Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασε μερικά μηνύματα παραπάνω και θα δεις πως διαγράφεται κάποιος. Κάντο γρήγορα, μην το καθυστερείς!

Διαβασα πολλά μηνύματα παραπα΄νω κ δεν βρήκα κάτι...αν καποιος έχει την καλωσύνη κ ξέρει σε ποιο αναφέρεσαι...

σε ποιο εμαιλ στελνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αμα εσυ εχεις 6 προσωπικα ατομα (450 ευρω) και αυτοι εχουν απο 6 προσωπικα δικα τους ατομα (6 Χ 150 = 900 ευρω για σενα) και γενικα για καθε νεα 6αδα που γινεται απο κει και περα τους 2 πρωτους μηνες θα παιρνεις 150 ευρω και μετα θα παιρνεις 75.

Και πάλι συνεχίζουν να μην βγαίνουν τα νούμερα...Δεν χρειάζεται λοιπόν να γράψεις 13.338 θύματα, αλλά χρειάζονται τα μισά; Τα μισά των μισών; Εγώ σου λέω μονάχα το ένα δέκατο απο αυτά. Το οποίο είναι κάτι περισσότερο απο 1.000 άτομα! Και αυτό ΥΠΕΡΒΟΛΗ είναι.

Το μόνο που καταφέρνει κανείς με τις εγγραφές, είναι να κάνει μια ΑΡΠΑΧΤΗ στον κοινωνικό του κύκλο, αποκομίζοντας ψίχουλα!

Δεν θεωρείς λίγο παράλογο το να τσεπώνεις λεφτά ουσιαστικά όχι με βάση ποσα άτομα πάνε ταξίδι (commision δηλαδή από τα ταξίδια) αλλα να παίρνεις χρήματα ανάλογα ποσα άτομα γράφονται από κάτω σου? Θέλω να πω ότι κανεις δεν σε πληρώνει με την λογική που κυκλοφορεί στην τουριστική αγορά (tour operator είμαι και γνωρίζω) με το ποσοστό δηλαδή του 8-15% ανά ΤΑΞΙΔΙ που θα πάει κάποιος αλλα με τα άτομα που θα γραφτούν. Λογικό είναι με τέτοια πολιτική η εταιρία να σε πιέζει και να σκέφτεσαι εσύ ότι για να βγάλω κέρδος δεν πρέπει να πουλήσω ταξίδια αλλα Syndromes!

Μα και να θέλουν να πουλήσουν/προωθήσουν τα ταξίδια ΔΕΝ μπορούν. Ποιος νοήμων άνθρωπός που κανονίζει διακοπές, για παράδειγμα μήνα Ιανουάριο, για να πάει λίγες ημέρες αργότερα, θα πάει σε κάποιο νησί; Και όχι σε όποιο να 'ναι νησί...αλλά σε αυτό της Μυκόνου! Το καταχείμωνο! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ε λογικό είναι σε τέτοιους προορισμούς να μην μπορεί να βρει κανείς καλύτερες προσφορές. Όλες of season, εκτός τόπου και χρόνου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα πολλά μηνύματα παραπα΄νω κ δεν βρήκα κάτι...αν καποιος έχει την καλωσύνη κ ξέρει σε ποιο αναφέρεσαι...

σε ποιο εμαιλ στελνω ?

Φίλε, πριν 2-3 μέρες έγραφε κάποιος που στέλνεις mail. Κοίταξε το λίγο. Είχε γίνει και σκηνικό, γιατί τα αγγλικά που έγραφε στο mail είχαν κάποια λαθάκια!

 

καλήμερα αδερφέ μπορώ να σε βοηθήσω γιατί διαγράφηκα πρόσφατα (και γω την πάτησα από φιλικό πρόσωπο) .Nαι ισχύει αυτό που λες για τα χρήματα αλλά δεν θα πρέπει να έχουν περάσει 14 μέρες και μην ξεχασεις να το αναφερεις στο e-mail που θα τους στειλεις.  Λοιπών θα στείλεις το ακόλουθο e-mail στο    [email protected] 

αναφεροντας τα εξης:

 

 

Dear Sir/Madam,

I would like to cancel my subscription  due to personal reasons. Also i want foul refound becauze i am in this less than 14 days

Name: το ονομα που εχεις στο back office

Worldventures ID: και το ID που εχεις .

