1)

Ποτε παιρνω περισσότερα χρήματα απο την εταιρια..

Οταν πουλαω η παω με καποιον καποιο ταξιδι η οταν βαλω (και πληρωσει συνδρομη) καποιον φιλο μου?

 

2)Γιατι δεν μπορω να δω τι προσφορές υπάρχουν .. να μπορω ρε παιδι μου να βλεπω πχ 1 εξαμηνο και να μπορω να αποφασισω αν θα μπω η οχι (μιας και απο οτι καταλαβα για διακοπες προκειτε)

 

Ευχαριστω

1. αν δεν κανω λαθος το πιο αμεσο ειναι 6 προσωπικες συστασεις σε 1μηνα και εχεις κερδισει 450 ευρω περιπου. απο αυτο εχεις αμεσα χρηματα. Απο τα υπολοιπα που λες εχεις ταξιδιοτικα χρηματα = λεφτα για κλεισεις ταξιδια

2.http://travelingfort.rovia.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 οικονομικα πακετα ταξιδιων, εκπτωσεις σε μαγαζια, 24ωρη εξυπηρετιση πελατων οπου κι αν βρισκονται

2 αν καταλαβα καλα αυτο που με ρωτησες σου εγγυομαστε οτι ειμαστε η πιο φθηνη στον τομεα των πακετων των ταξιδιων.

3 για να διαφημιζεις και να φερνεις νεα μελη στην εταιρια μας

Οκ που μπορώ να ενημερωθώ για τα οικονομικά πακέτα διακοπών; Μου αρέσει να ταξιδεύω αλλά λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν έχω χρόνο να διαφημίζω ούτε να στρατολογήσω κόσμο. Συνεχίζουν να απευθύνονται σ έμενα τα πακέτα διακοπών;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. αν δεν κανω λαθος το πιο αμεσο ειναι 6 προσωπικες συστασεις σε 1μηνα και εχεις κερδισει 450 ευρω περιπου. απο αυτο εχεις αμεσα χρηματα. Απο τα υπολοιπα που λες εχεις ταξιδιοτικα χρηματα = λεφτα για κλεισεις ταξιδια

2.http://travelingfort.rovia.com/

Οι 6 συστάσεις πόσα χρήματα φέρνουν; 6 * το πάγιο + τις συνδρομές = πολύ περισσότερα από τα 450 ευρώ! Ξυπνήστε ρε - θύματα είσαστε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα ξερεις αλλο τροπο για να με κανεις να κερδισω μια bmw και να βγαλω μερικα χιλιαρικα?

Βλέπεις που λες ψέμματα; Επείδή τα ξέρω καλά για το πως δουλεύει το σύστημα (και ελπίζω να το ξέρεις και εσύ) μήπως να μας πεις την αλήθεια και όχι ότι σου λένε στις παρουσιάσεις για να ψαρέψεις μέλη;

 

Άλλο ψέμα. Το 'να βγάλω μερικά χιλιάρικα' ακούγεται πολύ ωραίο (μάλλον έτσι σας είπαν να το λέτε) αλλά δεν ισχύει ούτε για αστείο. Για να βγάλεις λεφτά στη WV φίλε πρέπει να τρέξεις....... ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ από το πρωί μέχρι στο βράδυ κυριολεκτικα (με 8ωρο δεν τη βγάζεις) και αν βάλεις κάτι. 

 

Μπορείς να λες τα μαρκετινίστικά σου κανένα πρόβλημα. Εγώ θα τα διαβάζω και θα σου κάνω μια σούμα στο τέλος και ελπιζω εσύ τουλάχιστον να απαντήσεις γιατί μέχρι τώρα όσοι ήρθαν δεν απαντάνε σε τίποτα, απλά λένε το ποιηματάκι και τέρμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αλλά λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν έχω χρόνο να διαφημίζω ούτε να στρατολογήσω κόσμο. Συνεχίζουν να απευθύνονται σ έμενα τα πακέτα διακοπών;

Μιας που εισαι πολυασχολος και συναντας τοσο κοσμο απο συναδεφλους μεχρι πελατες σκεψου παραλληλα να τους μιλουσες για μια νεα ιδεα που μπορει να τους αποφερει παθητικο εισοδημα(και γαμω τις ορολογιες), τοτε μια χαρα μπορει να στρατολογεις και να κανεις recruit τα θυματ. την ομαδα σου. Αρα ετσι οντας ενεργο μελος της εταιριας μπορεις να απολαμβανεις τα σουπερ ταξιδια σε τιμες χωμα.(π.χ. 3ημερο στην Μακρονησο σε υπερπολιτελες δωματιο μόλις 99$ ατομο/μερα διχως φαγητο διχως μεταφορικα. Γινε και συ μελος στην ομαδα τωρα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω εγώ πολλούς τρόπους. 

Εμπόριο ναρκωτικών - σωματεμπορίας κλπ.

Οι απατεώνες, κερδίζουν εύκολα χρήματα. Τα χρήματα που μπαίνουν στη τσέπη σου φίλε, προέρχονται από τα θύματα που ψαρεύεις - τον πατέρα σου, τη μάνα σου, τον αδερφό σου, τον ξάδερφο σου, το φίλο σου, το γνωστό σου, πουλώντας αέρα κοπανιστό.

