Προς το περιεχόμενο

Αντικαταβολές και κούριερ για αρχάριους.


chrisSerres

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εγω θελω να στειλω ενα δεμα και ο αλλος να πληρωσει μεταφορικα  και 35 ευρω για το δεμα....εγω αν παω στα ελτα πρεπει να πληρωσω κοστος αντικαταβολης;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρέπει να πληρώσεις τα μεταφορικά εσύ. Οποτε αν εχετε συμφωνήσει 200€ + μεταφορικά δικά του, στην αντικαταβολή θα γράψεις 235€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια κούριερ; Υπάρχουν 300 εταιρείες κούριερ και κάθε μία έχει δικό της τιμοκατάλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται αν θα το πας εσύ, αν θα έρθουν αυτοί να το πάρουν κλπ, αν θα γινει η παραλαβή απο κατάστημα ACS, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάς πράγματα που δεν έχουν νόημα, που υπάρχουν δεκάδες παράγοντες.

Στην τελική, υπάρχει και το τηλέφωνο, δεν λύνονται τα πάντα μέσα από ενα φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μεγιστο κοστος μεταφορικων και κοστους αντικαταβολης σε συνολο ποσο ειναι;;;αυτο ρωταω ρε φιλε...

 Ανοιγεις υπολογιστη,ανοιγεις περιηγητη ιντερνετ,μπαινεις στο site της acs,αν δεν το ξερεις γραφεις google.gr και κανεις αναζητηση εκει.Μπαινεις στο site, πας καπου που γραφει την φραση "ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ" και εκει αναγραφονται ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Αλλιως αν σου φαινεται δυσκολο ολο αυτο,παιρνες ενα τηλ και ρωτας.

 

Ρωτας πραγματα τα οποια δεν εχουν νοημα και ειναι πολυ γενικα.Αλλη τιμη εχει αν ερθουν και παραλαβουν το δεμα απο το σπιτι σου και το πανε αυτοι να το στειλουν.Παιζει ρολο απο που εισαι και που παει το δεμα,αν θελεις να το ασφαλισεις ή οχι,υπαρχουν 100 παραγοντες με παρεμφερη τιμη..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Για αποστολή αντικειμένου (κομπιουτεράκι επιστημονικό) < 300gr  τι να κοιτάξω από μεταφορικές που να επιτρέπουν και άνοιγμα του δέματος πριν την πληρωμή? Από άποψη τιμής και αξιοπιστίας εννοώ (ο χρόνος δε με ενδιαφέρει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια απορία έχω παιδιά. Μπορεί να γίνει τράμπα στην αντικαταβολη?

Τι εννοώ:

Πχ να έχω πουλήσει με αντικαταβολή κάτι και να χρησιμοποιω την χ εταιρία μεταφορών να μεταφέρει το δέμα και με την ίδια εταιρία να περιμένω ένα δεμα που έχω αγοράσει παλι με αντικαταβολή και τα λεφτά που περιμένω αντι να πάνε στον δικό μου λογαριασμο να πάνε στον λογαριασμό του ανθρώπου που μου πούλησε το προιόν του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα κ από μένα θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την ανταλλαγή προϊόντων μέσω ΕΛΤΑ κ τη ασφάλεια υπάρχει. Έχω κανονίσει ανταλλαγή κινητών με ενα παιδί το θέμα είναι στέλνω εγώ πως είμαι σίγουρος πως θα σταλεί κ αυτός? Ειναι μόνο ανταλλαγή χωρίς χρήματα, υπάρχει κάποιος τρόπος που να το διασφαλίζει? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κ από μένα θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την ανταλλαγή προϊόντων μέσω ΕΛΤΑ κ τη ασφάλεια υπάρχει. Έχω κανονίσει ανταλλαγή κινητών με ενα παιδί το θέμα είναι στέλνω εγώ πως είμαι σίγουρος πως θα σταλεί κ αυτός? Ειναι μόνο ανταλλαγή χωρίς χρήματα, υπάρχει κάποιος τρόπος που να το διασφαλίζει? Ευχαριστώ

Εννοείται οτι δεν υπάρχει καμια διασφάλιση, εκτός αν συναντηθειτε ή αν στείλεις καποιο γνωστό σου να συναντηθεί μαζί του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπερα παιδια ισως μπορει να με βοηθισει καπιος εχω στηλει δεμα απο πειραια κριτη το οπιο εχει φτασει εκει στις 11-2 ο παραλιπτης σαν καραγκιοζης που ηταν μου ειπε δεν το θελω τελικα και εμενα εμηνε εκει το δεμα μου το ειχα στηλει με αντικαταβολη ποτε θα μου γηρισει το δεμα πισω τι πρεπει να κανω οπιος γνωρηζει παρακαλω ας με βοηθισει θα του ειμαι ευγνομον ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...