Πως να ξεγραφτεις φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγηπητέ φίλε Melos WV,(άλλο όνομα δεν μπορούσες να βάλεις????) εγώ έχω να σου κάνω την εξής ερώτηση. Από τότε που μπήκες στην εταιρία,πόσοι από τους συγγενείς και τους φίλους που έπρηξες να μπουν κι αυτοί σου μιλάνε τώρα?? Θέλω να πω ήταν όπως και πριν απέναντί σου ή σε βλέπουν τώρα και αλλάζουν πεζοδρόμιο?? Θέλω να μου απαντήσεις ειλικρινά. Όσον αφορά τα λεφτά,φυσικά και συμφωνώ με τους αποπάνω ότι πολύ απλά σε εκμεταλλεύονται και συ με την σειρά σου εκμεταλλεύεσαι τους επόμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ετσι οπως ακριβως τα λες... δεν ειναι ολοι τοσο ηλιθιοι οπως νομιζεις... και επειδη εισαι εξω απο αυτο δεν μπορεις να το καταλαβεις αυτο που σου λεω... υπαρχει περιπτωση να δωσεις εσυ 300 ευρω για κατι τετοιο και μετα να πας στον φιλο σου και να του αραδιασεις ψεματα για να δωσει κι αυτος λεφτα για να κερδισεις εσυ αμεσα 15ευρο??? κανενας δεν θα το κανε αυτο.... και αν το εκανε καποιος παει να πει οτι δεν εχει φιλους....

 

χμμμ

με IQ πάνω από 30 μπορεί εύκολα να καταλάβει κάποιος τι παίζει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια για να πάρεις πίσω τα 280€ πρέπει να γράψεις 6 συνδρομητές(κορόϊδα) για να τα πάρεις πίσω.

Δηλ. φέρνεις στην εταιρία κέρδος 280€x6=1680 και σου επιστρεφει τα 280€ σου.

Δηλ. η εταιρία έχει καθαρό κέρδος 1680€ από σένα + τα 40€ των συνδρομών κάθε μήνα από τον καθένα.

Δηλ. σε ενα χρόνο μπορεί να βγάλει 1680€+2880(6x40x12)=4560€

Αυτά για αυτούς που φέρουν 6 άτομα.

Βάλτε και αυτους που δεν φερουν ή φερουν 2-3 ότι λεφτά δώσαν τα χάσανε.

Ας με διορθωσει κάποιος αν τα υπολόγισα λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα πολλά μηνύματα παραπα΄νω κ δεν βρήκα κάτι...αν καποιος έχει την καλωσύνη κ ξέρει σε ποιο αναφέρεσαι...

σε ποιο εμαιλ στελνω ?

Sorry φίλε μου αργήσαμε να σε ενημερώσουμε. 

 

Λοιπόν στέλνεις ένα email στο [email protected] με θέμα: 

CANCELLATION OF MEMBERSHIP TO WORLDVENTURES

 

 

Dear Sir/Madam,

I would like to cancel my subscription due to personal reasons. I would also like a full refund of my subscription fees as I am registered less than 14 days. 

 

Name: 

Rep ID# (worldventuresID):  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry φίλε μου αργήσαμε να σε ενημερώσουμε. 

 

Λοιπόν στέλνεις ένα email στο [email protected] με θέμα: 

CANCELLATION OF MEMBERSHIP TO WORLDVENTURES

 

 

Dear Sir/Madam,

I would like to cancel my subscription due to personal reasons. I would also like a full refund of my subscription fees as I am registered less than 14 days. 

 

Name: 

Rep ID# (worldventuresID):  

 

Μη ζητάς συγγνώμη φίλε, τον ενημέρωσα ήδη σε πιο πάνω μήνυμα. Δεν το αφήσαμε έτσι το παλικάρι. Τουλάχιστον να πάρει πίσω τα χρήματα του και να μη γίνει απατεώνας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τόσα και τόσα σχόλια και μια ανούσια αντιπαράθεση με το MelosWV και αναρωτιέμαι: έχει κανένα νόημα όλο αυτό; Σε μια χώρα με τόσες οικονομικές και συνεπώς ηθικές, κοινωνικές και πολιτικές αναταραχές είναι αναμενόμενο να ακμάσουν ενέργειες τέτοιου τύπου. Και πού είσαι ακόμα.....! 