Ο σοφός λαός μας λέει : "Οι κλέφτες και οι ψεύτες - θα συμπλήρωνα και οι απατεώνες - τον πρώτο χρόνο χαίρονται!"

οπως σου ειπα το δικτυακο μαρκετινγκ δεν ειναι για ολους. δεν σου ειπε κανενας "μπες" και θα γινεις πλουσιος. Δεν πιστευω να σου ειπε κανενας "μπες" και εκει που θα καθεσαι στον καναπε σου θα πεφτουν ευρω. Αμα βαλω εγω 1 τωρα μεσα θα παρω 15 ευρω. Πιστευεις οτι υπαρχουν πολλοι που σκεφτονται οτι θελουν να παρουν 15 ευρω απο την εγγραφη καποιου με αποτελεσμα να χασει ο φιλος τους 300 ευρω?  εγω δεν γνωρισα ακομα τετοιο ανθρωπο.  Δεν σου ειπα οτι ειναι ευκολο, θελει και κοπο-δουλεια... οποιος δεν μπορει να το κανει να μεινει εκτος... Αμα η εγγραφη στην WV ηταν 20 ευρω πιστευετε οτι θα υπηρχε ατομο που εβγαινε χαμενο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεχθήκατε να μπορούν να σας απολύσουν μετά από ένα χρόνο και να παραχωρήσουν το δίκτυό σας (άν φιάξετε) σε άλλους?

Δεχθήκατε να μήν έχετε δικαίωμα να ζητήσετε την προμήθειά σας (άν έχετε) σε περίπτωση που δέν σας τη δώσουν και ας μήν έχουν τερματίσει την συνεργασία μαζί σας? Θα το ξαναγράψω γιατί δέν μπορώ να το χωνέψω...Δηλαδή εσείς να δουλεύετε αυτοί να μήν σας πληρώνουν αυτά που έχετε συμφωνήσει και να μήν έχετε δικαίωμα να διεκδικήσετε τα χρήματά σας?

 

Θα με βοηθήσετε άν το επιβεβαιώσετε γιατί πιστεύω πως άν το δείξω στον γιό μου ίσως να ξελαμπικάρει λίγο.... τί άλλο να πώ... ντρέπομαι.

Κάποια συμπεράσματα μπορούν να βγουν από τη σύμβαση που δίνεις το link και τη χρησιμοποιούν στην Αμερική. Βέβαια, δεν μπορούμε να γνωρίζουμε αν ισχύουν ακριβώς τα ίδια και στην Ελλάδα. Το πρώτο ερώτημα είναι, ποια συμβατική μορφή έχει (αν έχει) η σχέση του αντιπροσώπου και της WorldVentures. Πάντως δεν μπορεί να γίνει λόγος για "απόλυση", από τη στιγμή που δεν είναι σύμβαση εργασίας. Δυστυχώς, για τον ίδιο λόγο, αυτό δεν μας επιτρέπει να μιλάμε για λεφτά που "δουλέψαμε" και τα διεκδικούμε...Έχουν καλά καλυμμένα τα νώτα τους οι κύριοι!

Από την άλλη, το άρθρο 7 του συμφωνητικού μιλάει για την περίπτωση που αποφασίσεις να καταγγείλεις τη σύμβαση που έχεις σαν αντιπροσωπος με την WV...Ενώ το άρθρο 16 κάνει λόγο για την αποποίηση ευθύνης...Γενικά αυτές οι ρήτρες που έχει μέσα δεν είναι πρωτοφανείς, συναντώνται συχνά. ΑΛΛΑ, αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν είναι και καταχρηστικές! Και μάλιστα εξώφθαλμα καταχρηστικές , αν λάβουμε υπόψη όλο το πλαίσιο της σύμβασης...Θέλει σημαντική έρευνα το θέμα. Μόνο μια "συλλογική" αγωγή από την πλευρά των εξαπατημένων θα είχε κάποιο νόημα. Πολύ φοβάμαι ότι για 300 ευρώ (μακάρι να είναι τόσα μόνο) λίγοι θα αποφασίσουν να κινηθούν νομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ που μπορώ να ενημερωθώ για τα οικονομικά πακέτα διακοπών; Μου αρέσει να ταξιδεύω αλλά λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν έχω χρόνο να διαφημίζω ούτε να στρατολογήσω κόσμο. Συνεχίζουν να απευθύνονται σ έμενα τα πακέτα διακοπών;

http://travelingfort.rovia.com/

 

Οι 6 συστάσεις πόσα χρήματα φέρνουν; 6 * το πάγιο + τις συνδρομές = πολύ περισσότερα από τα 450 ευρώ! Ξυπνήστε ρε - θύματα είσαστ

δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις παντως η συνδρομη οταν εχεις 4 παυει να μετραει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει ορεξη για τρελο γελιο και διαβασμα :lol: . Περιεχει ολες τις "παροχες" της εταιριας προς τα υποψηφια θυματ....εεεε...κοροιδ....εεεε....μελη της. (φτου σκωληκομυρμηγκοτρυπα!) :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...