Προς το περιεχόμενο

Αντικαταβολές και κούριερ για αρχάριους.


chrisSerres

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι ειδους ασφαλεια? Αν ο αλλος δεν δεχτει το δεμα ποιος θα επωμιστει τα εξοδα? Τα ΕΛΤΑ δεν γινεται, αυτο ελειπε να δουλευουν για την καφριλα του καθενος και να μην εισπρατουν κιολας. Ο παραληπτης δεν γινεται απτη στιγμη που αρνειται να παραλαβει. Λαβε υποψιν σου οτι μπορει να επικαλεστει 10δες λογους (αν ειναι καφρος), απο το οτι δεν εχει λεφτα επειδη του τα φαγε ο σκυλος πριν 1 ωρα, μεχρι το οτι δεν παρηγγειλε τιποτα και ο αποστολεας (εσυ) εβαλε λαθος στοιχεια. Οποτε, ναι, αν ειναι καφρος χανεις τα εξοδα αποστολης+ταλαιπωρια+οτι ρισκο περιλαμβανει να πηγαινοερχεται ενα δεμα στην Ελλαδα με τα ΕΛΤΑ/κουριερ κλπ, δηλαδη στο τελος να παραλαβεις φθαρμενο το αντικειμενο που εστειλες. Μακαρι να ηταν μονο τα 15 ευρω,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ετσι χωρις καμια ασφαλεια? περιεργα πραγματα, δηλαδη αν ο αλλος ειναι καφρος, την εκατσες. σουπερ

 

γιατί τι περίμενες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν ξερω τι περιμενα. μαλλον περιμενα να εισαι πιο καλυμενος

 

δεν μου φαίνεται παράξενο, εδώ ρώτησες αν χρεώνεσαι και στην επιστροφή μεταφορικά :P

 

δεν γνωρίζω αν υπάρχει courier ή ταχυδρομείο παγκοσμίως που να παρέχει τέτοια κάλυψη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

επιστρέφω με νέα. Στις τελευταίες δυο παραλαβές μου μέσω acs, ενημερώθηκα πως θα μπορούσα να ελέγξω τα δέματα αν είχε γίνει η υπόδειξη από τον αποστολέα. Άρα συνεννοούμαστε και λέμε στον αποστολές να πεί στην κούριερ να μας αφήσει να ελέγξουμε το δέμα κατά την παραλαβή μας. Αυτά είναι καλά νέα για όσους είμαστε μπλεγμένοι με αντικαταβολές. Επίσης βγάλτε κάρτα μέλους για acs και θα έχετε πάντα έκπτωση 25%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωρεαν η καρτα μελους; (αν εχει εφαπαξ ενα ποσον εστω ? )

δωρεάν για όλους. Και για πελάτες που συνεργάζονται είτε εταιρικά, είτε πολύ συχνά με την acs υπάρχει και πρόγραμμα με προνομιακές τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ACS ο αποστολέας πωλητής έδωσε εντολή να ανοιχθεί το δέμα μπροστά μου, όπερ κι εγένετο. 300ε αντικαταβολή τότε.

 

Είχα αγοράσει τότε ένα ολοφρεσκο Htc Desire, την εποχή που κόστιζε κανα 500ρικο παρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γιατί τι περίμενες?

Eπειδή μου'χουν τύχει επανειλημμένα τέτοια "αντρίκεια" καφριλίκια εδω μέσα, θα περίμενα ίσως να μπορούν να αξιολογηθούν στο insomnia και οι αγοραστές, πέραν απο τους πωλητές. Ας είναι κάφροι ok κανένα πρόβλημα, απλά αυτό να φαίνεται και στο προφίλ τους να ξέρουμε να μην χάνουμε χρήμα, χρόνο και τα συναφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή μου'χουν τύχει επανειλημμένα τέτοια "αντρίκεια" καφριλίκια εδω μέσα, θα περίμενα ίσως να μπορούν να αξιολογηθούν στο insomnia και οι αγοραστές, πέραν απο τους πωλητές. Ας είναι κάφροι ok κανένα πρόβλημα, απλά αυτό να φαίνεται και στο προφίλ τους να ξέρουμε να μην χάνουμε χρήμα, χρόνο και τα συναφή.

 

Mα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

 

 

 Επίσης βγάλτε κάρτα μέλους για acs και θα έχετε πάντα έκπτωση 25%

 

 

 

Εκπτωση  και στην παραλαβη απο η μονο στην αποστολη ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή μου'χουν τύχει επανειλημμένα τέτοια "αντρίκεια" καφριλίκια εδω μέσα, θα περίμενα ίσως να μπορούν να αξιολογηθούν στο insomnia και οι αγοραστές, πέραν απο τους πωλητές. Ας είναι κάφροι ok κανένα πρόβλημα, απλά αυτό να φαίνεται και στο προφίλ τους να ξέρουμε να μην χάνουμε χρήμα, χρόνο και τα συναφή.

 

 

Mα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

 

 

 

 

 

Εκπτωση  και στην παραλαβη απο η μονο στην αποστολη ? 

όταν τα έξοδα τα πληρώνεις, τότε με την κάρτα έχεις έκπτωση σαφώς.

 

Ναι υπάρχει δυνατότητα αξιολόγησης του αγοραστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Cris,σου δηλωνω υπευθυνα φιλε μου οτι εχω παραλαβει δεκαδες φορες με δικαιωμα ελεγχου και εχω στειλει μερικες, ΟΛΕΣ με Γενικη Ταχυδρομικη.Ειναι απαραιτητο να το δηλωσει ο αποστολεας και να αναφερεται πανω στο δεμα.Γι`αυτο καλα θα ειναι να επιλεγεις παραλαβη απ`το καταστημα,διοτι αν εσυ ετσι εχεις συνενοηθει και δεν σε αφηνουν, απαιτεις εκει να επικοινωνησουν με τον πελατη για επιβεβαιωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...