Συνειδητοποιώ ότι όσοι αποπειράθηκαν να αναπτύξουν διάλογο εδώ δεν μας έδωσαν καμιά ξεκάθαρη απάντηση φίλοι μου. Ούτε για τη σχέση των κερδών του με την εφορία, ούτε για τα προϊόντα τους, ούτε για τους όρους συμμετοχής και συνεργασίας (ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν σε τι συνδράμουν). Το μόνο που ξέρουν καλά είναι πώς λειτουργεί η πυραμίδα τους ή ό,τι άλλο, όπως θέλουν ας το πουν και αυτό μας αναλύουν εδώ και μέρες. Μόνο ψέμματα ψέμματα ψέμματα. Ακόμη και την ασημί BMW ρε κακομοίρη, leasing 15 ημερών την παίρνεις για να κάνεις τη φιγούρα σου!!! Αλήθεια ξέρει κανείς πώς βγαίνουν 300 τίμια και καθαρά ευρώ; 

Ήμουν μέλος για 4 μέρες και έψαχνα να βρω πώς μπορώ να πάω ένα ταξίδι. Ειλικρινά, αυτά τα 280€ μου λείπουν ακόμα! Με το που γράφτηκα, με κατέκλυσαν με email εκπαιδευτικά, video για να μάθω πώς θα λανσάρω το προϊόν (είναι όλα στο inbox μου και στη διάθεσή σας), registration emails για τη wv & dream trips αλλά μόνο για να δω τις προσφορές και να τις δείχνω στους υποψήφιους. Και τηλέφωνα, αμέτρητα τηλέφωνα για να μαζέψω τόσα άτομα σε τόσο καιρό κτλ. Ευτυχώς που ξεγράφτηκα εγκαίρως και δεν ζημιώθηκα όσο αυτοί που είναι μέσα. Διότι μόνο ζημιά είναι. Όπως έχω ξαναπεί, όλοι με όσους μίλησα έχουν παρατήσει δουλειές, σπουδές, οικογένειες για να κυνηγάνε πελάτες. Δεν έχω πρόβλημα μ'αυτό, ούτε και εσείς φαντάζομαι. Μόνο για την συγγενή μου λυπάμαι (που με έγραψε) που παράτησε έτοιμη στρωμένη δική της δουλειά με έτοιμη πελατεία για να γυρνάει από σεμινάριο σε συνέδριο (όλα αυτά τα πληρώνει) και να "ακολουθεί το όνειρό της γιατί κάποιος της έδωσε την ευκαιρία". Αυτή την καραμέλα πιπιλίζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ. 

Είδατε ποτέ κανέναν επιχειρηματία, εφοπλιστή ή όποιον άλλο μεγιστάνα να πλούτισε μ'αυτόν τον τρόπο; Σας απαντώ εγώ ... κανείς! Όλοι με μόχθο και ιδρώτα, από τους πιο πλούσιους μέχρι τους πολύ φτωχούς. Η διαφορά των πρώτων από τους δεύτερους είναι μερικές συγκυρίες και λίγη τύχη και μόρφωση παραπάνω. Τίποτε άλλο! 

Λυπάμαι ειλικρινά τους γονείς αυτών των παιδιών που ίδρωσαν για να τα μεγαλώσουν και τώρα αυτά τα παιδιά χάνουν τα καλύτερα και πιο δημιουργικά τους χρόνια σε παπατζηλίκια. Είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα κλαίνε! 

Όσο για τη νομική πλευρά της δουλειάς αυτής, όλοι συνειδητοποιήσαμε ότι δυστυχώς δεν ευσταθεί καμία νομιμότητα, έχουν όμως καλύψει τα νώτα τους. Δεν έχει νόημα να ρωτάμε περισσότερα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Melos WV

 

Θα σου κάνω την ίδια ερώτηση που κάνω σε όλους τους συναδέλφους σου, αλλά απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα από κανέναν. Επειδή βλέπω ότι απαντάς στους περισσότερους, ελπίζω αυτήν την φορά να είμαι πιο τυχερός.

 

Είσαι μέλος σε μία εταιρία, της οποίας το προς πώληση προϊόν είναι τα φθηνά ταξίδια. Σωστά; Σωστα! Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πόσα προϊόντα έχεις πουλήσεις μέχρι σήμερα;

Κοιτα πολυ παρομοιαζουν το δικτυακο μαρκετινγκ με μαγαζι... Επειδη ξερω πολλες εταιριες δικτυακου μαρκετινγκ η wv ειναι μια απο αυτες που για να βγαλεις χρηματα πρεπει να κανεις την λεγομενη "δικτυωση"... σε αλλες βγαζεις αγοραζοντας προμηθειες και ξερδιζεις οσο αγοραζουν οι συστασεις σου και γενικα η αλυσιδα δου... αυτα ειναι κερδη απο "προμηθειες"... το δικτυακο μαρκετινγκ μπορει να μην φαινεται καλη επιλογη για να βγαλεις χρηματα αλλα λειτουργει 100% και πολυ βγαζουν.... οταν πουλησω ταξιδι που λες το 50% των χρηματων του πακετου που θα πουλησω θα το εχω για να τα χρησιμοποιησω σε δικο μου ταξιδι... οπως ειπα τα κερδη προερχονται απο την δικτυωση...

 

δε ξέρω τι σας λένε και τι σας ταξανε κει περα παντως εμένα μου το κάνανε. και αποτι διαβαζω σαυτο το thread οχι μονο σε μενα αλλα και σε πολύ άλλο κοσμο.

Δεν ξερω τι σου ταξανε αλλα στο τι πρεπει να κανεις για να εχεις τα κερδη και τα bonus ειναι ξεκαθαροι... Αμα θελεις να το συζητησουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή παραδέχεσαι ότι :

Α) Κάποιοι Ζουν από τα δικά σου 300 ευρώ + συνδρομές και έχεις αγοράσει-πουλάς  αέρα.

Β) Στην Ελλάδα υπάρχουν ακόμα πολλά κορόιδα (Νο offence ) .

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι :

Α=>Β ή B=>A  

 

( Η ερώτηση είναι καθαρά τεχνικής φύσεως ).

σιγουρα και τα δικα μου 300 ευρω εχουν ταισει καποιους αλλους...Οταν δινεις 300 ευρω ξερεις που πηγαινουν τουλαχιστον... και ξερεις οτι για να βγαλεις κι εσυ λεφτα πρεπει να κανεις το ιδιο... το μονο που μπορεις να πεις οταν εισαι απ εξω ειναι οτι ειναι ανηθικο... απατη δεν το λες γιατι οταν μπεις μεσα ηδη εχεις δει πως λειτουργει και πως βγαζεις λεφτα οτι σου λεει ισχυει... δεν δινεις 300 ευρω και περιμενεις να ερθουν λεφτα και ταξιδια απο το πουθενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα πολυ παρομοιαζουν το δικτυακο μαρκετινγκ με μαγαζι... Επειδη ξερω πολλες εταιριες δικτυακου μαρκετινγκ η wv ειναι μια απο αυτες που για να βγαλεις χρηματα πρεπει να κανεις την λεγομενη "δικτυωση"... σε αλλες βγαζεις αγοραζοντας προμηθειες και ξερδιζεις οσο αγοραζουν οι συστασεις σου και γενικα η αλυσιδα δου... αυτα ειναι κερδη απο "προμηθειες"... το δικτυακο μαρκετινγκ μπορει να μην φαινεται καλη επιλογη για να βγαλεις χρηματα αλλα λειτουργει 100% και πολυ βγαζουν.... οταν πουλησω ταξιδι που λες το 50% των χρηματων του πακετου που θα πουλησω θα το εχω για να τα χρησιμοποιησω σε δικο μου ταξιδι... οπως ειπα τα κερδη προερχονται απο την δικτυωση...

 

Δεν ξερω τι σου ταξανε αλλα στο τι πρεπει να κανεις για να εχεις τα κερδη και τα bonus ειναι ξεκαθαροι... Αμα θελεις να το συζητησουμε...

Δεν είπε κανένας πως δε βγάζεις χρήματα. Και είμαι σιγουρος 100% πως κάποιοι ζουν σε βίλες και έχουν και τις θαλαμηγούς τους. Όπως άλλωστε το ίδιο συμβαίνει και με τους μεγαλέμπορους ναρκωτικών.

Ναι, αν γίνω απατεώνας και καταφέρω να ψαρέψω 50-100-200-1000 άτομα, θα βγάλω χρήματα. Ναι, θα πάρω και BMW!

Όσο μεγαλύτερος απατεώνας είσαι τόσο περισσότερα χρήματα θα βγάλεις! Θέλει ταλέντο να είσαι απατεώνας, δεν είναι εύκολο πράγμα, και συμφωνώ που λένε πως λίγοι θα βγαλουν χρήμα από την πυραμίδα σας - δικτυακό μάρκετινγκ ή όπως αλλιώς το λέτε.

Πραγματικά μου θυμίζει η όλη δομή την εμπορία ναρκωτικών. Μεγαλέμποροι ναρκωτικών, βαποράκια που νομίζουν κιόλας πως κονομάνε παίρνοντας ψίχουλα ή απλά τη δόση τους. Έφερα 6 μέλη και γλύτωσα τη συνδρομή! Μπράβο ανόητε. Έχωσες άλλα 6 άτομα σε μια απατεωνιά! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό όλα αυτά τα θεωρητκά αλλά μια πρακτική ερωτηση:

 

Πως ξεγράφεσαι από την WV ??? το έχασα το 280 ή όχι ? please advise!!!!

ρωτα αυτον που σε εβαλε που θα στειλεις e-mail για την διαγραφη σου, νομιζω στελνεις στο supportκατι σιγουρα θα εχεις δει e-mails στο inbox σου... εντως 14 ημερων παιρνεις και τα λεφτα σου πισω...

 

 

φιλε μου θα σε ρωτήσω ένα πράγμα.
Δεν θεωρείς λίγο παράλογο το να τσεπώνεις λεφτά ουσιαστικά όχι με βάση ποσα άτομα πάνε ταξίδι (commision δηλαδή από τα ταξίδια) αλλα να παίρνεις χρήματα ανάλογα ποσα άτομα γράφονται από κάτω σου? Θέλω να πω ότι κανεις δεν σε πληρώνει με την λογική που κυκλοφορεί στην τουριστική αγορά (tour operator είμαι και γνωρίζω) με το ποσοστό δηλαδή του 8-15% ανά ΤΑΞΙΔΙ που θα πάει κάποιος αλλα με τα άτομα που θα γραφτούν. Λογικό είναι με τέτοια πολιτική η εταιρία να σε πιέζει και να σκέφτεσαι εσύ ότι για να βγάλω κέρδος δεν πρέπει να πουλήσω ταξίδια αλλα Syndromes!
Όπως ξαναείπα.. δεν υπάρχει εταιρία που να πουλάει πχ εκτυπωτές.. και να πληρώνει τον αντιπρόσωπο τις βάση ποσον αντιπροσωπων έγγραψε! Την νοιάζει πόσους ΕΚΤΥΠΩΤΕΣ πούλησε!

Να σου πω την αληθεια φιλε μου δεν ειναι και το καλυτερο πραγμα... αλλα η wv σε πληρωνει κανοντας την δικτυωση... το ειπα και πιο πανω οτι σε αλλες εταιριες εχεις κερδη απο τις προμηθειες της ομαδας σου, δηλαδη απο τις αγορες - ποσα λεφτα θα ξοδεψουν... οταν μπεις σε μια εταιρια που πρεπει να κανεις δικτυωση και βρεις ατομα τα οποια θελουν να μπουν κι αυτοι και να κανουν κι αυτοι την δικτυωση για να εχουν κερδη τοτε καταλαβαινεις οτι αυτη η κατασταση ειναι αποδεκτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε αφού στο συμβόλαιο σας λέει...

1. It is illegal for a promoter or a participant in a trading scheme to persuade anyone to make a payment by 

promising benefits from getting others to join a scheme.

 

άρα μαλλον δεν ειναι αποδεκτη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...